Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kymco Agility 125 / Agility City 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    1 lt ile 10 km gidiyor. ucuza aldım diye katlanıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    yuh benzinli otomatik araba gibi mubarek.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı harmony adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almaya karar verdiğin Agility 125 ise sele boyu o kadar kısa değil, 200i nin hiç kısa değil,
    Agility 125 78cm ama eğimli olduğundan selenin biraz önünde oturabilirsin ,ayaklarda yere rahatça değer.
    Ama ben kullandığım motoru tavsiye etmiyorum,yani Agility 125 i.

Sebebi sele ergonomisi sıkıntılı olduğundan,mesela kitapçıkta orta alana doğru oturmayı tavsiye ediyor yani tam bel desteğinin olduğu yere,
    Fakat sürerken 5 saniye bile orda kalamıyorsun, tümsek çukur kasis vs seni hemen öne atıyor.
    80 km hızlara çıktığında ön taraf hafif kalıp güvensizlik hissi yaratıyor.
    Frenleri hiç güven vermiyor.Teknik servis bakımından çıktıktan sonra iyi ama 1 hafta sonra frenler eski güvensiz halini alıyor,
    Motoru ilk çalıştırdığımda marşa basar basmaz çalışıyor ama ikinci çalıştırmada nazlanıyor.
    Yakıt tüketimi eğer motoru ısıtmadan kullanırsan 25kuruşları görüyor.

Bence biraz daha kasıp bir Fiddle 2 yada 3 ikinci elde olsa almak daha mantıklı yada Symphony SR 125,Suzuki Address (konforunu beğenmesemde)
    ben de görüşlerimi yazayım; motor şuan 20 bin km oldu sayılır.

ben hep bel desteğinin olduğu yere oturuyorum ve aşağıya kaymıyorum. bu konuda sıkıntı yaşamadım ki önde oturamam belim ağrıdığı için. motorda da belim hiç ağrımadı bugüne kadar. ergonomi çok iyi değil bence de benim üst bölgem ağrıyor. sırtlık aldım bunun içinde.

ben bu motorla 110 lara çıkıyorum ancak ön hafiflemesi rahatsız edecek seviyelere çıkmadı. ancak 2 kişi olunca biraz hissediliyor ön tekerin hafiflemesi.

frenler ile ilgili hiç rahatsızlık duymadım bugüne kadar, tutmamazlık yapmadı hiç. arka fren kampana, disk olsa daha iyi olurdu.

akü zayıfladı sanırım, havalar çok soğuk (0 derece falan sanırım şuaralar) el marşı ile çalışmıyor, bi süredir ayak marşıyla çalıştırıyorum. hava biraz ısınınca el marşı ile çalışıyor ve stop etmiyor herhangi bir nazlanma, sorun vs olmuyor. 8-9 bin km önce subap ayarı yapıldı. otomatik jigle sanırım bi süre çalışıyor.

benzin tüketimini kuruş olarak ifade etmek doğru değil hergün benzinin fiyatı değişiyor. 100 km de 2,70 ile 3 litre arasında değişiyor. bugünkü fiyat ile 15 ila 18 kuruş arası değişiyor.

sym fiddle in ayak koyacak yeri dışında agilityden pek artısı olduğunu zannetmiyorum. selesi de taş gibi, arka amortisor ayarı yok bildiğim kadarı ile. benzin tüketiminin farklı olacağını sanmıyorum o da karburatörlü. parça fiyatlarının temin edilmesi ve fiyatları konusunda çok şikayetci millet ki izmir de fabrikası var sym nin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

Alıntı extagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deponun altı delik olabilir, ben 33-36 km arası gidiyorum.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

nickname05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 teker (ne bulursam)
    Bence bir kez servise girseniz çözülebilecek bir sorun için bu tür uzun süreli acıya katlanmamalısınız.

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de görüşlerimi yazayım; motor şuan 20 bin km oldu sayılır.

ben hep bel desteğinin olduğu yere oturuyorum ve aşağıya kaymıyorum. bu konuda sıkıntı yaşamadım ki önde oturamam belim ağrıdığı için. motorda da belim hiç ağrımadı bugüne kadar. ergonomi çok iyi değil bence de benim üst bölgem ağrıyor. sırtlık aldım bunun içinde.

ben bu motorla 110 lara çıkıyorum ancak ön hafiflemesi rahatsız edecek seviyelere çıkmadı. ancak 2 kişi olunca biraz hissediliyor ön tekerin hafiflemesi.

frenler ile ilgili hiç rahatsızlık duymadım bugüne kadar, tutmamazlık yapmadı hiç. arka fren kampana, disk olsa daha iyi olurdu.

