Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakın öyle bir hataya düşmeyin yolu ortalamak gibi yani yoksa arkadan değdiriyor piçler bizim arkadaşın başına gelmiş şahincinin biri öntamponu dokundurmuş buna kendini yerde bulmuş zavallım mont,kask,dizlik, varmış Allahtanda fakat totoşun üzerine düşünce (motosiklet pantolonu olmadığı için kumaş pantalon giymiş sanırım) 1 hafta yan oturdu yüzüstü yatmak zorunda kaldıydı Bizler motosikletin üzerinde tıpkı vahşi doğadaki bi ceylan gibi davranmalı devamlı ortalığı kolaçan etmeliyiz maalesef en güzeli emniyet şeridinin biraz solunda kenardan kenardan gidip sol aynadanda devamlı arkayı kollamak yapılacak bir şey yok başka
    biz bi ceylanız aslında abi valla inşallah basıma oyle bısey gelmez. cidden cok tehlıkelı bı makınayla seyahat edıyoruz. bu kadar tehlıkeyı goze alıp cıkıyosak yola cıdden sevıyoruz bu makınayı. he bide şu apaçiler yokmu 70le sabıt gıderken dibinden aynasını surtup gecenler. deli oluyorum bigün birini durdurup dovucem ama yok arkadas dayak yerım su ana kadar rastladıklarımın hepsı aznavır gıbı mubarek ama yurek olucak yurek neyse işte allah kımsenın basına vermesın bu tur kazaları. ınsan kaza yaptım bıle dıyemez yav
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Bu tip insan müsfetteleri tıpkı mantar gibi uğur güner döv döv bitmiyolar inan ben çok uğraştım kazıyamadım köklerini iyisimi sağdan sağdan gidip kendini kollamak en akıllıcası
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Bu tip insan müsfetteleri tıpkı mantar gibi uğur güner döv döv bitmiyolar inan ben çok uğraştım kazıyamadım köklerini iyisimi sağdan sağdan gidip kendini kollamak en akıllıcası
    aynen öyle abi baska yapılcak bısey yok..

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tsubasa
    ybr o yağı yani power1 i 5000km de değişiyor. 1500km az değilmi ?
    uzun vadede motoruna iyi davranıcaksan 5000kmde bir yag değişimi olmaz..
    ben cok denedim bu yag muhabetini
    motul aldım koydum sürekli takip ettim
    motul yag piyasada en kaliteli yag
    35 lira filan
    kararma filan hiç bir şey olmuyor gittikçe gidiyor
    fakat bu yağ 3000 kmden sonra karardı eski halini yitirdi..
    bu benim dediğim castrolun yagı ise 1500 den sonra kararma yapıyor 2000e kadar yapısı bozulmuyor sıkıştırdıgım halde..
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tsubasa en ucuz yağdan koyup 2500 de bir değiştiriyorum.
    adem abi motoru sıkıştırıyorsun 2500 km dandik yağlar 700 800 kmden sonra pert oluyor..
    motorunu uzun vadede kullanmayı düşünüyorsan yanlış yapıyorsun..
    yag kararmıyor bişi olmuyor diceksin..
    başka yerden cıkar acısı onun
    max 1500 km de bir değiştir abi

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    benim motor özel yapım. Yağsız bile çalışır. bişe olmaz. 2500 iyidir.

Motosikleti
    Yağın kararması özelliğini yitirmesi anlamına gelmez yada hiç kararmadan aynı koyduğun gibi çıkmasıda görevini yapmadığı anlamına gelmez bunlar tamamen ayğın içerisindeki ( çeşitli kimyasallar,deterjan v.s gibi ) katkı maddeleri ile alakalı. Yağın özelliğini kaybedip kaybetmediğini en güzel şekilde yağ çubuğunu çekip çubuktaki yağı baş ve işaret parmağımızın arasına alıp gene aynı parmaklarla dairesel hareketler yaptıktan sonra (ezer gibi) iki parmağımızı biribirinden ayırırken yağda uzama eğilimi gözleyebiliyorsak yağda herhangi bir bozulma özelliğini kaybetme durumu yoktur,aksi takdirde yani uzamıyor aynı su gibi kalıyorsa o yağ bozulmuş,yani özelliğini yitirmiştir değişmesi gerekir ayrıca dairesel hareketler yaparken parmaklarımız yağdan harici katı cisimler hiisediyorsa (genelde yeni motorlarda olur) çapak diye tabir edilen parçacıklar bloğun içinde geziyordur, yada yağ filtresinin eskidiği anlamına gelir değişmesi gerekir (ki bizim motorlarda değişmeyen süzgeç tip filtre mevcuttur) temizlemek yeterlidir
    ugrgnr ve tahsins bunu beğendiler.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Yağın kararması özelliğini yitirmesi anlamına gelmez yada hiç kararmadan aynı koyduğun gibi çıkmasıda görevini yapmadığı anlamına gelmez bunlar tamamen ayğın içerisindeki ( çeşitli kimyasallar,deterjan v.s gibi ) katkı maddeleri ile alakalı. Yağın özelliğini kaybedip kaybetmediğini en güzel şekilde yağ çubuğunu çekip çubuktaki yağı baş ve işaret parmağımızın arasına alıp gene aynı parmaklarla dairesel hareketler yaptıktan sonra (ezer gibi) iki parmağımızı biribirinden ayırırken yağda uzama eğilimi gözleyebiliyorsak yağda herhangi bir bozulma özelliğini kaybetme durumu yoktur,aksi takdirde yani uzamıyor aynı su gibi kalıyorsa o yağ bozulmuş,yani özelliğini yitirmiştir ayrıca dairesel hareketler yaparken parmaklarımız yağdan harici katı cisimler hiisediyorsa (genelde yeni motorlarda olur) çapak diye tabir edilen parçacıklar bloğun içinde geziyordur, yada yağ filtresinin eskidiği anlamına gelir (ki bizim motorlarda değişmeyen süzgeç tip filtre mevcuttur)
    abi cidden cok ıyı bı bılgı vermıssın. eger dedıklerınde haklıysan yanı yagın ozellıgını kaybedıp kaybetmedıgını boyle anlayablıyosak, yagın degısme zamanının geldıgını tam olarak blıcez artık km'lere gore hareket etmıcem. bı sonrakı yag degısme zamanım gelıyo bakalım denıyım bıkac hafta sonra bu dedıgını..

valla ben motosıkletten cok anlamam yıne yanı mekanıgınden, sadece surerım cahil misin arkadasım falan dıyen ckabılır daha 17 yasındayız

Motosikleti
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi cidden cok ıyı bı bılgı vermıssın. eger dedıklerınde haklıysan yanı yagın ozellıgını kaybedıp kaybetmedıgını boyle anlayablıyosak, yagın degısme zamanının geldıgını tam olarak blıcez artık km'lere gore hareket etmıcem. bı sonrakı yag degısme zamanım gelıyo bakalım denıyım bıkac hafta sonra bu dedıgını..

valla ben motosıkletten cok anlamam yıne yanı mekanıgınden, sadece surerım cahil misin arkadasım falan dıyen ckabılır daha 17 yasındayız
    Sen genede kullanım kılavuzunda yazan yağ değişim km talimatına uy düzenli olarak değiştir yağını ben sadece iyi kaliteli yağ alıpta 1000-2000 km arası gereksiz değişimler için yazdım bunları
    ugrgnr bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ahmet abi dr. Frof. Ahmet abi. Haklısın. Yazdıklarına katılıyorum.

Motosikleti
    Eyvallaaahhh Adem ağaaaa

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tecrübeli adam bi başka oluyo tabi. Motor hakkında her türlü pozisyonu biliyo

Motosikleti
    Sen kadar olmasakda bizde karınca kararınca hasbelkader bi şeyler yazıyoruz işte ağam

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yok ahmet abi est. Ama senin bu forumda tadın bi başka. Muhabbet adamısın. Keşke yakın olsaydık. Bol bol ziyaretine gelirdim.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    castrol power1 3100 kmde özelliğini yitirmişti arkadaşlar, ayrıca yağ buharlaşıp hava filtresini de mahvetmişti. 2 bin iyidir. bu sefer geçirmeyeceğim.

Motosikleti
    Teşekkür ederim Ademcim sende en az ben kadar sayfanın formun renkli simalarındansın aynı şeyleri bende düşünüyorum keşke yakında olsaydık ama arada 400 kusur km cik bi mesafe söz konusu maalesef hatta bu aya uzun dönüşle başladım işe 31-ocak-1-2-3 şubat evdeydim aklımdan geçmedi değil hani "ulen havalara güvenebilsem bi Bodrum yapar Adem ağaya bi tekmil verir gelirdim" deye ama işte havalar ne kadar güneşlide olsa sonuçta kış hem ne demişler "kış kışlığını puşt puştluğunu yapar"

---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:16 ----------

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castrol power1 3100 kmde özelliğini yitirmişti arkadaşlar, ayrıca yağ buharlaşıp hava filtresini de mahvetmişti. 2 bin iyidir. bu sefer geçirmeyeceğim.
    Özelliğini yitirdikten sonra değiştirmek en iyisi tabiki maxi benim power 1 racing sarı kutu 6000 kmde dahi özelliğini yitirmemişti fakat kullanma kılavuzunda yağ değişim aralığı 4000 km olduğunu Fatihten öğrendikten sonra daha fazla riske girmemek için değiştirmiştim artık

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    aman abi kısın gelem deme. Hasta falan olursun. Nisan, mayıs tam gezilecek aylar burda. Ne soğuk, nede sıcak. Yazın çok sıcak ama. İllallah dedirtir adama.

Motosikleti
    Soğuk daha bi kötü sıcağın çaresi gene bulunuyorda soğuğun çaresi parayla Adem ağa doğalgaza arabanın gazına benzinine para vermekten imanım gevriyo kışları ama sıcağın çaresi basit hiç bi şey bilemiyosan bi soğuk duş ohh misss

Zaten mayıs ayında şöyle bi kısa metrajlı ege turu yapmayı düşünüyorum o zaman uğrarım nasipse yanına

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tamam abi mayıs iyidir. Ben ne soğuğu ne sıcağı severım. Bahar ayları favorim. beraber dağlara çıkalım. Şöyle ciğerlerine mis gibi çam havası, oksijen, ege havası dolsun. Benim zeytinliğe giderız. Gidiş, geliş, 200 km kadar. Zeytinliğin altta uyku vadisi var oraya gideriz. Yolda kokoreç ci çok. Kokoreçler benden

Motosikleti
    Tamam ağa bana uyar herr türlüüü koko lar senden o zaman

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tamam abi ben ısmarlarım. Doğa gezisi düzenleyelim senle. Of-road, wolf larla cross

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)