Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    salkano wolf
    Selamin aleykum benim bi sikintim var 2 gun once usta motorun karburotorunu soktu temizledi takti o gundur motor surekli tekliyor gaz veriyosun ilk harekette gazi yemiyor sanki benzin biterde yedege al beni der gibi tekliyor sanki boguluyor daha sonra gazi yiyor sorun yok ama gazi kesip actigim zaman gene ayni hatayi veriyor kafayi yicem yardim lutfen ha bu arada karburotorun sol tarafinda bi vida var rolanti degil ters tarafdaki usta onla oynadi ondan olabilirmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı darkos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamin aleykum benim bi sikintim var 2 gun once usta motorun karburotorunu soktu temizledi takti o gundur motor surekli tekliyor gaz veriyosun ilk harekette gazi yemiyor sanki benzin biterde yedege al beni der gibi tekliyor sanki boguluyor daha sonra gazi yiyor sorun yok ama gazi kesip actigim zaman gene ayni hatayi veriyor kafayi yicem yardim lutfen ha bu arada karburotorun sol tarafinda bi vida var rolanti degil ters tarafdaki usta onla oynadi ondan olabilirmi
    ne yaptı bilmiyorum ama tek bildiğim gittiğin adamın usta olmadığı. Karbüratör ayarlarını bozmuş belli. ben de temizlettirecektim ama buradaki arkadaşlar sağolsun sayelerinde vazgeçtim karbüratörle oynamaktan. Keşke sen de ellettirmeseymişsin karbüratörü. zor düzen tutar şimdi.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı imamx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alsak sıkıntı olmaz o zaman?
    İstersen bekle, benimki gelsin deneyimlerimi izlenimlerimi yazar paylaşırım. Sonra kararı sen verirsin.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstersen bekle, benimki gelsin deneyimlerimi izlenimlerimi yazar paylaşırım. Sonra kararı sen verirsin.
    O zaman eline geçtiğinde dene, beğenirsen aynısından ben de sipariş vereyim. Ama bana haber vermeyi unutma.
    A

Motosikleti
    salcano wolf 2012
    Arkadaşlar bende 2012 salcono wolf aldım ikincş el önceki sahibi düşmüş kafalıkta bi hasar yok fakat devir saati sıkısmış fakat kırık yok saat çalışıyor ama 2000 devirin üstünü göstermiyo motor 2 senedir yattığı icin akü bitik su an kolla çalıştırıyorum neden yapar bilen varmı

surcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd
    hava ayarıyla oynamış.

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    NGK'nın iridyum bujisini alıp takmak istiyorum. Bizim motora uyumlu model hangi bujidir arkadaşlar. Sipariş verebileceğim site varsa sevinirim.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı ozgurtb822 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende 2012 salcono wolf aldım ikincş el önceki sahibi düşmüş kafalıkta bi hasar yok fakat devir saati sıkısmış fakat kırık yok saat çalışıyor ama 2000 devirin üstünü göstermiyo motor 2 senedir yattığı icin akü bitik su an kolla çalıştırıyorum neden yapar bilen varmı
    Öncelikle akünü değiştir. Düzelmezse yaz buraya çözüm arayalım.
    Alıntı imamx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NGK'nın iridyum bujisini alıp takmak istiyorum. Bizim motora uyumlu model hangi bujidir arkadaşlar. Sipariş verebileceğim site varsa sevinirim.
    İridyumda gözle görülür fark olmaz. İyi ayarlı karburatorde Standart ngk bujiler bile 50.000km gidebiliyor. Ama illa takacağım diyorsan aşağıdan alabilirsin

http://www.sahibinden.com/yedek-parc...cureTrade=true

Motosikleti
    salcano wolf 2012
    Tamam teşekkürler yajında komle bakım yaptırucam zaten Teşekkürler

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten yazında binmedinki salih. Çürüttün yepyeni motoru :-) .benim motor 45.000 km oldu.
    olurmu ya.. bi 6.000 km bindim yine de..

benimkisi vakitsizlikten.. hanım, çocuk rahat bırakmıyor ki.. ancak işe gidip gelirken kullanabiliyorum ..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    YBR nin arka çanta taşıyıcı demiri bizimkine uyuyormu. Koltuk altı saplama yerleri birinde tek delik olan görüyorum bazılarında çift delik olan. Bizimkine muhtemelen çift delik olan uyacak.

Motosikleti
    Ybr demiri uymaz hocam. Hatta hicbir markanınki uymuyor.tabi siz genede motorculara bakın.

Arkadaşlar mishelin lastiğede çok güvenmeyin. Yerler hafif yaşken. Yokuşaşağı iniyordum. Frene basmamla kendimi yerde sürüklenirken buldum.ön kaydı. Motor düştükten sonra altımdan kaydı gitti.

Önde disk fren fazla geliyor motora. Ani basışta kitliyor ön tekeri ve kaza geliyor.

O kadar sürüklenmeye ve vurmaya rağmen birtek debriyaj maneti yamulmuş. Maşallah tosuna.

Neyseki tosund yancanta ve koruma demiri var. Düşsemde motorun altına sıkışmıyor bacaklarım.

Mont ve kaskda çok işe yarıyor. Aman korumalara dikkat.
    search16 bunu beğendi.

Tavsiye

Abilerim merhaba , 3 ay sonra 17ye gireceğim fakat yeni ehliyet yasasıyla ocakta a1 alabiliyorum sanırım. Sorum şu ;
    Eksiği nelerdir?
    Ybr 2015 sıfır istiyordum fakat 6 bin fiyatı var kaliteli kask , ekipmanla 8 9 u buluyor o kadar değmeyeceğini düşünüyorum bir iki yıl kullanacağım zaten.
    Şehir içinde kullanacağım için alacağım çok büyük bir yer değil burası uygun olur mu ? ybr ile kıyaslayınca baya fark var aralarında .
    2015 modeli var mıdır
    Başlangıç motorum olacak.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ybr demiri uymaz hocam. Hatta hicbir markanınki uymuyor.tabi siz genede motorculara bakın.

Arkadaşlar mishelin lastiğede çok güvenmeyin. Yerler hafif yaşken. Yokuşaşağı iniyordum. Frene basmamla kendimi yerde sürüklenirken buldum.ön kaydı. Motor düştükten sonra altımdan kaydı gitti.

Önde disk fren fazla geliyor motora. Ani basışta kitliyor ön tekeri ve kaza geliyor.

O kadar sürüklenmeye ve vurmaya rağmen birtek debriyaj maneti yamulmuş. Maşallah tosuna.

Neyseki tosund yancanta ve koruma demiri var. Düşsemde motorun altına sıkışmıyor bacaklarım.

haklısın abi geçmiş olsun. birkaç gün önce motoru çalıştırdım. acelem vardı gaza her zamanki gibi asıldım. asılmamla arka lastik yanıma geldi düştüm. koruma demiri sağolsun korudu herşeyi. fren kolu gidon topuzu çizildi araka çanta tırnaklarında biri kırıldı başka sorun yok. ilk başta lastiğe bulaşan zincir yağından dolayı olduğunu düşündüm ama daha sonra buzlanmadan kaynaklandığını anladım. çok dikkatli olmak gerek bu havalarda. kaç defa lastik kaydı sayamadım bile son bir ayda.

Motosikleti

Çok gaçmiş olsun. Allah büyüklerinden korusun.

Motosikleti
    Teşekkurler arkadaşlar. Benim amortisörler patlak ondan oldu sanırım. Çünkü frene bastım. Amortisörler kapanır kapanmaz ön kaydı. İki amortisor dengesiz kapanınca ön teker yana yattı sanırım.

Motosikleti
    SALCANO WOLF 125

Kardesim geçmiş olsun. Rabbim büyük kazalardan korusun ufak tefek kaza olsun ki riski unutmayalım demi
    Ya bende Michelin lastik alacakken yaptığına bak bizde metzeler alırız ne dersin

Motosikleti
    Yok erkan benim amortisör tek taraflı patlak. Dengesiz. Hem lastik soğuk , hem yerler yeni ıslanmış, hem ani fren , hem dengesiz motor... Bukadar anormal durum birleşince lastiğinde yapagileceği pek birşey kalmıyor.
    Sen genede michelinden şaşma. Çok hatamı kaldırmıştır. Ama bukadarı bu fazla geldi sanırım...:-)

Motosikleti
    Salcano ile ayrılık vakti geldi. Sıfır boxer aldım. Çinliden boy ölçümüzü aldık , bakalım hintli ile akıbetimiz ne olacak..
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Salcano ile ayrılık vakti geldi. Sıfır boxer aldım. Çinliden boy ölçümüzü aldık , bakalım hintli ile akıbetimiz ne olacak..
    Hayırlı olsun. Bende as150 ye kitlendim. Pimimi çekseler patlayıp gitçek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)