akü zayıfladı sanırım, havalar çok soğuk (0 derece falan sanırım şuaralar) el marşı ile çalışmıyor, bi süredir ayak marşıyla çalıştırıyorum. hava biraz ısınınca el marşı ile çalışıyor ve stop etmiyor herhangi bir nazlanma, sorun vs olmuyor. 8-9 bin km önce subap ayarı yapıldı. otomatik jigle sanırım bi süre çalışıyor.

benzin tüketimini kuruş olarak ifade etmek doğru değil hergün benzinin fiyatı değişiyor. 100 km de 2,70 ile 3 litre arasında değişiyor. bugünkü fiyat ile 15 ila 18 kuruş arası değişiyor.

sym fiddle in ayak koyacak yeri dışında agilityden pek artısı olduğunu zannetmiyorum. selesi de taş gibi, arka amortisor ayarı yok bildiğim kadarı ile. benzin tüketiminin farklı olacağını sanmıyorum o da karburatörlü. parça fiyatlarının temin edilmesi ve fiyatları konusunda çok şikayetci millet ki izmir de fabrikası var sym nin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

deponun altı delik olabilir, ben 33-36 km arası gidiyorum.
    Çok hızı seven yada hız yapma tecrübesine sahip biri değilim,bu yüzden 80-90 ları anca otoban yoluna çıktığımda yapabildim,zaten şehir içinde yapılması tehlikeli bişey yüksek hızlara çıkmak,kedisi, köpeği ,tümseği, çukuru vs. Yani bu motorlada 110 lara çıkmak Azraille pazarlık yapmak gibi geliyor.
    Frenlerden düşük hızlarda bir memnuniyetsizliğim yok ama yokuş ağaşı artçılı indiğim bir gün tedirgin olmuştum ,
    Yanlız bakımdan çıktıktan sonra frenler gayet güven verici oluyor ama 1 hafta sonra hassasiyetini kaybediyor.

Memnun olduğum tarafları lastik basıncı kitapçığa uygun yapıldığında yol tutuşu ,sürüş zevki artıyor.
    Sele yumuşak ama ben genede ufak bi bozuk yolda öne doğru zıplıyorum,ayaklarımı öne dayasamda farketmiyor.

Benzin olayı biraz sıkıntılı hesaplanıyor,yani deponun sonunada gelsen bitmiyor o yüzden 20 yada 25 tl lik benzinle şu kadar gidiyo diye hesaplamak daha kolay oluyor ama motoru sürmeden önce ısıtmak şart,benzin tüketimini etkiliyor belki daha randımanlı çalışmasınıda etkiliyodur ısıtmak, yani marşa bastıktan sonra motor sesi değişene kadar beklemek lazım,ortalama 3-5 dk arası.

Birde şöyle bir durumu keşfettim, hani 'karbüratörlü motora gaz vermeden çalışmaz' mitolojisi vardır.
    Bunda gaz vermiyorsunuz ama marşa basarken elçiğin gaz ile arasındaki boşluk kısmını çevirmek zorundasınız.

Herşeye rağmen Agility 125 fiyat performans olarak iyi scooterdir,mesela Fiddle larda titreşim var derler ,ben pek Agility de titreşimle ilgili bi sıkıntı yaşamadım.

Merhaba arkadaşlar agility 125 için tavsiye edebileceğiniz uyumlu sele var mı orijinali çok pahalı ve birçok yerde yok. Agility e çok benzeyen bir çin malı motor vardı ama internette aradım bulamadım maalesef ne tavsiye edersiniz

Motoran sprint 125.. Ama seleleri birbirine uymaz bence.

Motosikleti
    Kymco People S200
    21 bin bakımına gittim ve 470 tl tuttu.

tahrik seti 40 tl
    15-50 castrol yağ 35 tl
    şanzıman yağı 15 tl
    hava filtresi 35 tl
    buji ngk 25 tl
    ... manifoldu 80 tl
    3 lü kızak kayma 25 tl
    işçilik 125 tl
    akü 90 tl

Motosikleti
    Honda Cbf 150-
    Merhabalar. Agility 125 motosikletim var memnunum fakat arka jantta problem var. Frezesi kaymış dedi usta anlamadım. Arka teker sehpada biraz saga sola oynuyor. Uygun fiyata arka jant bulmam lazım nereden bulabilirim ve başka jant olur mu?

Motosikleti
    Kymco People S200
    bugün motoru 3.500 e sattım :(

Arkadaşlar 2012 model, siyah renk agility city 125 renk kodunu nerde bulabilirim ? Kitapçıkta bulamadım. Yardımcı olabilecek olan var mı ? Parlak ve mat iki siyah tonu var motorda. Ve mümkünse metal olan egzoz kapağı rengi de lazım

Motosikleti
    SYM JET 4 125
    Merhabalar, Kymco Agility 125'i A1 ehliyeti destekliyordu değil mi?

