Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Alıntı scarface07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim arkadaşlar 2013 12000 noter satıcıya ait 2000 ne diyorsunuz. Kafama takılan adam rodajını iyi yapabildimi bunu tamirci anlarmı. iyi yapılmamışsa eksileri nedir.
    Ben de sıfırdan yanayım ama para bu diyosan geçmişini araştırıp almak tek çare
    Rodajını anlayacağını sanmam ama motor durumu olarak genel bi bilgi verir.

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora yan taşıma demiri yaptırdım arkadaşlar. Demirci bir abimiz uğraştı. Direk şaseye kaynaklı. 100km bile çeker. Motor bildiğim harley gibi oldu. Bide yan çantaları yaptıracağım ahşaptan. Deri kaplı.
    Tek sorunum muayeneden geçemeyebilir. Ve arka sinyalleri iptal ettim. Gömme sinyal bulmam lazım
    Bitince resim atarım
    Ufak sinyaller var abi onlardan alırsın veya çantaya da takabilirsin.
    Ben de düşünüyodum yan çanta şaseye nasıl kaynattınız merak ettim şimdi
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı scarface07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim arkadaşlar 2013 12000 noter satıcıya ait 2000 ne diyorsunuz. Kafama takılan adam rodajını iyi yapabildimi bunu tamirci anlarmı. iyi yapılmamışsa eksileri nedir.
    Ben 2011 model 17.000 km'deki Wolf'ü o paradan daha pahalıya aldım. Bence çok uygun.
    Rodajını kimse anlayamaz. Bence buna pak takılma. İyi yapılıp yapılmaması arasında öyle aman aman bir fark olduğuna inanmıyorum. Tabi bu şahsi görüşümdür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

Çok sağol Enes, resmi bekliyorum.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    @enes
    Demir direk sele altındaki şasenin kuyruğa devamı olan iki boruya kaynaklı. Yan plastikleri çıkarttım mecbur.
    Anadol sinyali gibi bi sinyal düşünüyorum çantaların arkasına. Ucuz ve etkili ;-)

@adil abi resimler görünmedi ?

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar.Uzun zamandır yazma fırsatım olmadı.Hepsini toptan yazayim dedim Motorun vizesini yaptırdım.Vize için çantaları söktüm.Kafa grenajı sipariş vermiştim ama vize zamanı gelmemişti.Kırık şekilde girdim sorun çıkarmadılar.Park ampulu beyaz renk led di bir onu kusur yazdılar gerisinde problem çıkmadı.Bugüne kadar 3 motor götürdüm vizeye.İlk defa dizlik takmamı istediler.Nedenini anlamasamda taktım sorgulamadım.Vize işinide hallettik gezeriz artık derken yeğen aradı.(motoru getirmeye gittiğimizde çay içmek için uğramıştık)Abi motor alcam ama anlamıyorum senin motoru bana versene sen anlıyon gene bakar bulursun kendine iyi birşey dedi.Kıramadım özenerek topladığım bakımlarını yaptığım motorumu yeğene verdik.Kaldık motorsuz.Motor olmayınca insanın foruma giresi gelmiyor.Umarım en kısa zamanda iyi bir motor bulup döneceğim aranıza.

Motosikleti
    Demiride söktünmü meriç ? Yoksa sadece çantalar mı ?
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uğraşmak istemediğim için kopmle sökmüştüm abi

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaslar. Bugun motorla dag tepe dolastim. Yani mini bir cross yaptim. Bu yuzden motorun her yeri kirlendi. Ben de gidip yikattirdim. dedim su zinciri de yaglayim surasina burasina bakayim derken birazcik da soktum motoru birkac foto da cektim. Oncelikle su asagidaki ici su dolu tup gibi olan sey nedir. Icinin dolu olmasi normal midir?

Hava filtresini actigimda dibinde azcik bi sivi gibi bisey vardi. Bu sivimsi sey benzin veya yag galiba. Fakat hava filtresinde isi ne onu anlamadim

Koltugu cikarttigimda alt kisimdaki ozensizlik boyleydi

Ben de azcik derledim topladim boyle yaptim. Beyaz soketin icinden su cikti biraz

Bugunluk bu kadar. Bu arada saka maka bu motorla cross yapmayi acayip sevdim. Bu commuter tip motorla crossu sevdiysem, galiba benim racing hayalimin kapilarini kapatip yerine cross un kapilarini acmam lazim. Cunku nerde bozuk bir yol patika toprak yol gorsem dalasim geliyor. Ki bugun dayanamayip daldim da zaten ha bi de durduk yerde motoru temizlerken yanlislikla yana biraktim motoru. Koruma demiri sagolsun baya iyi korudu. Cizik dahi yok.
    herkese iyi surusler

Motosikleti
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağol Enes, resmi bekliyorum.
    K.bakma bugün çok yoğundum akşam eve gelebildim. flaşla çektiğim resimleri atayım.
    Sökmeden ayarlamak biraz zor , ben kafayı söküp ayarlamıştım.

