Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Kymco Agility 125 / Agility City 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar çok acil cevap istiyorum.
    Yarın sabah Kymco Agility 125 alıyorum 0 km alıcaktım 4.400TL ye ama bir tane 2.el gelmiş yeni daha 500km en az 0km kadar yeni 3.750 TL ye vericek plakası herseyi var.

Uygun mu fiyat?Yarın sabah notere gidicem almaya.Eğer kazıklanmıyorsam beni bilgilendirirmisiniz.

Tşk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    Alıntı merters adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın sabah Kymco Agility 125 alıyorum 0 km alıcaktım 4.400TL ye ama bir tane 2.el gelmiş yeni daha 500km en az 0km kadar yeni 3.750 TL ye vericek plakası herseyi var.

Uygun mu fiyat?Yarın sabah notere gidicem almaya.Eğer kazıklanmıyorsam beni bilgilendirirmisiniz.

Tşk
    aradaki fiyat farkı atla deve diil.. 0 km bi motor herzaman 0 km dir.. kontagına ilk sen basarsın.. ben de agility city almayı düşünüyorum .. bakalım ne zman kısmet olacak ben olsam 0 km alırdım
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı merters adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tşk
    Arada çok fark yok ama ben olsam ikinci el olan motoru alırdım motorda bir sıkıntı yoksa.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    kymco agility city 125
    İşte bende o lastik konusundan bahsedicem.agility nin kendi lastigi cok sert ve benm gidecegim yol o kadarda guzl degil mesela surekli asfaltta gitmeyecegim sık olarak mucurlu yoldada gidecegim ve cok kaydırdıgını soyluyorlar. sizce nasıl bir lastik takmalıyım ondan dolayı bws türevi dişli lastik nasıl olur demiştim veya onerebileceginiz lastikler??

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı .ozgur. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bende o lastik konusundan bahsedicem.agility nin kendi lastigi cok sert ve benm gidecegim yol o kadarda guzl degil mesela surekli asfaltta gitmeyecegim sık olarak mucurlu yoldada gidecegim ve cok kaydırdıgını soyluyorlar. sizce nasıl bir lastik takmalıyım ondan dolayı bws türevi dişli lastik nasıl olur demiştim veya onerebileceginiz lastikler??
    Yaz günü çoğu lastik aynı performansta oluyor. (kaymak tabir edilen asfaltta özellikle)

İyi lastik kendini frenlemede ve yağmurda belli ediyor.

Mıcırlı yol için özel bir lastik yok diye biliyorum.

Motosikleti
    kymco agility city 125
    asm DURO HF903 kullandınmı hiç veya nasıl bir lastik oldugunu biliyormusun veya agility ye nasıl olur gidecegim yollar için bunu önerdiler dişli oluşundan dolayı?

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Yok Duro kullanmadım. Buna benzer bir lastik de kullanmadım.

Dişli bir lastik olduğu için düz lastiğe nazaran bir nebze de olsa taşlı yolda daha iyi olacaktır diye düşünüyorum bu lastik.

Fakat normal yolda motoru kesinlikle biraz daha yoracaktır.

Bolu'dan bir arkadaş, zamanında Agility'ye bu tarz bir lastik takmıştı motoru dağda bayırda sürmek için.

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok Duro kullanmadım. Buna benzer bir lastik de kullanmadım.

Dişli bir lastik olduğu için düz lastiğe nazaran bir nebze de olsa taşlı yolda daha iyi olacaktır diye düşünüyorum bu lastik.

Fakat normal yolda motoru kesinlikle biraz daha yoracaktır.

Bolu'dan bir arkadaş, zamanında Agility'ye bu tarz bir lastik takmıştı motoru dağda bayırda sürmek için.
    peki viraj alımında farkettirirmi bu lastik kendi lastigine nazaran

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Ezbere konuşmuş gibi olmayayım(bizzat dişli bir lastik test etmediğim için) ama mutlaka farkeder.

Agility ve buna benzer scooterlar zaten yüksek hızlara çıkan,virajı yalayıp yutan motorlar değil.

Çok da mesele edilecek birşey değil viraj meselesi.

Motosikleti
    kymco agility city 125
    teşekkürler yardımın için kardeşim

photovolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar. agility city almak uzereyim, 100km'de yakıt konusunda bilgi rica ediyorum. teşekkürler.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı photovolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar. agility city almak uzereyim, 100km'de yakıt konusunda bilgi rica ediyorum. teşekkürler.
    100 km'de ort. 2.5-3 lt arası yakıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:54 ----------

Arkadaşlar 30 Haziran'da büyük sayılmayacak bir kaza geçirdim. (kendi ihmalimden ötürü)

Sarıdan kırmızıya dönen ışıkta yağmur yağıyor diye durmadım ve sağ tarafta kalkış yapmaya başlayan bir arabanın sol tekerine çarptım.

Motorumun gidon çatalı yamuldu ve sol elcik anahtarının arka kapağı kırıldı.

