Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 mfh (Cup) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL MFH-100 CUP
    Arkadaşlar benim Mondial MFH 100 ün pedallı arka freni iptal etmeden el freni de yaptırtmayı düşünüyorum. Bizim motorlarda debriyaj olmadığı için direksiyonda sol kol boş. Daha önce ayak frenli motorsiklet kullanmadığım için acil frenlerde ayak frenine basmayı unutuyorum. Sadece ön fren sıkınca da çok tehlikeli oluyor. Bununla ilgili bilgisi ya da fikri olanlardan cevap bekliyorum. Kendinize iyi bakın, sağlıcakla kalın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı TİRELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim Mondial MFH 100 ün pedallı arka freni iptal etmeden el freni de yaptırtmayı düşünüyorum. Bizim motorlarda debriyaj olmadığı için direksiyonda sol kol boş. Daha önce ayak frenli motorsiklet kullanmadığım için acil frenlerde ayak frenine basmayı unutuyorum. Sadece ön fren sıkınca da çok tehlikeli oluyor. Bununla ilgili bilgisi ya da fikri olanlardan cevap bekliyorum. Kendinize iyi bakın, sağlıcakla kalın.
    Ön fren kampana cup'ların ön fren kampanasını motorunuza uydurabilirseniz fren teli takılabilen bir arka freniniz olur, gidona da bir şekilde fren kolu takılır heralde. Ayaktan fren kadar güçlü tutmaz ama işlevsel olur. Burdaki önemli nokta, yeni kampana üzerinde ön amortisör kampanayı sabit tutsun diye var olan çıkıntıların sizin motorun arka mafsalına tam oturmasıdır.

Motosikleti
    MONDİAL MFH-100 CUP
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön fren kampana cup'ların ön fren kampanasını motorunuza uydurabilirseniz fren teli takılabilen bir arka freniniz olur, gidona da bir şekilde fren kolu takılır heralde. Ayaktan fren kadar güçlü tutmaz ama işlevsel olur. Burdaki önemli nokta, yeni kampana üzerinde ön amortisör kampanayı sabit tutsun diye var olan çıkıntıların sizin motorun arka mafsalına tam oturmasıdır.
    Mengu16 ilgine ve verdiğin bilgi için teşekkür ederim. Bu konu hakkında bilgisi olanlardan fikirler bekliyorum. Sağlıcakla kalın.

slm arkadaşlar ben yeni motor aldım ama birkaç sorum olacak mümkünse cevaplaya bilir misiniz?
    1)motoru boyarken özel boyamı yoksa bildiğimiz fıs fıs boyamı kullanıyoruz....
    2)mesela motoru boyuyacaz parçaları söküp boyayıp kurutup gerimi takıyoruz...
    3)son olarak iki renk düşünüyorum en göz alıcı renkler ve uyumlu rekler hangisidir
    lütfen cevaplayabilirseniz cevaplayın motoru boşuna almamış olayım ..... şimdiden tşklr

handsome3272 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    Alıntı hknozdmr26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynı Sorun Bendede Var.
    Çok Sallıyor
    Hatta 1. vites kullanmıyorum bile neden böyle yapmıslar anlamıyorum
    1.vites oranı cok dusuk 2012 model snapy x var euoro 3 modelinden.
    100'ü geçmiyor motor normalmi acaba.
    ve 2 kişi binildiğinde motordaki çekiş gücünde %40 lık bir düşüş oluyor
    Arkadaşım düşüş olucak tabikide 2 kişi binince sen altındakini 1000 lik hondamı sanıyorsun

Motosikleti
    Mondial 100 Mfh
    100 mfh a devir göstergesi takılabilirmi?

oralet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bende mfh ve torro arasında kaldım birini alıcam.
    mfhde vites geçişleri sert diyorlar sizde nasıl?
    egzoz sesi sevmiyorum ne kadar az olursa o kadar iyi mfhnin egzozu fazla ses yapıyor mu?

selamın aleykum arkadaşlar acil yardım istiyorum 100 km heralde yarı otomatık deyil tam otomatıkleri var onlardan birini alıcam buldum adamla konuştum anlaştık tek takılan şey ruhsatında muayene tarifi yazmıyor adam yoktur fln dedi bende vergisi yok muayenesi var dedi buqunde alıcam sevmem aslında ama az yaktığı için güzel