Resimler çıkmamış.Çanakkale 18 Mart M.T.Derneğinin düzenlediği Şehitleri anma gezisine katılmıştım.Resiimde görülen benim motor .
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------
    Mezar taşlarındaki DOĞUM ve ÖLÜM TARİHLERİNE dikkat...
    Mezar taşlarındaki DOĞUM ve ÖLÜM tarihlerine dikkat...
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Bigalı Köyü
    [IMG][/IMG][COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------
    tahsins ve frosen bunu beğendiler.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    @Enes;
    Benim de bahsettiğim yer orası. Az önce tekrar oynadım, hiç bir değişiklik olmuyor.

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar. Bugun motorla dag tepe dolastim. Yani mini bir cross yaptim. Bu yuzden motorun her yeri kirlendi. Ben de gidip yikattirdim. dedim su zinciri de yaglayim surasina burasina bakayim derken birazcik da soktum motoru birkac foto da cektim. Oncelikle su asagidaki ici su dolu tup gibi olan sey nedir. Icinin dolu olmasi normal midir?

http://i.hizliresim.com/AAMvQr.jpg

Hava filtresini actigimda dibinde azcik bi sivi gibi bisey vardi. Bu sivimsi sey benzin veya yag galiba. Fakat hava filtresinde isi ne onu anlamadim
    http://i.hizliresim.com/AAMvE7.jpg

Koltugu cikarttigimda alt kisimdaki ozensizlik boyleydi
    http://i.hizliresim.com/7onpbv.jpg

Ben de azcik derledim topladim boyle yaptim. Beyaz soketin icinden su cikti biraz
    http://i.hizliresim.com/YvLaWl.jpg

Bugunluk bu kadar. Bu arada saka maka bu motorla cross yapmayi acayip sevdim. Bu commuter tip motorla crossu sevdiysem, galiba benim racing hayalimin kapilarini kapatip yerine cross un kapilarini acmam lazim. Cunku nerde bozuk bir yol patika toprak yol gorsem dalasim geliyor. Ki bugun dayanamayip daldim da zaten ha bi de durduk yerde motoru temizlerken yanlislikla yana biraktim motoru. Koruma demiri sagolsun baya iyi korudu. Cizik dahi yok.
    herkese iyi surusler
    Hava filtresine giren hortum var. Karter havalandırma hortumu. Ondan gelen buhardan oluyor o su. Arada bir boşaltırsın. Km ilerledikçe okadar su yapmamaya başlıyor zaten.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Enes;
    Benim de bahsettiğim yer orası. Az önce tekrar oynadım, hiç bir değişiklik olmuyor.
    Ben ordan ayarladım, arkadaşın wolfün farları gökyüzünü gösteriyodu şimdi aydınlatır oldu.Senin vida yalama oldu ayar tutmuyo herhalde veya az döndürdün bilmiyorum

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresine giren hortum var. Karter havalandırma hortumu. Ondan gelen buhardan oluyor o su. Arada bir boşaltırsın. Km ilerledikçe okadar su yapmamaya başlıyor zaten.
    teşekkürler tahsin abi. eğer bunu hiç görmeseydim veya unutmuş olsaydım motora bire zararı olur muydu?

Motosikleti
    Gidonda gevşeyen, sıkılması gereken yer varmı bu sıra gidonun fazlaca yumuşadığını hissetmeye başladım bi örnek vereyim (garajda 2 wolf var aklıma takılanı ikisinde de deneyip bakıyorum) orta ayağa kaldırınca benim wolfün gidon tak diye yana dönüyor düz durmuyor ama diğer wolf orta ayakta gidon kolayca düz durabiliyor ve istersen dönüyor yana.
    Ayrıca giderken gidonu bırakınca sağ sol yapma da mevcut

Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidonda gevşeyen, sıkılması gereken yer varmı bu sıra gidonun fazlaca yumuşadığını hissetmeye başladım bi örnek vereyim (garajda 2 wolf var aklıma takılanı ikisinde de deneyip bakıyorum) orta ayağa kaldırınca benim wolfün gidon tak diye yana dönüyor düz durmuyor ama diğer wolf orta ayakta gidon kolayca düz durabiliyor ve istersen dönüyor yana.
    gidon rulmanlarında problem olabilir mi acaba. ilk aklıma o geldi
    lastik basınçları veya jantla alakalı da olabilir tabi

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Adil Abi;
    gez bakalım.. Dünya sana güzel.. Ankarada havalar ısınıyor..

Hepinize görüceksiniz... yani gezdiğim yerlerin fotosunu..

