Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorcuKrdeş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250R 2012
    Tahsin abi. Servis düzgün yapamıyordu hatta yapmıyordu başka düzgün motorcu tanıdıgım yoktu o yüzden gitmek istemiyordum ondan dolayı bütün sıkıntılar üst üste bindi artık motordan sogumaya başladıydım.
    Saolsun ustayı Arkadaş önerdi. Şuan motor gayet iyi durumda 110 - 115 arası arkayı deli gibi sallıyordu tık yok şimdi allaha şükür nazar deymesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk bakıma gittiğimde 80 tl istemişti bi yağ değişimi ve motorun orasını burasını yağlamaya. ben de 50 tl verip çıkmıştım. o gün bugündür tek bir defa bile gitmeyi düşünmedim. bugün netten sipariş verdiğim ipone yağım da geldi. en son 4500 km'de değiştirmiştim yağı. 200 km sonra tam 6000 km olacak. yağ bakım aralığı 1500 km zaten. kendim değiştiririm. 30 lira bişey yağ. deli miyim ben yağ değişimine işçilik parası verecem. yemişim garantisini.

Kızılaya gidecektim bugün. çalıştırdım motoru. kafamı aşağı eğip debriyaj telinin motora bağlandığı yere baktım bir de ne göreyim. bir adet civata orda bana bakıyor. ulan bu nerden düştü diye deponun altına bakınca motorun üst bölümünü (kafasını veya her neyse) şaseye bağlayan iki uzun vidadan birinin düştüğünü gördüm. yanımda tam da aynı numara ve uzunlukta vidadan vardı yerden bulmuştum bikaç ay önce. aldım taktım iyice sıktım. sıkınca yanındaki diğer vida da gevşedi. onu da sıkınca bastım gittim kızılaya. yolda giderken dökülecek motosiklet sıkılmayan vidalardan valla. daha önce de yolcu ayaklıklarından birinin iki alyan vidası da çıkıp gitmişti ilk motoru aldığım zaman zaten. bir iki hafta önce de depo kapağının alyan vidalarından biri kayboldu gitti garip bir şekilde. ulusa gidip lokma ve alyan takımı almak şart oldu. aman vidalara dikkat edelim. hele şu arka dişli vidası çıkan arkadaşı okuyunca iyice korkmaya başladım.
    Ben hiç birşeyden anlamadığım için 2 defa servise götürdüm.. ikisindede aydın usta ile beraber yağını değiştirdik, bütün civatalarını sıktık, gazı, debriyayı, zinciri gibi ayarları yaptık..Bütün civataları kontrol ederim şimdiye kadar arka çamurluğun altındaki bir civatada gevşeme olmuştu onu sıktım..

Yağ değiştirmek çok kolay hep kendim yapıyorum.. Sağını solunu temizler bu sırada kontrol eder güzelce yağlarım.. Zincir bakımını yaparım.. Bunlar için servise gerek yok.. Kendin yapmak motosiklet ve senin sağlığın için gerekli.. Garantilik hiç bir sorunum olmadı çok şükür.. km 9.250..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Alıntı MotorcuKrdeş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar. Motorumun ufak tefek sıkıntıları vardı servisine gitmek yerine sanayide arkadaşımın tanıdıgı motorcuya gittim. iyikide gitmişim.
    Arka frenden ses geliyordu frene basınca ve fren tutmuyordu. benim servis pislik var diyip temizle yolladı. o yüzden çok güzel bir şekilde ön freni kullanmayı ögrendim .
    Neyse sanayideki motorcu ustanın yaptıklarını anlatıyım.
    Arka fren balatası deyişti. : Fren taş gibi tutar oldu. o ses geliyor diye arka frene basmayordum . :D şuan gayet iyi
    Olaya bakın :O Benim zincir deli gibi sallanıyordu arkasında mil yokmuş. önce bilye dagılmış sanırım dedi bakalım diye açtı parçası yokmuş onu taktı taş gibi oldu zincir.
    Zinciri yagladı zincir yagı ile.
    Ön Dreskyonda boşluk vardı ilk aldıgım zamandan beri servis sıkıyordu bi süre sonra gene frene basınca tak tak tak diye boşluga gidiyordu on teker meyersem ordada parça yokmuş adam gözümün önünde yaptı herşeyi.
    rolanti ayarlarını yükseltti.
    Tebreyaj teli gevşemiş onu ayarlardı.
    Ve toplam: 40 tl verdim ama gerçekten deydi.
    Belki saçma gelebilir ama. Bu motoru aldıgım ilk günden bu yana bu yana böyle rahat süremedim çok güzel oldu.
    Servisin üstüne bir çizgi daha çektim 20 tl fazla veririm ama ne yaptıgından emin olurum.
    İyi usta candır..

