Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    49 bindeyim. Arka lastik ön lastik 3. 5 yıllık falan. Arka ciddi derecede hava azaltmaya başladı. 3 -4 günde bir şişiriyorum. Ön kaçırmıyor. İkiside tubbles.şimdi bu motoru iş motoru olarak kullanıyorum. İşe pazara bakkala çakkala falan. Kaliteli pahalı lastikmi alsam acaba? Mıchelın vs gibi. Yoksa sıradan orta kalitede lastikmi taktırsam? Karar veremiyorum. Kendim tubbles takabilirmiyim?
    Adem,önce lastiklerin janta oturduğu kısmı kontrol et.Jantların lastiği tuttuğu yerlerde zamanla asitlenme paslanma sonucu döküntüler oluşuyor ve lastik bu döküntülerin olduğu yerlerden hava kaçırıyor,bu döküntülerin olduğu yerleri uygun maddelerle kapatırsan lastik eski olsa bile hava kaçırmaz(lastiklerin janta oturduğu bölüm aşınmışsa kaçırır) dene gör.Lastik önerisine gelince orta sınıf idare eder ve tubeles lastik değişmek zor değil(ben çok rahat 2sinide değiştim) kendin değişirsin zannediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 akü
    3 debriyaj teli
    2 debriyaj balatası
    4 ad zincir
    3 arka lastik
    2 ön lastik
    1 ön kaliper
    4 ön balata
    2 arka balata ve 1 komple arka kampana
    1 ön arka dişli
    4 far ampülü
    1 öncam
    1 benzin hortumu
    2 amortisör keçesi

34.000km de şimdilik aklıma gelenler :-)
    Tahsin,senin gibi bir kullanıcıya göre bile çok iyi,tebrik ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    hakkını veriyoruz motorun.
    bu arada son hava ayarından sonra yakıt testi yaptım. depo yedeğe geçti. hemen 5 tl benzin aldım. 1,11 lt imiş.
    51 km sonra tekrar yedeğe geçti.
    hiç jikle çekmedim. gereksiz gaza basmadım. hep gaza dokunarak sakin kullandım.

1,1l lt ile 51km gittim. bu bajaj korkusu bizim motorları fena etkiledi
    Salih_T bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 akü
    3 debriyaj teli
    2 debriyaj balatası
    4 ad zincir
    3 arka lastik
    2 ön lastik
    1 ön kaliper
    4 ön balata
    2 arka balata ve 1 komple arka kampana
    1 ön arka dişli
    4 far ampülü
    1 öncam
    1 benzin hortumu
    2 amortisör keçesi

34.000km de şimdilik aklıma gelenler :-)
    Maşallah... o kadar km de (tabi sen biraz zorlayarak da kullanıyorsun ) sadece bunları değiştirmişsen çok iyi..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Sağol Adil abi
    gezginmotor bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah... o kadar km de (tabi sen biraz zorlayarak da kullanıyorsun ) sadece bunları değiştirmişsen çok iyi..
    unutmuşum 34.000 kmde "24" litrede yağ değiştirdim.
    motosiklet olayı yağ kullanımında verimsiz. 10.000km de 7 litre yağ değişiyor motorda. araba ise 3 litre. ama motosiklet ucuzluğuyla kurtarıyor işte..
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Bu arada dostlar malum kış geldi ve Ankara çok soğudu, ben motosikleti kıç uykusuna yatırdım..

hafta sonu biraderle motoru yağıştan tehlikeden uzak güvenli bir yere çektik.. şimdilik sadece bazı aksamları wd40 uygulayıp, aküyü çıkardım....

boş bir anda detaylı temizlik ve kış dinlenmesi için gerekli işlemleri yapıcam.. öneriniz varsa alıyım...

Bu arada dostlar malum kış geldi ve Ankara çok soğudu, ben motosikleti kıç uykusuna yatırdım..

hafta sonu biraderle motoru yağıştan tehlikeden uzak güvenli bir yere çektik.. şimdilik sadece bazı aksamları wd40 uygulayıp, aküyü çıkardım....

boş bir anda detaylı temizlik ve kış dinlenmesi için gerekli işlemleri yapıcam.. öneriniz varsa alıyım...
    Uzun süre kullanmıyacaksan depodaki benzini boşalt ,bujiyi sök,depoya ve motor bloğunun içine wd 40 sık.(Motor bloğunun içine bujiyi söktüğün yerden wd 40 sık ve motoru çalıştırmadan 1-2 defa ayak marşına bas,bujiyi takmayı unutma)
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre kullanmıyacaksan depodaki benzini boşalt ,bujiyi sök,depoya ve motor bloğunun içine wd 40 sık.(Motor bloğunun içine bujiyi söktüğün yerden wd 40 sık ve motoru çalıştırmadan 1-2 defa ayak marşına bas,bujiyi takmayı unutma)
    2015 Mart ayında sıcaklık +15 derece olduğunda çıkarıcam Adil Abi.. Beni makina yaklaşık 4 ay yatıcak....

Bu söylediklerini harfiyen yapacağıma emin olabilirsin... Evdeki wd40 baya azaldı.. yenisini alıp hafta sonu bi girişicem. Ancak vakit bulurum.. tabi öncesinde yıkama ve zincir temizliği de yapıcam...

Zinciri söylemeyi unutmuşum. Salih,üşenmezsen zinciri sök çıkma motor yağın varsa çıkma motor yağına üstünü örtecek kadar koy çıkma yağ yoksa motorun üstünde güzelce wd 40 la

Motosikleti
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri söylemeyi unutmuşum. Salih,üşenmezsen zinciri sök çıkma motor yağın varsa çıkma motor yağına üstünü örtecek kadar koy çıkma yağ yoksa motorun üstünde güzelce wd 40 la
    üşenirim abi... zaten çıkma yağda yok.. yağını serviste değiştirttiğim için.. ama bundan sonra yağını kendim değiştireceğim için olucak..

mazotla güzelce temizleyip, motulün zincir yapı var onunla 2 kat yağlama yapmayı düşünüyorum.. Zincirin üzerini oldukça iyi kaplıyor.. tabi 4 ay hiç motorun yanına uğramamazlık yapmıycam.. sık sık uğrar hatırını sorarım...

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    okuduğum kadarıyla en sorunsuz çinli bu motor
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okuduğum kadarıyla en sorunsuz çinli bu motor
    daha öncede söylediğim gibi araştırıp param bu motosiklete yettiği için çinli söylemine aldırmaksızın buradaki dostların yorum ve önerilerine istinaden wolf ü aldım.. ve Çinli motorlara bu sorunsuz motordan dolayı artık sempati ile bakıyorum..
    Tabi şu da bi gerçek ki.. Bizim motosikletlerin motoru ybr kopyası(hatta birebir aynı) ve ybr üreticisi jianshe tarafından üretiliyor... Sorunsuzluğunun sebebi bu olabilir.. Tavsiye ederim.. Reklamı olmasa bile.. kullanıcı sayısı sürekli artan bir motosiklet..

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    daha öncede söylediğim gibi araştırıp param bu motosiklete yettiği için çinli söylemine aldırmaksızın buradaki dostların yorum ve önerilerine istinaden wolf ü aldım.. ve Çinli motorlara bu sorunsuz motordan dolayı artık sempati ile bakıyorum..
    Tabi şu da bi gerçek ki.. Bizim motosikletlerin motoru ybr kopyası(hatta birebir aynı) ve ybr üreticisi jianshe tarafından üretiliyor... Sorunsuzluğunun sebebi bu olabilir.. Tavsiye ederim.. Reklamı olmasa bile.. kullanıcı sayısı sürekli artan bir motosiklet..
    bende beğendim fakat çevremde bulamıyorum bu motordan

Motosikleti
    Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende beğendim fakat çevremde bulamıyorum bu motordan
    Diğer başlıkta gördüm.... aslında senin boy kilo ya(1.90-95) cbf 150 daha iyi gider ama 3.000 TL ye ikinci el hırpalanmış motor alıcan.. öncesi bilinmiycek, riskli iş...Bu arada Senin çevre nerede.. Ankara da bolca var mesela..

