Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    İyi haftalar arkadaşlar. Bir sorum var, yardımcı olabilir misiniz?
    Motorumun ilk çalışma sorunu var, şöyle ki:
    --Sabahları jikleyle çalıştırıyorum, sorun yok. Kısa süreli duraklamalarda jiklesiz çalıştırıyorum, gene sorun yok.
    Ancak 1-2 saatlik aralarda bazen almıyor, 8-10 kere basmam veya uzun süre marşta tutmam gerekiyor, çalışıyor ama rölanti devrini zor toparlıyor, gaza bassam tık- stop ediyor. Çalışmadığı zaman jikleyi çeksem gene aynı şey, uzun süre uğraşıyorum, beni deli ediyor. Ne yapmak lazım, gaza mı boğuyorum nedir anlayamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    hava ve benzın fıltrelerını temızlet yadadegısmesı gerekıyosa degıstırt.aynı sorun benımkındede vardı ama soguk havalarda yapıyordu.dedıgım ıslemler sonrasında bu sorun ortadan kalktı tık dıye basarken daha alıo.sıkıntı yok yanı.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava ve benzın fıltrelerını temızlet yadadegısmesı gerekıyosa degıstırt.aynı sorun benımkındede vardı ama soguk havalarda yapıyordu.dedıgım ıslemler sonrasında bu sorun ortadan kalktı tık dıye basarken daha alıo.sıkıntı yok yanı.
    Motor daha 1000 km'de. Onlardan olamaz.

Motosikleti
    cbf 150
    benım anlattıgım sorunu 800 kmdeyken yasamıstım.ama sen olmaz dıyorsan olmazdır dogrudur.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım anlattıgım sorunu 800 kmdeyken yasamıstım.ama sen olmaz dıyorsan olmazdır dogrudur.
    Bu da ilginçmiş, 1 ayda olmaz herhalde öyle bir şey, ayrıca ilk aldığımdan beri var sorun. Neyse, gene de baktırayım..

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    --Sabahları jikleyle çalıştırıyorum, sorun yok. Kısa süreli duraklamalarda jiklesiz çalıştırıyorum, gene sorun yok.
    Ancak 1-2 saatlik aralarda bazen almıyor, 8-10 kere basmam veya uzun süre marşta tutmam gerekiyor, çalışıyor ama rölanti devrini zor toparlıyor, gaza bassam tık- stop ediyor. Çalışmadığı zaman jikleyi çeksem gene aynı şey, uzun süre uğraşıyorum, beni deli ediyor. Ne yapmak lazım, gaza mı boğuyorum nedir anlayamadım.
    Söylediğin gibi boğduruyosun bence gaz vermeden baş marşa
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    cbf 150
    aynı gun aynı bayıden 2 saat arayla motor aldık arkadasımla.yanı o aldı 2 saat sonrada ben.onunda dertlerı bıtmedı.bu benım anladıgım tamamen montaj elemanlarında bıtıyor.benım bı ustam var saolsun kac yıldır memnunum kendısınden onun demesıde o.arkadasımın motorunun sorunlarınıda sokup topladı bırcok sıkıntısı vardı hepsı bıttı gıtttı.benım tavsıyem servıs olması gerekmıyo bıldıgın tanıdıgın guvendıgın ustan varsa gıt anlat derdını.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr muadili yani klonlu motor olmasından kaynaklı ybrlerde sabahları ve soğukkn genelde nazlanır jiklesiz çalışmaz bunlardada var ama düzeltilebilir bence hava ayarına baktır derim fabrikasyon gelen ayar tam iyi olmuyor servisine göster ayarlasınlar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet abi 32000 2009 model motor benim kardeşimin üzerinde ilanı mehmet çakal benimkince cg var neyse takas olur o konuda sıkıntın olmasın artık ticaret adamı olduk nasılsa ama getiririm motoru ondada sıkıntı yok sadece yol parasını alırım sonuçda ayağa hizmet plaka değişmesede olur sana kalmış o bu arada sen aç para istiyon hondaya kaporta orjinal değil mi seninkinin bana faceye resimlerini atsana abi yakından çekilmiş motorunun kaportasının burada onu satacam çünkü o yüzden

yağ yakmasına gelirsek motora silindir sekman atarız onda sorun yok ben gelir sizin orada değiştiri yola çıkarım yolda hem rodajı yapılmış olur
    kaporta derken grenajlarmı? Hava filtresi üzerindeki yan kapak aldığımda yoktu. Onu honda dan aldım. Kuyruk grenajını daha yeni yeniledim. Sadece akü kapağının vida yerinin birazcık üstünden kırık. Oda bakarak belli olmuyor. Yol parası kaç lira benzin alırsan ben karşılarım yanlız sadece gelişmi yoksa dönüşte varmı? Ben peşin 1500 verene bırakacaktım ama sana 400 daha düşerim. Yanlız bukadar düştüm diye motorum o kadar kötü değil. Sahibinden e 1500e rahat gider. Maksat ticaret olsun, iki tarafta memnun kalsın.

hgdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano wolf s
    ybr muadili yani klonlu motor olmasından kaynaklı ybrlerde sabahları ve soğukkn genelde nazlanır jiklesiz çalışmaz bunlardada var ama düzeltilebilir bence hava ayarına baktır derim fabrikasyon gelen ayar tam iyi olmuyor servisine göster ayarlasınlar
    jiklemi o da neymiş yahu ben niye görmedim niye bilmiyorum jikleyi neresinde motorun bu alet.

bazen motora iki üç gün binmiyorum basar basmaz alıyor ama sıcakken iki kere bazen üç kere basıyorum marşa boğuluyoor olamaz çünkü marşa basarken gaz açmam

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaporta derken grenajlarmı? Hava filtresi üzerindeki yan kapak aldığımda yoktu. Onu honda dan aldım. Kuyruk grenajını daha yeni yeniledim. Sadece akü kapağının vida yerinin birazcık üstünden kırık. Oda bakarak belli olmuyor. Yol parası kaç lira benzin alırsan ben karşılarım yanlız sadece gelişmi yoksa dönüşte varmı? Ben peşin 1500 verene bırakacaktım ama sana 400 daha düşerim. Yanlız bukadar düştüm diye motorum o kadar kötü değil. Sahibinden e 1500e rahat gider. Maksat ticaret olsun, iki tarafta memnun kalsın.
    evet grenaja demiştim abi bende zaten o yönden dedim maksat ticaret ben de zaten satacağım durdurmayacağım elimde senin titanı burada bu arada senin motor yağ yakıyor dedin ya abi o yüzden motorunu yaptırmam şart yoksa satmada sıkıntı olur neyse faceden konuşalım bu işi senle bu arada 400 derken abi onu anlayamadım

Alıntı hgdr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jiklemi o da neymiş yahu ben niye görmedim niye bilmiyorum jikleyi neresinde motorun bu alet.

bazen motora iki üç gün binmiyorum basar basmaz alıyor ama sıcakken iki kere bazen üç kere basıyorum marşa boğuluyoor olamaz çünkü marşa basarken gaz açmam
    abi jikle karburatörün sütünde aşya yukarı oynayan birşey var o senin motor soğukken tek marş alıyor ısınıca 2-3 marşla alıyorsa abi zengin karışım olma ihtimali yüksek yakıtı nasıl şu aralar ölçtün mü hiç

Motosikleti
    salcano wolf s
    [/QUOTE]abi jikle karburatörün sütünde aşya yukarı oynayan birşey var o senin motor soğukken tek marş alıyor ısınıca 2-3 marşla alıyorsa abi zengin karışım olma ihtimali yüksek yakıtı nasıl şu aralar ölçtün mü hiç[/QUOTE]

uzun yolda 115 şehir içi 135 140 gibi yakıyordu en son ölçmedim ama benzin çabuk bitiyor gibi geldi nasıl ayarlanır bu iş

Motosikleti
    Alıntı hgdr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi jikle karburatörün sütünde aşya yukarı oynayan birşey var o senin motor soğukken tek marş alıyor ısınıca 2-3 marşla alıyorsa abi zengin karışım olma ihtimali yüksek yakıtı nasıl şu aralar ölçtün mü hiç
    uzun yolda 115 şehir içi 135 140 gibi yakıyordu en son ölçmedim ama benzin çabuk bitiyor gibi geldi nasıl ayarlanır bu iş[/QUOTE]

evet fazla gibi abi hava ayarından anlamıyorsan kurcakama derim git servisine yaptır yada iyi bildiğin bir ustaya baktır basit bir şey aslında ama işte ayarı tutdurmak önemli karburatörün sol tarafında bir vidadan yapılıyor ayarı

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    fatih millet satarken takas fiyatını satış fiyatından üstünde tutar. Ben 1500 peşin verene vericem demiştim. Sana takas fiyatı 1100 tl. Ama şu yol parasında sende bi kıyak yaparsın artık hala istiyomusun yol parası? Yarım saat sonra atarım faceye fotoları.

Motosikleti
    salcano wolf s
    uzun yolda 115 şehir içi 135 140 gibi yakıyordu en son ölçmedim ama benzin çabuk bitiyor gibi geldi nasıl ayarlanır bu iş
    evet fazla gibi abi hava ayarından anlamıyorsan kurcakama derim git servisine yaptır yada iyi bildiğin bir ustaya baktır basit bir şey aslında ama işte ayarı tutdurmak önemli karburatörün sol tarafında bir vidadan yapılıyor ayarı[/QUOTE]
    tamam saol

Motosikleti
    fatih millet satarken takas fiyatını satış fiyatından üstünde tutar. Ben 1500 peşin verene vericem demiştim. Sana takas fiyatı 1100 tl. Ama şu yol parasında sende bi kıyak yaparsın artık hala istiyomusun yol parası? Yarım saat sonra atarım faceye fotoları.
    abi motoru bana 1100 e mi verecen anlamadım ya neyse şimdi yol parasını geçelim onu ayarlarız ben gelirsem orada 1-2 gün kalırım sende bana bakarsın ona sayarız öncelikel üste ne kadar vercen onu de sen hele

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    1100 benim titana tutarsak kaç lira istiyon üstüne? Yok parasına bırakacam motoru. Yani 400 düştümya onla rahat rahat motoru rektefe eder yol paranı çıkartırsın zaten. Tabiki üstüne para vercem. Ama ne kadar? Bunu anlaşacaz senle. Peki motorunda yoktur ama bi problem yok demi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

fotoları yükledim. Borcu harcı kesinlikle yok. Çıkarsa bile kefilim ben öderim. Vizesi ocak ayında bitiyor. Kesinlikle bakımlı. Süspansiyonlarda patlak yok. Zincir muhafaza, arka fren balataları, arka lastik, zincir-dişli takımı arka granajlar arka beşik yenilendi. tek derdi biraz yağ yakıyo. gelirsen bakarım fatih sana. Duruma göre rektefe edersin. Ama burası hem pahalı, hemde ustalar biraz paragöz. Seni rahat rahat antalyaya götürür. Yağ eksilirse yolda ekleme yaparsın. Kendin bilirsin.

Motosikleti
    1100 benim titana tutarsak kaç lira istiyon üstüne? Yok parasına bırakacam motoru. Yani 400 düştümya onla rahat rahat motoru rektefe eder yol paranı çıkartırsın zaten. Tabiki üstüne para vercem. Ama ne kadar? Bunu anlaşacaz senle. Peki motorunda yoktur ama bi problem yok demi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

fotoları yükledim. Borcu harcı kesinlikle yok. Çıkarsa bile kefilim ben öderim. Vizesi ocak ayında bitiyor. Kesinlikle bakımlı. Süspansiyonlarda patlak yok. Zincir muhafaza, arka fren balataları, arka lastik, zincir-dişli takımı arka granajlar arka beşik yenilendi. tek derdi biraz yağ yakıyo. gelirsen bakarım fatih sana. Duruma göre rektefe edersin. Ama burası hem pahalı, hemde ustalar biraz paragöz. Seni rahat rahat antalyaya götürür. Yağ eksilirse yolda ekleme yaparsın. Kendin bilirsin.
    abi parasını facede konuşuruz o dert değil anlaşırız inş. 3 aşya 5 yukarı benim motorun hiç bir derdi yok süspansiyonları beşik gibi yaylanıyor lastikleri yeni daha pirelli duraktion var dişli zincir dişli takımıda yeni sayılır motor aksamında Allah aşükür hiç bir sıkıntısı yok karbüratörü mikuni ybr karbüratörü 2004 modelin sahibindenede yazmıştım okuduysan sadece sol tarafa yattı motor o yüzden az depoda ezik var ama boyasında hiç birşey yok çektirme yapılıyormuş düzelir tamamen dediler ama ben uğraşmak istemedim arka sinyal yeri kırıldı ben cırtcıtla hallettim sana resimlerini atarım faceden dediğim yerlerin ok

bagdinli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    abi sakın ha motorda bir şey mi varda sibob ayarı yapacakmış bu servis ya kafa kırık milletin her dediğine inanma ustanın sibob ayarı öğle kolay bir ayar değildir ince işçilik ister sonra motorunun orjinal halini çok ararsın bence kurcalatma sakın yağını değiştir tamam
    yahu benzin göstergesi ile sinyal düğmesi de çalışmıyo. ben montajı iyi yapamadıklarındandır diyorum ama başka bi sorun dan kaynaklı olur mu acep ? sinyale basınca tık diye bi ses geliyo ama gerisi yok . bu arada forumdaki üyelerin en yaşlısı kim acaba ?

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    adem abi fatih abinin titanımı alcen nu seferde ;) sanırım en dedesi badem dede HASTASIYIZZZZ DEDEEEE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)