Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    pokeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 ybr sattı 2006 cbr 600 f sattı,yeni arıyor:)
    sarch16 cevap için teşekkürler dsicovery 150 yi titreşimden dolayı kafamda sildim diyebilirim fakat 125 lik modeli daha az titreşimliymiş ilk fırsatta birinden bulup deneyeceğim,lifan ve kuba yı neden elemeliyim genelde son modellerinde titreşim konusunda iyi yorumlar var,wolf ybr ile birebir aynı ise seçenekler arasında benim için ilk sıralarda yeni modeli hunter hacim olarak daha güçlü ve daha iyi tipi var gibi o da wolf gibi titreşimsiz mi acaba? kullanıcı yorumlarına ulaşamadım.

tahsin kardeşim ne alaka benim ilk önceliğim titreşim olmaması diye belirtmiştim 2.kriter fiyat uygunluğu ille de iyi olup pahalı olacak diye bir şart yok ozaman gider sıfır ybr alırdım salcano ve saydığım benzer marka modelleri zaten her açıdan ybr sıfırından uygun içlerinden en iyisini titreşim sonra fiyat endeksli sıralamak biraz daha yapıcı mesaj atalım evet içlerinden birini seçeceğim illaki,zaten bu yüzden yazıyorum fikir bilgi alışverişi bu forumun amacı da bu.

Bugün ilçemde bulunan kuba bayisine, ravan adlı yeni modeli aynı ybr ye benzerliğinden ötürü meraktan gidip test etmek istedim fakat elinde yokmuş cr1 ve pars modeli vardı cr1 dense pars daha oturaklı geldi bana,tipini çok beğendim arka stop led olsun vites göstergesi olsun,ön kafalığı ve dış grenaj depo kenarları şekli gayet iyiydi,yalnız devir ve km saatini hiç beğenmedim fakat ekranda her tür bilgi mevcut yeterli,selektör tuşu bile vardı, motoru aldım bir süre kullandım açıkçası kötü bekliyordum fakat olumlu izlenim oluştu titreşim yok gibiydi önde ayaklarda elde, arka koltukta oturan için nasıl olur bilemiyorum,çok sıkıştırmadım ve yüksek devir ve sürrate de ulaşmadım öyle bir tur attım titreşim konusu güzeldi rahattı ve gücü ybr den daha iyi geldi bana fakat ön kafalığın bağlı olduğu sinyaller asfalt düz yolda bile devire bağlı titriyordu özellikle soldaki

137 cc ydi cr1 ile aynı motor dedi satıcı, kullancı yorumlarına baktım fakat pek alıp kullanan yok nasıldır ne değildir tam bilemiyorum acaba yüksek devir ve hızda titreşim nasıldır uzun süre sağlam kalır mı,bu arada satıcıya bu mu ybr mi diye sorduğumda ybr de satıyordu tabiki ybr diyordu piyasası var ybrlerin hepsi gitti bu kaldı uygun fiyata 3500 a bırakırım dedi son bir adet hoşuma gitti ama tam detaylı test edemediğim ve motor sağlamlığı vb.kullanıcı yorumları ve bilgim olmadığı için emin değilim,salcano hunter,wolf,bajaj 125 150 ve rks titanic'i de denemek istiyorum daha net karşılaştırmak için fakat onlarda bulunduğum yerde yok işimiz zor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı pokeharun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sarch16 cevap için teşekkürler dsicovery 150 yi titreşimden dolayı kafamda sildim diyebilirim fakat 125 lik modeli daha az titreşimliymiş ilk fırsatta birinden bulup deneyeceğim,lifan ve kuba yı neden elemeliyim genelde son modellerinde titreşim konusunda iyi yorumlar var,wolf ybr ile birebir aynı ise seçenekler arasında benim için ilk sıralarda yeni modeli hunter hacim olarak daha güçlü ve daha iyi tipi var gibi o da wolf gibi titreşimsiz mi acaba? kullanıcı yorumlarına ulaşamadım.

tahsin kardeşim ne alaka benim ilk önceliğim titreşim olmaması diye belirtmiştim 2.kriter fiyat uygunluğu ille de iyi olup pahalı olacak diye bir şart yok ozaman gider sıfır ybr alırdım salcano ve saydığım benzer marka modelleri zaten her açıdan ybr sıfırından uygun içlerinden en iyisini titreşim sonra fiyat endeksli sıralamak biraz daha yapıcı mesaj atalım evet içlerinden birini seçeceğim illaki,zaten bu yüzden yazıyorum fikir bilgi alışverişi bu forumun amacı da bu.

