Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet doğrudur. Düzde 115 le giderken ben, beni el sallayarak geçti şöyle bi laf etmiştim 1 yıl kadar önce. Eğer ben düzde tam gaz giderken yanımdan bi ybr geçtiğini görürsem bu motoru direk satarım. Bu lafı etmiştim. Yıllardır hiç bi ybr geçememişti. İlk oldu. Sözümde durdum sattım. Bitanede elimde 2005 tıtan es var. Onuda satacam. Yerine eski kasa titan alıcam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Uno salcanoyu gececek ve adem abi salcoyu satacak bu sene bodruma geliyorum
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Beter_Bocek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Orbit II 125 (2013) & Kuba XCG 150 (2014)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet doğrudur. Düzde 115 le giderken ben, beni el sallayarak geçti şöyle bi laf etmiştim 1 yıl kadar önce. Eğer ben düzde tam gaz giderken yanımdan bi ybr geçtiğini görürsem bu motoru direk satarım. Bu lafı etmiştim. Yıllardır hiç bi ybr geçememişti. İlk oldu. Sözümde durdum sattım. Bitanede elimde 2005 tıtan es var. Onuda satacam. Yerine eski kasa titan alıcam.
    Eski kasa ''Titan''lar şuan sizde ki ''Titan''lardan daha mı hızlı? Daha sorunsuz olduğunu daha önce yazmıştınız. Hız konusunu belirtmemiştiniz. Bu konuda da bizleri aydınlatıp bilgilendirirseniz çok sevinirim. ''Bilgi paylaştıkça değerlenir'' diye de bir söz hatırlıyorum, sanki. Honda'lar pek hırçın, deli dolu, nerden çıktığı belli olmayan değil de daha böyle sessiz, sakin kullanıma uygun gibi geliyor (bu yorumum sadece ''Titan''lar için, gerisi malum pırt, tırt, cırt...). Yanlışmıyım, hem fikirmisiniz bu konuda?

Dip not: Benim kullandığım ''Titan''ın motor'unun sol kısımında bir yerde ''Made In Brasil'' yazıyordu. Bu hangi kasa oluyor?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    o yeni kasa beter böcek. Yeni kasalar oturaklı değil. Şöyle, eski kasaların viraj kabiliyeti,denge yeni kasalara göre daha iyi. Eski kasalar daha sorunsuz ve problemsiz. Yeni kasaların parçaları çok pahalı. Eski kasalara çin cg motor parçaları uyuyor. Eski kasalar 80 le nasıl gidiyosa, 130-140 gibı hızlara çıktığında aynı dengede gidiyor. Yeni kasa 100 den sonra çok sapıtıyor denge konusunda. Motora hakimiyet azalıyor. Yeni kasanın arka kısmı çok yüksek dengeyi bozuyor. Hız konusuna gelince hemen hemen aynı. Es ler 12.5 hp. Cg ler ve eski kasalar 11 hp. 2002 eski kasa yeni motorlu delüx modelleri 12.5 hp. Başka soru varsa alayım.

Motosikleti
    o yeni kasa beter böcek. Yeni kasalar oturaklı değil. Şöyle, eski kasaların viraj kabiliyeti,denge yeni kasalara göre daha iyi. Eski kasalar daha sorunsuz ve problemsiz. Yeni kasaların parçaları çok pahalı. Eski kasalara çin cg motor parçaları uyuyor. Eski kasalar 80 le nasıl gidiyosa, 130-140 gibı hızlara çıktığında aynı dengede gidiyor. Yeni kasa 100 den sonra çok sapıtıyor denge konusunda. Motora hakimiyet azalıyor. Yeni kasanın arka kısmı çok yüksek dengeyi bozuyor. Hız konusuna gelince hemen hemen aynı. Es ler 12.5 hp. Cg ler ve eski kasalar 11 hp. 2002 eski kasa yeni motorlu delüx modelleri 12.5 hp. Başka soru varsa alayım.
    Maşaallah
    ''Titan''lar hakkında ''tr.wikipedia.org''da bu kadar bilgi yok!
    -''Wolf''ler nasıl? Yüksek hızlarda (110-120 km/h) viraj alma kabiliyeti, o hızda ani fren sırasında tepkisi nasıl, 2 kişi bayır aşağı kaç yapar, 2 kişi tek kişi yakıt sarfiyatında fazla fark oluyor mu?..

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu motorun başlığındaki muhabbeti ve samimiyeti forumun hiçbir başlığında görmedim. Sırf muhabbette yer almak için Apache hayalimden vazgeçip Wolf alasım geliyor. Açıkçası çok ikilemdeyim Meriçin motoru çok güzel, daha önce de talip olmuştum fakat o zaman durumum el vermiyordu. Meriç, Şubat tatilinde eğer motorun satılmazsa ve bende durumları ayarlayabilirsem senle tekrar iletişime geçebilirim
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    wolf tekerlere bağlı diyelim, şu an viraj kabiliyeti iyi. Yeni kasa titanlardan iyi, eski kasa titanlardan kötü. Frenleme biraz kötü ama ben bunu balataların adiliğine veriyorum. İyi kaliteli balatalarla ve iyi yol tutan lastiklerle fren kabiliyetinin artacağına inanıyorum. Wolf tekere gelmez titanlar gibı. Arka lastik göbekte darbe emici takozlar var. Düşük devirde titanlar daha torklu. Yakıt titanlar 100 kmde ortama 2.1-2.5 litre iken ybr nin yakıt ortalaması 2.4-2.8 arası. Benim gibi titanın motorla oynarsanız biraz daha çok yakıyor.bayır aşa wolf le en çok 135, titanla 150 gördüm. Orjinal titanın değeride en fazla rampa aşa 135 tir. Titanda 2 kişı veya tek benzinde fark olmuyor, wolf te oluyor. Onu tıtanın torkuna bağlıyorum.başka soru alabilirım

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tayfur wolfün virajları lastikleri değiştirirsen çok güzel oluyor.Manisa-İzmir arasındaki sabuncu veli virajını bilenler bilir.genelde 80-90 arası gidiyorum savurma kayma vb. birşey yaşamadım bugüne kadar.

@ Blackeagletr
    Dostum fiyatta biraz pazarlık yapsam alıcı varda pazarlığa yanaşmıyorum.Yaşasın kötülük .Tanıdık bildik birine gitsin istiyorum bende.Şubata kalırsa konuşur alaşırız bir şekilde nasip kısmet.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu motorun başlığındaki muhabbeti ve samimiyeti forumun hiçbir başlığında görmedim. Sırf muhabbette yer almak için Apache hayalimden vazgeçip Wolf alasım geliyor. Açıkçası çok ikilemdeyim Meriçin motoru çok güzel, daha önce de talip olmuştum fakat o zaman durumum el vermiyordu. Meriç, Şubat tatilinde eğer motorun satılmazsa ve bende durumları ayarlayabilirsem senle tekrar iletişime geçebilirim
    sağol arkadaşım. Bende en samimi muhabbetleri burda bulduğumdan ve burdaki değerli arkadaşlarımın tavsiyeleriyle wolf aldım 2 ci el. 32 binde motora bakmadan gözü kapalı, motoru görmeden, hatta binmeden aldım. 35 bindeyim. 1 kere yağ değiştirdim. Tıkır tıkır işliyo. Tavsiye ederim.
    Blackeagletr bunu beğendi.

Motosikleti
    wolf tekerlere bağlı diyelim, şu an viraj kabiliyeti iyi. Yeni kasa titanlardan iyi, eski kasa titanlardan kötü. Frenleme biraz kötü ama ben bunu balataların adiliğine veriyorum. İyi kaliteli balatalarla ve iyi yol tutan lastiklerle fren kabiliyetinin artacağına inanıyorum. Wolf tekere gelmez titanlar gibı. Arka lastik göbekte darbe emici takozlar var. Düşük devirde titanlar daha torklu. Yakıt titanlar 100 kmde ortama 2.1-2.5 litre iken ybr nin yakıt ortalaması 2.4-2.8 arası. Benim gibi titanın motorla oynarsanız biraz daha çok yakıyor.bayır aşa wolf le en çok 135, titanla 150 gördüm. Orjinal titanın değeride en fazla rampa aşa 135 tir. Titanda 2 kişı veya tek benzinde fark olmuyor, wolf te oluyor. Onu tıtanın torkuna bağlıyorum.başka soru alabilirım
    İyi ya. Tek kullanmıştım. 2 kişi nasıl tepki vereceğini merak ediyordum. Baya baya tatmin ediciydi cevabınız. Çok teşekkür ediyorum.

-Tubeless lastiklerle randuman alabilirmiyim hocam? Yani, yanaklardan fısır fısır salmaz dimi.
    -Zincir ve zincir dişlileri nasıl? Fabrikasyon iş görür mü? Sonuçta 35.000 km'de motorunuz (Maşaallah Subhanallah) engin tecrübeniz mevcuttur bu konuda.
    -Buji'yi ne sıklık ile değiştiriyorsunuz? Değiştirme isteği duydunuz mu?
    -Şase'de paslanma belirtileri, boya atmalar mevcutmudur?
    -Kuyruk bagaj'ı demir'i/sehpa'sı sağlam mıdır? (Bana sağlam gibi geldi, karşımda tecrübe varken sormak istedim)
    -Debriya, gaz ve hız tellerinde kopma aşınma oldu mu?

Adem kardeşim şimdilik bu kadar soru geldi aklıma

-Tubless ile sorun yaratmıyor jantlar ama gene her ihtimale karşı içlastik konulmasından yanayım.Forumda bir arkadaş eski model tvs ile bu sebepten kaza yapmıştı
    -Orjinal zinciri hor kullanırsan çabuk uzuyor ama sakin kullanımla 30k kullanılabilir.Dizliler gayet güzel
    -Ben 2 binde falan değiştiriyorum.Değiştirilmesede performans kaybı olmuyor ama bakma pimpirikliyim değiştiriyorum.Fatih 5 binde iridyum takıp 32 bine kadar kullanmıştı.Adem abi değiştirmişti aldıktan sonra
    -Şase konusunda hiçbir problem yok.
    -Orjinal bagaj demirine 29 lt çanta bağlı.En son dükkana deterjan aldığımda 2x20 kg toz detarjanı lastikle bağlamıştım.Problem yaşatmadı.
    -Orjinal telleri gayet kaliteli.Ben motoru kendim topladığımdan ters yerden geçirmişim ilk aldığımda 500 km de falan koptu tel.Sonraki taktığımda en ufak sıkıntı yaşamadım.

Adem abiden cevap istemişsin ama ben biraz daha erken davrandım

Motosikleti
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Tubless ile sorun yaratmıyor jantlar ama gene her ihtimale karşı içlastik konulmasından yanayım.Forumda bir arkadaş eski model tvs ile bu sebepten kaza yapmıştı
    -Orjinal zinciri hor kullanırsan çabuk uzuyor ama sakin kullanımla 30k kullanılabilir.Dizliler gayet güzel
    -Ben 2 binde falan değiştiriyorum.Değiştirilmesede performans kaybı olmuyor ama bakma pimpirikliyim değiştiriyorum.Fatih 5 binde iridyum takıp 32 bine kadar kullanmıştı.Adem abi değiştirmişti aldıktan sonra
    -Orjinal bagaj demirine 29 lt çanta bağlı.En son dükkana deterjan aldığımda 2x20 kg toz detarjanı lastikle bağlamıştım.Problem yaşatmadı.
    -Orjinal telleri gayet kaliteli.Ben motoru kendim topladığımdan ters yerden geçirmişim ilk aldığımda 500 km de falan koptu tel.Sonraki taktığımda en ufak sıkıntı yaşamadım.

Meriç sen ne yapmışsın öyle. 40 kg! Mübarek motor değil, açık kasa kamyonet sanki
    Zincir de iyi, şase de iyi, top yekün olarakta iyi, tam alınası motor.
    Motor'u konforlu, vibrasyon yok, gaz'ı açtın mı uzuyor, çok yakmıyor...
    Üstelik bütün bunları cüz-i bir fiyat'a sunuyor. Harikulade
    Bu ''Wolf''ü alma ihtimalim %80'den %90'a çıktı, gerçi Mart'a Nisan'a çok var. Fazla zamlanmaz umarım

Enflasyon oranında zam gelecek ona yapcak birşey yokta satışa göre artabilir. Bu arada enflasyon oranı %7.8 tüm cezalara vergilere aynı oranda zam var

Motosikleti
    Enflasyon oranında zam gelecek ona yapcak birşey yokta satışa göre artabilir. Bu arada enflasyon oranı %7.8 tüm cezalara vergilere aynı oranda zam var
    E o zaman ''Wolf'' Mart-Nisan aylarında; 3.000-3.200 TL arası olur (plakasız!). Yok enflasyon, yok kriz, yok az kazandım kurtarmıyor, son satıcı zam mı. Olur yani 3.000-3.200 TL Ülen nerden gittim CB aldım, hay aklıma, mantığıma, saflığıma...

Motosikleti
    Meriç abi.. cocuk hastanesine kadar cıksam cevirme varmı ya otoraflarda gördünmü
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Meriç sen tubeles lastikte iç lastikmi kullanıyorsun?İridyum buji numarasını biliyormusun?

Tatlı o yol üstünde çevirme her gece oluyor bu gece ne olur bilmiyorum.

Şuan içlastik yokta geçen almıştım içlastik ile kullanacağım.YBR için dersen verirler abi tam bilmiyorum.

Herkezin yeni yılı kutlu olsun.Yeni yılın hepinize sağlık mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.

Şuan içlastik yokta geçen almıştım içlastik ile kullanacağım.YBR için dersen verirler abi tam bilmiyorum.

Herkezin yeni yılı kutlu olsun.Yeni yılın hepinize sağlık mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.
    Sağolasın Meriç bende tüm arkadaşların yeni yılını kutlar sağlıklı ve huzur dolu bir yıl dilerim...

Motosikleti

Askeriye nin orlarda kesin vardırda.. cıkıp bi gezeyim dedim.. ama vazgectim.. yarın gece ins

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askeriye nin orlarda kesin vardırda.. cıkıp bi gezeyim dedim.. ama vazgectim.. yarın gece ins
    Gece her zaman daha çok çevirme oluyo eğer amacın polise ehliyetsiz yakalanmaksa bilemem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)