Önceki Agility'im için verdiğim 2 parça(fren kolu ve km teli) siparişinde 1.5 ile 2 ay arası beklemiştim. (sene 2007'de)

Yandı gülüm keten helva deyip tüm yazı motorsuz geçirmeye ve 13 yılık bizikletimi elden geçirmeye hazırlanırken bizim parçalar 4 gün gibi kısa bir sürede geldi.

Bu işin bana maliyeti : "sol elcik anahtarı 33.64 $ ,gidon çatalı 85.70 $ + 10 tl kargo parası" oldu.

Toplamda 210 TL gibi masrafım oldu.

Çatalı takmak için bir motosiklet servisi 80 TL istedi. Ben de bir ahbabımın tamir atölyesinde çatalı kendim taktım. Motorumda bir sıkıntı yok çok şükür.

Birkaç foto paylaşayım :

Yamuk çatal belli oluyor

Sol elcik anahtarını da kaynakçı bir ustamın düzgün kaynak yapamamasından ötürü almak zorunda kaldım.

Motosiklet parçalarına kaynak yapan bir yere gidin bu hususlarda. 10 km yol gitmemek için egzozcuda iş yaptırırsanız olacağı budur zaten.

Onla da ilgili birkaç fotoğraf :

Kırılan kısım yamuk kaynatıldığı için kapak düzgün kapanmıyor. Zımparalama işini de ben yaptım. Adam elime kaynak kaplı bir metal verdi sadece!

Bu elcik anahtarının kapağının tamir işi içime sinmediği için yenisi aldım. Bu da yedek olsun. (Allah gerekliliğini göstermesin)

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Öncelikle geçmis olsun asım kardesim allah kımseye kaza bela vermesin...

arkadaslar BWS nin 125 lik modelini duydunuzmu bilmiyorum ama duyanlar varsa sorum olacaktı özellikleri, perf. Vs. hakkında.. pek anlamadım arastırdım fakat 125 lik bir motor ve 4 zamnlı bu sefer. 4 supaplı sizce bu motor eski bws yi aratırmı elbette 2 zamanlı kadr olmaz ama serilik bakımından perf bakımından.. vede agility 125 le perf bakımından cok farkı olurmu olursa ne kadardır dersiniz. bws 125 mi yoksa agility 125 mi fiyat yorumlara dahil degildir :D

Benim Agility 124 cumartesi günü geldi plaka ruhsat vs sanırım önümüzdeki hafta içi alırız motor gelince bir şey dikkatimi çekti üzerinde kocaman made in china etiketi var çin motor almıyalım dedik 2 kat para verdik ama buda çinli galiba gerçi ilk kontrollerini yapan arkadaş gerçekten güzel sağlam bir scooter falan dedi ama ne bileyim aklım takıldı

1.5 senedir kymco xcıtıng 500 kullanıyorum mazeme kalitesi çok düşük hiçde forumlarda anlatıldığı gibi değil 4700 km de kapalı garajda durmasına rağmen bazı kablo izolasyon lastik aparatları çatladı motor hafiften yağ kaçırıyor 4000 kmde hız göstergesi okuyucusu arızalandı servis hatanın bende olmadıgını bildirmesine rağmen ithalatcı parça bedelini talep etti ve 165 tl ödedim üzerindeki çıkartma diye tabir edilen siyah renkli yapıştırmalar kılcal bir şekilde çatlayıp kopuyor servise söyledim tabelacılarda yaptır uğraşma gibi bir cevapla karşılaştım yani kısaca kalite sıfır değil ama bir ilğisizlik var galiba ama kullanıken hareket kabiliyeti çok iyi

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı .ozgur. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmis olsun asım kardesim allah kımseye kaza bela vermesin...

arkadaslar BWS nin 125 lik modelini duydunuzmu bilmiyorum ama duyanlar varsa sorum olacaktı özellikleri, perf. Vs. hakkında.. pek anlamadım arastırdım fakat 125 lik bir motor ve 4 zamnlı bu sefer. 4 supaplı sizce bu motor eski bws yi aratırmı elbette 2 zamanlı kadr olmaz ama serilik bakımından perf bakımından.. vede agility 125 le perf bakımından cok farkı olurmu olursa ne kadardır dersiniz. bws 125 mi yoksa agility 125 mi fiyat yorumlara dahil degildir :D
    Allah razı olsun. Amin.

BWS'nin seri bir scooter olduğu söyleniyor ama bir yabancı scooter forumunda BWS ile Agility kıyasına bakmıştım önceden.

0-100 metre vb. hızlanmada Agility ,BWS 100'den önde idi.

BWS 125'i bilemeyeceğim.

BWS 125 hızlı dahi olsa benim tercih etmeyeceğim bir motor. (2 zamanlı ve eski model olduğu için)

Alıntı Serkan UĞUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Agility 124 cumartesi günü geldi plaka ruhsat vs sanırım önümüzdeki hafta içi alırız motor gelince bir şey dikkatimi çekti üzerinde kocaman made in china etiketi var çin motor almıyalım dedik 2 kat para verdik ama buda çinli galiba gerçi ilk kontrollerini yapan arkadaş gerçekten güzel sağlam bir scooter falan dedi ama ne bileyim aklım takıldı

O Made in China ibaresine bakmayın. Kymco Taiwan malıdır.

