Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    32 bin de aldım, şu an 35 bin km yi geçti. Ayda ortalama 1000 km yol
    beter böcek aynen haklısın
    35.000 km mi? !! Maşaallah maşaallah
    Herhalde rahat 3 sefer daha 35.000 km yapar bu
    Darısı fason ''Çin''li kullanan ve motor'u olmayanlara...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Beter_Bocek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35.000 km mi? !! Maşaallah maşaallah
    Herhalde rahat 3 sefer daha 35.000 km yapar bu
    Darısı fason ''Çin''li kullanan ve motor'u olmayanlara...
    senin konu acılmış beter böcek bak rks mi cbe mi diyorlar..
    bak ne yazdım oraya =)

...
    adem abi 60 bin olmadan refekte attır daha fazla kullanırsın

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    motor kısmı açılmadan, debriyaj balataları bile orjinal. Bakalım motorunu elletmeden kaç bin km lere gelecem? Standart bakım hariç. rektefe düşünmüyorum ama 100 bin km kadar kullanabilirsem orjinal ybr silindir segman piston attırabilirim

Motosikleti
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin konu acılmış beter böcek bak rks mi cbe mi diyorlar..
    bak ne yazdım oraya =)

...
    adem abi 60 bin olmadan refekte attır daha fazla kullanırsın
    Birazdan bakacağım. Daha önce bakmıştım; sadece 2 model arasında karşılaştırma yapmak istediği için herhangi bir yorum yapmadım. Açıkcası bu saat'ten sonra da CB'ye tutulmuş'lara birşey söylemek istemiyorum. Onlara Allah 1 kg akıl, fikir versin...

motor kısmı açılmadan, debriyaj balataları bile orjinal. Bakalım motorunu elletmeden kaç bin km lere gelecem? Standart bakım hariç. rektefe düşünmüyorum ama 100 bin km kadar kullanabilirsem orjinal ybr silindir segman piston attırabilirim
    O da zevkine diyosun

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    bu forumdaki profosörler , üniversitelerde yok ..
    la bilmiyorsan bilmiyorum de geç git ya
    cok tav oluyorum bu mallara

Motosikleti
    bu forumdaki profosörler , üniversitelerde yok ..
    la bilmiyorsan bilmiyorum de geç git ya
    cok tav oluyorum bu mallara
    Tsubasa yemini mi bozdurdun bana, dayanamadım 3-5 birşeyler ben de yazdım (Oraya).
    O kadar çok ki; ''hiç tecrübem yok 125cc'lik birşey alacağım bana tavsiyeniz nedir?'' diye tonla yazı mevcut forumda.
    Bir Allah'ın kulu kalkıp, ''önce bisiklet'te denge de durmayı öğrenip sonra motosiklet'e geçsen'' demiyor...
    ''Sen al düşe kalka öğrenirsin'' diyen pro'lar, doçent'ler, ordünaryüs'ler maalesef groston'la

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    herkese selam. Bende iyi gezdim bugün. Hava güzel ama 80 km/s fırtına var. Göz açmak mümkün değil.
    Saat 13 gibi hanımla giyindik, ortaya oğlanı aldım, okula oğlanı bırakıp bodruma gidecez. Ara yoldan ana yola çıkacam. Sağdan bi hanım sürücü motorlu, 250 mct si var. Geliyor 50 km hız civarı. Bende yola çıkçam sağa sola bakınıyorum. Bayan arkadaş motorda bi hoplar gibi oldu ben çukura girdi çıktı sandım. Bi sola yattı, bi sağa yattı, tam kaldırım taşının üstüne düştü. Arabalar vızır vızır geçiyor, ne biri yerde duran bayana yardım ediyor, yardım etmeyi bırak, bitanesi bile yavaşlamıyor. Neyse bi fırsatını bulup karşıya geçtim, bayanı şahsen tanıyorum. 15 yıldan fazladır tanıyorum. 3 çocuklu, evli, benden bir yaş ufak, ismi okadar önemli değil, neyse biz indik, önce bayanı kaldırdık, çenesini vurmuş kanıyor, muhtemelen ayaklarındada çizik vardı ama ben açıpta bakamam, veya yol ortasında bakılmaz. Kenara oturttuk. Islak mendille falan temizledik kanayan yerlerini. Ufak bikaç çizikle attattı şükür.

Düşme sebebi, üstünde uzun bi elbıse vardı. Arka dişlinin uzun elbisesinin uçunu kapmasıyla elbisenin arka dişliye dolanması sonucu arka tekerin kitlenmesi. Elbisenin % 75 ini arka dişlinin üstünden sökmek için epey bi uğraştım. Zaten mct nin selesi alçak ve lastiğe yakın.
    Bundan alınacak ders, uzun elbise, atkı, paçalı elbiselerle motora binilmez, binenler uyarılır. Ve nerede denk gelirsenız gelin, yolda yardıma muhtaçlara yardım edin.

Ordan oğlanı okula bırakıp bodruma gittim. Bi kokoreç yedim ordan turgutreise yola çıktım. Bi genç altında innova i modeli, hararet basmış garip, bi kapıştık. Ben artçılı, genç tek. Işıklarda tek kişi kalkışta fark açıyor velakin 200 metrede bunu tutup geçiyorum neyse genç biyere saptı. 5 km kadar gittikten sonra rampada bi cb 125 tokatladım. Hemide cb tek kişi, ben artçılı. Kasıla kasıla geçtim bide o motorun üstündekini [COLOR="#FF0000"ahmet abi olarak hayal ettim][/COLOR]. Çok mutlu oldum çoook bi ara 130 km/h çıktım. Hava fırtına, vazgeçtim, hızımı 120 ye çektim turgutreiste pizza ziyafetinden sonra gümüşlük, yalıkavak yaptım. Toplamda 70 km kadar. Motoru yıkadım pakladım yatırdım. Herkese sevgiler, sayılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

bide akşam bim den çakmaklıkla çalışan kompesör tipli ışıklı ufak pompa aldım. 35 tl ye
    Adem aga + 18 fanteziler kuruyorsun bakıyom CB nin üzerindekini ben olarak hayal etmeler falan ulen bu kadarmı efsane olduk bee

''-ama ne sevdi bilion mu'' işte ben hala buradayım. Her gün her saniye her aklıma geldiğinde bu model'i tavsiye edeni, getireni, imal edeni; hep, ama hep ''seviyorum'' !!
    Benim ilk motor'um değildi! Yaptım bir ''eşşek''lik, gitti 4.000 TL'em. Şimdi ise biriktirme evresindeyim. Niyetim YBR almak. Salcano Wolf test ettim, YBR ile fark yok gibi geldi. Daha bi atak geldi!
    Üstelik yarı fiyatına. ''Allah'' izin verir ise ''Salcano Wolf''ümü alacağım, sakin sakin bineceğim. Ta kii ''CB'' görünceye dek!
    @Beterböcek : YBR alırsan gene hüsrana uğrarsın baştan söyleyeyim tamam YBR kalite ama bizim motordaki heybet ve konfor yok 2012 ESD ye binerek bizzat test ettim bunu
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adem aga + 18 fanteziler kuruyorsun bakıyom CB nin üzerindekini ben olarak hayal etmeler falan ulen bu kadarmı efsane olduk bee

@Beterböcek : YBR alırsan gene hüsrana uğrarsın baştan söyleyeyim tamam YBR kalite ama bizim motordaki heybet ve konfor yok 2012 ESD ye binerek bizzat test ettim bunu
    ''Kime niyet, kime kısmet'' derler ya büyük bir değişiklik olmaz ise; kısmetim de Salcano Wolf var
    YBR ESD'lerden daha bi atik geldi, hem sınırlama da yok, ver gaz'ı gidebildiği kadar gitsin.
    Salcano Wolf tık diye almıştı marş'ı. YBR ESD'de ise 2'inci de aldı!
    Bakalım zaman ne alıp ne verecek...

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    ybr,cbf150,apache.....bunlar 125-150cc baslangıc motorları olarak forumda neredeyse %99 unun onerdıgı marka modeller.sıfırlarına yoneldıgınde plakası-sıgortası-topcasesı 4-5bını buluyor.bu işin maddi boyutu.hepsının artıları eksılerı var.cbf 150 nın vırajı ıyı ama kronık hastalıgı yag yakması.ybr esd de bır cok sıkayet var.apache nınde yaklasık sıkayetlerı ybr esd ayarı.ancak kullandıgımız wolf keza tsubasanın bora sı abi bı motor sıfır hata olabılırmı?28 nisan 2012 de aldım motorumu.yaptıgım masraflar ustamın uyarmasına ragmen keyfıyen degıstırılmıs parcalar.(ön arka dıslı,o-ring lı zincir buji).konfor dıger deyım yerındeyse muhtesem 3 luden daha ıyı.gıttıgım uzun yol tecrubeme dayanarkak soyluyorum .bodrum-karacabey gıt gel 1280 km.12-14 temmuz tarıhlı gezım.buna ben zer gıt gel karacabey-kandıra,karacabey-burhanıye keza ben 152 kg yım hanımda 50kg.standart 200kg lık yuku cekıyor.benım gordugum 50-60 bını sıfır sıkıntıyla gorur bu motorlar.bu motorlara tek arıza yaptırabılen tahsın kardesımız var...oda bızım nazar boncugumuz olsun ama dimi...ve şuanda benim motorum 11.150km oldu...dün 11.111km sını kutlamıstık yıkamacıda.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ahmet ağa nasıl fantazi kuruyom ama? evet son çıkan esed lerin karburatör problemi var. Wolf kadarda konfor yok. Parçaları wolf ten kaliteli olabilir. Ona bişey diyemem.tahsin bi efsane yahu

Motosikleti
    Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr,cbf150,apache.....bunlar 125-150cc baslangıc motorları olarak forumda neredeyse %99 unun onerdıgı marka modeller.sıfırlarına yoneldıgınde plakası-sıgortası-topcasesı 4-5bını buluyor.bu işin maddi boyutu.hepsının artıları eksılerı var.cbf 150 nın vırajı ıyı ama kronık hastalıgı yag yakması.ybr esd de bır cok sıkayet var.apache nınde yaklasık sıkayetlerı ybr esd ayarı.ancak kullandıgımız wolf keza tsubasanın bora sı abi bı motor sıfır hata olabılırmı?28 nisan 2012 de aldım motorumu.yaptıgım masraflar ustamın uyarmasına ragmen keyfıyen degıstırılmıs parcalar.(ön arka dıslı,o-ring lı zincir buji).konfor dıger deyım yerındeyse muhtesem 3 luden daha ıyı.gıttıgım uzun yol tecrubeme dayanarkak soyluyorum .bodrum-karacabey gıt gel 1280 km.12-14 temmuz tarıhlı gezım.buna ben zer gıt gel karacabey-kandıra,karacabey-burhanıye keza ben 152 kg yım hanımda 50kg.standart 200kg lık yuku cekıyor.benım gordugum 50-60 bını sıfır sıkıntıyla gorur bu motorlar.bu motorlara tek arıza yaptırabılen tahsın kardesımız var...oda bızım nazar boncugumuz olsun ama dimi...ve şuanda benim motorum 11.150km oldu...dün 11.111km sını kutlamıstık yıkamacıda.
    Zaten eski kasa YBR kullanıpta, ESD alanlara sorsan, ''ahh o eski YBR'ler yok mu'' derler. Çün ki karbüratörleri konvansiyonel yapılı, TPS MPS yok. Veriyorsun gaz'ı gidebildiği yere kadar gidiyor. YBR'de, ESD'sinide, Wolf'ü de kullandım. En hoşuma giden (hemen her konuda, her açıdan, her kısımdan) Wolf'te karar kıldım. Zaten Wolf'te sorunsuz kasa YBR olduğuna göre . Ama bu yaz sonu CB değil de, YBR ESD alsaydım demiyor değilim. 4.000 km civarı ''basur'' nüksetti, malum yerimde . Ta ki yolda yırtınırken Cup'çının birine yem oluncaya kadar. Sattım kurtuldum. Artık tek düşüncem Salcano Wolf (Jianshe Js125-6a v6)

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten eski kasa YBR kullanıpta, ESD alanlara sorsan, ''ahh o eski YBR'ler yok mu'' derler. Çün ki karbüratörleri konvansiyonel yapılı, TPS MPS yok. Veriyorsun gaz'ı gidebildiği yere kadar gidiyor. YBR'de, ESD'sinide, Wolf'ü de kullandım. En hoşuma giden (hemen her konuda, her açıdan, her kısımdan) Wolf'te karar kıldım. Zaten Wolf'te sorunsuz kasa YBR olduğuna göre . Ama bu yaz sonu CB değil de, YBR ESD alsaydım demiyor değilim. 4.000 km civarı ''basur'' nüksetti, malum yerimde . Ta ki yolda yırtınırken Cup'çının birine yem oluncaya kadar. Sattım kurtuldum. Artık tek düşüncem Salcano Wolf (Jianshe Js125-6a v6)
    Wolf iyi güzelde biraz makyaj yapsalar daha modern görünecek
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wolf iyi güzelde biraz makyaj yapsalar daha modern görünecek
    Yamaha, YBR'nin kasasını yeniler ise Jianshe'ye yani Salcano'ya gün yüzü doğabilir. Hem görsel hem de teknik açıdan O kadar da kötü değil ya, sonuçta yeni kasa YBR'yi beğenen var, beğenmeyen de var. Bu da öyle. Ben beğeniyorum, çok çekici olmasada beğeniyorum

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ahmet abiyle fatih girdi kanıma. yoksa titana bi 10 yıl daha binerdim. kötü mal almamışım bunu anladım.

Motosikleti
    ahmet abiyle fatih girdi kanıma. yoksa titana bi 10 yıl daha binerdim. kötü mal almamışım bunu anladım.
    Ahh ''Titan''lar ahh. Honda'yı Honda yapan model. Ama sonrası... CB'de bitiren model herhalde Wolf güzel ya, 3.000 TL'si olup ta ''kaya'' gibi sağlam, hemen her yerde parçasını bulabileceğim model arayışında olanların, motorudur Wolf. Sonuçta o bir Jianshe. Doğal olarakta o bir Yamaha !

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hondayı bitiren model olarak tarihe geçecek şu cb

Motosikleti
    hondayı bitiren model olarak tarihe geçecek şu cb
    İnşaallah öyle olur. Beter olsun Honda. Defolu mal satmak neymiş görür tez vakitte. O değil de bir ara sizde söylemiştiniz bu yaz ''Salcano Wolf'' patlama yapacak diye. Son 2-3 gündür, ağabey'im de tuttur du ben de ''Salcano Wolf'' alacağım diye! +2 potansiyel

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bızım ılcede sulama bırlıgı personelıne dagıtılmak uzere 2004 yılında 18 adet ybr 125 alınmıstı.2013 te motorları yenıleme amaclı ıhaleyı gönenden bı fırma kazandı.şubatta teslım tam 24 adet salcano wolf gosterıme gırecek hemde kırmızı renkte......
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar sizlerin sayesinde salcano wolf'un yamaha ybr ile aynı kalitede malzeme kullanan bir motosiklet oldugunu ögrendim çok sagolun

Peki Jianshe vb. fabrikalardan çıkan yine böyle japonlar gibi kaliteli parça kullanan başka marka ve model motorsikletlerde var mıdır ülkemizde satılan?

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    ahmet ağa nasıl fantazi kuruyom ama? evet son çıkan esed lerin karburatör problemi var. Wolf kadarda konfor yok. Parçaları wolf ten kaliteli olabilir. Ona bişey diyemem.tahsin bi efsane yahu
    Fantezi müthiş bu sene Allah ömür verirse hani derler ya "iki elim kanda dahi olsa" gelcem yanına Adem aga işi fanteziye falan dökmeye başladın sen durumun tehlikeli yani bir an evvel sezon gelsinde bir an evvel geleyim sende beni bir an evvel geçte sende rahatla bende rahatlayayım yahu Ulen F54 Fatih Allah seni napmasın emi adamı bir tokatladın resmen kimyası bozuldu Adem ağamın tokat manyağı ettin be ne güzel Titanı ile kendi halinde takılıyordu benim ağam

Seni tebrik ediyorum akıllıca bi seçim yaptığın için ve seni geçen (Adem ağamın tabiriyle tokatlayan ) cupcuyada gıyabında teşekkür etmek istiyorum buradan hem seni aramıza kazandırmaya vesile olduğu hemde sendeki uyanışı tetiklediği için

---------- Post added at 04:07 ---------- Previous post was at 04:03 ----------

boşver abi en kralı bizimkiler
    yaşasın jianshe kardeşliği =)
    bugun biraz özlem giderdin bizim kara kartalla =)
    http://img463.yukle.tc/images/7591IMAG0876.jpg
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizlerin sayesinde salcano wolf'un yamaha ybr ile aynı kalitede malzeme kullanan bir motosiklet oldugunu ögrendim çok sagolun

Peki Jianshe vb. fabrikalardan çıkan yine böyle japonlar gibi kaliteli parça kullanan başka marka ve model motorsikletlerde var mıdır ülkemizde satılan?
    Tsubusa nın sahibi olduğu Kanuni Bora var bizim motorun kardeşi
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)