Ustanızı sevin, pohpohlayın, şımartın, ona küçük sürprizler yapın o zaman..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Motoru ilk aldığım zaman ayaklıktaki alyan vidalar benim de düştü. Egzosu sadece motor çıkışındaki iki alyan vida tutuyordu. Servise gidene kadar hava yapar oldu. Serviste ayaklıktaki ve motorun egzos çıkışındaki tüm alyan vidaları normal vidayla değiştirttim. Hem alyanı açması sıkması zor oluyor ve yalama olma ihtimali de çok yüksek. Koruma demirinin takıldığı şasedeki kalın vidaları da bijon tabancasıyla sıktırdım. O günden sonra da hiç bir gevşeme olayı olmadı.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    cbf 250 konusunda fikirleriniz için çok teşekkür ederim. açıkcası bende çok taraftar değildim. crf 250l açıkcası benim de gönlümde yatan motor ama o kadar para verebileceğimi sanmıyorum.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı imamx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru ilk aldığım zaman ayaklıktaki alyan vidalar benim de düştü. Egzosu sadece motor çıkışındaki iki alyan vida tutuyordu. Servise gidene kadar hava yapar oldu. Serviste ayaklıktaki ve motorun egzos çıkışındaki tüm alyan vidaları normal vidayla değiştirttim. Hem alyanı açması sıkması zor oluyor ve yalama olma ihtimali de çok yüksek. Koruma demirinin takıldığı şasedeki kalın vidaları da bijon tabancasıyla sıktırdım. O günden sonra da hiç bir gevşeme olayı olmadı.
    aynı şekilde oldu benim egzoz da. sesi falan değişti vidalar düşünce. ayaklıklardaki alyanların numarasını biliyorsanız yazabilir misiniz acaba

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı şekilde oldu benim egzoz da. sesi falan değişti vidalar düşünce. ayaklıklardaki alyanların numarasını biliyorsanız yazabilir misiniz acaba
    Maalesef bilmiyorum numarasını.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    motorumun km saati bozulunca sıfırı ile değiştirdim. ancak km saati sıfır km den başlayınca bir sonraki muayenede sorun çıkar düşüncesi ile, buradan bir arkadaşın da önerisi ile km telini manuel olarak çevirip eski km ye kadar getireyim dedim. Ön tekerin sağ tarafındaki telin bağlantı noktasındaki vidayı söktüm teli çevireyim derken tel elimde kaldı orta kısmına yakın bir yerden kopmuş. yerine koyup tekerlekteki bağlantısını yaptım. hem km saatim hem de km sayacım çalışıyor.ancak değişmesi gerekir diye düşünüyorum. internetten km teli diye alsam kendim takabilir miyim?

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Km teli benimde kopmuştu. Ama uyduramadık. Bi tane çinlinin ki uydu ama oda biraz uzun geldi. İdare etsin diye taktık. İş görüyor.
    Demem oki netten alma. Uyduramazsın. Tamirciye değiştirt.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Çift yönlü vites pedalından, tekrar tek taraflıya geçiş yaptım..

İlk başta botlar sert olduğu için tek yönlü vites pedalını kullanamıyordum. vitesi topukla arttırmak daha kolay olduğu için çift yönlüyü kullandım.. Şimdi botlar yumuşadı. Bu seferde topukla kullanmak özellikle, 1 den 2 ye geçmekte zorluk çıkardığı için tek yönlü vites pedalına geçtim. Botlar yumuşadığı için vites pedalının altına ayagımı rahatça sokabiliyorum. Vites geçişlerini sıkıntısız şıkır şıkır yapıyorum.

Motosikleti
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çift yönlü vites pedalından, tekrar tek taraflıya geçiş yaptım..

İlk başta botlar sert olduğu için tek yönlü vites pedalını kullanamıyordum. vitesi topukla arttırmak daha kolay olduğu için çift yönlüyü kullandım.. Şimdi botlar yumuşadı. Bu seferde topukla kullanmak özellikle, 1 den 2 ye geçmekte zorluk çıkardığı için tek yönlü vites pedalına geçtim. Botlar yumuşadığı için vites pedalının altına ayagımı rahatça sokabiliyorum. Vites geçişlerini sıkıntısız şıkır şıkır yapıyorum.
    Çift li vites pedalı orjinalmiydi salih. Senmi taktırmıştın?

selam arkadaşlar. motorun ön dişlisi hafif sallanıyor. bu normal midir?
    https://www.youtube.com/watch?v=HOqbNyn9T34
    aynı bu videodaki gibi sallanıyor.

Motosikleti
    Normal. Tolerans olarak sanırım

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Ne kadar cins insanlar var şu dünyada.

Motosikletimi ilan verip siteye koyuyorum. Herifin biri utanmadan ilan başlığımı noktası virgülüne kopyalayıp kendi ilanına başlık yapıyor.