Tahsin;
    valla ilgiyle takip ediyorum.. wolf yapılacak ne varsa deniyosun.. Benimde aklımda olnabir şey bu yan çanta meselesi.. hem biraz kalıplı gösterir hemde ihtiyacım oluyor.. Benim düşüncem soft yan çanta...

Okan;
    Kolay gelsin.. bakıyorum sökme takma işine başlamışsın.. Benim motosiklette o kısmı çıkarmıştık serviste..Tahsin'in de söylediği gibi daha çok buhar için ama.. filtrenin kirlendiği yada havayı tam geçiremediği zamanlarda o kısma yağda giriyormuş.. Benim filtre içinde de az bir miktar yağ vardı..Serviste, orası kapalı olursa ve filtre tıkanırsa oranın yağla dolacağı söylenmişti.. o yüzden bende hep açık.. hiçbir sıkıntı yok..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Meriç;
    Dostum valla senin yeğen akıllı imiş. bütün bakımları yapılmış, temizlenmiş muayenesi yapılmış motoru kapmış..

Enes, tam tersi, benim motosiklette gidon sertti birazcık gevşettim.. Çok sıkı olması sürüşte konforu kötü etkiliyor.. Orta ayakta iken sağa sola yumuşacık hareket etmesi lazım. Bence problem diğerinde, sıkı olanda olabilir. Gidonda boşluk olmadan, sağa sola rahat hareket etmesi makbul olandır. Kendi tecrübemden sert gidon kısaca sıkıntı derim.. Ayarlaması gidonun hemen altında büyükçe bir dairesi somun var onunla yapıyorsun.

EnesBeyter ve gezginmotor bunu beğendiler.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Enes sıkı olması iyi değil belkide rulmanların dağıldığını belli ediyor,senin gidon bilyalarından şüphen varsa motoru ayaklardan indir ön freni sık gidonu hafif hafif zorlamadan ileri geri yap gidonda bir oynama oluyormu?oluyorsa sadece boşluğunu al fazla sıkma.Daha iyisi motoru çif ayak üstüne al tekeri düz tut hafif hafif ileri geri oynat bu işlemi yaparken hafif hafif bir tık,tık sesi duyuyorsan oynama oluyorsa rulman civataları gevşemiştir yine boşluğunu al .

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1 ay kadar önce kaplin lastiği almıştım bugün taktım.
    [IMG][/IMG]
    Motorun üstündeki eski kaplin lastikleri sağlam gibi duruyorlar
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Fakat sağlam değiller çatlaklar oluşmuş ve lastiklerin ebadı küçülmüş
    [IMG][/IMG]
    Sağdakiler motorun eski lastikleri,soldakiler yeni orijinal YBR kaplin lastiği ortadakiler alttaki yeni üstteki eski nerdeyse sağdan soldan 1cm fark var.Değiştirecek olanlara tavsiyem yan sanayi almayın yan sanayii 5-6tl orjinal 10 tl
    [IMG][/IMG]
    Yeni kaplin lastiklerini çekicin tahta sapıyla çaktım cillop gibi oturdular,eskiler çok bol geliyordu düşüyordu.Son zamanlarda arka freni sıktığımda gacırt diye bayağı yüksek bir ses geliyordu etraftakilerin dikkatini çekiyordu bakalım lastikler değiştikten sonra yapacakmı yani kaplin lastikleriyle alakası varmıymış anlıyacağız.
    [IMG][/IMG]
    KAPLİN LASTİKLERİNİ 5-6BİN KM DE MOTORUNUZUN SAĞLIĞI İÇİN DEĞİŞMENİZİ ÖNERİRİM...
    EnesBeyter ve Salih_T bunu beğendiler.

Motosikleti
    Abi zaten kaplinin zor geçeni en iyisi. Ben yansanayi yumuşak geçenlerden taktmıştım. 10.000km bile yapmadı. Gene sert ve zor geçen lastiğe döndüm. Orjinal bakmadım ama ülker marka taktım. 5tl ama iş görür.
    gezginmotor bunu beğendi.

selam arkadaşlar bugün sipariş ettiğim arwic 46 çantam geldi. alt tablayı motora takmakta zorlanmadım fakat tablaya çantayı geçirmekte çok zorlandım. arka taraftaki mekanizma yerine bi türlü giremedi. ben de tablanın tırnaklı kısmını hafif oyarak çantayı yerine oturturdum. bunlar da resimler

resimler neden bu kadar büyük çıkıyor
    tahsins bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimler neden bu kadar büyük çıkıyor
    Resimleri başka bir program ile boyutlarını biraz küçültüp öyle yükleme yapabilirsin.. Ben genelde öyle yapıyorum.. yoksa resimler sende olduğu gibi çok büyük oluyor...

Çanta güzelmiş. Ama ben arkadaki büyük çantadan ziyade yan çantayı nedense daha çok seviyorum..
    Tabi yan çantam da yok şu anda..
    -ZERO- bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)