Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    vaaayyy Naturel Adem konuş mikrofon sende ama unutmaki hepimizde bi anormallik varki motora biniyoruz yada tam tersi tüm dünya anormal motora binmiyo bi tek biz bi avuç insan normaliz motora biniyoruz
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)

gezginmotor, tahsins ve ramizan83 bunu beğendiler.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ahmet abi sende filozof gibi döktürmüşsün. ben arabaya bile binmem. Hep motör. Bendede var bi anormallik.

Emeğine sağlık Murat.Murat son karede bi yayılmışınki keyfine diyecek yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat yemişim keçesini benim son muhteşem 573 km gezi bile yalan olu. 3-5 dost yazdı o kadar. Benimde inan gezi raporu düzenleyesim gelmiyor. O kadar zahmete 5 kişi. Ama saçma bi başlık atarsan mesela bulutlarla ko gibi millet sırf meraktan girip bakıyor. Paylaşıp paylaşmama işide sana kalmış artık.
    Adem haberim yok gezinden burda yazında gördüm aradım buldum emeğine sağlık.
    Gezi yapan arkadaşlar bizim forumdan link atınki haberimiz olsun...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahada atmışızya link. Gözden kaçmış herhalde.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Adil Abi teşekkür ettim.O son karede motosikletin yağ akıtmadığını görünce artık içimdeki yol kaygısı geçti, günün tadını çıkartıp rahatladım.Mis gibi bir haftasonu geçirdim.Gerçi 4 derse giremedim sanayideyken.Motorumun canı sağolsun daha değerli benim için

Söylemesi ayıp anamın böğreği, yarin güzelliği, duble çayın tadı ile Celal Abi nin deyimi ile tam keyif adamı kıvamında birkaç saat idi

Bu sefer giderken maaşlar yatmadığından depoyu fulleyemedim ama 501 km de çeyrekten az vardı daha yedeğe düşmesine bir 40 km vardı.Özellikle gelirken çok keyif aldım dinlenmiş olduğumdan olsa gerek.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar hepinize selamlar.
    Bildiğiniz gibi benim wolf henüz rodajda, 330km'de falan.
    Ancak çok garip bir problem peydah oldu, belki aranızda benzerini yaşayan ve çözümünü bilen vardır diye sormak istiyorum..?

Cumartesi günü Eminönüne gittim. (gidiş geliş toplamda 60km kadar) Giderken 1-2 kere dönüştede 4-5 kere olmak üzere motor stop etti. Sıkışık trafikte yada ışıklarda durduğumda, 1.vitesteyken rolanti yavaş yavaş düşüyor ve motor stop ediyor. Ayrıca yine dururken stop etmeden önce sanki debriyaja hiç basmıyormuşum gibi makine ileriye doğru gitme eğiliminde. Zaten sanırım hareket halinde olamadığı için stop ediyor. Sanki debriyaj hiç ayırmıyormuş gibi yani..? Ayrıca boş vitesteyken böyle birşey yapmıyor olmasıda hipotezimi güçlendiriyor..

Bunun dışında motor 1'den 2'ye bazen çok ama çok zor geçiyor. Resmen ayağımın üstü kızardı vites atıcam diye!

Şimdi sizlere sormak istediğim bu problemlerin kaynağı ne olabilir? Daha önce benzer problem yaşayan varmıdır? Bi el atın arkadaşlar, çözelim şunu..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize selamlar.
    Bildiğiniz gibi benim wolf henüz rodajda, 330km'de falan.
    Ancak çok garip bir problem peydah oldu, belki aranızda benzerini yaşayan ve çözümünü bilen vardır diye sormak istiyorum..?

Cumartesi günü Eminönüne gittim. (gidiş geliş toplamda 60km kadar) Giderken 1-2 kere dönüştede 4-5 kere olmak üzere motor stop etti. Sıkışık trafikte yada ışıklarda durduğumda, 1.vitesteyken rolanti yavaş yavaş düşüyor ve motor stop ediyor. Ayrıca yine dururken stop etmeden önce sanki debriyaja hiç basmıyormuşum gibi makine ileriye doğru gitme eğiliminde. Zaten sanırım hareket halinde olamadığı için stop ediyor. Sanki debriyaj hiç ayırmıyormuş gibi yani..? Ayrıca boş vitesteyken böyle birşey yapmıyor olmasıda hipotezimi güçlendiriyor..

