Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 mfh (Cup) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok fark etmez ben cub'uma 3 liralık bosch buji takıyorum tek marşta alıyor yakıt tüketimi de çok makul, tabi bujiyi milimetrik ayarladım sentil ile 0.7mm'e ayarladım tırnağını.
    Valla ben Ngk buji götürdüm. Usta kendisi bile takmadı. 8-10 yaşlarında bir çırak vardı, ona takdırdı. Ayar falan yapmadılar yani.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Arkadaşlar az önce aydınlatmanın azizliğine uğruyordum. Benim motosikletin çok kötü bir aydınlatması var. Bunun için ne yapılabilir acaba?
    Önümdeki koskocaman çukuru fark edemeyip, içine girdim. Neyseki yavaş gidiyordum ve şansımın da yardımıyla devrilmedim.
    Hazır geceler de uzadı, buna bir çözüm bulmam lazım.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar az önce aydınlatmanın azizliğine uğruyordum. Benim motosikletin çok kötü bir aydınlatması var. Bunun için ne yapılabilir acaba?
    Önümdeki koskocaman çukuru fark edemeyip, içine girdim. Neyseki yavaş gidiyordum ve şansımın da yardımıyla devrilmedim.
    Hazır geceler de uzadı, buna bir çözüm bulmam lazım.
    Akün sağlamsa xenon tak
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Takacaktım da, en ucuzu 125 tl dedi usta.. O kadar para veremem.

Motosikleti
    Takacaktım da, en ucuzu 125 tl dedi usta.. O kadar para veremem.
    Git o camgöze, 50 liraya xenon var.
    http://www.camgoz.com.tr/asp/product...ENON-UZUN-KISA
    Ustanın alacağı işçilik 30 lirayı geçmez hele adanada belki 20 liraya taktırırsın.
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Peki 'akü saglamsa' derken ne demek istedin?
    O fiyatsa yapabilirim. Şimdi onu alırım; usta, bu iyi değil. Gidip en ucuzunu almışsın diyecek.
    Bu iki oldu, camgöz'ü nerden biliyorsun? Internetten mi?

Motosikleti
    Peki 'akü saglamsa' derken ne demek istedin?
    O fiyatsa yapabilirim. Şimdi onu alırım; usta, bu iyi değil. Gidip en ucuzunu almışsın diyecek.
    Bu iki oldu, camgöz'ü nerden biliyorsun? Internetten mi?
    İnternetten biliyorum ama sonra adanaya gidip dükkanından bizzat alışveriş yaptım cub'um için cg benzin deposu, 125'lik motorum için kuba cg150 sport egzozu ayrıca ıvır zıvır bikaç parça aldım. O xenon da iyidir zaten bütün çin malı xenonların geliş fiyatı 35 liraymış. İyisi kötüsü yok yani, gidip 250 liraya hella yada philips xenon alırsan o ayrı.
    Akü sağlamsa demek yani akü motor bikaç gün yatınca boşalmıyo soğuk motoru çalıştırmakta zorlanmıyo demek.
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Artık online satışa başladılar. Yinede bir ihtiyacın olursa buraya kadar zahmet etme. Beni haberdar et, ihtiyacını posta ile gönderirim. Yinede Adana'ya yolun düşerse, beni haberdar et. Seni misafir etmek isterim.
    Aküyü yeni değiştirdim, konjektör ile beraber. Yani şimdilik aküde bir problem yok. Çok fazla mı yıpratıyor aküyü?

Motosikleti
    Artık online satışa başladılar. Yinede bir ihtiyacın olursa buraya kadar zahmet etme. Beni haberdar et, ihtiyacını posta ile gönderirim. Yinede Adana'ya yolun düşerse, beni haberdar et. Seni misafir etmek isterim.
    Aküyü yeni değiştirdim, konjektör ile beraber. Yani şimdilik aküde bir problem yok. Çok fazla mı yıpratıyor aküyü?
    Biliyorum kargoladıklarını, ben kargo parasından tasarruf etmek için yolum düşmüşken alacağımı aldım xenon aküyü çok yormaz ama motor çalışmazken farları kapayın ve xenon yani farlar açıkken elektrikli marşı kullanmayın.
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorum kargoladıklarını, ben kargo parasından tasarruf etmek için yolum düşmüşken alacağımı aldım xenon aküyü çok yormaz ama motor çalışmazken farları kapayın ve xenon yani farlar açıkken elektrikli marşı kullanmayın.
    Xenon açıkken, ayak marşını kullanayım yani..
    Elektrik marşını kullanmamın ne gibi zararı olabilir ki? Daha fazla tüketim dışında başka bir olumsuz yanı var mı?

