Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    gelmedi henüz ama sonra gelir sanırım Adem lapitop al lapitop telefondan uğraşma hadi ben yatar yarın iş var görüşürüz
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    gerçekten topik ölmüş. S.a arkadaşlar. Havalar çok soğuk. Bu havalarda ben biniyorum ama burda kar yok. Motorda problem yok. Memnunum. Hele fren balatalarını yeniledim frenler süper oldu. Geçen sayfalarda biri sadece o-ringli zinciri kaça aldıgımı sormuştu.70 tl ye aldım.

Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten topik ölmüş. S.a arkadaşlar. Havalar çok soğuk. Bu havalarda ben biniyorum ama burda kar yok. Motorda problem yok. Memnunum. Hele fren balatalarını yeniledim frenler süper oldu. Geçen sayfalarda biri sadece o-ringli zinciri kaça aldıgımı sormuştu.70 tl ye aldım.
    Hiç mi kar yağmıyor o civarlara? Herhalde yağsada saatliktir, anında eriyordur. Dişli sayıları aynı mı (zincir dişli çarklarını da değiştirdiğinde soramamıştım)? O-Ring ne alemde?

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    şimdi benim ybr ile 60-70 km hızla gidiyorum ve 100 kmde 3 litre benzin yakıyorum. yani 14 kuruş.

lpg takarsam yüzde 40 tasarruf etse 8.5 kuruş yapar. 9 kuruş diyelim.

kilometre başına 5 kuruş, 20 kmde 1 lira tasarruf.

500 tl fiyat verseler 500x20=10 000 km demektir.

bu da benim için 10 000/1200 8 ay gibi bir süre eder.

8 ayda 500 tl.

motoru değişene kadar (önce ev, sonra 10 binliraya bi araba, e bi 10 bin de cbr 250 desek) en aşağı 4 sene geçeceğinden 3 bin lira para demektir.

iyice kafama yattı bu iş.

Selam arkadaşlar bu gün lastiklerimi aldım,2 eksiğim kaldı dizlik ve arka yan çanta.İki sibopta hediye.

Yeni aldığım mont ve kaskım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Tubeles lastik taktıran arkadaşlar lastiklerinizi ilaçlatarakmı takdırdınız bende ilaçlatarak taktırsammı sonradan problem çıkıyormu mesela tekrar değişimde uğraştırırmı ?

Motosikleti
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız sürüşler diliyorum Allah'tan... Lastiğin markası ''Pirelli'' ancak model'i ''Dura-Traction'' mı? Farklı bir model gibi geldi bana!

Alıntı Beter_Bocek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız sürüşler diliyorum Allah'tan... Lastiğin markası ''Pirelli'' ancak model'i ''Dura-Traction'' mı? Farklı bir model gibi geldi bana!
    Evet bu forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine aldım Dura Traction.Sürüş çok iyi diyorlar göreceğiz kısmetse.(bu arada unuttum sağolasın hepimize kazasız belasız sorunsuz sürüşler)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Tayfur avatarını çok beğendim yakışmış Hondaya

Motosikleti
    Evet bu forumdaki arkadaşların tavsiyesi üzerine aldım Dura Traction.Sürüş çok iyi diyorlar göreceğiz kısmetse.(bu arada unuttum sağolasın hepimize kazasız belasız sorunsuz sürüşler)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Tayfur avatarını çok beğendim yakışmış Hondaya
    ''Honda'' diyesim gelmiyor, sadece ''Sundiro'' diyesim geliyor. Bu avatar az bile ''Sundiro-Honda''ya. Motosiklet piyasasının yüz karası (kişisel görüşümdür, sivrilmeyin, saygı duyun, sözüm meclis'ten dışarıdır). YBR'de bu lastikler vardı. Fazla güvenme! Hele hele ilk 200-300 km. Bal mumu ile kaplıyorlar (en azından ona benzer koruyucu madde ile), haliyle de yolda ilk zamanlar 8 çizebilirsin. İlk katman (koruyucu) gittikten sonra; ''Pirelli''nin büyüklüğüne hoşgeldiniz. Ama az önce de dediğim gibi, sonuçta bu da bir lastik, fazla güvenmemek gerek. Tekrardan hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasış sürüşler. Aldığın bütün ürünler gayet iyi, tercihlerin içinde sizi ayrıyetten tebrik ediyorum.

''Honda'' diyesim gelmiyor, sadece ''Sundiro'' diyesim geliyor. Bu avatar az bile ''Sundiro-Honda''ya. Motosiklet piyasasının yüz karası (kişisel görüşümdür, sivrilmeyin, saygı duyun, sözüm meclis'ten dışarıdır). YBR'de bu lastikler vardı. Fazla güvenme! Hele hele ilk 200-300 km. Bal mumu ile kaplıyorlar (en azından ona benzer koruyucu madde ile), haliyle de yolda ilk zamanlar 8 çizebilirsin. İlk katman (koruyucu) gittikten sonra; ''Pirelli''nin büyüklüğüne hoşgeldiniz. Ama az önce de dediğim gibi, sonuçta bu da bir lastik, fazla güvenmemek gerek. Tekrardan hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasış sürüşler. Aldığın bütün ürünler gayet iyi, tercihlerin içinde sizi ayrıyetten tebrik ediyorum.

Teşekkür ederim Tayfur Honda hakkındaki düşüncelerine aynen katılıyorum aldıklarıma gelince keseme uygun olanları aldım kask mont idare eder herhalde mont fiyatları biraz uçuk kasklarda öyle aslında ama doğrusu bir monta 600-800 bir kaska 800-1200 veremem aslında daha başında hesaplayıp salcanoyu (0 aldım) ve sürüş kıyafetlerini eğer kask ve kıyafetleri almasam daha iyi bir motor alırdım ama bence ekipmanlar şart...(bu arada 25 senelik motorcuyum son motorum scooter hala duruyor 7 senedir kullanıyorum salcanoyu aldım unutmuşum vitesliyi ama 10 km de kavradım )
    Buda scooterim 2 motorum var şu anda 7 senedir scooterin motor inmedi (çin malı 38000 km de)

Motosikleti
    Teşekkür ederim Tayfur Honda hakkındaki düşüncelerine aynen katılıyorum aldıklarıma gelince keseme uygun olanları aldım kask mont idare eder herhalde mont fiyatları biraz uçuk kasklarda öyle aslında ama doğrusu bir monta 600-800 bir kaska 800-1200 veremem aslında daha başında hesaplayıp salcanoyu (0 aldım) ve sürüş kıyafetlerini eğer kask ve kıyafetleri almasam daha iyi bir motor alırdım ama bence ekipmanlar şart...(bu arada 25 senelik motorcuyum son motorum scooter hala duruyor 7 senedir kullanıyorum salcanoyu aldım unutmuşum vitesliyi ama 10 km de kavradım )
    Buda scooterim 2 motorum var şu anda 7 senedir scooterin motor inmedi (çin malı 38000 km de)

http://imageshack.us/a/img513/4489/s7301815.jpg
    Hakiki ''Çin''lilerin gözünü seviyim. Mondial, Asya Motor ve diğerleri olsun, uzman yani motor'a binmesini bilenin altında yıllarca hizmet verir. Ama hayatında ilk motor'u olanın altında da düşe kalka, dan-dun yapa yapa malum o da kul yapısı bir yerden sonra bırakacak kendisini. Sonra da baba beş para etmez, 1 sene de döküldü. İnsan gibi bindinmi de döküldü?! Öyle değil mi, yanlışım var ise düzeltiniz lütfen. Hele bir ''Çin''li üretici var ki herkers'in onu örnek alması gerekli; ''Jianshe''. Hem ''Yamaha''ya hem de kendi adına üretim yapıyor. Saat gibi motosikletler üretiyor. ''Salcano Wolf'' akıl işi, ''Yamaha YBR'' zengin işi. 2 side aynı! Birisi diğerinden neden mi pahalı? ''Yamaha'' tanınır bilinir bir firma olmak için, keseyi sonuna kadar açıyor; MotoGP, Super Bike, Cross, ATV gibi yarışlar, TV reklamları, sponsorluklar, yağ firmaları, derken acayip bir maliyet ortaya çıkıyor haliylede bunu sattığı mal'a ekliyor. Ta taa; ''Yamaha YBR'', ''Salcano Wolf''un 2 takı oluveriyor!

egelim 43 bunu beğendi.

Hakiki ''Çin''lilerin gözünü seviyim. Mondial, Asya Motor ve diğerleri olsun, uzman yani motor'a binmesini bilenin altında yıllarca hizmet verir. Ama hayatında ilk motor'u olanın altında da düşe kalka, dan-dun yapa yapa malum o da kul yapısı bir yerden sonra bırakacak kendisini. Sonra da baba beş para etmez, 1 sene de döküldü. İnsan gibi bindinmi de döküldü?! Öyle değil mi, yanlışım var ise düzeltiniz lütfen. Hele bir ''Çin''li üretici var ki herkers'in onu örnek alması gerekli; ''Jianshe''. Hem ''Yamaha''ya hem de kendi adına üretim yapıyor. Saat gibi motosikletler üretiyor. ''Salcano Wolf'' akıl işi, ''Yamaha YBR'' zengin işi. 2 side aynı! Birisi diğerinden neden mi pahalı? ''Yamaha'' tanınır bilinir bir firma olmak için, keseyi sonuna kadar açıyor; MotoGP, Super Bike, Cross, ATV gibi yarışlar, TV reklamları, sponsorluklar, yağ firmaları, derken acayip bir maliyet ortaya çıkıyor haliylede bunu sattığı mal'a ekliyor. Ta taa; ''Yamaha YBR'', ''Salcano Wolf''un 2 takı oluveriyor!

Aynen Tayfur biri koca Yamaha diğeri Salcano ikiside aynı hemen hemen fark MARKA...(kalitesine laf diyemem)

Motosikleti
    Aynen Tayfur biri koca Yamaha diğeri Salcano ikiside aynı hemen hemen fark MARKA...(kalitesine laf diyemem)
    Kalite aynı.

Kalite aynı.
    Tayfur arkadaşım şimdilik çıkıyorum görüşmek yazışmak üzere (hangi şehirdesin?)

Motosikleti
    Tayfur arkadaşım şimdilik çıkıyorum görüşmek yazışmak üzere (hangi şehirdesin?)
    Adil bey ne demek her zaman mümkün mertebe. Bu topik'te buluşmak üzere.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    cevaplar=gezgin motor= evet bodruma hiç kar yağmaz. Bikaç geçmişte istisna olsada, istisnalar kaideyi bozmaz ön 15, arka 45 dişli. Eskileride aynıydı. O-ringli zincire gelince zincir saat gibi çalışıyor. Tık ses yok. Eskıden şakır şukur ôtüyodu.gezgin motor arkadaşım aldıkların hayırlı uğurlu olsun. Ama o prellı dura tractıon lastikler yeni versiyon galiba. Bendeki dura tractıon daki dişli desenleri daha değişik.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi benim ybr ile 60-70 km hızla gidiyorum ve 100 kmde 3 litre benzin yakıyorum. yani 14 kuruş.

lpg takarsam yüzde 40 tasarruf etse 8.5 kuruş yapar. 9 kuruş diyelim.

kilometre başına 5 kuruş, 20 kmde 1 lira tasarruf.

500 tl fiyat verseler 500x20=10 000 km demektir.

bu da benim için 10 000/1200 8 ay gibi bir süre eder.

8 ayda 500 tl.

motoru değişene kadar (önce ev, sonra 10 binliraya bi araba, e bi 10 bin de cbr 250 desek) en aşağı 4 sene geçeceğinden 3 bin lira para demektir.

iyice kafama yattı bu iş.
    Benimde kafama yattı emre de maliyeti ne kadar bu dönüşüm sisteminin? Uzun vadede bu kadar tasarruf sağlayacaksa çevirebiliriz.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    selam millet. Lpg mi taktırmayı düşünüyosunuz, vize de ve trafikte problem çıkmazmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

efsane geri döndü

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet. Lpg mi taktırmayı düşünüyosunuz, vize de ve trafikte problem çıkmazmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

efsane geri döndü

Hoşgelmişsen sefalar getirmişsen, efsanelerin kral'ı

Sadece bu topik'te de değil. Forum'da genel olarak millet LPG'ye sarmış!

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldin adem abi.Vize 2015 te o zamana kadar rahatım.Birde benzin fiyatları tavan yapınca böyle şeylere yöneliyoruz.100 km de 3 litre yaksa benzinle 14 lira gazla 8lira 30 kuruş yakıyor.Oda 100 km de 5 lira 70 kuruş fark ettiriyor.Bu şekilde az gibi geliyorda 50 bin-100 bin km kulllanmayı düşünen birisi için çok fark ettiriyor.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    anladım beter böcek. Bence 125 cc için gereksiz bi masraf. Bi mutfak tüpü 75 tl iken ben yedeğe düştüğünde 60 tl ye dolduruyorum depoyu. Full biterse anca 75 tl ye dolar. Bi depo zaten bana 1 ay yetiyor kış versiyonunda.motora ne kadar böyle ıvır zıvır taktırırsan okadar çok ta ıvır zıvır arıza, masraf çıkartır. Doğrumu meriç? Meriç bence taktırma lpg. Hadi nitro, noss taktırsan neyse, napçen lpg yi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

aktif olun bakam. Geri döndüm bak. Aktif olmadığı zamanları cepten film izlicem ona göre.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)