Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emRRe79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano wolf 125 s
    motor fiyatlrı bu kadar uçmuşken ötv kdv motosikletin parasının yarısından cogu ederkene
    hiç gerek yok büyük cc bi motora
    salcano wolf S kırmızı daha önce sattiğim bi motordu
    geri aldım motoru herhalde 50 tl benzinle bi 500 km gider
    4 teker ocagıma incir ağacı dikecek
    gezginmotor bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Merhaba Tahsin bey son süratte her zamanki gibi 100 üzeri rahat çıkıyor,gerisine bakmadım. Yakıtta daha 40km deyim devam ediyorum 10tlye 2.02lt PO'den aldım.Biz artık aile babasıyız sürat değil tasarruf lazım bize)
    Adem bey aldığınız karbüratörde son tüketim değeri nedir.Birde iğne hangi kademede duruyor bilgi verebilirmisiniz.
    YBR SÜVARİSİ

Bilgi amaçlı:Motorumun yakıt tüketimi 100km/2.380lt,11.900tl.(Shell fiyatı)

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    İğne en üstte. Karbüratörü yeni almadım. Sadece ayar çektim.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende aynısını yaptım iğne en üstte kendi kullanımımdan taviz vermeden kullanıyorum.100 üzeri rahat gidiyor yakıt konusunda sizi bilgilendireceğim selamlar.Bu arada sizin sonucuda bekliyorum.
    YBR SÜVARİSİ

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Benzin bitmiyoki. bitince hesaplayıp yazacam.

Motosikleti
    salkano wolf
    herkese iyi forumlar bende karburatöre ayar çekmek istiyorum ama hiç anlamam yeni kurcalamadım hiç ama çabuk ögrenirim bu igne falan nerde oluyor ne yapmamız lazım benım salkanoda az yakmasını istiyorumda bi anlatırsanız az çok şimdiden teşerkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

bu arada bir iki resim atım bende
    http://i.hizliresim.com/aqXgGQ.jpg
    http://i.hizliresim.com/YP4VNZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/NVkG1X.jpg

Motosikleti
    Salcano wolf 125 s
    Motorumun yakıt tüketimi 100km/2.5lt

Alıntı darkos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi forumlar bende karburatöre ayar çekmek istiyorum ama hiç anlamam yeni kurcalamadım hiç ama çabuk ögrenirim bu igne falan nerde oluyor ne yapmamız lazım benım salkanoda az yakmasını istiyorumda bi anlatırsanız az çok şimdiden teşerkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

bu arada bir iki resim atım bende
    http://i.hizliresim.com/aqXgGQ.jpg
    http://i.hizliresim.com/YP4VNZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/NVkG1X.jpg
    Resimlere baktım,yeni aldınız galiba güle güle kullanın(kırmızı).Karbüratör iğnesi karbüratör silindiri içinde çiviye benzeyen parça,sökerseniz dikkat edin yay ve pulu kaybetmeyin...

Motosikleti
    Benzin bitmiyoki. bitince hesaplayıp yazacam.
    Adem bey benim yakıt 60 km de bitti.Yani 1 lt ile 30 km gitti.İğneyi ortaya ayarladım.
    YBR SÜVARİSİ

Motosikleti
    Salcano wolf 125 s
    Allaha sükür Kurak geçen iç anadoluda rahmet yağmaya basladı
    motosiklete binemiyoruz ama olsun rahmet daha önemli rahmet olmazsa iş olmaz iş olmazsa aş olmaz

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı emRRe79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allaha sükür Kurak geçen iç anadoluda rahmet yağmaya basladı
    motosiklete binemiyoruz ama olsun rahmet daha önemli rahmet olmazsa iş olmaz iş olmazsa aş olmaz
    he valla..... 1 Haftayı geçti binemiyorum motora.. bi hevesimizi alamadık gitti ama olsun bu yağmura ihtiyaç vardı...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Selam milletSalcanonun facebook sayfasına yönetici yapmışlar beni ben de bi el atayım dedim resim filan koyuyorum
    burda paylaşılan resimlerden de koyarım beğenmiyen arkadaşlar kaldıysa haberi olsun

S.A Kardeşime 250cc Suzuki İntruder aldık.Sesi harika yalnız parça sıkıntısı var diye duydum...
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam milletSalcanonun facebook sayfasına yönetici yapmışlar beni ben de bi el atayım dedim resim filan koyuyorum
    burda paylaşılan resimlerden de koyarım beğenmiyen arkadaşlar kaldıysa haberi olsun
    feysbuk sayfasının isminide vereydin iyiydi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Bu arada dün itibariyle 511 km olan motosikletimin ilk bakımını yaptırdım..

Motosikletin kurulumunu ve lastiklerini değiştirttiğim 2-3 defa yanına gittiğim.. sorularıma cevap vermeyen motordan çok cüzdanıma bakan ustadan kurtuldum çok şükür..

ve yine çok şükür motosiklete gereken özeni gösteren bir usta buldum... Rüzgar Mehmet in Yeri, Mehmet Beyin oğlu, Aydın Usta...
    Yağı değişti, Tüm civatalar sıkıldı, zincir gerildi. Debriyaj ayarlandı gresle yağlandı. ayaklıklar yağlandı. Frenler kontrol edildi. Vites pedalı motora çok yakındı onu ayarladı. Motosikletle ilgili ilk ustanın yapması gereken ama yapmadığı kullanım şekli ve dikkat edilmesi gereken herşey anlatıldı. yaptığı herşeyi bana anlatarak nasıl olması gerektiğini söyleyerek yaptı.. 1 saat ilgilendi. Saat 20:00 da yanından ayrıldım.. Bir daha ki sefere daha vakitli gelde iyice bi bakım yapalım dedi. Ücret 40 TL Helali hoş olsun.. Aldığını fazlası ile hak etti.
    hgdr bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    feysbuk sayfasının isminide vereydin iyiydi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Bu arada dün itibariyle 511 km olan motosikletimin ilk bakımını yaptırdım..

Motosikletin kurulumunu ve lastiklerini değiştirttiğim 2-3 defa yanına gittiğim.. sorularıma cevap vermeyen motordan çok cüzdanıma bakan ustadan kurtuldum çok şükür..

ve yine çok şükür motosiklete gereken özeni gösteren bir usta buldum... Rüzgar Mehmet in Yeri, Mehmet Beyin oğlu, Aydın Usta...
    Yağı değişti, Tüm civatalar sıkıldı, zincir gerildi. Debriyaj ayarlandı gresle yağlandı. ayaklıklar yağlandı. Frenler kontrol edildi. Vites pedalı motora çok yakındı onu ayarladı. Motosikletle ilgili ilk ustanın yapması gereken ama yapmadığı kullanım şekli ve dikkat edilmesi gereken herşey anlatıldı. yaptığı herşeyi bana anlatarak nasıl olması gerektiğini söyleyerek yaptı.. 1 saat ilgilendi. Saat 20:00 da yanından ayrıldım.. Bir daha ki sefere daha vakitli gelde iyice bi bakım yapalım dedi. Ücret 40 TL Helali hoş olsun.. Aldığını fazlası ile hak etti.
    Sizin adınıza iyi bir tamirci bulduğunuza sevindim.Servisi benim motoru topladıktan sonra gittim motorun işi tamammı dedim tamam dedi alım 13km lik eve dönüş yoluma koyuldum bir ara bir şahin çok yakından solladı arka frene bastım fren bomboş sıkmamış adi servis neyseki çok yavaş gidiyordum,sonradan gittim söyledim bahaneleri tonla efendim daha bitmemişmiş bana motoru veren bilmiyormuş...Benim 5.motorum 28 seneyi geçti motor kullanalı garantisini sildim kendim anlıyorum ve servislere hiç gitmiyorum.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    1 litreyle 42 km. 42*12=504. 12 litreyle 505 km yol yaptım. 400 tam kmlerde yedeğe düşerken artı olarak 105 km yol yaptım. Daha önce 1 litreyle 33 km yol yaparken şimdi 1 litreyle 42 km yapıyorum. 100 kmde 2.35 litre yakıyor. Genel kullanım. %80 Artçılı. Dağ taş tepe bayır. Eski sahibi fat280 fatih kullansa eminim 1 litreyle 50 km yapar

Adil abi hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin.
    gezginmotor ve asuvara bunu beğendiler.

1 litreyle 42 km. 42*12=504. 12 litreyle 505 km yol yaptım. 400 tam kmlerde yedeğe düşerken artı olarak 105 km yol yaptım. Daha önce 1 litreyle 33 km yol yaparken şimdi 1 litreyle 42 km yapıyorum. 100 kmde 2.35 litre yakıyor. Genel kullanım. %80 Artçılı. Dağ taş tepe bayır. Eski sahibi fat280 fatih kullansa eminim 1 litreyle 50 km yapar

Amin,sağolasın Allah sanada kaza bela vermesin hiçbirimize...

Motosikleti

Adem bey çok güzel tüketim değerleri yakaladınız.Ben son iğne orta kadamede 1lt ile tam 35 km gidebildim.
    YBR SÜVARİSİ

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    İğne orta kademede standart ayar. Bi üstüne veya en üste alabilirsiniz. Çalıştırınca biraz jikle, ısıtma ister. Sonra düzelir. Yakıt düşer. Mesela iğne ayarını bir kademe kaldırırsanız 1 litreyle 37,en üste alırsanız 40 km görürsünüz diye düşünüyorum. Wolfe en iyi karbüratör orjinal karbüratörüdür. Yakıt içinde iğne ayarı ve hava ayarı yapılabilir. Bendeki Karburatörde 3 ayar var. Zaten en üstteydi. 1 litreyle 33 km bana az geldi. Daha az yakmalıydı. Bende memeyi kastım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)