Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 100 mfh (Cup) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sweetblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Maşallah motorunuz güzel kapalı garajda tutulmuş gibi fiyatı da iyi kazasız belasız kullanın
    önceki sayfalarda özellikle Ose hocanın çok ayrıntılı bir çok paylaşımı mevcut bakın isterseniz
    C.Kaan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    cup ile 1 litreyle kac km yol yapılıyor?
    ve kac km hızla

Abiler arkadaşlar 2010 model 100 mfh var istanbuldan katılıyorum foruma sorum şu arka fren balatam bıttı parça işçilik servıste 25 lıra dedı debrıyaj balatasıda bıttı bıtecek bunları yedek parcayı alıp kendım degıstırmek ıstıyorum görsellı anlatımlı yardım edecek herkezı beklıyorum paramla ustalara servıslere rezıl olmaktansa deneme yanılma kendım yapmak ıstıyorum yardımcı olursanız sevınırım saygılar

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı boorock89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler arkadaşlar 2010 model 100 mfh var istanbuldan katılıyorum foruma sorum şu arka fren balatam bıttı parça işçilik servıste 25 lıra dedı debrıyaj balatasıda bıttı bıtecek bunları yedek parcayı alıp kendım degıstırmek ıstıyorum görsellı anlatımlı yardım edecek herkezı beklıyorum paramla ustalara servıslere rezıl olmaktansa deneme yanılma kendım yapmak ıstıyorum yardımcı olursanız sevınırım saygılar
    konu açıp daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz
    kac km de motosiklet
    yakit tuketim verikeriniz ne kadar

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Geçen Gün Arka Fren Balatasını Kırmışım 15 Liralık Birde 20 Liralık Balata Vardı İşçilik Dahil 20 Liraya Taktırdım. Debriyaj Balatasının İnceldiğini Nereden Anladınız ?

Şimdi daha yeni aldım parçaları aldıgım parçalar şöyle arka fren balatası deb. balatası filtre bunların ucune 45 tl verdım takım cantam zengın sayılır yanı hemen hemen lazım olabılecek takım taklavat var haftasonu söküp parçalayacagım resımde cekecegim yaprken, bir şey bildiğim yok fakat en buyuk zararım bı cupı haşat etmek olsun tabir yerındeyse gözden cıkardım C.Kaan vites kaçırıyor çok aşşagıda kavrıyor bi şe bildiğim yok haklısınız baska bı nedenden de olabilir bende emin değilim eminmişim gibi yazmışım ama kafam attı sonuçları görselli paylaşacagım inş saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

9 bin kusurde 12-13 liralık benzınle 85 km yol yapıorum ist ş.içi trafıgınde resim çektikten sonra konu acmayı dusundum burayaa on bılgı ve fikirlerinizi öğrenmek için yazdım

Motosikleti
    Bende 19 - 20 Liralık Benzinle 125 - 130 Yapıyorum Pek Bir Fark Yok Hani.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    10 liralik benzinle 75 km sehirici bol dur kalk
    2.4-2.8 şehiriçi
    1.8-2.0 sehirdisi cok düşük hızlarda
    litre

yakıtı kokluyor adeta scooter lardan daha az sorun cıkaran bı motor ben cup tan memnunum cep dostu fiyatıda uygun parçaların fıyatlarıda ole kaba tabır olacak k.bakmayın eşek nıyetıne bın gıt amaç a.noktasından b noktasına en uygun gıtmekse bence ıdeallerden bırı öğrencı akbılımle gıdış gelış 2.90 krş motorun yaktıgı yakıt 2.20 krş. 35 bınlıra degerınde otomobılı olup sadece evden ıse ısten eve gıtgellerde cup a bınen bı abı tanıorum sebebını sordum dedıkı arabam tahrip olmuyor ve para cebıme kalıyor haftasonları ya da kalabalık bı yere gıtcegmde arabayı tercıh edıorum dedi mantıklı aslında (oda trafık var dur kalk yol 2.20 krs boş olsa 1.50 krsa duser)
    oyunageldim ve sweetblood bunu beğendiler.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    20 tl benzin 132 km gitti
    (şehiriçi sert kullanım)

3 litre / 100 km yakıt tüketimi
    normalde 2.4 idi sakin kullanımda

araba 6.5 litre mazot 100 km de
    klima 4. en yuksekte açık
    mecbur kalmadıkça arabaya binmemek lazım

araba sehir ici cok yakıyor hacı
    sehirdisi ideal
    ailece olursa hele de

motosikletle cok düşük hızlarda 1.8 yakmak mümkün
    (40 45 gibi)

kafamda bir türlü netlestiremedim
    cup 100 mg prince den ne kadar fazla yakar
    beni aydınlatacak olan var mı???

Motosikleti
    Cup'lar Debriyajlı Motorlardan Fazla Yakıyor Ne Yazık'ki

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    yakıtı kokluyor adeta scooter lardan daha az sorun cıkaran bı motor ben cup tan memnunum cep dostu fiyatıda uygun parçaların fıyatlarıda ole kaba tabır olacak k.bakmayın eşek nıyetıne bın gıt amaç a.noktasından b noktasına en uygun gıtmekse bence ıdeallerden bırı öğrencı akbılımle gıdış gelış 2.90 krş motorun yaktıgı yakıt 2.20 krş. 35 bınlıra degerınde otomobılı olup sadece evden ıse ısten eve gıtgellerde cup a bınen bı abı tanıorum sebebını sordum dedıkı arabam tahrip olmuyor ve para cebıme kalıyor haftasonları ya da kalabalık bı yere gıtcegmde arabayı tercıh edıorum dedi mantıklı aslında (oda trafık var dur kalk yol 2.20 krs boş olsa 1.50 krsa duser)
    Merhaba bende cub sahibiyim.2.20 krş şehir içindemi uzun yoldamı yakıyor motorunuz?
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

Motosikleti
    mondial 100km
    ÖNCELİKLE HERKESE MERHABALAR birçok kişi otomatik cuplar nasıl oluyor diye sormuş bizde var mondial 100km 2006 model 6binde otomatik 2 vites motorun vites değişimi çok boğulursa oluyor mesela 2 kişi bindiniz son gaz 80 altında belli bi süre gidiyosunuz vitesi atıyor ben son gaz 95 gördüm ama büyük ihtimalle yanlış motorun deposu 4.0 litre alıyor km de 11 kuruş yakıyor en son geçen ay ölçtük yakıtı gayet iyi tabi bazı kötü izlenimlerim var titremesi her cuptaki gibi fazla ve fren çok keskin geçen gün ekmek almaya fırına gidirken yaklaşık hızım 70di durmam gerekti frene bir bastım aha düştüm dedim motorun arkası bağımsız hareket ediyor gibiydi allahtan nasıl olduysa toparladı bayadır hız yapmıyorum :D
    babam(110kg) ben (70kg) 70 km gördük çok dik olamsada yokuşlara çıktı yolda bırakmıyor motor

ayrıca sorum olucak motoru biraz boğunca egsozdan pat pat ses veriyor aslında iyi gibi ama artık rahatsız olmaya başladım , yakıt götergesi hareket halindeyken sapıtıyo bi iniyo bi yükseliyo hareketsizken sabit ama yanlış uzun bi yola gidicek oldummu korku oluyor ya biterse falan filan sürekli benzin almak durumundayım son olarak motor soğukken çalıştırınca rölantide 5 sn çalışıyor gidiyor soğukken yolda 20-30 gibi giderken çukura girdinmi stop ediyor sonra zor çalışıyor zaten motoru genelde 1kmlik mesafelerde sürüyoruz genelde ısınmıyor bu sorunlarımı nasıl düzeltirim bana ne kadara patlar herkese hayırlı forumlar

ist şehiriçi takriben 18-20 km yolda yakıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:36 ----------

MNDL sz 1 km demıssınz bnm cup 4 k yol yapıorum anca ısınıyo kışın aşırı soguklarda çok zor çalıştırıyorum sebebı blok çıplak ondan olsa gerek pat pat ses yapması gazı bıraktıgımda bnde oluyor soğukken motor ama hiç yolda bırakmadı teknık açıklaması vardır elbet ben bılmıorum ama benı korkutmuyor o sorunlar cup bu yakıtı koy arkana bakma kolay kolay bozulmaz uzun yol olarak edırneye gıttım cevreyolundan sabıt 70 km/h ıle gaz kesmeden çok tatlı gidiosunuz fakat kamyonlar 90 dan assagı gıtmedıklerınden sollanıyorsunuz buda çok dıkkat gerektırıyor gözun hep aynada halıyle yoruyor deposu kucuk degıl aslında kapasıtesıne uygun hacıme sahıp fakat bızlere yetmıyor çok benzın bıttı yolda kaldım eger cantanız varsa motorun 1 lıtre pet sıseyede yakıt alırken doldurtturun yedek cantada kalsın acıl durumda kullanırsınız derim

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    cup motorlariniz uzun yolda 1 litre ile kac km götürüyor?
    örneğin saatte 60 km hızla 45 km yol yapıyor prince

Motosikleti
    Valla Hiç Ölçmedim 1 Litre İle Kaç Km Gittiğini.

Dün Motorumu Bütün Bakımları Tam Olmasına Rağmen Rolanti'de Durmuyor ve Egzoz Patlatıyor Diye Ustama Bıraktım, Sübap Ayarı Yapmış ve Bir Conta Patlakmış Onu Değiştirdi Şuan Maşallah Sıkıntısız.

Aldığımdan Beri Yürüyeninde Değişmeyen Yer Kalmadı Zaten ...

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    1 litre ile 50 km den aşağı düşmemesi gerekir cub un

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 tl benzin 132 km gitti
    (şehiriçi sert kullanım)

3 litre / 100 km yakıt tüketimi
    normalde 2.4 idi sakin kullanımda

araba 6.5 litre mazot 100 km de
    klima 4. en yuksekte açık
    mecbur kalmadıkça arabaya binmemek lazım

araba sehir ici cok yakıyor hacı
    sehirdisi ideal
    ailece olursa hele de

motosikletle cok düşük hızlarda 1.8 yakmak mümkün
    (40 45 gibi)

kafamda bir türlü netlestiremedim
    cup 100 mg prince den ne kadar fazla yakar
    beni aydınlatacak olan var mı???

prince ne yakıyor bilmem ama düzgün ayarlı bi cub 100 km de 2 litre ve altı yakar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

Alıntı sweetblood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 litre ile 50 km den aşağı düşmemesi gerekir cub un

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

prince ne yakıyor bilmem ama düzgün ayarlı bi cub 100 km de 2 litre ve altı yakar
    max 60-70 km sınırları geçilmez ise tabi

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Arkadaşlar Mondial 100 MFH ye lastik ne alayım
    ön lastik 3-4 kez kaydı son anda kurdardım hep insanı çok tedirgin ediyor
    kaliteli, 2 hamurlu cub lastiği var mı (belki biraz pahalı da olabilir) lastik ne tavsiye edersiniz
    bir de 2.50 - 17
    2.75 - 17 hangi ebat ölçülerine denk geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

70/90-17

http://www.camgoz.com.tr/asp/product/1091/70-90-17-UN-166#
    https://www.motoavm.com/ProductDetails/-unilli-70-90-17-lastik-un-9817-tl/401/3809

bu lastiği 2.50-17 lastiğimin yerine takabilir miyim

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Lastik alayım derken motoru sattım hayırlısı olsun

Motosikleti
    Kuba Çita 170 F
    Arkadaşlar 100 mfh için tek tek parça nereden veya hangi siteden temin edebiliriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)