Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Eğlenceli bir yolculuk olmuş. Hava güzelken sürerek götürseydiniz daha pratik olmaz mıydı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Alıntı Mhdrift41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O arkaya takılan çanta demiri ben aldığımda motorda yoktu ustaya taktırması falan kaça mal olur?
    Takmak bir şey değil, demir uydurmak mesele.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rks titanic 150
    Ayarlar heralde usta onu.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar. bugün farkettim. motorumun sol sinyal göstergesi çalışmıyor. sinyal çalışıyor ama göstergedeki ışık yanmıyor. sizce bunun sebebi nedir?

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun. Güccücük arabaya iyi sığdırmışsınız motoru.Üçünüzede selamlar olsun.
    Eyw adem abi.Biraz zor olsada başardık.Motor sökerken fark ettim servisinden iyi biliyorum çoğu şeyini.Sökmediğim bişeysi kalmamış 30 dk da söküp 30 dk da topluyabiliyorum

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla helal olsun meriç. O bagaja ben bile zor sığarım. Önce zipleyip sonra rarlamışsınız makineyi :-)
    Tahsin abi başka çare yoktu.Türklere imkansız de otur izle demişler ya o stil oldu buda.Ahmet agam len o motur sığmaz enkine uğraşmayın deniştirek yağını ben giyinem arabanın arkasından gelem manisaya kadar desede kıyamadık agama bu soğukta

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğlenceli bir yolculuk olmuş. Hava güzelken sürerek götürseydiniz daha pratik olmaz mıydı?
    Daha pratik ve daha eğlenceli olurdu da motorun evrak eksiği var.Vize falan yapılcak.Onun içinde bi bakımdan geçmesi lazım çantaların sökülmesi lazım.Kütahyada onunla uğraşmak istemediğime veya agamı uğraştırmak istemediğime böle olmasını tercih ettik.Artık burda sürcez keyfini

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. bugün farkettim. motorumun sol sinyal göstergesi çalışmıyor. sinyal çalışıyor ama göstergedeki ışık yanmıyor. sizce bunun sebebi nedir?
    Göstergedeki ampul patlamıştır.Kafayı sök alt tarafta duyu var çıkarıp kontrol edebilirsin

Bugün forumdan fantim(ömer) ile motoru indirdik.Tekerleri taktık arkadaş ben buna böyle binerim hatta toplamayak ben bunu böle alayim dedi.Kesip biçip bişeyler yapma planı varmış piyango bana vurdu..Tabi verirmiyim düldülü.Motor olmayınca çantaları bari sat demeye başladı Tabi onuda vermedim yağmur şiddetini arttırınca apar topar içeri girdik.Motorun su görcek yerlerini taktık kaldı gerisi.Havanın iyi olduğu bir zamana kaldı bizim iş.

tahsins bunu beğendi.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Ve bu işte burda biter :D Yol ve iş yorgulugu ile arabada uyumak paha bicilemez :D

Motosikleti
    Salcano Wolf S
    Selamlar arkadaşlar. Benim de 2013 model kırmızı bi wolf'üm var. 5 TL. lik ön balatalardan bıkmıştım. En sonunda BRENTA marka kaliteli bir balata ile değiştirdim. Bire bir ölçüde. Fiyat 25 TL. civarı ama en azından performansı harika. BRENTA FT-3083 balatanın kodu.
    Bu arada zincir-dişli tavsiyeniz???
    D.İ.D marka nasıl? n11.com.da jianshe dişli zincir tk. var nasıldır? ya da orjinal ybr zincir dişli takımı mı?
    tavsiyeleri bekliyorum... hepinize sağlıklı günler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:56 ----------

Arkadaşlar YBR'nin jantları bizim motorlara uyar mı? Aklıma takıldığı için soruyorum.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı emrahbalkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar. Benim de 2013 model kırmızı bi wolf'üm var. 5 TL. lik ön balatalardan bıkmıştım. En sonunda BRENTA marka kaliteli bir balata ile değiştirdim. Bire bir ölçüde. Fiyat 25 TL. civarı ama en azından performansı harika. BRENTA FT-3083 balatanın kodu.
    Bu arada zincir-dişli tavsiyeniz???
    D.İ.D marka nasıl? n11.com.da jianshe dişli zincir tk. var nasıldır? ya da orjinal ybr zincir dişli takımı mı?
    tavsiyeleri bekliyorum... hepinize sağlıklı günler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:56 ----------

Arkadaşlar YBR'nin jantları bizim motorlara uyar mı? Aklıma takıldığı için soruyorum.
    5 tllik balatalardan bende çok çektim kardeş. Sonunda aşağıdaki balatayı buldum. Oda 10tl ama canavar gibi tutuyor. Normalde devamlı hem yüklü motot hemde aşırı frenleme yapmama rağmen 10.000km gitti. Daha 2.000km giderdi ama gene değiştim.
    http://www.motosikletparcalari.com.t...-balatasi.html
    Bu brentayı ben internette bulamadım. Sen nasıl aldın ? Bende 1 tane alayım.
    Zincir dişlide jianshe yazanların piyasadaki zincir dişli takımları ile hiçbir farkı yok.boşa para verme. Ben şunu aldım. Ön dişlisi 15t çıktı. Çok güzel iş görüyor. Ön+arka dişli ve zincir 25tl. Hepside arch marka. Tavsiye ederim.
    Arka kampana , balata , dişli göbeği , arka lastiği hepside ybrninki uyuyor. Tekerde uyar illa.

http://www.guvenmotormarket.com/yama...seti-sfr-3451/
    emrahbalkes bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

selam. motosikletime koruma demirini kendim taksam garantide herhangi bir problem olur mu arkadaşlar. bir de zinciri kaç km'de bir yağlamalıyım ve üstünde gelen stok lastiklerin hava basıncı ne olmalıdır? yardımcı olursanınz sevinirim.

Motosikleti
    selam. motosikletime koruma demirini kendim taksam garantide herhangi bir problem olur mu arkadaşlar. bir de zinciri kaç km'de bir yağlamalıyım ve üstünde gelen stok lastiklerin hava basıncı ne olmalıdır? yardımcı olursanınz sevinirim.
    Hayır garantide sorun cıkmaz.

Hatırladıgım kadar 500-1000 Km araları idi fazla yagdan zarar gelmez.

Orjınal lastiklerini degiştirmenizi yeglerim motorunuzu yeni almıssınız.Lastik affetmez.Michelin veya Pirelli..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Koruma demiri sonuçta takılması geren bir parça,garantide bir sorun teşkil etmez.Lastikler tek kişi ön 25-arka 28 iki kişi ön 28-arka 35 hava.Zincir yağlama normal yağla yağlıyorsanız 3-4 günde bir,kaliteli bir zincir yağı ile 500-1000 km de bir.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Bende motosikletimin bir resmini yükleyeyim bari..

Malum motor depoda.. Lastikleri 180 derece çevirdim, basınçlarını kontrol ettim..

Hava soğuk yapacak başka bişey yok.. Sıcaklık +15 olunca siz beni görün.. Ne fotoğraflar, ne paylaşımlar..
    gezginmotor ve EnesBeyter bunu beğendiler.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır garantide sorun cıkmaz.

Hatırladıgım kadar 500-1000 Km araları idi fazla yagdan zarar gelmez.

Orjınal lastiklerini degiştirmenizi yeglerim motorunuzu yeni almıssınız.Lastik affetmez.Michelin veya Pirelli..
    Kesinlikle degistirecegim ama ilk once su maddi durumlari duzeltmem lazim tabi lastikler yuzunden duserim ne olur ne olmaz diye koruma demiri taktirayim dedim hemen

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiri sonuçta takılması geren bir parça,garantide bir sorun teşkil etmez.Lastikler tek kişi ön 25-arka 28 iki kişi ön 28-arka 35 hava.Zincir yağlama normal yağla yağlıyorsanız 3-4 günde bir,kaliteli bir zincir yağı ile 500-1000 km de bir.
    Normal yagdan kastiniz motor yagi midir acaba yoksa makine yagi falan mi

Motosikleti
    Kesinlikle degistirecegim ama ilk once su maddi durumlari duzeltmem lazim tabi lastikler yuzunden duserim ne olur ne olmaz diye koruma demiri taktirayim dedim hemen

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Markali zincir yagları harici diyor , Araba yagı motor yagı hepsi olur ama. Markali zincir yagı lazım kaliteli
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Markali zincir yagları harici diyor , Araba yagı motor yagı hepsi olur ama. Markali zincir yagı lazım kaliteli
    anladim tesekkurler

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012

Motordan çıkan yağ diyor. Bende motordan çıkan yağla yağlıyorum zinciri. Satılan Zincir yağları yapışıyor zincire. Toz toprak katran gibi oluyor zincir. Ben memnun kalmadım. Motorun biraz kirlenir ama en iyisi bence eski motor yağı
    -ZERO- bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    -ZERO-@ Motosikletine birşey alırken iyice araştır, sonra Ulus yiba çarşısı ulus motor Hüseyin Beyin yanına bi git..Oradan da bir sor, gerekiyorsa pazarlık et öyle al.. Bana çok yardımcı oldu.. Tavsiye ederim..
    -ZERO- bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Depo yedeğe geçince 10 liralık benzin almıştım. 80 km'de tekrar yedeğe geçti. Bu ölçüm pek sağlıklı değil farkındayım. Ölçüme göre 2.9 litre yakmış.
    Depoyu doldurup ölçüm yapmaya niyetim var ama depo 17 litreymiş. Gömü falan bulursam fullerim.

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende motosikletimin bir resmini yükleyeyim bari..

http://i.hizliresim.com/ORVLzD.jpg

Malum motor depoda.. Lastikleri 180 derece çevirdim, basınçlarını kontrol ettim..

Hava soğuk yapacak başka bişey yok.. Sıcaklık +15 olunca siz beni görün.. Ne fotoğraflar, ne paylaşımlar..
    Hani kardeşim motor nerde

Tahsinin de yazdığı gibi çıkma motor,şanzıman,dişli yağları kullanılabilir.
    Salih_T bunu beğendi.

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -ZERO-@ Motosikletine birşey alırken iyice araştır, sonra Ulus yiba çarşısı ulus motor Hüseyin Beyin yanına bi git..Oradan da bir sor, gerekiyorsa pazarlık et öyle al.. Bana çok yardımcı oldu.. Tavsiye ederim..
    Su plaka cikar cikmaz solugu yibada alacagim zaten. Ciddi ciddi merak etmeye basladim ne var ne yok oralarda. Verdiginiz ismi attim hafizaya gidince ugrarim kesinlikle

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan çıkan yağ diyor. Bende motordan çıkan yağla yağlıyorum zinciri. Satılan Zincir yağları yapışıyor zincire. Toz toprak katran gibi oluyor zincir. Ben memnun kalmadım. Motorun biraz kirlenir ama en iyisi bence eski motor yağı
    Onun icin ilk bakimi beklemem lazim tabi. o zamana kadar idareten bulabilirim birseyler
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks titanic 150
    Ya bu tekerden bende tırsıyorum değiştirmek gerek harbi çok güvenilir gelmiyor ama sigorta var,vergi var, birde en az 100 tl tekerlek öğrenci adama koyuyor çok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)