Bunun dışında motor 1'den 2'ye bazen çok ama çok zor geçiyor. Resmen ayağımın üstü kızardı vites atıcam diye!

Şimdi sizlere sormak istediğim bu problemlerin kaynağı ne olabilir? Daha önce benzer problem yaşayan varmıdır? Bi el atın arkadaşlar, çözelim şunu..
    karburatörün hava giriş hortumu var. bakınca göreceksin. siyah birşey.15-20cm lastik boru. ucu biryerlere deyipte, hava girişi engelleniyor sanki. tekleme ve stop etme bundan kaynaklı.
    vites geçme sorunu rodaj yağından kaynaklanıyor. 500km de castrol adam gibi yağ koydurup debriyajını ayarlatırsın pamuk gibi olur.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karburatörün hava giriş hortumu var. bakınca göreceksin. siyah birşey.15-20cm lastik boru. ucu biryerlere deyipte, hava girişi engelleniyor sanki. tekleme ve stop etme bundan kaynaklı.
    vites geçme sorunu rodaj yağından kaynaklanıyor. 500km de castrol adam gibi yağ koydurup debriyajını ayarlatırsın pamuk gibi olur.
    Yok tahsin.. Tekleme yok. Stop etmede sadece vitesteyken oluyor. Hava - benzin girişlerinde problem olsaydı boştaykende olması gerekirdi.

Mesela alet 1.viteste, elim debriyajda, sıkışık trafik, durmak zorunda kaldım. Durunca birden rolanti yavaşça düşüyor ve sıfırlanınca stop ediyor.
    Birde bu pozisyonda beklerken makine sanki debriyaja basmıyormuşum gibi sürekli hareket etme eğiliminde düz yolda bile. Ayaklarımla tutuyorum ancak, yada frene basıyorum.
    Boşa atarsam böyle bir sorun yok, yine ~1500 devirde fıstık gibi çalışıyor makine.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Novarix geçmiş olsun.Debriyaja basıp gaz vermeyi denedinmi devir düşerken?Viteste kaldıysa ilerler sanırım.

Motosikleti
    Yok tahsin.. Tekleme yok. Stop etmede sadece vitesteyken oluyor. Hava - benzin girişlerinde problem olsaydı boştaykende olması gerekirdi.

Mesela alet 1.viteste, elim debriyajda, sıkışık trafik, durmak zorunda kaldım. Durunca birden rolanti yavaşça düşüyor ve sıfırlanınca stop ediyor.
    Birde bu pozisyonda beklerken makine sanki debriyaja basmıyormuşum gibi sürekli hareket etme eğiliminde düz yolda bile. Ayaklarımla tutuyorum ancak, yada frene basıyorum.
    Boşa atarsam böyle bir sorun yok, yine ~1500 devirde fıstık gibi çalışıyor makine.
    debriyaj çok az ayırıyor demene göre. böyle kullanma debriyajı yersin.
    debriyaj manetinin somunlarından yüksekliğini kontrol ettin mi ?
    olmazsa motorcu yolu gözüküyor.

Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Novarix geçmiş olsun.Debriyaja basıp gaz vermeyi denedinmi devir düşerken?Viteste kaldıysa ilerler sanırım.
    Eyvallah adaş.
    Denedim, dediğim gibi makine ilerleme eğilimi gösteriyor. Zaten bu yüzden debriyajda olduğunu düşünüyorum sorunun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

debriyaj çok az ayırıyor demene göre. böyle kullanma debriyajı yersin.
    debriyaj manetinin somunlarından yüksekliğini kontrol ettin mi ?
    olmazsa motorcu yolu gözüküyor.
    abi kontrol ettim, debriyaj telinde hafif gevşeklik vardı. ama sonra denemedim açıkçası.
    bu akşam hem alt hem üst kısımdan debriyaj teline ayar çekicem. bakalım, sorun devam ederse dediğin gibi motorcu yolu gözüküyor.

Motosikleti
    Eyvallah adaş.
    Denedim, dediğim gibi makine ilerleme eğilimi gösteriyor. Zaten bu yüzden debriyajda olduğunu düşünüyorum sorunun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

abi kontrol ettim, debriyaj telinde hafif gevşeklik vardı. ama sonra denemedim açıkçası.
    bu akşam hem alt hem üst kısımdan debriyaj teline ayar çekicem. bakalım, sorun devam ederse dediğin gibi motorcu yolu gözüküyor.
    bide duraklamalarda viteste debriyaj basılı bekleme murat.
    yarı otomatik şanzıman neolursa olsun tam ayırmaz. yavaş yavaş debriyajını yersin.
    sonra benim gibi 8000km de debriyajı eline alırsın.
    bak benim bu duraklamalarda viteste bekleme huyum yüzünden debriyaj balatalarım ne hale geldi. balatalar bitmiş. saçlar bile yanmış..

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-degisimi.html

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu gün yolda benzini bitirdim, stop ettim yani :D Baktım 471 km yol yapmışım 1 depoyla, ne dersiniz nasıl tüketimi normal mi?

bide duraklamalarda viteste debriyaj basılı bekleme murat.
    yarı otomatik şanzıman neolursa olsun tam ayırmaz. yavaş yavaş debriyajını yersin.
    sonra benim gibi 8000km de debriyajı eline alırsın.
    bak benim bu duraklamalarda viteste bekleme huyum yüzünden debriyaj balatalarım ne hale geldi. balatalar bitmiş. saçlar bile yanmış..

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-degisimi.html
    evet abi görmüştüm senin bu operasyonu..
    ama normal şartlarda zaten her daim boşta beklerim, arabada da motorda da..
    ama bazen sıkışık trafik oluyor, bekleme değilde 1-2 saniyelik durma söz konusu oluyor, işte o zaman mecbur el debriyajda kalıyor.

Motosikleti
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün yolda benzini bitirdim, stop ettim yani :D Baktım 471 km yol yapmışım 1 depoyla, ne dersiniz nasıl tüketimi normal mi?
    süper

hgdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano wolf s
    benim motor 0,20 kr yakıyor 20 tl ile 100 km yol yaptım.çalışması rolantisi filan normal saat gibi çalışıyor ama çok yakıyor acaba neden olabilir. kilom 100 civarı onun etkisi olabilirmi?

yalnız bizim bütün ekip 100 kilo civarı sanırım!

ben, tahsin, murat, hüseyin abi, mutlu abi.. hepimiz 3 haneli takılıyoruz.
    boyda var hepimizde gerçi..
    Murat 48/30 bunu beğendi.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X

cinden verilen siparişlerden olan yazlık eldiven elime ulaştı hazine bulmuş kadar sevindim 15 tl ye mal oldu burda hayatta bulamazdım yazlık eldiven elime oturdu
    şahsen beğendim hiç yoktan iyidir,,

bu arada çinden bundan bir hafta önce verdiğim mp3 çalar hayal oldu ne karğo bilgisi var nede taşıma bilgisi
    satıcayla iletişime geçtim cevap yok 30 gün daha onay verme süresi var
    bakalım gelecek mi o zamana
    o gelse daha çok makbule geçerdi sonuçta 30 dolarlık olan oydu,,,

bakalım çin işi japon işi vol 2 tutacakmı

---------- Post added at 12:18 ---------- Previous post was at 12:15 ----------

hüseyin abi biraz çokmu yakıyor ne sonuçta benzin biraz daha ucuzladı 15 krş civarı iyidir,,,
    ben yüz kilo seviyesine gelemedim 95 te takıldım ama boy 1,70 olunca oran orantı çıkıyor işin içinden ;)

hgdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano wolf s
    boy 180 kilo 98 acaba 125 cc olunca zorlanıyorda ondanmı çok yakıyorki diyorum.
    250 cc ye geçesim var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)