Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şamriyel var yanımda. Patladımı takar yola devam ederim. Problem değil. 5 dk iş.yani tubless i 5 dak da şamriyelliye çeviririm.
    Helalsin Adem bende düşünmüştüm ama tubelesin sibobu düşündürmüştü yolda kalacağımıza yeni sibop alırız değer uzun yolda ön arka şamreli yanımızdan eksik etmeyeceğiz demekki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    arkadaslar bugun cem kardesımıze motou gostermeye gıttım uludag fakultesıne.bos bır alada tur ımkanıda oldu.ve ben motorla ılgılı tum bılgımı ve tavsıyelerımın bı kısmını paylastım kendısıyle.yarın alım-satım işi için kosturucaz.yanı 28 nısan 2012 de salcano ıle gırdıgımız gosterıme yarın son perde ye cıkıcaz.guzelım motor umarım yenı sahıbıne hayırlı ugurlu olur.allah tum motorcuları kazadan beladan korusun ınsallah.artık bundan sonra ybr 250 ıle gosterıme gırıcez kısmetse.alım satım yaparken karsıma neler cıkacak benı bılgılendırırsenız sevınırım arkadaslar....(adem,murat ahmet abı sız yenı motor aldınız merıc te sattı alanın satanın yukumluluklerı nelerdır paylasırsanız sevınırım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Arkadaşlar motorumun koruma demirini,tur camını taktım sırada 2 ay önce aldığım tubeles lastikler vardı bugün onlarıda değiştim şimdilik motorda değişeceğim parça kalmadı.
    http://<a href="http://imageshack.us...im050i.jpg</a>
    Tur camı takan arkadaşlar sallantı varsa ambalajlardan çıkan köpükten bir parça kestim çentikli olunki içeri kaçıyor sonra şu şekil
    http://<a href="http://imageshack.us...im052k.jpg</a>
    Sonra (ben siyaha boyadım motor ne renkse o renge boyarsınız) tur camıyla km göstergesi arasına koyun
    http://<a href="http://imageshack.us...sim054.jpg</a>
    Benim scooterin lastiklerine %100 inikken hava basabiliyorum ama salcanonun lastiklere basılmıyor,daha önce vitesli motorda tubeles lastik kullanmadım yolda lastik patlarsa benzinlikmi arayacağız çare nedir.
    bunlarda artık eski lastiklerim.
    http://<a href="http://imageshack.us...im056w.jpg</a>

Şimdi tek eksiğim geziler için 1 çadır ve şilte
    abı o motor ne olmus oyle allah kazasız belasız surusler nasıp etsın ınsallah
    dftuzlu bunu beğendi.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    mutlu arkadaşım hayırlı uğurlu olsun alana. Güle güle binsin. Kimliklerle ve ruhsatla notere gidiyosunuz. Alan arkadaş 80 lira kadar bayılıyo, bi imza çakıyosunuz, ve alıcı gidip trafikten alıyo ruhsatını. Veya kargoyla gönderiyolar. İmzadan sonra senin iş bitiyo mutlu. Alıcı bide sigortasını kendi üstüne yaptırıyo. O kadar.

dftuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kentkart
    iyi akşamlar ahalii
    Bazıları hızlı gitmeyi seçer, siz yaşamayı seçin.

Motosikleti
    cbf 150
    eyvallah kardesım .sanada ıyı aksamlar

Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bugun cem kardesımıze motou gostermeye gıttım uludag fakultesıne.bos bır alada tur ımkanıda oldu.ve ben motorla ılgılı tum bılgımı ve tavsıyelerımın bı kısmını paylastım kendısıyle.yarın alım-satım işi için kosturucaz.yanı 28 nısan 2012 de salcano ıle gırdıgımız gosterıme yarın son perde ye cıkıcaz.guzelım motor umarım yenı sahıbıne hayırlı ugurlu olur.allah tum motorcuları kazadan beladan korusun ınsallah.artık bundan sonra ybr 250 ıle gosterıme gırıcez kısmetse.alım satım yaparken karsıma neler cıkacak benı bılgılendırırsenız sevınırım arkadaslar....(adem,murat ahmet abı sız yenı motor aldınız merıc te sattı alanın satanın yukumluluklerı nelerdır paylasırsanız sevınırım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Sağolasın Mutlu cümlemiz için amin...

Motosikleti
    cbf 150
    bılıosun sen bu ısı abı ee nede olsa tecrube

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ahmet Abi hayırlı olsun,
    Adil abi çok yakışıklı motor.Kesinlikle ve kesinlikle 1 adet marina tipi üstü plastik kapaklı çakmak girişini yaptırmanızı önemle tavsiye ederim.15-60Tl arası çakmak giriş kompresörü acayip iş görür.Adem abide görmem ile almam bir oldu diyebilirim harkulade bir alet ayrıca çakmak girişi.Açma kapatma tuşu da olursa kesinlikle akü düşmanı değil.KÖpük var bende Patlarsa sıkıp kompresörle şişirip devam edicez.Ama çakmak girişi şart diyim oderece önemli.