Motosikleti
    Alıntı ffatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleykum arkadaşlar acil yardım istiyorum 100 km heralde yarı otomatık deyil tam otomatıkleri var onlardan birini alıcam buldum adamla konuştum anlaştık tek takılan şey ruhsatında muayene tarifi yazmıyor adam yoktur fln dedi bende vergisi yok muayenesi var dedi buqunde alıcam sevmem aslında ama az yaktığı için güzel
    Tam otomatik cub almayın onların vitesinin nasıl çalıştığı meçhul fakat çok sağlıklı çalışmadığı aşikar 30-40km hıza kadar yarım debriyajla debriyajı yaka yaka gidiyor sanırım. Aksini iddia eden varsa beni bilgilendirsin çok merak ediyorum kayış kasnaksız otomatik vites nasıl olurmuş.

adam yalan sölemiyor heralde avcılardan bahceşehire gidiyor motorla 4000 km de fiyat uygun muayene yazmıyor ruhsatta tescil trafiğe çıkış fln var muayene yok okadr baktık

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    fatih evrak ta bi sıkıntı varsa bedava ya da verse alma başına ne işler açacağı meçhul yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    Heeyy bu ne yaaa 2 ay olmuş bişi yazan yoookk. Evet arkadaşlar mondial 100 mfh ile ilgili sorunlarınızı modifiyelerini paylaşırsanız iyi olur.
    Ne Mutlu Türküm Diyene

gösterge yardım

arkadaşlar mondial 100mfh aldım fakat göstergedeki telefon işareti yanıp sönüyor neden acaba bu bi sorunmu yoksa sorun yokmu cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    Ne kadar sıklıkta yanıp sönüyor ? Benimde oluyor yoldan geçen insanların telefonlarınıda algılıyor ondan yanıp sönüyor.Ama uzak bir yerlerde

senin tel calınca yanıp söner şehir içinde genelde benimde yanıp sönüyor benim tel calmasada.Sorun yok kısaca.
    Ne Mutlu Türküm Diyene

mondial 100 mfh lerd bir sorun çıkıyomu granajların kırılması dışında

Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    Ben bir çok kişi adına konuşuyorum kardeşim amcamda bende ve bir çok çevremdeki arkadaşlarım çok memnunlar yakıt olsun dayanıklılık olsun.Amcamın 100 ukh motoru 25 binde daha motoruna anahtar değmedi.Benim motorumda 4650 km memnunum satmayıda düşünmüyorum.

Benimle birlikte motosiklet alan kişiler degiştirdi mondial 150 zc yuki 100 lük ve yuki 150 lik scooterlaru degistirdiler çok arıza yapıyor diye

Bizimkilerin maşaalah sı var.He granaj kırılmasına kesin çözüm koruma demiri taktırın ben taktırdım geç oldu ama 40tl fiyata taktılar.Takmadan önce sol granajda vardı kırıklık taktırdıgımdan beri hiç bişi yok herkese tavsiye ederim motoru alır almaz koruma demiri taktırın öne.
    Ne Mutlu Türküm Diyene

Motosikleti
    Grenaj kırılmasından kasıt titreşimden kendi kendine kırılmasıdır ona da koruma demiri fayda etmez.

[QUOTE=handsome3272;2759364]Ben bir çok kişi adına konuşuyorum kardeşim amcamda bende ve bir çok çevremdeki arkadaşlarım çok memnunlar yakıt olsun dayanıklılık olsun.Amcamın 100 ukh motoru 25 binde daha motoruna anahtar değmedi.Benim motorumda 4650 km memnunum satmayıda düşünmüyorum.

Benimle birlikte motosiklet alan kişiler degiştirdi mondial 150 zc yuki 100 lük ve yuki 150 lik scooterlaru degistirdiler çok arıza yapıyor diye

Bizimkilerin maşaalah sı var.He granaj kırılmasına kesin çözüm koruma demiri taktırın ben taktırdım geç oldu ama 40tl fiyata taktılar.Takmadan önce sol granajda vardı kırıklık taktırdıgımdan beri hiç bişi yok herkese tavsiye ederim motoru alır almaz koruma demiri taktırın öne.[/QU OTE] yok ben yeni çıkan mfh dedim ukh deil

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    Bu topic i yeni keşfettim 2 senedir mfh kullanıcısi olarak artık burdayım . Motosiklet den çok memnunum herkeze cup'ların arasında tavsiye edebilirim .

çok sık bozulmaz demi tavsiye edermisin 10suzasla

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)