Herkese selam arkadaşlar ben de yeni aldım wolf s 2014 daha 2 haftalık oldu. Güzel forum ama son zamanlar biraz durulmuş gibi sanki.. Resim de ekleyebilirim belki ilerleyen zamanlarda yağmursuz günlerde tabi Motor çok güzel ama ben tam alışamadım gibi scooter den sonra bu ilk vitesli motorum ve sıfır aldım. Şu an 800 km de rodaj süresini dolduramadım daha.. Rengi kırmızı siyah isterdim ama aldığımda yoktu mecburen kırmızıyı tercih ettim. Belki kılıflarla falan çakma siyaha çevirebiliriz Rüzgar siperliği düşünüyorum bir de ayna çubuklarına ilave 2 yada 3 cm demir parça kaynattırıp biraz daha rahat geri görüş düşünüyorum bakalım nasip.. Bir de yan ayakta çalışması için ordaki anahtarı söktüm ve ayakkabının üstünü aşındıran vites kolunu boru içine aldım güzel oldu.. Şimdilik herhangi bi sorun yok gibi bakalım zaten hava durumları pek mümkün değil dolaşmaya sadece yağmur yağmazsa işe gidip geliyorum gidiş geliş 6 km civarı toplam.. İyi forumlar görüşmek dileğiyle.. Bu arada Zonguldak Ereğli bulunduğum şehir , Allaha emanet olun kazasız sürüşler..
    gezginmotor ve hgdr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Wolf227 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam arkadaşlar ben de yeni aldım wolf s 2014 daha 2 haftalık oldu. Güzel forum ama son zamanlar biraz durulmuş gibi sanki.. Resim de ekleyebilirim belki ilerleyen zamanlarda yağmursuz günlerde tabi Motor çok güzel ama ben tam alışamadım gibi scooter den sonra bu ilk vitesli motorum ve sıfır aldım. Şu an 800 km de rodaj süresini dolduramadım daha.. Rengi kırmızı siyah isterdim ama aldığımda yoktu mecburen kırmızıyı tercih ettim. Belki kılıflarla falan çakma siyaha çevirebiliriz Rüzgar siperliği düşünüyorum bir de ayna çubuklarına ilave 2 yada 3 cm demir parça kaynattırıp biraz daha rahat geri görüş düşünüyorum bakalım nasip.. Bir de yan ayakta çalışması için ordaki anahtarı söktüm ve ayakkabının üstünü aşındıran vites kolunu boru içine aldım güzel oldu.. Şimdilik herhangi bi sorun yok gibi bakalım zaten hava durumları pek mümkün değil dolaşmaya sadece yağmur yağmazsa işe gidip geliyorum gidiş geliş 6 km civarı toplam.. İyi forumlar görüşmek dileğiyle.. Bu arada Zonguldak Ereğli bulunduğum şehir , Allaha emanet olun kazasız sürüşler..
    kazasız belasız kullan kardeşim. zaten o yan ayaklık müşürü ne işe yarıyor ben anlayabilmiş değilim. yan ayak açıkda gitsen zaten birşey olmuyorki. sürtüyor. duruyor kapatıyorsun. zaten dandik birşey bozulup çok kolay yolda bırakabilir. bende motoru aldığım zaman ilk iş o müşürü iptal etmiştim. hiçde aramadım yokluğunu.
    aynaları uzatınca arabaların arasından geçmen zor olur. şahsen bende düşünmüştüm. ama sık sık trafikte kaldığımdan aynaları uzatmadım. iç kısımlarına kör nokta aynası taktım. şimdilik iş görüyor.
    sorunun sıkıntın olursa yaz buraya illa yaşayan biri sana yardımcı olacaktır. güle güle kullan motorunuda.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    foruma hoşgeldin.... Motosikletin de hayırlı olsun..Allah kaza bela vermesin inşallah..

Malum havalar soğudu, motosikletle gezmek pek mümkün olmuyor.. gezemeyincede yazıcak pek bir şey çıkmıyor...

İyi seçim Hayırlı olsun güle güle kullanın.Kışın tüm forumlar durgun oluyor,çoğunlukla giriş yapmadan göz atıyoruz.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Motor arayışlarina basladim yurt disina cikicam uzun bir tur yapicam motoru ybr kopyasi oldigu icin parcasi heryerde hatta yurtdisinda da bulundugu icin salcano wolf aklima geldi 77binde bi wolf gordum sahibide tanidikti baya iyi konustu motor icin benimde kafama yatti gibi. Siz motorunuzdan genel olarak memnunmusunuz? Kronik problemi var midir?

Motosikleti
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor arayışlarina basladim yurt disina cikicam uzun bir tur yapicam motoru ybr kopyasi oldigu icin parcasi heryerde hatta yurtdisinda da bulundugu icin salcano wolf aklima geldi 77binde bi wolf gordum sahibide tanidikti baya iyi konustu motor icin benimde kafama yatti gibi. Siz motorunuzdan genel olarak memnunmusunuz? Kronik problemi var midir?
    77 binde?.. baya iyiymiş.. bizimkiler o kilometrelerde değil..motosikletin birçok parçası ybr ile uyumlu.. herkeste memnun, yalnız yurt dışı ve uzun yol için temiz ve bakımlı bir motosiklet gerekli.. geçmişini, huyunu suyunu bilmediğim bir motosikletle ben uzun yol yapmayı düşünmezdim heralde...Motosiklet tamirinden ve bakımından da az çok anlaman lazım..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)