MUtlu Abi Ybr şimdiden hayırlı olsun.95 Tl motoru üstüne geçirmek için vereceksin noterde alırken.Borcu varsa çıkar noterde.Sigorta serbest piyasa herkes kafasına göre fiyat söyler.90 civarı bulursan ne ala.Sigortayı yaptırdınmı 16 gün sonra ruhsat postaya verilir veya kendin emniyetten alırsın.Başkada bir işi yok.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet Abi hayırlı olsun,
    Adil abi çok yakışıklı motor.Kesinlikle ve kesinlikle 1 adet marina tipi üstü plastik kapaklı çakmak girişini yaptırmanızı önemle tavsiye ederim.15-60Tl arası çakmak giriş kompresörü acayip iş görür.Adem abide görmem ile almam bir oldu diyebilirim harkulade bir alet ayrıca çakmak girişi.Açma kapatma tuşu da olursa kesinlikle akü düşmanı değil.KÖpük var bende Patlarsa sıkıp kompresörle şişirip devam edicez.Ama çakmak girişi şart diyim oderece önemli.

MUtlu Abi Ybr şimdiden hayırlı olsun.95 Tl motoru üstüne geçirmek için vereceksin noterde alırken.Borcu varsa çıkar noterde.Sigorta serbest piyasa herkes kafasına göre fiyat söyler.90 civarı bulursan ne ala.Sigortayı yaptırdınmı 16 gün sonra ruhsat postaya verilir veya kendin emniyetten alırsın.Başkada bir işi yok.
    Teşekkürler Murat.Murat çakmak girişini nettenmi almıştınız?Köpüğü daha önce scooterin lastikte kullanmıştım lastiğe iyi hava basıyor .

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 gündür ventonun sigortasını araştırıyorum Kütahyada ne kadar sigorta acentası varsa sordum çıkan fiyatlar ise şöyle ;

365 TL,280TL,240TL,210TL,190TL,165TL,140TL,110TL,105TL ,96TL,84TL

Görüldüğü üzere 365 TL den başlayıp 84 TL ye kadar değişen fiyat aralığında 97 cc lik motosikletin 1 yıllık trafik sigortası

bu yüzden tavsiyem odurki arkadaşlar sigorta yaptırmadan önce SORABİLDİĞİNİZ KADAR ÇOK SİGORTACIYA SORUN birde şu dikkatimi çekti 365 TL çıkaran acentalara neden bu kadar yüksek diye sorduğumda bizim acenta motosiklet sigortalamak istemiyor gibisinden bi yanıt aldım, ayrıca sigorta işinin borsa gibi olduğunu aylık,haftalık,yada günlük fiyatların değişebileceği bilgiside çalındı kulağıma

Sonunda bu gün scoterımın plaka ve ruhsatına kavuştum bekle beni Meriç geliyom emaneti almaya yollar beni bekler aga

http://img850.imageshack.us/img850/8...toraf0186y.jpg

---------- Post added at 18:23 ---------- Previous post was at 17:48 ----------

Bu arada Murat Meriçte bi program var hani belki sende biliyorsundur Resize pictures diye o programı kur resimleri ayarla öyle koy sayfaya zaten laptop eski işyerindeyim bağlantıda dandik vallaha 4 resim pcyi kilitledi resmen
    Wolf'ün sigortasını 56 liraya yaptırdım. Tekirdağ plakalı. 260 liradan 56 liraya kadar fiyat aldım.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Selamlar. Arkadaşlar motorumun koruma demirini,tur camını taktım sırada 2 ay önce aldığım tubeles lastikler vardı bugün onlarıda değiştim şimdilik motorda değişeceğim parça kalmadı.
    http://<a href="http://imageshack.us...im050i.jpg</a>
    Tur camı takan arkadaşlar sallantı varsa ambalajlardan çıkan köpükten bir parça kestim çentikli olunki içeri kaçıyor sonra şu şekil
    http://<a href="http://imageshack.us...im052k.jpg</a>
    Sonra (ben siyaha boyadım motor ne renkse o renge boyarsınız) tur camıyla km göstergesi arasına koyun
    http://<a href="http://imageshack.us...sim054.jpg</a>
    Benim scooterin lastiklerine %100 inikken hava basabiliyorum ama salcanonun lastiklere basılmıyor,daha önce vitesli motorda tubeles lastik kullanmadım yolda lastik patlarsa benzinlikmi arayacağız çare nedir.
    bunlarda artık eski lastiklerim.
    http://<a href="http://imageshack.us...im056w.jpg</a>

