Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Kymco Agility 125 / Agility City 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125

MrAlexi geçmiş olsun.

Arkadaşlar benim farım güçlü ben memnunum. HS1 35/35 Watt. Şu an şaşırdım.

Ama stop ampülünü değiştirdim daha çabuk fark edilebilmek için kendinden çakarlı led ampül taktım. Fazla güçte harcamıyor.

Motosikletimin stop led videosu...

http://www.youtube.com/watch?v=BO1rl...&feature=g-upl
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrAlexi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı scooterist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KYMCO nun granaj kalitesini arttırması gerek
    anahtarları çok uyduruk
    benim hızım 50 civarı çarpanınki 30 falandı plastik grenajda ve eksozda hiç bir kırık yok çizikler var sadece, diğer modelleri bilmem ama agility citynin grenajlarınn kalitesiz olduğunu söylemek haksızlık olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

teşşekürler mehmetk.
    kullandığın far ampülü orjinal ampül mü ? kullanım klavuzuna baktım şimdi de bulamadım orjinal ampullerin kaçlık olduğunu, biyerlerde görmüştüm sanki.

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı MrAlexi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim hızım 50 civarı çarpanınki 30 falandı plastik grenajda ve eksozda hiç bir kırık yok çizikler var sadece, diğer modelleri bilmem ama agility citynin grenajlarınn kalitesiz olduğunu söylemek haksızlık olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

teşşekürler mehmetk.
    kullandığın far ampülü orjinal ampül mü ? kullanım klavuzuna baktım şimdi de bulamadım orjinal ampullerin kaçlık olduğunu, biyerlerde görmüştüm sanki.

Far ampülüm orjinal. Aydınlatmasından memnunum.
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

Motosikleti
    Kymco
    2012 model agility var bende 3.150 TL fiyatı plaka ruhsat yaklasık 3.600 TL buldu 4 ay oldu motoru alalı 2300 km geldim motor saat gibi ilk 300 de 1000 de ve 2000de yağ değişimi yaptım. Gerçekten abilerim sağolsun onların sayesindede iyi tercih yapmışım. Bu motosikletler harika...
    NEREYE BAKARSAN ORAYA GİDERSİN...

Geçen aya kadar 2 tekerleği olan(bisiklet hariç) motorlu bütün araçlara uzak bir hayatım vardı.Geçen ay bir arkadaşım yeni aldığı scooterını (Honda pcx) "Kullan bak çok kolay" demesine rağmen "Oğlum yeni alet düşürürüm çizerim" falan dememe rağmen zorla (!) kullandırdı ve baaammm!!!(yok çarpmadım) , ya bu ne kolay ve zevkli birşeymiş yaa, bayıldım.Önce sanırım benim gibi herkesin yaptığı sahibinden satış sitelerine girdim.Ooo, 1000-1500 tl ye ikinci el bir sürü scooter var, asya motor,mondial , kuba,kanuni vs. Anlamıyorum yaa, sudan ucuz bunlar hemen alsam mı bir tane falan derken, yaa benim ehliyetim de yok, onu da almak lazım dedim ve bu hafta artık gerekli belgeleri toplayıp başvurumu yapacağım(Bu arada önce ehliyet alacağım sonra scooter alacağım, bu kesinleştirdiğim ilk kararım.)
    Sıfırı 2500 TL civarı 150 cc lik özellikle mondial gibi markalar bende ilk çekiciliklerini yaptı( bu zamana kadar tüm scooterlar benim için aynıydı, öğle yemeği getiren elemanın kullandığı alet işte)
    Fakat dikkatli bakıp biraz da inceleyince görüntülerinin epey farklı olabildiğini görmeye başladım.Bir de Kymco, Honda, Yamaha gibi daha pahalı markalar olduğunu farkettim, ama ben zaten bu işe yeni başlıyordum , pahalıyla işim olmazdı da buda sonuçta plakası ruhsatı olan , bozuldu bu diye arka odaya atılacak bir alet değildi.
    Daha dikkatli bakınca bazılarının daha büyük tekerlekli olduğunu farkettim ki okuduğum forumlardan anladığım kadarıyla(yanılıyor olabilirim)ilk kalkış seriliğinde dezavantaj ama yol kasis ve çukurlarında avantaj olduğunu anladım.Daha sonra Bursa daki Kymco satıcısında Agility City 125 i görüncede (elbetteki dış görünüş şu an için algılayabildiğim) ok beğendim . Bir anda 1000 -1500 tl den 4200 tl civarına çıktım.Ama daha fazla çıkmayı da düşünmüyorum önümüzdeki 2-3 yıl için.
    Bu kadar uzun peşrevden sonra,umarım sıkmamışımdır,46 yaşındayım ve işim ve evim arasında kolay ulaşım amaçlı bir scooter almayı planlıyorum. Bu konudan sıfır seviyesinde anlıyorum ama bu aleti beğendim.
    Bir kaç sorum olacak, tüm yazılanları okudum ve yavaş kullanıcı olacağıma adım gibi eminim. Yakıt konusunda çok kafam karıştı yazılanlardan, az yakan bir araç mı doğrusu anlayamadım. Bu forumda çoğu kullanıcı benden çok daha deneyimli olduğu için sizin sorunlarınız benim belki 2 yıl sonra sorunum olacağı için biraz uzak kalıyor.
    Oturma yerinin çok rahat olmadığını yazmışsınız ama yanlış algılamadıysam 2010 öncesi modellerde bu sorun daha geçerli.
    Son sorum ise siz benim yerimde olsanız City 125 ile mi başlardınız yada ilk yıllar için başka bir tercihiniz mi olurdu? Bu arada Like 125 de çok şıkmış , o da kafamı karıştırdı ama nednese bu tekerlek boyutuna takıldım kaldım.
    Aralık da ehliyeti alıp hemen scooterımı da almayı planlıyorum. yani kafamı karıştırmak için en az 2 ayım var, hepinize sağlıklı sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Temelde hepsi aynı, kalite-dayanıklılık farkları var.
    125cc az yakar(Honda daha da az yakar)
    Uzun yol gitmeyecekseniz oturma yeri çok önemli değil.
    Büyük tekerlek daha güvenlidir.
    Koltuk altına kask sığması çok önemli, arka çantalar yasaklanabilir.

Çok teşekkürler, şimdilik aklım Agility City 125 den yana, bu iki ay içinde çok kafamı karıştıracak birşey olmazsa ondan alacağım. Bir de forumda yanlış anlamış olabilirim ama parça sorunu mu oluyor?Yani uzun süreli beklemek gerekiyor mu?

MrAlexi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı silentmovie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler, şimdilik aklım Agility City 125 den yana, bu iki ay içinde çok kafamı karıştıracak birşey olmazsa ondan alacağım. Bir de forumda yanlış anlamış olabilirim ama parça sorunu mu oluyor?Yani uzun süreli beklemek gerekiyor mu?
    dün 4 parçanın siparişini verdim izmirden 3 tanesi yarın elime ulaşacak, bir tanesi stokta görünmüyomuş muhtemelen bir haftaya gelir dediler ama maksimum bir ayı bulabilirmiş de.

motosiklet tavsiyeme gelirsek: seninkine benzer bir geçmişim var önce 1000 liralık falan bi motor alırım diyodum, araştıra araştıra Agility Cityde karar kıldım ve aldım, hiç pişman olmadım. Benim de ilk motorum bu. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..

Çok teşekkürler, çok açıklayıcı oldu. Kafam karışırsa yada aklıma takılan birşey olursa mutlaka sizlere danışacağım

merhabalar arkadaşlar ben aranıza yenii katılıyorum motorsiklet almak pek aklımda degilken bir arkadaşımın tavsiyesi üzerinee işe gidip gelmek içinn agilit 125 aldım sürüş olaraktan gerçekten çok keyifli bir motor saolsun biraderde bu tamir işlerinden anladıgı için güzelde bir bakım aptırdım sorunsuzz olarak kullanıyrumm yaznlız kafama takılan bir şey lastik hava basınçları ön arka kaç basınçte olmalıı geçenn hafta yagmurlu havada ufak bir fren yaptım arka lastik oynamaya başladı zor toparladım motoruu lastik havasının yüksek olmasından dolayıdırr diye tahmin ediyorum lastikleri benden önceki sahibi yeni degiştirdigi için aklıma başka bişe gelmedii bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim lastiklerin havasının kaça göre ayarlanması konusunda şimdiden herkeze teşekkürler

Motosikleti
    Hyosung Gt 250r
    MrAlexi geçmiş olsun.

Ama stop ampülünü değiştirdim daha çabuk fark edilebilmek için kendinden çakarlı led ampül taktım. Fazla güçte harcamıyor.

Bu cakarli ampullerin linki ayrintisi falan varsa verebilir misiniz?
    MeHMeTK. bunu beğendi.

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    MrAlexi geçmiş olsun.

---------- Post added at 16:46 ---------- Previous post was at 16:43 ----------

sezonu kapatmadan önce bir kaç foto atayım dedim.

Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı magu76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MrAlexi geçmiş olsun.

Bu cakarli ampullerin linki ayrintisi falan varsa verebilir misiniz?

Merhaba. Fazladan stop ampülü almıştım isterseniz size bir adet göndereyim.
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

arkdaşlar öncelikle merhabalar. motosikler alemine yani aranıza daha yeni katılıyorum... bilgileriniz sayesinde oldukça fikir sahibi oldum ben istanbulda ev iş ve ufak tefek yerlere gitmek için bir scooter almak isityoru. araştırmalarıma göre kararı kymco da kıldım fakat kymco modelleri arasında kararsız kaldım bu seferde şimdi agility city 125 mi yoksa super 8 mı elimde olsa ıkısınıde alıcam ama birinde karar kılmak zorundayım. biri hava soğutmalı diğeri su soğutmalı mesela ...bu benim için çok etken olur mu ? 2 si arasındaki eksi artılar nelerdır. yardımlarınız için şimdiden çok teşşekkür ederimmm.. kazası belasız sürüşler dilerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

arkdaşlar öncelikle merhabalar. motosikler alemine yani aranıza daha yeni katılıyorum... bilgileriniz sayesinde oldukça fikir sahibi oldum ben istanbulda ev iş ve ufak tefek yerlere gitmek için bir scooter almak isityoru. araştırmalarıma göre kararı kymco da kıldım fakat kymco modelleri arasında kararsız kaldım bu seferde şimdi agility city 125 mi yoksa super 8 mı elimde olsa ıkısınıde alıcam ama birinde karar kılmak zorundayım. biri hava soğutmalı diğeri su soğutmalı mesela ...bu benim için çok etken olur mu ? ve 2 si arasında yakıt tüketimi farkı ne kadar : şimdiden çok teşekkür ederimm
    kazasız belasız sürüşler

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Alıntı volvo_sem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaşlar öncelikle merhabalar. motosikler alemine yani aranıza daha yeni katılıyorum... bilgileriniz sayesinde oldukça fikir sahibi oldum ben istanbulda ev iş ve ufak tefek yerlere gitmek için bir scooter almak isityoru. araştırmalarıma göre kararı kymco da kıldım fakat kymco modelleri arasında kararsız kaldım bu seferde şimdi agility city 125 mi yoksa super 8 mı elimde olsa ıkısınıde alıcam ama birinde karar kılmak zorundayım. biri hava soğutmalı diğeri su soğutmalı mesela ...bu benim için çok etken olur mu ? 2 si arasındaki eksi artılar nelerdır. yardımlarınız için şimdiden çok teşşekkür ederimmm.. kazası belasız sürüşler dilerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

arkdaşlar öncelikle merhabalar. motosikler alemine yani aranıza daha yeni katılıyorum... bilgileriniz sayesinde oldukça fikir sahibi oldum ben istanbulda ev iş ve ufak tefek yerlere gitmek için bir scooter almak isityoru. araştırmalarıma göre kararı kymco da kıldım fakat kymco modelleri arasında kararsız kaldım bu seferde şimdi agility city 125 mi yoksa super 8 mı elimde olsa ıkısınıde alıcam ama birinde karar kılmak zorundayım. biri hava soğutmalı diğeri su soğutmalı mesela ...bu benim için çok etken olur mu ? ve 2 si arasında yakıt tüketimi farkı ne kadar : şimdiden çok teşekkür ederimm
    kazasız belasız sürüşler
    kardeşim merhaba.öncelikle süper 8 ve agility city 125 ikiside hava soğutmalı.su soğutmalı olan motorlar uzun yol motoru dediğimiz motorlarda olur genellikle motor şişmesin diye.ama şehir içi için yapılmış motorlarda genelde hava soğutma kullanılır.süper 8 ile city arasında lastik ebatı dışında bir fark yok.hım şu var kullanım ve güvenli şürüş açısından her zaman lastiği büyük olan kazanır.süper 8 kullanmadım ama agility cityi 20bin km kullandım.yağ hariç hiçbir şey istemedi.sayısız kere olduğu yerde düştü v.s kesinlikel parça kırılması bile olmadı.bence alıcaksan agility city al çok sağlam bir motor.yanda yatırmışlığım var ama direksiyon ve yerleşim yerleri o kadar güzel yerleştirmişlerki direksiyonun kenarlarındaki demirlerin boyası gitti o kadar.kymko iyidir.

agility city 125 var tek şikayetim lastikleri sürekli kayma yapıyo. gecen ay ciddi bi kaza yaptım klasik köprücük kemiğimi kırdım. lastikleri naylon yüklü. suyu görmeye gelsin. bunun haricinde mükemmel motor. bu arada sol ayna ve ön camurluk kırıldı. temiz cıkma olan varsa mail atabilirler.

Motosikleti
    Honda CBR250 2012
    Ben de 2000 kilometredir agility 125 kullanıyorum, farlarıyla değil fark edilmek, aydınlatılmamış bir yolda önümü göremiyorum. Başta durumu fark edememiştim ama sonra daelim roadwin kullanan bir arkadaşla gece birkaç kere gezince aradaki farkı anlayabildim. Bilmediğim karanlık yollarda gece sürmeye tırsıyorum, 100 metrede bir uzunları yakıp söndürüyorum çukurlara bakmak için.

Geçen hafta motorumun krikosunun yayı koptu. Yayı gövdeye bağlayan kısımdaki metal kırıldı. Krikoyu gövdeye bantladım, çift ayaklı krikoyu kullanıyorum geçici olarak. Böyle bir şey yaşayan oldu mu hiç?

Bu arada geçmiş olsun djbeto.
    Motorun ne kadar yaktığını söylerken km'de bilmemkaç kuruş değil de, 100km'de kaç litre yaktığını söyleyelim ki 10 sene sonra birileri okursa da anlamlı olsun.
    Tek rakibim hayabusa

revani teşekkür ederim. far konusunda haklısın ama farları değiştirme konusunda elektrik aksamıyla oynamayın diye bikaç kişiden duydum orjinalini bozmayın diyolar. sonrasında bicok sorun oluşturuyormuş. yapılacak bişe varsa bilğiye ve öneriye acıgım.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Düz agility yerine city öneririm. Düz olanın frenleri kötü. Cityde arka fren de disk ve büyük teker. Hem virajda daha iyi olur. Düz model iyi gidiyor ama durmuyordu. On fren hemen kizaklarken arka onu dengelemeye bile yaramıyordu.

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    kymco agility 125 arıyorum arkadaslar aranızda motorunu satmayı düşünen var mı?
    AKIN FİDAN

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler