Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahsin; Adamın motosikleti 66.000 km ama yinede 100 TL den fazla eder..Ben bu motosikletin motoru bitik olsa bile parça niyetine en az 750 TL veriririm..

Adil Abi; Senin motosiklette alarm var mıydı? Varsa modeli ve nasıl taktığını anlatırsan sevinirim..

-ZERO-; Benimde alarm taktırma niyetim var. Bu aralar Çin den alışverişe merak saydım.. Bir iki sipariş vereyim diyorum.. Alışveriş yapacağım ürünlerin içinde alarm da var..
    Salih ben alarm takmadım benim için gereksiz bahçeli müstakil bir evde oturuyorum,motorumun özel garajı ve 4 bekçisi var (bahçede 4 köpek var)
    Salih alarmlar zaten hazır motorun +,- çıkışlarını alarma bağlıyacaksın içinde bağlantı şemasıda olması lazım.artı eksi uçları bil yeter.Yukarıda bir alarm linki vermiştim bir incele...
    Salih_T bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpressden ben de siparis vermek istiyorum. Bir de su gecirmez telefon tutucusu almak istiyorum navigasyon icin.
    Ben de eBay'den bir tane buldum ama daha sipariş vermedim.

http://m.ebay.com/itm/291227498247

Benim telefon S4 mini ama buna da uyar herhalde.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de eBay'den bir tane buldum ama daha sipariş vermedim.

http://m.ebay.com/itm/291227498247

Benim telefon S4 mini ama buna da uyar herhalde.
    ben de s4 mini kullanıyorum. telefonun kaba küçük gelip sağa sola oynamasından korkuyorum.

şimdi baktım da tam olur verdiğiniz linkteki ürün. iphone 5 ve s4 mini aynı boyutlarda. 4inch yani

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Telefon tutucu işine pek sıcak bakmasamda bir öneride bulunabilirim.Piyasada kolaylıkla bulunan aparatlardan alıp yağışlı havada buzdolabı poşetine vb. sudan korucak birşeyler kullanabilirsiniz.Dokunmatik cihazlarda kılıflar pek düzgün çalışmayacağından pek bir işlevsel olmaz ama iş görebilir.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefon tutucu işine pek sıcak bakmasamda bir öneride bulunabilirim.Piyasada kolaylıkla bulunan aparatlardan alıp yağışlı havada buzdolabı poşetine vb. sudan korucak birşeyler kullanabilirsiniz.Dokunmatik cihazlarda kılıflar pek düzgün çalışmayacağından pek bir işlevsel olmaz ama iş görebilir.
    Yok bu benim verdiğim linktekinde dokunmatik kullanılabiliyor. Bir arkadaşımda var ve kullanıyor.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Nerdeeee o eski salco forumu 1 günde onlarca sayfa konusurduk ki MT dahi özenirdi eski zamanları özledim :(

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    ya bu alarm işini araştırdımda . takanların çoğu aküyü bitirdiğinden geri sökmüş alarmı. 5 amper akü dayanmıyor sanırım. yaş gözüküyor. gene alarmlı disk kilidi en mantıklısı.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Tahsin; Valla aküyü bitirir mi bitirmez mi bilmiyorum ama bana Alarm şart. İçim rahat değil. Hırsızlığa maruz kalmış biri olarak gerekli her önlemi almaktan yanayım.

Bu yüzden siparişimi verdim. İlgilenenler için fiyat 29 TL. Ürün bi gelsin (15-20 gün) montajını yapıp paylaşırım.

http://www.ebay.com/itm/231372211361

Bu arada yine elimde açılmamış 1 lt 10/40 castrol vardı ama yine netten 2 lt yağ aldım. GULF marka. Araştırdım iyi bir yağ. f/p oranıda oldukça iyi.

10/40 ve 15/40.... litre fiyatı 14,50 TL ye geldi. Yine ilgilenenler için kampanyalı ürün fiyatı artabilir.

http://www.hepsiburada.com/liste/gul...05&SKU=OTDLT48

http://www.hepsiburada.com/liste/gul...05&SKU=OTDLT49

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Adil Abi; Abi herkes senin gibi şanslı değil. Müstakil ev en sevdiğim ikamet türü. Ailemle birlikte 1979-2002 arası müstakil evlerde ikamet ettim. Valla kıymetini kaybedince anlıyor insan. Anam sağ olsun müstakil evde olmamıza ragmen hiç bir canlıya bakmamıza izin vermezdi. (kedi, köpek, tavuk, ördek..) Ama komşularımızda hapsinden vardı. Elbette dez avantajlarıda olabiliyor müstakil evin ama tekrar söylüyorum çok şanslısın kıymetini bil abi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Bu arada Maulum kış için motosikleti depoya kaldırmıştım ve aküyü söküp evde saklıyordum. Tabi bu arada boş durmayıp motor ve elektrik üzerine kursa da gidiyorum. Batarya konusunda aküleri gördük.

Benim akü tipi KURU TİP AKÜ diye geçiyor. Markasıda ABUŞ..

Dün akşam woltajını ölçtüm 12,96 w.. Bu tip aküler uzunsüreli beklemelere oldukça dayanıklı bir nevi büyük pil olarak düşünebiliriz.. Bakım gerektirmiyor.. Şarj aletleri de var.. 10-15 TL ye ama hiç gereği yok.. Bizim kurtlarda ayak marşı var nede olsa.. Bu arada ayak marşınıda denemiştim geçen yaz.. zorda kalırsam çalışıyormu diye.. süperde bişi..

Bu arada resimde de görülen - (eksi)uçta yer alan civatayı sökememiştim.. Oksitlenmiş ondan kaynaklı diye düşünmüştüm. Dün akşam oksidi ılık su ile temizledim sökülmedi.. WD40 sıktım sökülmedi.. çok uğraştım ama mümkün değil, resmen somunu civataya kaynatmışlar. Açmanın imkanı yok.. Belkide loctite tarzı bi ürünle sabitlemiş olabilirler..

Malum civatayı açmaya niyetlendik yarım bırakmak olmaz. Bende testere ile civatanın başını kesip çıkarıverdim.. Yerine açılabilir cinsten bir civata taktım..
    tahsins ve gezginmotor bunu beğendiler.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    @adil abi
    abi yanlış anlama ama müstakil evde oturup bahçesine hırsız girmesinden muzdarip bir abimiz hırsızlardan korunmak için 2 köpek almıştı bahçesine. inan bisonraki hırsız girmesinde hem köpekleri çalmışlar hemde evi soymuşlardı. yani köpek hırsıza pek caydırıcı olmayabilir. umarım sizin orlar tekin yerlerdir.

@salih
    paylaşım güzel olmuş. resimler falan. gulf güzel yağ. tavsiye ederim. normal motor yağından ucuz ve 4t nihayetinde. ben yaza 20-50 koyacağım. yazın kalın yağ daha iyi oluyor. ondan veririm 3-4 kutu sipariş.
    alarmı gerçekten merak ettim. benim ev 3. katta. motor aşağıda duruyor. 20 metre kadar mesafe var arada. kumanda bu mesafaden çeker mi acaba ? bide akü sıkıntısı yapmazsa. çok çok iyimiş. 25tl para değil.
    birde kargo takipli gelecek dime yurtdışından ? takipsizde paketin kim vurduya gidebiliyor. ki benim birkez öyle oldu ebayden aldığım ürün gelmedi 8 aydır. kayboldu yani.
    bu arada bizim wolfun orjinal aküsü değil dime abuş ? benimki 15.000km deyken mefta olmuştu. şarj tutmuyordu. bende haze marka akü aldım. maşallah ogün bugün kahrımı çekiyor. km oldu 37.000. bu arada günde en az 20 kez marş yaptığımıda belirteyim. kullanım aşırı yani..

bu arada yarın motorumun ikinci sübap ayarını yaptıracağım. ilki gene 15.000km civarında yaptırmıştım. 22.000km sonra gene yaptıracağım bakalım. tıkır tıkır bir ses geliyor sübaplardan.
    Salih_T bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Tahsin;
    Benim motor daha yeni olduğu için 20-50 kalın gelir. Bu hafta benim kurdu çıkarmayı planlıyorum. Havalar serin olduğu için 10-40 yağ koyacağım. sonraki yağ değişimine hava ısınır 15-40 la devam ederim. Alarm bi gelsin detaylı inceleme yapar aktarırım.. Ebay den ilk alışverişim takip nosu varmı nerden bakılıyo onu bile bilmiyorum.. Fri şipink.. kargo chine postla geliyor.. satıcı sağlam gibi.. attık 29 TL yi riske.. sonucu görücez...

Akü orjinal.. Bu markayı kullanıpta memnun olanlar var.. Bakalım bana ne kadar dayanacak.. Ben senin kadar sık marş yapmıyorum.. heralde daha uzun gider..

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Tahsin;
    Benim motor daha yeni olduğu için 20-50 kalın gelir. Bu hafta benim kurdu çıkarmayı planlıyorum. Havalar serin olduğu için 10-40 yağ koyacağım. sonraki yağ değişimine hava ısınır 15-40 la devam ederim. Alarm bi gelsin detaylı inceleme yapar aktarırım.. Ebay den ilk alışverişim takip nosu varmı nerden bakılıyo onu bile bilmiyorum.. Fri şipink.. kargo chine postla geliyor.. satıcı sağlam gibi.. attık 29 TL yi riske.. sonucu görücez...

Akü orjinal.. Bu markayı kullanıpta memnun olanlar var.. Bakalım bana ne kadar dayanacak.. Ben senin kadar sık marş yapmıyorum.. heralde daha uzun gider..
    Satıcıdan gönderi kodunu özel mesaj göndererek isteyebilirsin.

Motosikleti
    Satıcıdan gönderi kodunu özel mesaj göndererek isteyebilirsin.
    Dur bi deneyeyim.. gerçi kargoya verdi mi onu bile bilmiyorum.. ama yinede bi mesaj atayım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

Mesajı gönderdim.. bu sitenin (ebay) acemisiyim.. İngilizcem de yetersiz olunca.. tarzanca bişeyler karaladım.. bakalım sonuç ne olucak..

Salih:Bilmezmiyim Salih Daha önceleri Apartman ve sitelerde geçmişti ömrümüz,apartmanında siteninde derdi bitmezdi...
    Akünün civatası bendede aynıydı,kestim çıkardım yeni civata somun taktım ve birdahakine aynısı olmaması için gresle yağladım.

Tahsin:Niye yanlış anlıyayım aslında müstakil ev daha kolay soyulur ama bizimkisi değil Eve girdiğimizden beri kapıyı bir kere olsun kitlemedik.O arkadaşının köpek dedikleri kedi olmasın köpek var köpekçik var...
    tahsins ve Salih_T bunu beğendiler.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bu depo 17 litreymiş ya, kaç litresi yedek acaba?

Motosikleti
    Adil Abi; Tamam o zaman sende civatayı kestiysen problem yok... doğru yapmışım..

Tabi bu arada söylemeyi unuttum kitapçıkta bazı yerler için gress yapı tavsiye edilmiş bende geçenlerde yapı markete uğradığımda bir tane aldım.. Speedol marka 900 gr. (7 TL) bana çok uyguna geldi.. Senin de yaptığın gibi akü kutup başlarına sürmeyi planlıyorum..

Birde yine alışveriş listemde yer alan kalitelisinden 40 cm lik levye aldım.. İzeltaş marka.. 21 TL..Lastik değişimi için kullanırım diye düşünüyorum.. Yada motorun arkaya gizler..Adam dövmekte kullanırım...

rs_guven; Tam emin olmamakla birlikte 2-2,5 lt civarı yedeği vardır diye tahmin ediyorum.. depoyu boşaltırken baya bi benzin çıkmıştı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

Bu arada wang tan bana mesaj geldi.. Anladığım kadarı ile 30 dolar altı ürünlerde takip kodu olmuyormuş. Sipariş ettiğim ürününde 15-30 gün aralığında ulaşacağını belirtmiş..

Orjinal mesaj da şu;

Dear Salih_T,

hi,my dear friend,normally it will take about 15-30days to get to your country from China,sorry that there is no tracking number for order which is less than 30USD, hope you can understand,thank you .

- snakewang2005

yeni farkettim satıcının ismi de tam simsar işi imiş... Yılan wang
    rs_guven ve gezginmotor bunu beğendiler.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    @Salih
    Teşekkür ederim.
    Ben de daha önce pilli alarm siparişi vermiştim. Bana da ucuz olduğu için gönderi kodu yok demişlerdi.
    Sonuç olarak ürün gelmedi. Ben de PayPal'den iade talebinde bulunarak paramı geri almıştım.
    Onlarca alışveriş yapan arkadaşlarım var. Bir tek benim ürünüm gelmedi. İnşallah sana da böyle bir şey olmaz.

Motosikleti
    @Salih
    Teşekkür ederim.
    Ben de daha önce pilli alarm siparişi vermiştim. Bana da ucuz olduğu için gönderi kodu yok demişlerdi.
    Sonuç olarak ürün gelmedi. Ben de PayPal'den iade talebinde bulunarak paramı geri almıştım.
    Onlarca alışveriş yapan arkadaşlarım var. Bir tek benim ürünüm gelmedi. İnşallah sana da böyle bir şey olmaz.
    Bakıcaz artık. Özellikle satış sayısı ve oranı yüksek bir satıcı seçtim. Umarım gelir. Bekleyip beraber görücez. millet çinden 1-2 TL lik ürün sipariş ediyor anlar bile sorunsuzca geliyor. Eğer bu ürün gelirse sipariş vereceğim birkaç ürün daha var.. onlar için cesaretlenmiş olacağım...

Motosikleti
    @güven
    depo yedek dahil 17lt diyor. ben şahsen yedeğe düştükten sonra 12lt üzeri benzin aldıramadım. yedeğinde 5lt olacağını sanmam. biraz mübala var sanırım 17lt denmesinde.
    @salih
    benimde gelmemişti. takipno suz ürünlerden 2 tane almıştım. bir tanesi 4 ay sonra geldi. diğeride kayboldu. artık şansına. umarım gelir. takip noluların hepside geldi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Tahsin abi; bende motoru ilk aldığım gün yedeğe düştü. O günden beri 47.5 liralık benzin aldım. Yani yaklaşık 11 litre. 150 km'de yol yaptım. Bu da yaklaşık olarak 4-4,5 litrelik bir tüketim demek.
    Bu durumda içinde yedekle beraber 9 litre civarı bir benzin var. Depo kapağını açtığım zaman benzin görünecek kadar dolu. Sanki gerçekten de 17 litre almaz gibi duruyor.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerdeeee o eski salco forumu 1 günde onlarca sayfa konusurduk ki MT dahi özenirdi eski zamanları özledim :(
    Önceden muhabbet etmeye giriyorduk sayfaya şimdi bir sorun olduğunda veya bir paylaşım yapacağımızdan yazıyoruz.Yaza biraz daha hareklenir sayfamız.Önceden ybr,cbf ye ucuz yollu alternatif olarak bakılıyordu wolf 125 e şimdi bajajcılar fırsat vermiyor

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu alarm işini araştırdımda . takanların çoğu aküyü bitirdiğinden geri sökmüş alarmı. 5 amper akü dayanmıyor sanırım. yaş gözüküyor. gene alarmlı disk kilidi en mantıklısı.
    Gri wolfümde alarm vardı.Hatta Xenon far da vardı.5 Amperlik akü ile kullandım uzun süre hiçbir problem yaşamadım.Hergün 5-6 km kadar kullanıyordum.

Bu arada yine elimde açılmamış 1 lt 10/40 castrol vardı ama yine netten 2 lt yağ aldım. GULF marka. Araştırdım iyi bir yağ. f/p oranıda oldukça iyi.
    Gulf köklü bir firma netteki yorumlarıda iyi ama bana güven vermiyor.Castrol ün 4 lük kutularından alırsanız litresi 15'e falan geliyor.Bütçen müsaitse castrol den şaşma.

Bu depo 17 litreymiş ya, kaç litresi yedek acaba?
    Sitede 17 yazıyor da hiç 17 litre yakıt alan görmedim ben.15 litre civarı yakıt alıyor.Yedeğe aldığı miktar kullandığın yere göre değişir.

Musluk resimdeki gibi uzun olan normal depo için kısa olan yedek depo için kullanılıyor.Aslında ayrı bir depo yok seviyesine göre musluktan ayarlanıyor.Sürekli rampada kullanırsan benzin arka kısıma toplancak hali ile yedeğe geçmesi gereken seviyeye geldiğinde 1-1.5 litre yakıt anca kalacak deponda aynı şekilde iniş olan kısımlarda da yakın ön tarafa toplanacağından 4-5 litre yakıt varkende yedeğe geçebilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)