Bugün ilçemde bulunan kuba bayisine, ravan adlı yeni modeli aynı ybr ye benzerliğinden ötürü meraktan gidip test etmek istedim fakat elinde yokmuş cr1 ve pars modeli vardı cr1 dense pars daha oturaklı geldi bana,tipini çok beğendim arka stop led olsun vites göstergesi olsun,ön kafalığı ve dış grenaj depo kenarları şekli gayet iyiydi,yalnız devir ve km saatini hiç beğenmedim fakat ekranda her tür bilgi mevcut yeterli,selektör tuşu bile vardı, motoru aldım bir süre kullandım açıkçası kötü bekliyordum fakat olumlu izlenim oluştu titreşim yok gibiydi önde ayaklarda elde, arka koltukta oturan için nasıl olur bilemiyorum,çok sıkıştırmadım ve yüksek devir ve sürrate de ulaşmadım öyle bir tur attım titreşim konusu güzeldi rahattı ve gücü ybr den daha iyi geldi bana fakat ön kafalığın bağlı olduğu sinyaller asfalt düz yolda bile devire bağlı titriyordu özellikle soldaki

137 cc ydi cr1 ile aynı motor dedi satıcı, kullancı yorumlarına baktım fakat pek alıp kullanan yok nasıldır ne değildir tam bilemiyorum acaba yüksek devir ve hızda titreşim nasıldır uzun süre sağlam kalır mı,bu arada satıcıya bu mu ybr mi diye sorduğumda ybr de satıyordu tabiki ybr diyordu piyasası var ybrlerin hepsi gitti bu kaldı uygun fiyata 3500 a bırakırım dedi son bir adet hoşuma gitti ama tam detaylı test edemediğim ve motor sağlamlığı vb.kullanıcı yorumları ve bilgim olmadığı için emin değilim,salcano hunter,wolf,bajaj 125 150 ve rks titanic'i de denemek istiyorum daha net karşılaştırmak için fakat onlarda bulunduğum yerde yok işimiz zor..
    Eski bir kuba kullanıcısı olarak parça fiyatlarındaki faiş bedelden dolayı sıkıntı yaşayabileceğini düşünüyorum. Özellikle yeni modellerde. Ayrıca ilk görünüşte çok iyi göze hitap etsede zamanla olusan arıza ve kalitesizlik hemen kendini belli etmeye başlıyor. Servis ve garanti olayına girmiyorum bile. Arızalı parçayı kabul etmemek için bin takla atıyorlar.
    Lifanda malzeme nispeten daha kaliteli, fakat onda da parça fiyatları japonlardan aşşağı kalmıyor. Hatta yan sanayi muadili parçalarıda neredeyse yok gibi. Yani insanı servise gebe bırakmaya çalışıyorlar.
    RKS ninde parçaları pahalı ve servisleri rezalet. Kuba servisleri bakıyor rks ye. Ama fiyat olarak motoru kıyasladığında hakkını motor veriyor. Kronik arızası yok ve motor aksamıda sağlam. Bu yüzden lifan ve kubaya bulaşma demek istedim.
    pokeharun bunu beğendi.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    pokeharun;

salcano runner güçlü ve güzel bir motosiklet yakından inceledim fakat bugün alacak olsam yine wolf alırdım.