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    evet,15bg e kadar kullanabiliyorsun, Agility 125 9,2bg.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Atma lan dallama, bende de Agility 125 var....100km'de 2,7-3.0lt yakıyor. Dip gazda bile 2 kişi 3,2lt/100km'de geçiremedim.
    kymcoagility bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM JET 4 125
    Cevap için teşekkür ederim. 2. El almayı planlıyorum abim de Agility City 125 var ondan gördüm ve kullandım ben de Agility 125 almaya karar verdim. İlk kez motor alacağım almadan önce dikkat etmem gereken bir şeyler var mıdır acaba?
    dyavol-77 bunu beğendi.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Agilty ve Cygnus L arasında kalmıştım, temiz bulunca Cygnus aldım, umarım pişman etmez.
    Asıl 2017deki Agilty kampanyasını kaçırdım.

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    arkadaşlar hava filtresini devamlı kontrol edin.bakımlarını düzenli yaptırdığım halde motor 31000km de yağ eksiltmeye başladı.ustanın biri ağır olduğumu zorlandığı için olduğunu.başka bir servis de bu modellerde filtre girişinin konumundan dolayı çok toz aldığını ve filtre tıkanınca bu tozun motora girip pistonu vs çizdiğini o sebeple yağ eksilttiğini belirtti.bu bana çok mantıklı geldi .köy yerinde kullandığım için toz çok fazla .aman dikkat

Motosikleti
    Honda Today 50 - Spacy Alpha
    3.5 senedir Agility City 125 kullanıyorum.Bu motosiklet en önemli 3 kronik sorunu var.1.cisi Yağ yakma problemi.Bütün agility city 125'lere isterseniz çok güzel bakın isterseniz kötü bakın yine 30.000 km'lerde yağ yakmaya başlayacaktır.42.000 km'de motorum 1000 km de 600 gr yağ yakıyor.Piston silindir segman yenileme ücreti ise yaklaşık işcilik dahil 2000 istiyorlar marmariste en düşük deli fiyat.Orijinal silindir piston segman fiyatı 800 TL işçilik ucuza bulursanız yırtarsınız.2.cisi ise çok benzin yakması 100 kmde 3.5-4.3 L arası benzin yakıyor.Cidden aşırı derecede benzin yakıyor hava filtresi karburatör vs. temiz olduğu halde.3.cüsü ise kronik denmeyebilir ama agility city 125 böyle hız artıkça turbo gibi ses gelir.Bu ses şanzımanın ötmesidir kroniktir.Bazılarına güzel gelir.Bazılarına kötü.Benim için güzel.Diğer kötü yanları ise amortisörleri çok serttir.Yol bozuksa hakikaten bir zaman sonra insanı bıktırıyor.Parçaları ise malesef biracık tuzlu.Aman aman pahalı değil ama tuzlu biraz.Parça bulması birazcık zor yansanayisi çok orijinali az :(.İyi yanları ise gerçekten seri ve güçlü bir motor.Çok ama çok sağlam.35.000 km'ye kadar babam yağ ile lastik dışında hiçbirşey değiştirmemişti ona rağman sapsağlam birgün yolda bırakmadı.Özellikle grenaj aksamı sert ve aşırı sağlam taksiye sağdan 40 km hızla girdim çizik dışında birşey yoktu.5-6 defa sert düştü çizik dışında birşey yok.Sorulanız varsa seve seve cevaplarım.Çekinmeden Özelden yazın yada buradan sorun

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    hocam ben tamircinin oyununa gelmişim.bana devamlı açık yağ koydukları için sıcakda zorlamada yağ çabuk gidiyormuş.boşuna beni korkutup başka motor aldırdılar.konuyu bir arkadaşa açınca o söyledi.çünkü motorda duman atma çekişden düşme hiçbirşey yok .yağ adi olduğundan yağ yakıyormuş.motor şu an 37k oldu .hala canavar gibi

Motosikleti
    Arora AR 200-11 TIGER
    Merhaba arkadaşlar, agility 125 ile agility city 125 'in kayışları aynı mı bilen varmı ?

Merhabalar. Sizce Kymco Agility Carry 125i alınabilir bir motosiklet mıdir? Market işi yapıyorum. Bazen yüklerim oldukça ağır olabiliyor. Sizce bu motosiklet Honda ya yakın bir kalite bize sunabilir mi? Kullanan kimse var mı aramızda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler