Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Kymco Agility 125 / Agility City 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrAlexi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    arkadaşlar daha önce lastiklerin çok kaydğından yakınmıştım, lastiklerle ilgili keşfettiğim bişeyi sizle paylaşma gereği duydum.
    motoru 3bin bakımına götürdüğümde motorcu usta lastik havalarını da ayarladığını söylemişti. İlginçtir o tarihten beri en ufak bi kayma yaşamadım (700km civarı). Şunu da söyleyeyim: Motorumu yağmur çamur dinlemeden hergün kullanıyorum. Tabii yağmurlu havalarda ekstra dikkatle.

Lastikleriyle problemi olan arkadaşların lastik havalarını kontrol ettirmesini tavsiye ederim, saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Merhaba...
    Ben orjinal Kenda marka lastiklerden memnun kalmadım. Michelin taktırdım, rahat ettim... Bir haftadır burada yağmur yağıyor, mecburen hergün motorumu kullanıyorum hiç bir olumsuz durumla karşılaşmadım. Kenda takılı olsaydı kayarım korkusu ile 40-50 km'yi zor görürdüm sanırım.
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aldıgım duyumlar dogruysa agility'nin 2013 modelleri 10-12 Ocak gibi magazalarda yerini alacakmış. düşünen arkadaşlara duyrulur..

Bende araniza yakinda katilicam vitesliden biktim farklilik olsun tvs apachemi satip birazda bu makineyi tadalim ;-) gunaydinlar herkese :*)))

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MeHMeTK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba...
    Ben orjinal Kenda marka lastiklerden memnun kalmadım. Michelin taktırdım, rahat ettim... Bir haftadır burada yağmur yağıyor, mecburen hergün motorumu kullanıyorum hiç bir olumsuz durumla karşılaşmadım. Kenda takılı olsaydı kayarım korkusu ile 40-50 km'yi zor görürdüm sanırım.
    2013 modeli sadece model adı olarak olacak sanırım ama dış makyajdan ziyede kymco artık bu modellerde enjeksiyona ve yeni nesil bir motora geçmeli ort 4 litre nedir ya... spacy 110bile enjeksiyonlu

Alıntı gorkem0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende araniza yakinda katilicam vitesliden biktim farklilik olsun tvs apachemi satip birazda bu makineyi tadalim ;-) gunaydinlar herkese :*)))
    günaydın

2013 modeli bu. Sinyaller gidona alınmış (tekrar). Jantlar siyah olmuş. Lacivert rengi var gördüğümüz gibi..

Motor konusunda değişikliğe bence gerek yok. 125cc, sağlamlığı ile kült olmuş bir motor zaten. Fakat dediğiniz gibi yakıt besleme teknolojisi değişebilir. Enjeksiyon sistemi hiçte fena olmaz. Yeterki bu serilik ve güçten ödün vermesinler.

Agility City'i çok tanıma fırsatım olmadı, yalnızca test amaçlı vermişlerdi ama Agility 125'i uzun süre (2 farklı motorda) kullandım. Yakıt konusunda 3 litre gibi bir ortalamam vardı. Ama 4.5 litre yaktırmışlığımda vardır!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Agility 125'im için Michelin Power Pure sc lastik aldım. 10 üzerinden 6 puan veririm. Kuru ve düz zeminde çok güzel performans vermesine rağmen, ıslak zeminde iyi bir lastik değil bana göre. Almadan önce yabancı forumlarda okumuştum sorunlarını ama kullanıcı hatasıdır diyerek çok kafaya takmamıştım. Ne yazık ki yazılan şeyler doğruymuş. Islak zeminde yola dik çizgiler üzerinde seyrederseniz ön lastik cizgileri takip etme eğilimine giriyor. Önceki lastiğim olan Pirelli GTS 23/24'lerde böyle birşey yoktu. Ayrıca bozuk zeminde gidon üzerindeki titreşim arttı. Bu dediğim fark minimal ancak yine de mevcut. Lastik değiştirirken GTS 23/24 bulamadığım için almak durumunda kaldım. Bulsam GTS alırdım yine. Bence çok güzel bir lastik GTS'ler kesinlikle tavsiye ederim herkese. Agility'mi limitlerinde kullanan biriyim, bilginize.

Son olarak diyeceğim, motorunuz üzerindeki lastikten memnunsanız yeni diye farklı lastiklere yönelmeyin. Bildiğinizden şaşmayın.

sevgili toomuchcc, lastik degisiminde yani fabrika cikisi lastikleri degistirdiginizde, artci konforunda bir fark oldu mu? boyle bir konuda tespit imkaniniz varmiydi?

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili toomuchcc, lastik degisiminde yani fabrika cikisi lastikleri degistirdiginizde, artci konforunda bir fark oldu mu? boyle bir konuda tespit imkaniniz varmiydi?
    Merhaba,

Ben motorumu 2007'de aldım. Aldıktan bir kaç gün sonra üzerinde gelen lastikleri Pirelli GTS 23/24 ile değiştirmiştim. Bayır yukarı ıslak zeminde motoru çalıştırıp hareket edecekken 5km/h gibi bir hızda arka lastik kaymaya başlayınca motor üzerinde gelen lastiklerle bu işin olmayacağı aşikardı zira.

Artçı konforu gibi spesifik bir konuda tecrübem yok, ancak motorun üzerinde gelen lastikler ile Pirelli GTS 23/24'ler arasında DAĞLAR kadar fark var. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Lastik çok ama çok önemli bir konu. Araba gibi değil motosiklet, sadece 2 tekeri var. Bizim yerle temasımız diğer araçlara nazaran çok daha kritik. Buna uygun lastik seçimi yapılmalı her zaman.

Ben yukarda da dediğim gibi GTS'lerden çok ama çok memnundum. Power Pure alırken GTS bulamadım. Bulsam onu alırdım ama distributorde kalmamıştı. Acil lastik lazımdı en pahalısı Michelin Power Pure diye onu aldım, en iyisidir diye düşünerek ama dediğim gibi çıktı. Ben yorumlara normalde çok takılmam ama benden önce kullanmış yabancılar da aynı şeyi yazmış yani yapacak birşey yok lastiğin durumu anlattığım gibi. Kupkuru zeminde kullanacaksanız performansı gayet başarılı, GTS'lerden eksiği yok o konuda.

Eğer siz de motor üzerinde gelen lastikleri kullanıyorsanız, acilen GTS 23/24 gibi bir lastiğe geçiş yapmanızı öneririm. Girdiğiniz ilk virajda, yaptığınız ilk frende motorunuzu tanıyamayacaksınız (:

neocasarea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamun aleykum arkadaşlar dün itibari ile city 125 imi almis bulunuyorum 2 gundur e5 te fink atiyorum :-) cok guzel kaciyor ama sele yamukmu ne habire one one gidiyorum :-D

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    Alıntı neocasarea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleykum arkadaşlar dün itibari ile city 125 imi almis bulunuyorum 2 gundur e5 te fink atiyorum :-) cok guzel kaciyor ama sele yamukmu ne habire one one gidiyorum :-D
    As. hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler. doğru bir seçim yapmışsınız bence, çok sağlam bir motor. Dün bende çıkardım biraz turladım kalkışı harika lanet olası motorun

tesekkurler bisey soracaktim kopukletip bi guzel yikatsam problem olurmu dikkat etmem gereken hususlar varmi surasina dikkat gibi..

Motosikleti
    tesekkurler bisey soracaktim kopukletip bi guzel yikatsam problem olurmu dikkat etmem gereken hususlar varmi surasina dikkat gibi..
    hiç bir şey olmaz hocam çok sağlam bunlar bahçenizde havuz varsa içine sokup suyu doldurup yıkayabilirsiniz.

erol_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Slm benim agilty 125 motorum var sizlerin tavsiyesi üzerine 2006 dan bu yana binmekdeyim ve memnunum motorum bakımlı ve temiz benden başkası kulanmadı fakat degiştirmek istiyorum city 200i almak düşüncesindeyim sizce deger mi 1.500 satacagım bendeki agility yi tşk.

MrAlexi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı erol_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm benim agilty 125 motorum var sizlerin tavsiyesi üzerine 2006 dan bu yana binmekdeyim ve memnunum motorum bakımlı ve temiz benden başkası kulanmadı fakat degiştirmek istiyorum city 200i almak düşüncesindeyim sizce deger mi 1.500 satacagım bendeki agility yi tşk.
    ben 200i kullanmadım, kullananlar arada pek fark olmadığını söylüyorlar. 200i enjeksiyonlu sadece-yakıtın pek farklı olmadığını söylüyorlar ama, maksimum hız bakımından 10 km/h kadar bir fark onun haricinde herşey aynı

buda benim yeni canavar
    [IMG][/IMG]
    agilitynitro bunu beğendi.
    Niksarlı!

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    buda benim yeni canavar
    Allah kaza bela vermesin...
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

amin kardesim eyvallah

Selamun aleyküm arkadaşlar bugün izinliydim baktım havada güzel dedim bizim canavarı bi bakıma sokayım

[IMG][/IMG]

yağımız şanzuman yağımız hava filtremiz ve bujimiz de değiştikten sonra doğruu cıbı cıbı yapmaya tabi :

sonrada doğru gezmeyeee tüm arkadaşlara mutlu günler tekeriniz düz bassın
    Niksarlı!

Motosikleti
    MOTOR ALMAYI DÜŞÜNEN VARSA SATABİLİRİM 2009 Model - Mavi AGİLİTY125 FİYAT: 1.500TL Sahibinden.com da ilan yok. Zaten bu fiyata kimse vermez. Düşünen varsa 0544 624 91 63

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler