Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 202829303132 ... SonuncuSonuncu

Kymco Agility 125 / Agility City 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco Aglity 125 City
    öncelikle merhabalar, aranıza yeni katıldım. Yaklaşık 20 gün önce city 125 aldım. motorun görünüşünü çok beğeniyorum sadece ben değil motoru gören herkes tipini çok beğeniyor; ancak yakıtı beni çok şaşırttı 22 tl benzinle 100 km yaptım. Bu yakıt değeriyle benim tüplü arabamla aynı yakıyor.İlerleyen zamanlarda bu yakıt düşer mi? Yoksa motorun deposunda delik mi var, sizinki nasıl 10 tl ye 66 km gidiyor?

85mm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '17 Yamaha Tracer 900
    Alıntı SRKSR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle merhabalar, aranıza yeni katıldım. Yaklaşık 20 gün önce city 125 aldım. motorun görünüşünü çok beğeniyorum sadece ben değil motoru gören herkes tipini çok beğeniyor; ancak yakıtı beni çok şaşırttı 22 tl benzinle 100 km yaptım. Bu yakıt değeriyle benim tüplü arabamla aynı yakıyor.İlerleyen zamanlarda bu yakıt düşer mi? Yoksa motorun deposunda delik mi var, sizinki nasıl 10 tl ye 66 km gidiyor?
    Yazmamışsınız ancak sanırım sıfır km aldınız ? Rodaj döneminde olabilecek bir şey. Benim motorum 11.900 km'de, artık iyice motor elemanları birbirine alıştı, dolayısıyla ilk 1000 km'ye göre oldukça az yakıyor. Ha yine 125cc bir motosiklete göre fazla sayılabilecek bir değer olarak görüyorum kendi yakıt değerlerimi. Ama bir yanda km'de 45 kuruş yakan bir arabam olduğu için "bu kadar da olsun artık canım" diyorum. Son olarak; sıfır almadıysanız, rodaj dönemini geçmişse, bir yerlerde sıkıntı var demektir.

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı SRKSR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yaklaşık 1 lt ile 22 km yapmışsınız. Rodajda iseniz normal.

Ben 7000 km'lere yaklaştım. 1 lt ile 30 km'yi göremedim. Yazın 1 lt ile 27; kışın 24 km'lerde geziyor moturum... Genelde iki kişi bindiğimizi de belirtmek isterim.

Haftada birkaç kez özellikle kırmızı ışıkta yanımdaki arabadan, camı indirip ''hayırlı olsun yeni mi, hiç bu tip scooter görmemiştim?'' derler. (Bu arada motor 1.5 yaşında yeni gibi durur zaten maşallah)

Emsallerine göre fazla yaktığı doğrudur. Ama kolay kolay arıza yapmaması bu durumunu affettiriyor...

Motorunuz hayırlı olsun, kazasız belâsız, zevkli sürüşler dilerim...
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

Motosikleti
    Kymco Aglity 125 City
    Teşekkür ederim. Motoru sıfır aldım. Şu an 100 km de. Başka arkadaşlarla da konuştum. Onlar da sizin söylediklerinizi söyledi rodaj döneminde olduğu için ve havalar soğuk olduğu için yakıtının normal olduğunu söylediler. Hepinize kazasız belasız sürüşler.

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dip gaz gitmeyin. Bu motorun maksimum hızını 80km/h olarak düşünün. Çevreyolunda falan akan trafiğe ayak uydurabilmek adına dip gaz gidilirse uçuyor benzin.

straybullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility 125
    2014 un ilk sorusu benden :-) kymco kaç bin km gider ne zaman motor ister benim ki 27000 binde şuan 50000 rahat görür diyorum siz ne düşünüyorsunuz?

Mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125 & Yamaha WR 125R
    Bakımları düzenli yapılır ve doğru yağ kullanılırsa 50.000km yi geçecektir.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    [QUOTE=Mechanix;3255856]Bakımları düzenli yapılır ve doğru yağ kullanılırsa 50.000km yi geçecektir.[/QUOTE
    Motul 10 40 kullanıyordum motul expert scooter u deniyeceğim ama km arttıkça insanın aklına böyle şeyler geliyor. Cevabınız için sağ olun gerçek olarak yüksek km yapmış birisi var mi acaba bazı ilanlarda 20000 e gelmemiş motorlara yeni motor yapıldı yazılmış ilginç.

Motosikleti
    Kymco Agility 125
    İyi akşamlar arkadaşlar debriyaj balatası ortalama kaç binde değişir ?

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    agility city 125 de arka balatayı eğri bir şekilde eskittiği tam düz basmadığını tespit ettik 2011 ve 2012 modelde bununla karşılaşan oldu mu çözüm olarak işlem yapan oldu mu acaba

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Arkadaşlar, Başlangıç olarak Agility City 125 alayım mı? Tavsiye eder misiniz? İkinci el ve servisi nasıldır?
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, Başlangıç olarak Agility City 125 alayım mı? Tavsiye eder misiniz? İkinci el ve servisi nasıldır?
    Elbette alabilirsiniz. İkinci eli çok fazla değer kaybetmez. Servis konusunda ise şahsen sıkıntı görmedim.
    hasanrs bunu beğendi.
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Arkadaşlar motorumuzun lastik ebatları mâlum ön: 100/80/16 arka: 120/80/16...

Michelin city grip takılı, bir buçuk yıldır kullanıyorum. Kuru zeminde biraz da pürüzsüz bir asfaltta hafif sert fren yaptığımda kayma yapmaya başladı. Önümüzdeki günlerde değiştirmeyi düşünüyorum.

Metzeler Feelfree olsun istedim.

Yol tutuşunu biraz daha arttırmak için arka lastiği 120 değil de 130 olarak seçip genişliği arttırarak bir fayda sağlamak mümkün mü? (Ya da her iki lastiği de) Deneyen oldu mu acaba?
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

Motosikleti
    '17 Yamaha Tracer 900
    Alıntı MeHMeTK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumuzun lastik ebatları mâlum ön: 100/80/16 arka: 120/80/16...

Michelin city grip takılı, bir buçuk yıldır kullanıyorum. Kuru zeminde biraz da pürüzsüz bir asfaltta hafif sert fren yaptığımda kayma yapmaya başladı. Önümüzdeki günlerde değiştirmeyi düşünüyorum.

Metzeler Feelfree olsun istedim.

Yol tutuşunu biraz daha arttırmak için arka lastiği 120 değil de 130 olarak seçip genişliği arttırarak bir fayda sağlamak mümkün mü? (Ya da her iki lastiği de) Deneyen oldu mu acaba?

Merhaba Mehmet bey. Ben de 3 yıldır city grip kullanıyorum. Aynı takımı 3 yıldır kullanıyorum yani. -aslında değiştirme zamanı geldi ama ben yine de bu yazı geçiricem bu lastiklerle- Alırken kaygılarım çoktu. Çünkü kullananlar "kuru zeminde hiç iyi değil, almayın. hatta ıslak zeminde kurudan daha iyi tutuyo" gibi tonla şey söylemelerine rağmen ben aldım. İnanılmaz memnunum. Bundan sonraki lastiklerim de aynısı olacak. Ayrıca bir iki ekstrem durum haricinde hiç kayma yaşamadım. Özellikle panik frenlerde. Sert frenlemede. Acaba sizin fren yapma konusundaki tecrübe azlığı, yanlış teknik vs.den kaynaklanıyor olabilir mi bu durum ?

Bunların dışında lastik seçimi ile ilgili aşağıdaki video sanırım size bir fikir verir. Ben orijinal ölçülerinden şaşmayın derim.

