Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı wampaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolmuşlarda bulunan saatlerden mi takacaksın Salih abi.
    Taktım gitti. Daha küçüğünü bulamadım..

Maliyet:
    2,5 TL saat ve
    1,5 TL cift taraflı yapışkan bant (1,8*2m)

tabi bantın 10cm kadarını kullandım gerisi duruyor.. Gerçi biraz yamuk yapıştırmışım.. Dün gece yaptığım için, tekrar uğraşmayayım dedim, Bant baya kuvvetli imiş. Sabah fotograf çektikten sonra dayanamayıp, söküp yeniden taktım.. Biraz simetri takıntım vardır da..

Bu arada sabah bi 70 km yol yaptım.

Sonrası 1700 km de 2.Bakıma sokayım dedim motoru..
    Yapılanlar;
    -Yağı değişti, bu sefer usta 10/40 koydu. Daha zamanı var desede erken değiştirmenin zararı olmaz..
    -Zincir gerildi,
    -Gevşeyen vidalar sıkıldı,
    -Fren pedalı, ayaklık falan yağlandı,
    -Ön direksyonda hafif bir sıkma vardı o gevşetildi,
    -Ön teker havası 2 hafta içinde basıncı 28 den 14 e düşüyordu. sibop ignesi arızalı imiş, değiştirildi.
    -Hava filtresi temizlendi, gerçi ustaya yapacak fazla bişey yoktu, zira tertemizdi..

Toplam ücret 70 TL. Biraz fazla ama yeni motor garatide sıkıntı olmasın diye yaptırdık.. Ben yapsam toplam masraf 25 TL yi geçmezdi. Biliyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Bu arada dikkatinizi çekti mi bilmem

Admin; Erhan Erdil beyden rica etmiştim. Artık bizim motosiklet markamıza ait özel bi başlığımız oldu.
    gezginmotor bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Başlık olayı iyi olmuş bugün farkettim ben de
    saat de güzel olmuş motorda lazım oluyor

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Abi peki sizce başlangıç için 2.El mi 0 motorla mı başlayayım tavsiyeler ? Tedarik sıkıntısı çekmediği için derken ?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Temmuzda değil ağustos 23 te bitiyormuş benim vize. Daha 2 ay var

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı wampaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz wolf bulana kadar arayışlara devam.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-salcano-sifir-ayarinda-motor-2014-model-164119786/detay

wampaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S 125
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önümüzdeki ay vizesi var. Ramazan da oruç ağzımla götüremem herhalde. Muhtemelen ağustos ayına kalır. Motor şu anda 46321 km de. 2009 model. Koruma demirinde biraz küflenme var. Bikaç yerindede ufak tefek var. Yani kmsi baya oldu. 40 binde motor kısmının % 75 ini yenilemiştim. Şu an vize yaptırana kadar satmam herhalde. Satsamda ucuza satarım. Niye? Alan arkadaş belki güzel bir masraf yapar diye. Ne bileyim işte. Adam kazıklayamam ben. Ederi neyse o.
    Abi bi arkadaşla gelebiliriz aslında ramazandan sonra almaya vizesini yaptırıp eksiği gediği kalmazsa, bakıma girdikten sonra 80 bin kmye kadar yağ buji hava filtresi değiştirerek gidebilir mi ? Lastikleri kaç binde bir değiştirmek gerekiyor motorda, senin motorda hangi lastikler var birde ?
    Sürat Felakettir. -Kamlumbağa

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    prelli dura tractıon var.40 binde ağır bakım yapıldı. Yağ yakmadığı için segman piston gömlek değişmedi. İsteğe bağlı değişsede fazla masraf tutmaz. Vizesi dediğim gibi 23 ağustosta. Ufak tefek aldığımda olan kusurlar var. Alıcı olursan konuşuruz. Bi sorun teşkil etmez.

Motosikleti
    Arkadaşlar servise gittiğimde yamahanın xt 125 modelini gördüm.. Cross nasıldır diye bi üstüne binip deneyeyim dedim.. wolf ün yanında bisiklet gibi kaldı. Çok cılız tavsiye etmem uzak durun.. Ayaklarım yere yetişiyor ama topuklar değmiyordu.. selesi wolfe göre daha yüksek dar ve rahatsız.. ufacık deposu var.. 2,5 lt pet şişe gibi amortisörleri yumuşaktı..yaylanmak durduğu yerde keyifli idi ama genel olarak sevmedim..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Salcano Wolf S 125
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-salcano-sifir-ayarinda-motor-2014-model-164119786/detay
    Sıfırı 3750 lira değil öncelikle, gördüğüm ama kapattığım (üzerinde durmadığım) ilandı. 2000 lira falan dese bi an düşünmezdim ama Adem abinin motora göz öldürüyorum istanbul veya yakınında makul fiyatlı wolf bulamazsam 1 2 ay içinde.. Bu arada çok teşekkürler ilginiz alakanız için

Bir başka marka model de dek gelirse paylaşırsanız sevinirim mondial 125kt 100mg prince vs..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

prelli dura tractıon var.40 binde ağır bakım yapıldı. Yağ yakmadığı için segman piston gömlek değişmedi. İsteğe bağlı değişsede fazla masraf tutmaz. Vizesi dediğim gibi 23 ağustosta. Ufak tefek aldığımda olan kusurlar var. Alıcı olursan konuşuruz. Bi sorun teşkil etmez.
    Motosikletin bi kaç fotoğrafını ekler misin rica etsem abi, az bütçe olunca ucuz yollu kapatasım var açıkcası..

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    3 yıldır üyeyim şu mt ye 1 tane foto yükleyemedim, beceremiyorum.

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taktım gitti. Daha küçüğünü bulamadım..

Maliyet:
    2,5 TL saat ve
    1,5 TL cift taraflı yapışkan bant (1,8*2m)

tabi bantın 10cm kadarını kullandım gerisi duruyor.. Gerçi biraz yamuk yapıştırmışım.. Dün gece yaptığım için, tekrar uğraşmayayım dedim, Bant baya kuvvetli imiş. Sabah fotograf çektikten sonra dayanamayıp, söküp yeniden taktım.. Biraz simetri takıntım vardır da..

http://i.hizliresim.com/DXa1BO.jpg

Bu arada sabah bi 70 km yol yaptım.

Sonrası 1700 km de 2.Bakıma sokayım dedim motoru..
    Yapılanlar;
    -Yağı değişti, bu sefer usta 10/40 koydu. Daha zamanı var desede erken değiştirmenin zararı olmaz..
    -Zincir gerildi,
    -Gevşeyen vidalar sıkıldı,
    -Fren pedalı, ayaklık falan yağlandı,
    -Ön direksyonda hafif bir sıkma vardı o gevşetildi,
    -Ön teker havası 2 hafta içinde basıncı 28 den 14 e düşüyordu. sibop ignesi arızalı imiş, değiştirildi.
    -Hava filtresi temizlendi, gerçi ustaya yapacak fazla bişey yoktu, zira tertemizdi..

Toplam ücret 70 TL. Biraz fazla ama yeni motor garatide sıkıntı olmasın diye yaptırdık.. Ben yapsam toplam masraf 25 TL yi geçmezdi. Biliyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Bu arada dikkatinizi çekti mi bilmem

Admin; Erhan Erdil beyden rica etmiştim. Artık bizim motosiklet markamıza ait özel bi başlığımız oldu.
    Girer girmez dikkatimi çekti,diğerlerinden ayrıldık çok iyi.Salih o saatlerin 2 parça olanları vardı 1 parçası motora sabit duruyor 2.parça saat takıp çıkarıyorsun,denk gelirse bende alıcam bir tane çok işe yarar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

wampaa ve Salih_T bunu beğendiler.