Şimdi tek eksiğim geziler için 1 çadır ve şilte
    Abi benzinliklerdeki hava pompalarının genelinde tam sönük düğmesi oluyor kaç hava basacağına ayarlayıp tam sönük düğmesinede basarsan şişiyo tam inmiş lastik ben bir seferinde sibobu sıkayım deye kurcalarken sıkma yönüne çevirmeyip yanlışlıkla sökme yönüne çevirmiştim oda fısssss diye gitti Allahtan benzinlikteydimde tam sönük düğmesine bastım şişti tekrar lastik

ahmet abi hayırlı uğurlu olsun. Yüzünü gören cennetlik
    adil abi 10 numara olmuş motorun
    Eyvallah Adem malum denetleme safhasındaydık iş güç çok yoğundum ama artık bundan kelli bolcanam girerim

Adem@ Sağolasın Adem sendede tubeles lastik var değilmi adem uzun yolda lastik patladımı ne yapıyorsun ?
    Ahmet@ Ahmet daha önce hayırlı olsun diye yazmıştım belki gözünden kaçmıştır tekrar yeni motorun hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız nice yollara.
    Ahmet sigorta hakkında haklısın banada ilk 180 tl demişlerdi 60tl ye yaptırmıştım kesinlikle bir kaç yerden fiyat almadan yaptırmamak lazım..
    Sağol Adil abi daha öncede gördüm abi sağolasın senin motorda yakıyor ortalığı yani hee kız gibi maşallah kazasız belasız sür sende abi çadırı BİM den alabilirsin abi yılda bir sefer yazları genelde kampanya yapıyor bim otomatik çadır ben ordan almıştım çokda kullanışlı

Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mutlu hayırlı olsun Salconun noter satışını verip YBR ninkinide aldıktan sonra Salconun sigorta poliçesini kesen acentaya sor ybr nin sigortasını ve Salconunda kalanını aktaracağını söyle ama tabi bundan önce vaktin müsaitse tüm sigortacıları gez fiyat al YBR için eğer Salcoya yaptırdığın sigorta acentesinin verdiği fiyat hoşuna gitmezse Salconun sigortasının kalanını iade iste al YBR yide uygun bulduğun en iyi yere yaptır

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wolf'ün sigortasını 56 liraya yaptırdım. Tekirdağ plakalı. 260 liradan 56 liraya kadar fiyat aldım.
    Sizin Tekirdağ iyimiş Kütahyadan küçükmüki uygun çıkmış fiyat
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Adil Abi Meriç yapmış ama çok iyi birşey adem abide de var.

Az önce arkadaşımı otogardan aldım eve gelirken lastiğin savurduğunu farkettim.Size soruyorum el pompası ile bu lastik patlasa sizce tubeless lastik kaç saatte şişer?Soktum kompresörü çakmaklığa 2 dk da şişirdim eve kadar geldim.Yarın sabah bakıcam.

Çakmak şart anlayacağınızç
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    lastiğin havasımı azdıki savurma yaptı? Senin lastik şambriyelli değilmi?

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Arka deyil abi..Yama vardı tutmadı..El pompasıyla 5 dk mızı aldı..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    lastiğin havasımı azdıki savurma yaptı? Senin lastik şambriyelli değilmi?
    Arka şamriyelli, inik değildi giderken savurunca indiğini farkettim.Baktım inmiş yarıya.Baktım lastiktebirşey göremedim bastım havayı devam ettim.OLmadı ne olur ne olmaz diye bir adet çelik sibob başı mı alsam?Motorun cantı Cb ye göre daha geniş tubeless rahat tutar, senin yatırmalarda ispatı derim.Bakalım yarın ola hayrola iyi geceler

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    anladım.ben sana yarın tel den parlak fikirlerimden paylaşırım. İyi geceler murat.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Lastik inikken savurma olayı tam olarak nasıl oluyor , benim motordada bir sıkıntı varda o yüzden sordum

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arka taraf sağa sola çekmeye başlıyor.

Motosikleti
    cbf 150
    ben de bı tam ınık lastıge hava basma yontemı soyleyeyım....basıma geldıgı ıcın soyluyorum.fabrıkada arkadaslar arasında motor lastıgı ındırmek pek bı moda oldugu gunlerde benım motorunda lastıgını ındırmısler.cok daha guclu kompresor olmasına ragmen bı turlu hava aldıramadıgım lastıge care dusunurken aklıma gelen lastıge bı mıktar su basmak oldu.sıbobu uste getırıp bıldıgın cesme hortumuyla cok degıl bır mıktar su basıp sıbop ıgnesını takıp uzerını hava ıle tamamlamıstım.bu olayın failleride ulen nası sısırdı deyıp guvenlıgın orda benım fabrıkadan cıkısımı ızlemıslerdı.sonraında bırgun ustama gıttıgımde ıcındekı suyu bosaltmıstık....

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

meriç ve tatlı kardeslerım motorumu sattıgım arkadas burda ıngılızce ogretmenlıgı okuyan manısalı bı kardesımız. tanısın kaynasın derım.hem bızım salcoda yabancı ellere gıtmemıs olur.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Gelirse görüsürüz abi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)