Wolf piyasada kendini kanıtlamış, yıllardır kullanılan, parçaları ybr ile uyan, yedek parça sıkıntısı olmayacak bir model. varsın 1-2 beygir az olsun. varsın diğerleri kadar görüntüsü iyi olması.. (bana göre görüntüsü de gayet güzel.) motosikletim her daim çalışsın, yollarda sıkıntısız ilerlesin yeter bana.
    pokeharun ve gezginmotor bunu beğendiler.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

pokeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 ybr sattı 2006 cbr 600 f sattı,yeni arıyor:)
    cevap için çok teşekkürler arkadaşlar,söylediklerinizi değerlendireceğim,runner ı bende çok merak ediyorum inceleyip test etmek istiyorum tipinden ziyade beni titreşim ve motorun kısa vadede sorun vs çıkarabilmesi endişelendiriyor ybr deki motor yıllardır kendini sağlamlığı titreşimsizliğiyle kendini kanıtlamış bir motor

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Wolfun parçaları ciddi ucuz. Honda titan fren balatası almıştım 10tl ye. Bitmek bilmiyor. Çokda güzel tutuyor fren. Nerden baksan 10.000km yaptım. Çokda sert fren yaparım. Motorda da 150kg yük var.
    Bu arada ybr nin motor bloğunda 11yıldır en ufak bir değişiklik yapılmamış. Usta söyledi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Salcanonun sağlamlığını Bodruma gidip geldikten sonra tam inandım.1000km gidiş yolunda geceye kalmamak için sadece 4 benznlikte durup benzin aldım yani mola vermeden Bodruma gittim Dönüş yolunda sadece 3 benzinliğe uğradım bastımmı gidiyor sorun yok.Eve geldiğimde yağı kontrol edeyim dedim 100cc eksilmiş bence o sıcakta mola vermeden dağılmadan eve gelmesi süper birde 2000 km de zinzir gevşemişti kitapçığında 500km de bir kontrol edin diyor ve en önemlisi bodruma git gel 180tl benzin parası verdim...(Eve geldiğimde depoda hala benzin vardı)
    tahsins bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Arkadaşlar, Motorcu ruhumu kaybettim artık. Meriç, tatlıhız, Egelim ahmet abi, fat280 fatih ve buraya yazmaya veda eden tüm arkadaşlarım gibi. Artık foruma girip okuyasımda yazasımda gelmiyor. Motordanda buz gibi soğudum. Sadece iş icabı gerektiğinde biniyorum. Motorculuk ve motor maceralarım bitmiştir. Neden bilmiyorum. 20 yıl sonra birden bitti. O kadar motor geçti elimden. Motor aşkım söndü. Bi daha yazarmıyım bilmiyorum. Hepiniz Allaha emanet olun, hatasız kazasız şükürler. Son motor elimde bu kaldığı için bu sayfaya yazıyorum.
    tahsins bunu beğendi.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Motorun gidon kısmını kokpite çevirdim. Uzun yol için lazın olan herşeyi ayarladım. Usbli çakmaklık soketi, camera, telefon navigasyon taşıyıcı, saat, sisler için anahtar.

Telefon navigasyon taşıyıcısını ben yaptım. Boru kelepşesi kullanarak yaptığım aparat istenilen açı ve şekilde ayarlanabiliyor.

Salih_T, gezginmotor ve tahsins bunu beğendiler.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, Motorcu ruhumu kaybettim artık. Meriç, tatlıhız, Egelim ahmet abi, fat280 fatih ve buraya yazmaya veda eden tüm arkadaşlarım gibi. Artık foruma girip okuyasımda yazasımda gelmiyor. Motordanda buz gibi soğudum. Sadece iş icabı gerektiğinde biniyorum. Motorculuk ve motor maceralarım bitmiştir. Neden bilmiyorum. 20 yıl sonra birden bitti. O kadar motor geçti elimden. Motor aşkım söndü. Bi daha yazarmıyım bilmiyorum. Hepiniz Allaha emanet olun, hatasız kazasız şükürler. Son motor elimde bu kaldığı için bu sayfaya yazıyorum.

Zamanın popüler hastalığı tükenmişlik sendromuna yakalandınız galiba... Tatil yapın diycem ama zaten güzel memlekettesiniz, millet tatile oralara geliyor.. size değişiklik şart.. mekanı değiştirin, motor tarzınızı değiştirin.. vs.. yada biraz boş boş vakit geçirin, geçer.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

songoku25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S Kırmızı
    Herkese merhaba. motor 28.000 km ye geldi . Hala üstündeki lastikler duruyo berbat şeyler hiç erimedi bile :D Mishnel in pilot street lastiğinden alıcam . Onlar tubeless mi oluyo bilen var mı bi de tubelesse takarken sibop olayı nasıl oluyo onda sadece dış lastik değil mi sibop janta mı sabit ?

İkinci olara sb 150 modeli hakkında sağlam bilgisi olan var mı ? Dün motoru alacaktım denemeye gittim duruşu tipi tek kelimeyle mükemmel fakat gücü wolf den çok da farklı gelmedi sitedeki bilgilere görede 1hp fark var . Bunun yanında parça fiyatlarını bilmiyorum wolf teki parça rahatlığından sonra (en son debryaj balatasını 10 liraya alıp değiştim :D ) bunun yedek parçasında sıkıntı yaşayabilirim gibi geldi ?

Motosikleti
    Alıntı songoku25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. motor 28.000 km ye geldi . Hala üstündeki lastikler duruyo berbat şeyler hiç erimedi bile :D Mishnel in pilot street lastiğinden alıcam . Onlar tubeless mi oluyo bilen var mı bi de tubelesse takarken sibop olayı nasıl oluyo onda sadece dış lastik değil mi sibop janta mı sabit ?

İkinci olara sb 150 modeli hakkında sağlam bilgisi olan var mı ? Dün motoru alacaktım denemeye gittim duruşu tipi tek kelimeyle mükemmel fakat gücü wolf den çok da farklı gelmedi sitedeki bilgilere görede 1hp fark var . Bunun yanında parça fiyatlarını bilmiyorum wolf teki parça rahatlığından sonra (en son debryaj balatasını 10 liraya alıp değiştim :D ) bunun yedek parçasında sıkıntı yaşayabilirim gibi geldi ?
    evet tubeless. jantlar delinip tubeless sibobu takılıyor. basit birşey. sonrada lastik takılıyor.
    sb150 kapalı kutu pek bilgi yok.

songoku25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S Kırmızı
    Jant delinecek derken ? kendim yapmayı planlıyordum ama yapamam herhalde , normal iç lastikli kullansam onları da ?

Motosikleti
    Alıntı songoku25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jant delinecek derken ? kendim yapmayı planlıyordum ama yapamam herhalde , normal iç lastikli kullansam onları da ?
    Dostum lastiği aldığın yere söyle yapsınlar. Sibop deliklerine tubeless sibobu girmediğinden genişletilmesi lazım. Jant delme dediğim o. Sonra 2 tane de sibop takacaklar. Hepsi bu. 15-20tl için içlastikle hayatını tehlikeye atma. Benden söylemesi

Satılık çok temiz orijinal 12000km de 250cc Suzuki İntruder.Resimlerini Suziki İntruder sayfasında benim nickimde görebilirsiniz

MOTO71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Abilerim benim on fren diski yamuk nereden bulabilirim istanbulda ikamet etmekteyim bir yardimci olursaniz

Motosikleti
    Alıntı MOTO71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim benim on fren diski yamuk nereden bulabilirim istanbulda ikamet etmekteyim bir yardimci olursaniz
    Diğer çinlilerinki uyuyor. Motorla gidip araman lazım. Gösterirsin hem. Bu arada disk tornada taşlanabiliyor. Ben 2 kez taşlattım. Sorun çıkmıyor

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Tahsin Abi taslamayi basil yapiyorlar simdiden tesekkur ederim

Motosikleti
    Sen diski söküp veriyorsun. Tornada yüzeyini düzeltiyorlar. 10-15tl alır tornacı

Motosikleti
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satılık çok temiz orijinal 12000km de 250cc Suzuki İntruder.Resimlerini Suziki İntruder sayfasında benim nickimde görebilirsiniz
    Hani satmıycaktı niye satıyosunuz abi.. Güzel motor para olsa alırım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Bu arada benim sinyaller bazı bazı çalışmıyor. Aküden olabilir gibi geldi. Sinyal açıkken motor devrini 6 binlere çıkarınca çalışıyor. Aküyü kontrol edeyim diye gece farı yaktığımda bir azalma falan yok..gaz verince ışıkta artma olmuyor.. sabahları çalıştırmada hiç bir sıkıntı yok, tek marş yetiyor. acaba sebebi akü mü değil mi tam bilemedim.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Akudendir Abi ayni sorunu bende yasadim degistirdim duzeldi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)