GabrieL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano wolf 125
    Herkese iyi günler,kazasız sürüşler öncelikle.Beyler bi sorum olacak.Bütçem kısıtlı 125 cc bi motosiklet alıcam.Japonlara para yetmiyor.Bende Mondial drift ile salcano wolf S arasında kaldım.Tüketim ve güç konusunda hangisi daha caziptir sizce?Tabi motoru 5 yıl falan kullanmayı düşünüyorum temiz bakıcam. Cevaplarsanız sevinirim..
    Tİme_shİft42 bunu beğendi.

Alıntı GabrieL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler,kazasız sürüşler öncelikle.Beyler bi sorum olacak.Bütçem kısıtlı 125 cc bi motosiklet alıcam.Japonlara para yetmiyor.Bende Mondial drift ile salcano wolf S arasında kaldım.Tüketim ve güç konusunda hangisi daha caziptir sizce?Tabi motoru 5 yıl falan kullanmayı düşünüyorum temiz bakıcam. Cevaplarsanız sevinirim..
    Güç istiyorsan Mondial drift 135cc dir 125cc değil Salcanodan fazla yakar,benzin tüketimi az olsun dersen Salcano driftten daha sağlam bakımlarını ihmal etmez hor kullanmazsan en az 10-15 sene kullanırsın.
    GabrieL ve wampaa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Salcano Wolf S 125
    3 yıldır üyeyim şu mt ye 1 tane foto yükleyemedim, beceremiyorum.
    Anlatıp yardımcı olmadılar mı ?

http://hizliresim.com/ adresine giriyorsun, dosyaları seç diyorsun sağ tarafta yeşil arka planlı yükle'ye tıklıyorsun.
    Resim doğrudan ulaşım yazan linki kopyala'yı buraya yapıştırıyorsun.

gezginmotor bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Bilgisayar la bir deneyeyim bakalım. Şimdi Android :-)

Motosikleti
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Girer girmez dikkatimi çekti,diğerlerinden ayrıldık çok iyi.Salih o saatlerin 2 parça olanları vardı 1 parçası motora sabit duruyor 2.parça saat takıp çıkarıyorsun,denk gelirse bende alıcam bir tane çok işe yarar.
    Abi buda 2 parça olanlardan ama diğer parçası ile beraber daha çok yer kaplıyordu. Hem uygun bir yere yerleştirmekte uğrştırıcı olur. Saatini çıkarıp arkasına çift taraflı bantla direk yapıştırdım. Rks titanik forumunda birisi yapmış, bizim wolf e hemen uyarladım..

ysnadgzl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125
    Irmak Pazarı
    sizlerle başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum
    Arkadaşlar forumdaki tavsiyeler üzerine bu firmadan bir ay önce iki adet siparişim oldu birincisi ybr 15t ön dişliydi. o siparişim kargolanınca elime ulaşmadan ikinci (Bir arkadaşım için) siparişimi verdim. ikinci siparişim hazırlanırken ilk siparişin kargosu bana ulaştı. paketi açtım içinden çıkan 16t dişliydi. büyütmedim belki ilerde işime yarar elimde bulunsun diye koydum bir kenara. neyse ikinci kargom günler sonra bana ulaştı pakette herhangi bir deformasyon görünmüyordu, açılmış yada içinden bir parçanın düşmüş olması imkansız. neyse koliyi arkadaşımla birlikte açtım, (acı)tecrübeliyimya yanlış birşey göndermesinler diye faturadan tek tek kontrol ettim karşıma çıkan manzara iki ürünüm eksik gönderilmiş üç ürünümde hiç gönderilmemiş. hemen kargo kolisi üzerinde yazan ırmak pazar numarasını arayıp durumu bildirdim. "bir yanlışlık olmuş olabilir eksik ürünlerinizi tekrar kargolayacağız elimizde olmayanlarında parasını iade edeceğiz" dediler. buraya kadar hiçbir problem yok aradan geçti 20 gün ne para iadesi var nede kargodan ses var. firmayı tekrar aradım budefa hatayı kabullenmek yerine beni suçlamaya kalktılar. dediklerine göre meğer kargo tam gelmiş ben kolide parçaları bulamıyormuşum, neyse uzunca bi görüşmenin ardından ürünlerin eksik gönderildiğini kabul ettiler ve para iadesi sağlayacaklarını bildirip kapattılar telefonu.
    ürünün faturası buyrun