Motosikleti
    Xenon açıkken, ayak marşını kullanayım yani..
    Elektrik marşını kullanmamın ne gibi zararı olabilir ki? Daha fazla tüketim dışında başka bir olumsuz yanı var mı?
    Hayır, far anahtarından farları kapayın motoru çalıştırın sonra yeniden açın farları. Xenon aküden baya yüksek akım çekiyor bir de marşı aynı anda çalıştırırsanız ya marş basmaz yada aküyü çok zorlar.
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Anladım çok teşekkür ederim..
    Hayırlı akşamlar..

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Biraz internetten baktım da; mercek takılı olması lazımmış. Sizin tavsiye ettiginiz modelde mercek var mı?
    Bir de kullananlar pek memnun kalmamış. Bunun dışında başka yöntem var mı acaba?
    Yoksa hiç yoktan iyidir diyerek xenon deneyeceğiz bakalım.

Motosikleti
    Biraz internetten baktım da; mercek takılı olması lazımmış. Sizin tavsiye ettiginiz modelde mercek var mı?
    Bir de kullananlar pek memnun kalmamış. Bunun dışında başka yöntem var mı acaba?
    Yoksa hiç yoktan iyidir diyerek xenon deneyeceğiz bakalım.
    Xenon kitlerinin hiçbirinde mercek yok. mercek denilen şey de ufak bi şey değil su bardağı çapında 7-8cm uzunluğunda bişey. Far tasında kesme delme yapılmadan takılması mümkün değil zaten cub farına sığmıyo mercek.
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Yani bizim burda bazı gençler xenonlu motosikletle karşıdan gelince insanın gözleri o kadar kamaşıyor ki, insan bir iki saniye hiçbirşey göremiyor.
    Ben böyle başkalarını rahatsız etmek istemiyorum. Sonuçta kendi rahatımız için, başkalarını rahatsız etmek olmaz..
    Sadece önümü göreyim yeter...

Motosikleti
    Yani bizim burda bazı gençler xenonlu motosikletle karşıdan gelince insanın gözleri o kadar kamaşıyor ki, insan bir iki saniye hiçbirşey göremiyor.
    Ben böyle başkalarını rahatsız etmek istemiyorum. Sonuçta kendi rahatımız için, başkalarını rahatsız etmek olmaz..
    Sadece önümü göreyim yeter...
    Valla bana göre fabrika çıkışlı mercekli xenonlu arabalar bile göz alıyo ama yasaklamıyolar nedense, sizin bir tane farınız var arabalara sis farı dahil 4 tane merceksiz xenon takıp öyle gezenler var, siz xenonu takın yolunuza bakın derim
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bu arada geçen gün akünün bağlantılarını söktüm, o şekilde kullandım. Yaklaşık 40-50 km civarı bir hız yaptığım zaman bile acayip bir aydınlatma yapıyordu. Ustaya sordum, akü bağlı olmadığı zaman bütün enerji direk olarak iletildiği için o şekilde oluyor. Akü bağlı iken öyle aydınlık olmaz dedi. Doğru mu?

Motosikleti
    Bu arada geçen gün akünün bağlantılarını söktüm, o şekilde kullandım. Yaklaşık 40-50 km civarı bir hız yaptığım zaman bile acayip bir aydınlatma yapıyordu. Ustaya sordum, akü bağlı olmadığı zaman bütün enerji direk olarak iletildiği için o şekilde oluyor. Akü bağlı iken öyle aydınlık olmaz dedi. Doğru mu?
    Ben de bi müddet aküsüz gezdim cub'da 3-4 bin devirin üzerinde far parlaklığı hep aynıydı 7-8 bin devire çıkınca far aşırı parlak yanıyosa regülatörün bozuk olabilir.
    rs_guven bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Evet aşırı parlak yanıyordu. Regülatör ne bilmiyorum ama aküyü şarj eden parça (ustanın dediğine göre konjektör) arızalı idi. Aynı gün stop lambası yandı aşırı yüklenmeden.
    Zaten iki sefer de akümü şişirdi. Son olarak geçen ay, hem akü hem konjektör degistirdim.
    Şimdi xenon'dan başka yol yok yani öyle mi? Yani ampul değiştirmek gibi ya da far ışığını dağıtmak yerine, sadece önünde toplamak gibi bir ayar falan...

Motosikleti
    Ampül değiştiremezsin, yani değiştirdikten sonraki hali eskisini aratır. Anca xenon takarsın yada motorun önüne bikaç tane power led sis farı yapıcan normal fara ek olarak.
    rs_guven bunu beğendi.

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)