Çoğunlukla motosiklet süren vatandaş, şekil için daha kalın lastik takmak ister. Peki bu doğru mudur? Yol tutuşa iyi gelir mi? Yoksa berbat mı eder? İzleyelim.

advanced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar, Agility city benzin göstergesi sizdede dengesizmi çalışıyor.60 km yol yaptım sadece 1 kademe düştü.(normalde yarının biraz altına düşmesi gerekmezmi) göstergemi sorunlu yoksa, benim motordamı sıkıntı var.

Motosikleti
    Lineer şekilde düşen bir benzin göstergesi değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Bu arada bende motorumu satıyorum , ilgilenen olursa en son bu siteden arkadaşlara 3000 TL ye kadar vereceğim. Büyük cc cross almak istiyorum.

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Alıntı 85mm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Mehmet bey. Ben de 3 yıldır city grip kullanıyorum. Aynı takımı 3 yıldır kullanıyorum yani. -aslında değiştirme zamanı geldi ama ben yine de bu yazı geçiricem bu lastiklerle- Alırken kaygılarım çoktu. Çünkü kullananlar "kuru zeminde hiç iyi değil, almayın. hatta ıslak zeminde kurudan daha iyi tutuyo" gibi tonla şey söylemelerine rağmen ben aldım. İnanılmaz memnunum. Bundan sonraki lastiklerim de aynısı olacak. Ayrıca bir iki ekstrem durum haricinde hiç kayma yaşamadım. Özellikle panik frenlerde. Sert frenlemede. Acaba sizin fren yapma konusundaki tecrübe azlığı, yanlış teknik vs.den kaynaklanıyor olabilir mi bu durum ?

Bunların dışında lastik seçimi ile ilgili aşağıdaki video sanırım size bir fikir verir. Ben orijinal ölçülerinden şaşmayın derim.

Çoğunlukla motosiklet süren vatandaş, şekil için daha kalın lastik takmak ister. Peki bu doğru mudur? Yol tutuşa iyi gelir mi? Yoksa berbat mı eder? İzleyelim.

http://www.dailymotion.com/video/x1espui#user_search=1

Kardeşim teşekkürler verdiğin bilgiler için.

Yaz sonu Metzeler Feelfree denemek istiyorum...
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

Motosikleti
    '17 Yamaha Tracer 900
    Alıntı advanced adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar, Agility city benzin göstergesi sizdede dengesizmi çalışıyor.60 km yol yaptım sadece 1 kademe düştü.(normalde yarının biraz altına düşmesi gerekmezmi) göstergemi sorunlu yoksa, benim motordamı sıkıntı var.

Bir otomobil gibi düşünürseniz dengesiz çalışıyor, evet. Ama Agility City kapsamında bakacak olursanız bu onun normali. Ben bu motorun benzin göstergesini hep eski Nokia telefonların şarj göstergesine benzetirim. 7 çubuk şarj göstergesi olurdu. İlk çubuk bir türlü bitmezdi. Ama bittikten sonra ardındaki 5 çubuk hızla düşer, son çubukta da uzun süre giderdi. Agility City de böyle. Ben ortalama 150km yol yapıyorum 1 depo benzin ile. İlk 100km'de ortaya zor geliyor. Sonra birden düşüp E'ye dayandıktan sonra da bi' 20-30 km kullanıyorum. Bunun nedeni şamandıranın haznenin üst kısımlarına konumlanmış olması. Benzin doluyken düşüşü bir türlü göstergeye yansımak bilmiyor. Benzin seviyesi azalınca da göstergeye düzgün veri gitmiyor. Çünkü algılayıcı / şamandıra yukarıda kalmış oluyor.

Bir de dikkat edin, depoyu fulledikten 50-60 km sonra, gösterge hala Full gösteriyorken, ani gaz açıp köklerseniz veya dik bir yokuşu çıkarsanız ibre birden ortalara gelmeye başlayacaktır. Gazı kapatınca eski yerine gelir. Agility City 125 modelinin benzin göstergesi böyle çalışıyor.
    Mechanix bunu beğendi.

Motosikleti
    Adam şamandıra uzmanı çıktı :D Evet aynen böyle çalışıyor

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 202829303132 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler