Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Mondial 100 mfh (Cup) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    100 mfh ne derseniz deyin en az 2 sene götürcek motor ekonomik ve seri tek eksisi debriyajı olmaması bana göre

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2012
    merhaba bende 100 mfh 2012 model aldım 7 gün oldu 350 km yaptım ara sıra 80 90 yapıyorum ama açılma zamanını okuduktan sonra 60 geçmemeye karar verdim tam gaz yapmıyorum yani bana acıklacak kimse yokmu motorun acılma süresi km si yani ne zaman tam gaz fln yapacam ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

dış sol da 1 gün çatlama oldu servise gittim istek yaptık gelecek diğer taraf için nasıl önlem alabilirim

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı maruf_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bende 100 mfh 2012 model aldım 7 gün oldu 350 km yaptım ara sıra 80 90 yapıyorum ama açılma zamanını okuduktan sonra 60 geçmemeye karar verdim tam gaz yapmıyorum yani bana acıklacak kimse yokmu motorun acılma süresi km si yani ne zaman tam gaz fln yapacam ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

dış sol da 1 gün çatlama oldu servise gittim istek yaptık gelecek diğer taraf için nasıl önlem alabilirim
    merhaba kardeşim bende bu motordan almayı çok istiyorum sana bi kaç soru sorabilirmiyim

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı maruf_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

öncelikle motorun hayırlı olsun..motorunu rodaj süresince ilk 1000 km ye kadar sıkıştırmadan 50-60 km hızlarda kulanmaya özen gösterirsen motorunun sağlığı acısından iyi olacaktır...1000 km ye kadar gazı yedire yedire ve sabit süratlerde seyretme,yani 3 ve 4 viteste değişik hızlarda farklı devirlerde kulanırsan en sağlıklı sekılde motorunu açmış olursun..son olarak tavsiyem rodaj bitiminden sonra mutlaka ve mutlaka sentetik yağ kullan..vites dişlilerin,debriyajın ve önemli parçaların ömrünü uzatmak için kesinlike öneririm..

Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2012
    şuan 650 km deyim ufak tefek sorunlar ama kendim halledebiliyorum Darkselect herkesin zevki farklı ama cok iyi bir motor ve üzerinde kuş gibisiniz diğer motorlardan farkı oo çok rahat

ben motor almayı düşünüyorum. mondialda karar kıldım bana yardımcı olurmusunuz?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ne gibi bi yardım istiyorsun bu konuyu baştan sona oku ne bilgi istiyorsan mevcut yani hepsini ben yazdım daha önceden bende vardı sattım...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

para sıkıntısı var o yüzden 100 cup almak zorundayım param olsa ben ybr alıcam ama malesef yok.ben bursada oturuyorum burda 3 4 tane motor bayisi ve servis var sevris ve yedek parça olarak en uygun marka mondial araştırmalarıma göre o yüzden mondial almaya karar verdim.hyena 100 x diye bir modelide var 400 tl civarı daha ucuz mfhlara göre benim yollarım fazla bayır değil günde ortalama 15 km yapıcam okula gidip gelmek için para sıkıntısı olduğu için ondan almayı düşünüyorum. hem o motorda plastik aksam az senin yaşadığın sorun yaşanıcağını sanmıyorum. zaten ehliyetim yok şuanda o yüzden fazla trafiğe çıkmıcam hız yapmıcam yandan kamyon geçince sarsılma diye bir dert olmucak. sence o motor nasıldır? şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    motor aksamı aynı eğer tipini beğenirsen alınır

sen mfh ı kaç km de satmıştın kardeşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

o kadar kötümüydü o motor ya bence fiyat olarak en iyi mondial gibi geliyo ramzeyden falan

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

hyena x galiba yarı otomatik değil manuel 4 vites yazıyor bi fikrin varmı?

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben mfh yi 12500 km de sattım 1050 tl ye 100 lira masraf vardı o yüzden birde satmam gerekti sattım yoksa 1350 ederdi

senin motorda çatlamalar olmuş peki motorda herhangi bi sorun yaptımı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

yani motor aksamı yürüyen aksamında herhangi bir arıza yaptımı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

hyena 100 x sitedeki fiyati 1.472 tl plaka ruhsat falan ne kadar bulur yoksa hepsi içindemi

yardımcı olucakmısın

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı NowwaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yardımcı olucakmısın
    bende var o hyena X 100'den 438km de su an. memnunum. titresimi baya az.
    400km'de yag degistirdim ve on tarafta egzozu kapayan motora bagli oldugu icin titreyip ses yapan gereksiz grenaji cikardim.
    yag degisiminden sonra motor baya sessizlesti. motor yag gibi akiyor. son hizi 4.viteste 8500 devirde 78km/s .. rodaj yani ilk 1000km bittikten sonra on disliyi buyutucem o zaman hizi 90'a cikacak.
    aslinda 5 vites olmaliymis 4. vitesteki son hizina rampa cikarken bile ulasiyor.
    hyena 100 klasik mobiletin 97cc olani. acikcasi bisiklet dengesi konusunda iyi olmayan ve daha once pek motosiklet surmemis kisilere motor fazlasiyla dengesiz ve gaz verince altindan kacan bir arac gibi gelebilir.
    cok hafif olmasinin avantajlarini ben yasiyorum ve seviyorum ama bu durum acemi kisiler icin tehlike yaratabilir. o nedenle acemiler bu motoru almasin alirsa da alismaya calissin motoru suclamasin cunku bir sorunu yok.
    bu arada motor elden debriyajli manuel 4 vites.

kardeşim bu motordan alan kişi buldum sonunda ne kadara aldın?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

ne kadar aldın?

hyena 100 x i ne kadara aldın? elden debriyajlı olması sorun oluyomu sence?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

lütfen cevap ver

Motosikleti
    hyena 100 x i ne kadara aldın? elden debriyajlı olması sorun oluyomu sence?
    1400 peşin + 300 lira plaka ruhsat. elden debriyajlı daha güzel, motorun gücünden en hassas şekilde yararlanmanı sağlıyor ve sıkışık trafikte takıyosun bire bırakıyosun debriyajı motor tıngır tıngır gidiyo 5km hızla. otomatik debriyaj sıkışık trafikte hoplar zıplar, hafif hafif gaz vermek zorundasın.
    bu arada bugün denedim motor 2. viteste bile resmen düz duvara tırmanıyor

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende var o hyena X 100'den 438km de su an. memnunum. titresimi baya az.
    400km'de yag degistirdim ve on tarafta egzozu kapayan motora bagli oldugu icin titreyip ses yapan gereksiz grenaji cikardim.
    yag degisiminden sonra motor baya sessizlesti. motor yag gibi akiyor. son hizi 4.viteste 8500 devirde 78km/s .. rodaj yani ilk 1000km bittikten sonra on disliyi buyutucem o zaman hizi 90'a cikacak.
    aslinda 5 vites olmaliymis 4. vitesteki son hizina rampa cikarken bile ulasiyor.
    hyena 100 klasik mobiletin 97cc olani. acikcasi bisiklet dengesi konusunda iyi olmayan ve daha once pek motosiklet surmemis kisilere motor fazlasiyla dengesiz ve gaz verince altindan kacan bir arac gibi gelebilir.
    cok hafif olmasinin avantajlarini ben yasiyorum ve seviyorum ama bu durum acemi kisiler icin tehlike yaratabilir. o nedenle acemiler bu motoru almasin alirsa da alismaya calissin motoru suclamasin cunku bir sorunu yok.
    bu arada motor elden debriyajli manuel 4 vites.

motoru ne kadara aldın?

Motosikleti
    motoru ne kadara aldın?
    üstteki mesaja yazdım kardeş

bende yarın bakıcam o motora fiyatı uygun geldi mondial mfh 1800 tl + plaka ruhsat 2100 ü bulacak o kadar durumum yok o yüzden ona bakıcam yardımın için saol

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)