http://i.hizliresim.com/8nBEOa.jpg

gelmeyen parçalar
    Ön çamurluk kablo tutacağı 1,95tl
    Karbüratör hortumu t parça 1,05tl
    ekzantrik zincir kılavuzu alt üst ybr125 18,74tl
    eksik gelen parçalar
    siperlik lastiği küçük sipariş 4 gelen 2 1,50tl (iade olması gereken)
    siperlik lastiği büyük sipariş 4 gelen 2 1,50tl (iade olması gereken)

yani toplamda 24,74 TL iade etmeleri gerekirken hesabımda 10,35 tl iade gördüm. yani bizim 14,39 TL çöpe gitti.
    artık aramıyorum verdiğim telefon parası zaten o fiyatı buldu. konuşarak anlaşabileceğim insanlarda yok karşıda artık hakkım haram olsun o parayı yerler çoluk çocuğuna da yedirirler.
    sizlerde oradan alışveriş yaparken yada başkalarına tavsiye ederken durup bir düşünün. bu yazdıklarımı hatırlayın istedim. üç kuruş ucuz olsun diye aç insanlara paranızı kaptırmayın ya güvenilir bi siteden alışveriş yapın yada gidip görerek mağazadan ürünlerinizi alın.
    başınızı ağrıttıysam kusuruma bakmayın herkese hayırlı günler.

Alıntı Bozüyüksporl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi peki sizce başlangıç için 2.El mi 0 motorla mı başlayayım tavsiyeler ? Tedarik sıkıntısı çekmediği için derken ?
    2-3 ay sonra yükseltirim daha büyük motor alırım dersen 2.el,1-2 sene kullanırım dersen 0 daha uygun olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Alıntı ysnadgzl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Irmak Pazarı
    sizlerle başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum
    Arkadaşlar forumdaki tavsiyeler üzerine bu firmadan bir ay önce iki adet siparişim oldu birincisi ybr 15t ön dişliydi. o siparişim kargolanınca elime ulaşmadan ikinci (Bir arkadaşım için) siparişimi verdim. ikinci siparişim hazırlanırken ilk siparişin kargosu bana ulaştı. paketi açtım içinden çıkan 16t dişliydi. büyütmedim belki ilerde işime yarar elimde bulunsun diye koydum bir kenara. neyse ikinci kargom günler sonra bana ulaştı pakette herhangi bir deformasyon görünmüyordu, açılmış yada içinden bir parçanın düşmüş olması imkansız. neyse koliyi arkadaşımla birlikte açtım, (acı)tecrübeliyimya yanlış birşey göndermesinler diye faturadan tek tek kontrol ettim karşıma çıkan manzara iki ürünüm eksik gönderilmiş üç ürünümde hiç gönderilmemiş. hemen kargo kolisi üzerinde yazan ırmak pazar numarasını arayıp durumu bildirdim. "bir yanlışlık olmuş olabilir eksik ürünlerinizi tekrar kargolayacağız elimizde olmayanlarında parasını iade edeceğiz" dediler. buraya kadar hiçbir problem yok aradan geçti 20 gün ne para iadesi var nede kargodan ses var. firmayı tekrar aradım budefa hatayı kabullenmek yerine beni suçlamaya kalktılar. dediklerine göre meğer kargo tam gelmiş ben kolide parçaları bulamıyormuşum, neyse uzunca bi görüşmenin ardından ürünlerin eksik gönderildiğini kabul ettiler ve para iadesi sağlayacaklarını bildirip kapattılar telefonu.
    ürünün faturası buyrun

gelmeyen parçalar
    Ön çamurluk kablo tutacağı 1,95tl
    Karbüratör hortumu t parça 1,05tl
    ekzantrik zincir kılavuzu alt üst ybr125 18,74tl
    eksik gelen parçalar
    siperlik lastiği küçük sipariş 4 gelen 2 1,50tl (iade olması gereken)
    siperlik lastiği büyük sipariş 4 gelen 2 1,50tl (iade olması gereken)

yani toplamda 24,74 TL iade etmeleri gerekirken hesabımda 10,35 tl iade gördüm. yani bizim 14,39 TL çöpe gitti.
    artık aramıyorum verdiğim telefon parası zaten o fiyatı buldu. konuşarak anlaşabileceğim insanlarda yok karşıda artık hakkım haram olsun o parayı yerler çoluk çocuğuna da yedirirler.
    sizlerde oradan alışveriş yaparken yada başkalarına tavsiye ederken durup bir düşünün. bu yazdıklarımı hatırlayın istedim. üç kuruş ucuz olsun diye aç insanlara paranızı kaptırmayın ya güvenilir bi siteden alışveriş yapın yada gidip görerek mağazadan ürünlerinizi alın.
    başınızı ağrıttıysam kusuruma bakmayın herkese hayırlı günler.
    Bilgilendirme için teşekkürler.Ben şahsen buradan alışveriş yapmıyorum,daha öncede birtakım şikayetler duymuştum buradan yapılan alışverişlerde sorunlar çıkıyor bu siteyi kimseye tavsiye etmiyorum....

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi buda 2 parça olanlardan ama diğer parçası ile beraber daha çok yer kaplıyordu. Hem uygun bir yere yerleştirmekte uğrştırıcı olur. Saatini çıkarıp arkasına çift taraflı bantla direk yapıştırdım. Rks titanik forumunda birisi yapmış, bizim wolf e hemen uyarladım..

http://i.hizliresim.com/jJZzZj.jpg
    Tmm dır Salih,manyağın biri tenezzül edip almazsa iyi gerçi 2.5 tl ama can sıkar

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    2 bin kmde yağ değiştirdim, 100 gr eksik çıktı. 10 w40 ince yağ koymuştum. Olsun okadar.

Motosikleti
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tmm dır Salih,manyağın biri tenezzül edip almazsa iyi gerçi 2.5 tl ama can sıkar
    Motosikletime zarar vermesinde 2,5 TL saatin pek bi ehemmmiyeti yok.. Aslında da güzel ve küçük ebatlarda saatte buldum ama 25 TL verilmez.. Onu kesin alırlardı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

2 bin kmde yağ değiştirdim, 100 gr eksik çıktı. 10 w40 ince yağ koymuştum. Olsun okadar.
    1700 km 2. yağı (ilkini 511 Km de değiştirtmiştim) değiştirtdim.. ne kadar eksiltti ne oldu hiç bakmadım.. Bu sefer servis 10/40 yağ koydu.. Bir sonraki değişimi 3700-4000 aralığında kendim yapıcam.. bi ölçeyim bakayım ne olucak..

Bu arada 10/40 yağ koyunca rolanti seviyesi arttı, 1,4 ten 1,7 seviyelerine çıktı.. yağın ince olmasından kaynaklı diye düşünüyorum.. var mı bi fikriniz.. Gidip ayarlatayım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Alıntı ysnadgzl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Irmak Pazarı
    Değerli bi bilgi ,

böyle uğraşmak yerine 10 lira daha fazla verip, görerek almak en mantıklısı.. anlaşılan o 10 lira her halükarda gidecek, bari canımız sıkılmasın...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)