Ben 4 seneye yakındır Agility'ye biniyorum. Bir sorun çıkarmadı çok şükür.

Motosikleti
    kymco agility city 125
    [QUOTE=asm;2112688]Allah razı olsun. Amin.

BWS'nin seri bir scooter olduğu söyleniyor ama bir yabancı scooter forumunda BWS ile Agility kıyasına bakmıştım önceden.

0-100 metre vb. hızlanmada Agility ,BWS 100'den önde idi.

BWS 125'i bilemeyeceğim.

BWS 125 hızlı dahi olsa benim tercih etmeyeceğim bir motor. (2 zamanlı ve eski model olduğu için)

yok işte 4 zamanlı oldu bws 125 modeli daha teknolojik yapmıslar
    özelliklerini bir yazayım isterseniz ona göre kıyaslarsan cok sevinirim

Gelelim Teknik Veriler;
    Manufacturer_________Yamaha

Model Year___________2009

Model_______________BWs 125

Engine______________4-stroke, SOHC, 4-valve, single(SOHC)

Torque______________7 ft. lbs. (1 kg-m) @ 6,000 rpm

Cooling______________Air with fan assist

Displacement_________125 cc

Bore x Stroke_________52.4 x 57.9 mm

Carburetion__________24 mm throttle body fuel injection

Compression Ratio_____10:1

Lubrication___________Wet sump

Ignition______________TCI, electric start

Final Drive___________Spur gear, belt

Transmission_________Fully automatic V-belt

Suspension__________Front: 27 mm fork

Rear:_______________Dual shock unit swingarm

Brakes______________Front: 220 mm disc

Rear:_______________Drum

Tires:_______________120/70-12

Rear:_______________130/70-12

Dry Weight:__________248.6 lbs. (113 kg)

Wet:________________268.4 lbs. (122 kg)

Length:_____________75.2 in. (1,910 mm)

Width:_______________30.1 in. (765 mm)

Height:______________43.8 in. (1,112 mm)

Seat Height__________30.7 in. (780 mm)

Ground Clearance_____4.9 in. (125 mm)

Wheelbase__________ 50.8 in. (1,290 mm)

Fuel Capacity_________1.3 gal. (6 l)

Colors____________Metallic Black, Yamaha Blue, Calm Yellow

sele problemi

2009 agility city motorum var.herşey güzel ama selesi çok kötü.artık selesini değiştirmeye karar verdim.antalyada yaşıyorum.bunun döşemesini nasıl değiştirebilirim.yapan birini biliyormusunuz??

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı cell-im adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 agility city motorum var.herşey güzel ama selesi çok kötü.artık selesini değiştirmeye karar verdim.antalyada yaşıyorum.bunun döşemesini nasıl değiştirebilirim.yapan birini biliyormusunuz??
    Sele döşemesini değiştirmekle rahatlık adına bir gelişme olacağını sanmıyorum.

Bence sele ile hiç uğraşmayın.

--------------------------------------------------------------------------
    Arkadaşlar,

Cumartesi günü saat 15.30 gibi Ankara'dan Çankırı'ya varmak için yola çıktım.

Otobüsle gitmeyi düşünürken motorumla gitmeye karar verdim.

Önceden 2 kişi ile Ankara-Bolu tecrübem olmuştu. 200 km yolu dur-kalk yaparak 4 saatte tamamlamıştım.

150-160 km kadar sürecek bir yolu bu sefer tek kişi nasıl alacağımı merak ettim.

Bu yolu 1 mola vererek(10 dk) 2 küsür saatte aldım.

Seyahat süresi neyse de bende hal kalmadı. Müthiş bir bel ağrısı ve bacak tutulması yaşadım.

Motorun küçük olması,ısınınca gaz yememesi (şişme tabir edilen olay) falan bu yolculuğu çekilmez kıldı.

Küçük scooterın sadece şehir içinde dolaşmak için ideal olduğunu bir daha idrak ettim.

Motorum şehir içinde km'de 10 kuruş yakarken, uzun yolda km'de 11-12 kuruş arası yaktı. Hızım ise -göstergede- 80-90 km/s arası idi.

Düşük hacimli aracı sıkıştırmanın kaçınılmaz sonucudur çok yakma hadisesi. Şaşmamak gerek buna.

Yoldan birkaç fotoğraf :

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Kesinlikle dusuk hacımlı bır motorla uzun yol cok kotu oluyor ve suspansıyonları kotu bir motorlada dahada eziyetlı oluyor..

süspansıyon ayarı yapılabiliyormu hıç sordunuzmu? yumusatmak gibi mesela vede etrafımda bazıları diyorkı yenı aldıgında motora hemen tam gaz yüklenme pistonlar şişer motor sonra hızlı gitmez diyor belli bir km yawas git diyorlar bazısıda tam tersi aldıgın anda daya tam gaz hiç durmadan acılsın motor diyorlar hangisi dogrudur

Teşekkürler simdiden..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler