Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    yaklaşık 3 aydır motora binmiyorum ve çalıştırmıyorum. dün bir çalıştırayım dedim. kontağı çevirdim, jigleyi açtım. marşa bastım ancak bir türlü almadı. farları açtım farlar yanıyor. akü mü zayıflamıştır yoksa yakıtla ilgili midir. bu süre zarfında kapalı garajımda duruyordu. akü ise arabadan uzatma çekerim sorun yok ama yakıtsa problem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı notyetktu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 3 aydır motora binmiyorum ve çalıştırmıyorum. dün bir çalıştırayım dedim. kontağı çevirdim, jigleyi açtım. marşa bastım ancak bir türlü almadı. farları açtım farlar yanıyor. akü mü zayıflamıştır yoksa yakıtla ilgili midir. bu süre zarfında kapalı garajımda duruyordu. akü ise arabadan uzatma çekerim sorun yok ama yakıtsa problem.
    1- Akü birazcık zayıflamıştır.. zorlarsan 6-7 marştan sonra çalışmazsa, artık gücü de yetmez. ama olsun ayak marşı var olmadı yerin müsaitse ve biliyorsan vurdurarak çalıştırabilirsin.

2- Benzin birazcık bayatlamaya başlamıştır ama 3 ayda çalıştırmayacak kadar kötü duruma gelmez..

benim motosiklet 2 ay çalışmadan depoda bekledi.. ayak marşı ile 5-6 deneme sonrası çalıştı. Havaların soğuk olması uzun süreli beklemeden sonra çalıştırma olayını zorlaştırıyor.

Aküyü zorlama, ayak marşı ile dene, olmadı.. Çıkar hayvanı dışarı vurdurarak çalıştır.. Bu hafta havalar güzel hem gezmiş olursun..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    ayak marşı ile tam olarak nasıl çalıştıracağım motoru. daha önce denedim beceremedim. ayak marşına yüklenirken el marşına da basacak mıyım. adım adım anlatabilmeniz mümkün müdür?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    ayak marşı ile tam olarak nasıl çalıştıracağım motoru. daha önce denedim beceremedim. ayak marşına yüklenirken el marşına da basacak mıyım. adım adım anlatabilmeniz mümkün müdür?
    Motor orta sehpada, jikle çekik vaziyette. Motorun sağ tarafında dururken az bişey gaz ver sonra sol ayağınla marş pedalına kuvvetlice bas motor çalışır.

Motosikleti
    Mengu16 benden önce yazmış.. Böyle durumlarda ayak marşı candır beeee...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    tekrar deneyeceğim umarım bu sefer başarılı olurum havalar ısınmaya başladı motora kavuşmak için sabırsızlanıyorum.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de hiç olmadı. Hava ayarın çok açık sa yapar. Sabah ilk düşük devirde çalışır ısınınca yükselir. Hava ayarını kıs biraz birşeyi kalmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

http://tr.aliexpress.com/item/Lights-Lighting-3030SMD-BA20D-H6-80W-LED-Motor-Bike-Moped-Scooter-High-quality-Headlight-Bulb-Car/32540750117.html?detailNewVersion=2
    Bende bundan aldım. İlki yanlış oldu, bu uyacak. ...
    Sonunda siparişim geldi. Akşam taktım denedim. Sonuç olarak iyi yanıda var kötü yanıda. Kötü yanı uzun kısa olmuyor, sadece parlaklık değişiyor. Orjinal ampul gibi ışığı belirli bir alanda toplamıyor. İyi yanı, çok parlak ışık veriyor. Xenon'dan farksız. Foto atarım yakın zamanda
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Sonunda siparişim geldi. Akşam taktım denedim. Sonuç olarak iyi yanıda var kötü yanıda. Kötü yanı uzun kısa olmuyor, sadece parlaklık değişiyor. Orjinal ampul gibi ışığı belirli bir alanda toplamıyor. İyi yanı, çok parlak ışık veriyor. Xenon'dan farksız. Foto atarım yakın zamanda
    En çok da ben merak ediyorum. Uzun kısa olayı olmadan nasıl olacak peki?
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı imamx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En çok da ben merak ediyorum. Uzun kısa olayı olmadan nasıl olacak peki?
    Muayneden geçmez bu şekilde. Gece aydınlatması çok iyi. Uzuna gerek duymadım şimdiye kadar. Bi süre kullanıcam şimdilik. Beğenmezsem orjinaline dönerim ama sanmıyorum. Sellektör olarak sisleri kullanırım yada kısaları kapatıp açarım. Park ampulümde çok parlak ışık veriyor. Onuda mercekli ledli almıştım. Bakıcaz bakalım nasıl olacak.

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Muayneden geçmez bu şekilde. Gece aydınlatması çok iyi. Uzuna gerek duymadım şimdiye kadar. Bi süre kullanıcam şimdilik. Beğenmezsem orjinaline dönerim ama sanmıyorum. Sellektör olarak sisleri kullanırım yada kısaları kapatıp açarım. Park ampulümde çok parlak ışık veriyor. Onuda mercekli ledli almıştım. Bakıcaz bakalım nasıl olacak.
    Bunun uzun kısalısı var mıdır acaba?

Motosikleti
    Alıntı imamx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun uzun kısalısı var mıdır acaba?
    Hangisinin. Linkmi koyacaktın.

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Hangisinin. Linkmi koyacaktın.

Buna benzer birkaç model daha var aliexprestr ama onlar da uzun kısa yapmıyor mu bilmiyorum.

Motosikleti
    Ledlerde yokmuş uzun kısa. Araştırdım birazda, ama bana lazım da değil.

Motosikleti
    Ben geçen sene 2 defa aldığım philips ampulü bile takmaya üşenmiştim.. Bu sene takayım bari..

Depodan çıkarsam mı acep motosikleti.. Havalar ısınıyor gibi...

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam. bugün birkaç bakım malzemesi aldım. arka balatayı ybr 125 esd için olandan aldım uyar mı ki
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

dei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok :/
    Dün ilk kazamı yaptım 70 km hızla giderken ön lastik patladı ve motor yalpalamaya başladı. Allahtan sağ şeride kadar getirebildim ve 20-30 km gibi bir hızla motoru devirdim. ufak tefek sıyrıklar dışında bende birşey yok fakat motosikletin gidon ve ön maşa yamuldu. ön jant çatladığından sanayide hallettik ama bu salcano wolf'un yedek parçalarını internette hiçbir yerde bulamadım. Şu an için ön çatal ve jantlar değişecek var mıdır bildiğiniz bir yer? Bursa da oturuyorum. İnternetten ucuza halledebilirsem halletmeye çalışacağım sürekli gittiğim usta ön maşaya ikisine 170 tl gibi bir fiyatı olur dedi fakat internetten baktığımda 260 tl gibi bir fiyat buldum onu da sadece bir siteden bulabildim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Alıntı dei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün ilk kazamı yaptım 70 km hızla giderken ön lastik patladı ve motor yalpalamaya başladı. Allahtan sağ şeride kadar getirebildim ve 20-30 km gibi bir hızla motoru devirdim. ufak tefek sıyrıklar dışında bende birşey yok fakat motosikletin gidon ve ön maşa yamuldu. ön jant çatladığından sanayide hallettik ama bu salcano wolf'un yedek parçalarını internette hiçbir yerde bulamadım. Şu an için ön çatal ve jantlar değişecek var mıdır bildiğiniz bir yer? Bursa da oturuyorum. İnternetten ucuza halledebilirsem halletmeye çalışacağım sürekli gittiğim usta ön maşaya ikisine 170 tl gibi bir fiyatı olur dedi fakat internetten baktığımda 260 tl gibi bir fiyat buldum onu da sadece bir siteden bulabildim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

http://www.motorumburda.com/#category&parentId=226

dei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok :/
    Hocam cevabınız için teşekkürler fakat internet üzerinden benim de bulabildiğim tek site oydu zaten.

Motosikleti
    Makinayı depodan çıkardım.. Benim için 2016 sezonu başlamıştır..

not: Tarihe bakarsanız gelecekten bir fotoğraf gibi... benim telefonda niyeyse 29 şubat yok...

yelkenci32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250, Salcano Wolf 125, Hero hunk 150
    Merhaba Arkadaşlar

2013 wolf 125 ile neyazıkki bende ilk kazamı yaptım :( Bir aracı sollamaya çıktım. Ben sollayınca oda gaza bastı ve tabiki sollayamadım. ve soldaki ara yolda başka bir araç yola çıkış yapınca aracla bir güzel öpüştük. Şansım varmış ciddi bir yaralanma yok. Ancak motorda hasar var ve parçaları güven motordan başka bir yerde bulamadım. Ordada rakamlar baya uçmuş.
    Önfar, sinyaller, siperlik, komple devir saati ve göstergeleri, kısaca önde bulunan herşey parçalandı.
    Uygun fiyatla bulabileceğim bir yer biliyormusunuz.

Şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)