Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Orjinal wolf lastiğini alır almaz motorcunun tavsiyesi ile irc ile değişmiştim. Orjinali bilemiyorum ama irc 5 para etmez. 2 yıl kullandım. Çok kazalar yaptım irc yüzünden.motosikletçiye en çok kar bırakan irc lastik. Bak 3 yıl önce yazmıştım hatta....

http://www.motosiklet.net/forum/moto...agi-opmek.html
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Wolf güzel motor herşeye rağmen.
    @search16 zinciri değiştirmeyi denediniz mi.
    search16 bunu beğendi.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı imamx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wolf güzel motor herşeye rağmen.
    @search16 zinciri değiştirmeyi denediniz mi.
    Zinciri değiştirdim ama çokta fark yok. Dişlim ön orj arka 3yada 4 diş küçük. Konforuna hayranım. Birde ön fren sorunu hallolsa. Titreme ver. Alt merkez değişmesine rağmen hemde. Üst pompayı değiştiricem olmadı.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    ben motoru değiştirdim ön fren sorunu falan kalmadı boxerdan anladığım, kampana ön fren okadar yeterliymişki bizim motorlara. 10.000km de 10tl lik balatayı takarım sonra devam
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motoru değiştirdim ön fren sorunu falan kalmadı boxerdan anladığım, kampana ön fren okadar yeterliymişki bizim motorlara. 10.000km de 10tl lik balatayı takarım sonra devam
    Bu gidişle öyle olacak benimde. Bu sezon devamda seneye rx3i ye doğru artık gidişat.

Selamlar.
    Epeydir girmiyorum.Salcano güzel,tasaruflu,hızlıda bir motor.Beğenmediğim tek yönü kuvvetli rüzgarda yanlardan çok rüzgar yemesi.Motorumla hep tali yollarda hızını ölçmüştüm,geçenlerde otoyolda gps ile ölçüm yaptım ve ibre daha yükseliyordu korktum kestim gazı.Salcano iyi açılır,karbüratör ayarı tam olursa böyle olur (not düz yolda ve orijinal hali ile)
    [IMG][/IMG]
    Salih_T ve search16 bunu beğendiler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben ankaradan istanbula giderken bolu tüneli çıkışında 126 km gördüm ibrede.
    motor kesiciye girmiş kulağımda kulaklık vardı müzik dinliyodum son anda farkedip kestim gazı. Düzde 100km'yi geçemiyorum ama çoğu zaman.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.
    Epeydir girmiyorum.Salcano güzel,tasaruflu,hızlıda bir motor.Beğenmediğim tek yönü kuvvetli rüzgarda yanlardan çok rüzgar yemesi.Motorumla hep tali yollarda hızını ölçmüştüm,geçenlerde otoyolda gps ile ölçüm yaptım ve ibre daha yükseliyordu korktum kestim gazı.Salcano iyi açılır,karbüratör ayarı tam olursa böyle olur (not düz yolda ve orijinal hali ile)
    http://<a href="http://hizliresim.co...AX.jpg</a></a>
    Bu aralar bolca geziyorsun abi.. İyice açıldı senin motor anlaşılan..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Evet Salih geziyorum.Otoyolda hızımı tekrar ölçücem bu defa gazı kesmeden
    sonra dişliyi değişip ölçüm yapıcağım,sınırları zorlıyacağım

Motosikleti
    Selamlar.
    http://<a href="http://hizliresim.co...AX.jpg</a></a>
    Nekadar sıkıştırsam da 105 i geçmiyor. Rampa aşşağı yada düzde farketmiyor. Yanlız şu bir gerçek artçılı kullanılacak ve hele grup gezilerine artçılı çıkılacak motor değilmiş onu anladım. Resmen nal topluyorum arkada. CBF yada YBR ler gözden kayboluyor. Tek kişi ybr lere nal toplatıyor ama artçılı bitik. Rampada bile tek çok bayılıyor.

Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nekadar sıkıştırsam da 105 i geçmiyor. Rampa aşşağı yada düzde farketmiyor. Yanlız şu bir gerçek artçılı kullanılacak ve hele grup gezilerine artçılı çıkılacak motor değilmiş onu anladım. Resmen nal topluyorum arkada. CBF yada YBR ler gözden kayboluyor. Tek kişi ybr lere nal toplatıyor ama artçılı bitik. Rampada bile tek çok bayılıyor.
    Motorunuzun dişlileri orijinalmi,değiştinizmi?Değiştiyseniz 2 kişi olduğu zaman Salcano ölü...Ben orijinal dişlilerle kullanmaktayım ve otoyolda rüzgar olmazsa yokuşlarda dahi 5.vitesten düşmüyorum,(rüzgarda 4.vites,çok kuvvetli rüzgarda 3 e kadar)tali yollarda hariç...Dişli değiştiyseniz orijinal dişlileri takıp güzel bir karbüratör ayarı yaptıktan sonra mutlaka performans artacaktır,kazasız belasız yolculuklar.Not :Kullandığınız benzin ve yağda performansı etkileyebiliyor.
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Motorunuzun dişlileri orijinalmi,değiştinizmi?Değiştiyseniz 2 kişi olduğu zaman Salcano ölü...Ben orijinal dişlilerle kullanmaktayım ve otoyolda rüzgar olmazsa yokuşlarda dahi 5.vitesten düşmüyorum,(rüzgarda 4.vites,çok kuvvetli rüzgarda 3 e kadar)tali yollarda hariç...Dişli değiştiyseniz orijinal dişlileri takıp güzel bir karbüratör ayarı yaptıktan sonra mutlaka performans artacaktır,kazasız belasız yolculuklar.Not :Kullandığınız benzin ve yağda performansı etkileyebiliyor.
    Tavsiyeniz için teşekkürler. Arkayı 42 yapmıştım sadece ama o bile etkiledi. Bugün orjinal dişlisini taktım. Karbüratör iğnesini bir tırnak aşşağı aldım. Sonuç olarak iki kişi tek gibi asılıyor. Rampada deneme imkanım olmadı ama düzde 95 yaptı artçılı. En güzeli bu dediğiniz gibi. Yağ olarak castrol 10 - 40 tan başka koymam. 1500 km de bir de değiştiririm. Tek sıkıntı ön fren kaldı hıza etken. Geri bırakmıyor tam olarak. Sehpada elle çevirince tekeri iki üç turda duruyor. Frensiz durunca disk e bakıyorum sıcak, bariz sürtme var. Merkezi elimle kastırınca sürtünme duruyor. İnce plakalarla merkez bağlantılarına ayar yapınca oda çözülecek gibi. Güvenli sürüşler hepimize.
    gezginmotor bunu beğendi.

Motosikleti
    SALCANO WOLF 125
    Bugün Michelin lastikler takıldı arka takozlar gitmiş onlarda değişmiş oldu bu arada artık yaza haziriz allahın izni ile birde arti olarak motora dörtlü ve gündüz ledi taktım baya beğenen oldu. Bu yaz Zonguldak İstanbul yapasım var. Grupta arkadaslarlada tanışmak isterim bu tur esnasında ��

Motosikleti
    salkano wolf
    Selamın aleykum wolf sattık salcano attak aldık 150 cc cekiş gayet iyi şu anda 250 km oldu rodajda. Yakıt iyi bakalım inş üzmez bizi

Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyeniz için teşekkürler. Arkayı 42 yapmıştım sadece ama o bile etkiledi. Bugün orjinal dişlisini taktım. Karbüratör iğnesini bir tırnak aşşağı aldım. Sonuç olarak iki kişi tek gibi asılıyor. Rampada deneme imkanım olmadı ama düzde 95 yaptı artçılı. En güzeli bu dediğiniz gibi. Yağ olarak castrol 10 - 40 tan başka koymam. 1500 km de bir de değiştiririm. Tek sıkıntı ön fren kaldı hıza etken. Geri bırakmıyor tam olarak. Sehpada elle çevirince tekeri iki üç turda duruyor. Frensiz durunca disk e bakıyorum sıcak, bariz sürtme var. Merkezi elimle kastırınca sürtünme duruyor. İnce plakalarla merkez bağlantılarına ayar yapınca oda çözülecek gibi. Güvenli sürüşler hepimize.
    En iyisini yapmışsınız çünki Salcano 125cc 11hp motor dişli küçültmeyi kaldırmıyor.Castrol 10w40 güzel yağ,Artçılı kullandığınız için 1500km de yağ değişimi uygun ,ben tek kullandığım için 2000km de değişim yapıyorum.Yazın 10w40 tan biraz daha kalın yağ kullanabilirsiniz,kazasız belasz yolculuklar.
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    salkano wolf
    An itibariyle salcano attack gım 350km oldu 20tl benzinle tam 196 km yol yaptım bende şaşırdım açıkcası bide makine rodajda daha çok yakması lazım. Gene 20 tl attım bakalım ne kadar gidicek

Motosikleti
    SALCANO WOLF 125
    Arkadaslar attack 150 nin silindirik bizim wolf lara uyarmi acaba bilgisi olan varmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:51 ----------

Alıntı darkos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    An itibariyle salcano attack gım 350km oldu 20tl benzinle tam 196 km yol yaptım bende şaşırdım açıkcası bide makine rodajda daha çok yakması lazım. Gene 20 tl attım bakalım ne kadar gidicek
    Hayırlı olsun kardeşin attack in zonguldak çok dağlık bir bölgedir bende wolf ile ortalama 10 ile 12 kuruş arası değişiyor bende çok diyordum ama bu bölgeyi düşünerek çok iyi geliyor artık bana )

Motosikleti
    salkano wolf
    Wolfumde az yakıyodu beni hiç üzmedi. Bugun bi ara attackla 80 ni gördüm bi anlık titreşim yok gibiydi. Wolf göre cok seri hemen tekere gelcek gibi kafa kaldırıyor

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar. Benim motorun yağ tapası yalama olmuştu. Gidip heli coil çektirdim. Fakat bu sefer de sinyaller bozuldu. Muhtemelen motorcu kasten yaptı çünkü para almamıştı.(heli coili başkası çekti) bu motorcu ne yaptı da sinyali bozdu. Yani sinyal komple hiç çalışmıyor.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    Üşenmedim saydım. Tam 30 kere benim wolfun tapasını sıkmışım. Yalama yapamadım. Eminim 30 kere daha sıksam yalama olmaz. Ustanı tebrik ederim.
    Sinyaller için flaşör değişeceksin. Başka sebebi olmaz sanmam. Akünün yanında flaşör. 5 tl bişey.
    Bu arada tapa yuvasına diş açmaya kaç para verdin?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)