Benim ilanım:

Herifin ilanı:

Motosikleti

Motosikletimi ilan verip siteye koyuyorum. Herifin biri utanmadan ilan başlığımı noktası virgülüne kopyalayıp kendi ilanına başlık yapıyor.

Benim ilanım:

Herifin ilanı:
    O bişey mi benim motorun resimlerini kullanan 3 tane sahibinden.com ilanı vardı. Zahmet edip kendi motorlarının resmini çekmeyip google dan buldukları resimleri kullanıyorlar. Çalmak artık normalleşti biliyorsun bizim ülkemizde.

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bişey mi benim motorun resimlerini kullanan 3 tane sahibinden.com ilanı vardı. Zahmet edip kendi motorlarının resmini çekmeyip google dan buldukları resimleri kullanıyorlar. Çalmak artık normalleşti biliyorsun bizim ülkemizde.
    Üniversitede ftp adresine hazırladığımız sunuları yüklüyorduk ödevdi. Yine biri sunumumu çalıp sadece kapağını değiştirip koymuş. Ama düşünmediği birşey vardı. Ben son sayfaya da adımı soyadımı yazmıştım. İyi oldu emek hırsızına.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150

Benim ilanım:

Herifin ilanı:
    Aynı şey önceki motorumda olmuştu. Fotoların aynısını kopyalamış. Adama msj attım kendi motorunun fotolarını çek koy diye. Ne cevap verse beğenirsiniz belki daha çabuk satılır diye onu koydum. Aynı motor noolcakki koyduysam diyor.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çift li vites pedalı orjinalmiydi salih. Senmi taktırmıştın?
    Botu alınca çift pedalı ben takmıştım.. Tekrar orjinale döndüm..

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Hafta sonu yazın kapanış gezisini de yaptık çok şükür kazasız belasız. Oğlumla birlikte kapıdağ yarımadasını ( marmara yarımadası) komple dolandık. 5 motosiklet 7 kişi çok güzel bir gün geçirdik. Motor maaşallah iyi açıldı. Artçımla birlikte 120 kğ + 10 kğ yük 130 kğ ile totalde 315 km yol yaptık. Yolun 250 km si düz asfalt ve hep dip gazdı. Buna rağmen 45tl lik benzin tüketmişim. YBR TVS RKS 150 aynı klasmanda olanlar da vardı. YBR ile aynı süratteyiz. Onlardan ağır olmamıza rağmen. Dönüş yolunda 115 km hızlarda geldim çoğunlukla. TVS yanlız çok ekonomikmiş inandım. 34 tlye tamamladı geziyi. Birde hızı yanlış gösteriyor. Ben 100 ile gidiyorum onda 109 gösteriyor. RKS de hem yaktı hem gitmiyor cc sine göre. Benimle aynı hızda. Yani velhasıl kelam Wolf u aldığıma bir daha iyiki demişim.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu yazın kapanış gezisini de yaptık çok şükür kazasız belasız. Oğlumla birlikte kapıdağ yarımadasını ( marmara yarımadası) komple dolandık. 5 motosiklet 7 kişi çok güzel bir gün geçirdik. Motor maaşallah iyi açıldı. Artçımla birlikte 120 kğ + 10 kğ yük 130 kğ ile totalde 315 km yol yaptık. Yolun 250 km si düz asfalt ve hep dip gazdı. Buna rağmen 45tl lik benzin tüketmişim. YBR TVS RKS 150 aynı klasmanda olanlar da vardı. YBR ile aynı süratteyiz. Onlardan ağır olmamıza rağmen. Dönüş yolunda 115 km hızlarda geldim çoğunlukla. TVS yanlız çok ekonomikmiş inandım. 34 tlye tamamladı geziyi. Birde hızı yanlış gösteriyor. Ben 100 ile gidiyorum onda 109 gösteriyor. RKS de hem yaktı hem gitmiyor cc sine göre. Benimle aynı hızda. Yani velhasıl kelam Wolf u aldığıma bir daha iyiki demişim.
    gps le baktığımda ibre 100 km'h gösterirken gps 96 gösteriyordu bilginiz olsun.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    hafta sonu bende, havalar soğumadan gezeyim dedim. Ankara Etimesguttan Ayaş yoluna toplamda 120 km süren bir gezi yaptım. 115 KM hıza çıktığım oldu, hatta 125 km yide görebileceğim diye düşündüm ama bu yol biraz meğilli iken alabildiğim hızdı. düz yolsa 105 km ancak görülüyor dip gazda belki 110. ancak bence motorun en stabil ve keyifli hız aralığı 80-90 km arası. Hem motor çok yorulmamış oluyor hem de yol daha keyif veriyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)