Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Önümüzdeki yaz için motoru değiştirme planlarım var. Wolften çok memnunum ama artçılı uzun yol yapılacak kadar yeterli gelmiyor bana. 2100 km yi sorunsuz tek gezdirdi ama aynı yolu artçılı biraz zor. Belki ondada sorun çıkartmaz ama beni bitirir gibi. 150 cc den yukarısını düşünmüyorum. Hem maddi hemde yakıt olayından. Üç model arasında gidip geliyorum. Salcano sb 150 lifan kp 150. KP 150 daha ağır basıyor su soğutma olduğundan. Sizce hangisi. Aslında HAOJUE 150 de kafa kurcalıyor ama ona biraz uzak tan bakıyorum. Siz ne dersiniz. Wolf ten çokta fazla güçlü değiller ama torkları daha iyi gibi he birde gösterişliler.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hgdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano wolf s
    Alıntı MotorcuKrdeş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı pazarlar. Wolfle mutlu mutlu gezerken inanılmaz bir olay yaşadım Arka zincirde bulunan 4 tane vidanın hepsinin tamamen gevşemesi ve orda bulunun bir vidanın V şeklinde yamulması nasıl oldu bilmiyorum. Sizce bu neden olur dün cumartesi akşam saat 9 gibi oldu olay açık hiçbir yer bulamadım bir bakkala girdim alet edevatınız varmı diye sordum ve adamlar yardımcı oldu. Kalan 3 vidayı iyice sıkıp sanayiye gittim ve. oto tamircisinde aynı vidadan bulup yerine taktım.
    Motor 2300 kmde bakıma daya 700 km var bu olay 80-90 la giderken başıma gelse neler olurdu merak ediyorum.http://i.hizliresim.com/m5NWqZ.jpg
    geçmiş olsun senin sorununu bende yasadım Allahtan yavaştım teker kitledi problem olmadan durdum.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önümüzdeki yaz için motoru değiştirme planlarım var. Wolften çok memnunum ama artçılı uzun yol yapılacak kadar yeterli gelmiyor bana. 2100 km yi sorunsuz tek gezdirdi ama aynı yolu artçılı biraz zor. Belki ondada sorun çıkartmaz ama beni bitirir gibi. 150 cc den yukarısını düşünmüyorum. Hem maddi hemde yakıt olayından. Üç model arasında gidip geliyorum. Salcano sb 150 lifan kp 150. KP 150 daha ağır basıyor su soğutma olduğundan. Sizce hangisi. Aslında HAOJUE 150 de kafa kurcalıyor ama ona biraz uzak tan bakıyorum. Siz ne dersiniz. Wolf ten çokta fazla güçlü değiller ama torkları daha iyi gibi he birde gösterişliler.
    hocam siz apache tarzı birşey bakın. hem yakıt çok iyi hemde gidişine hayran kaldım. birazcık titrek ama motor gerçekten kaliteli. 2 kişi uzun yola gelecek tek 150cc motor bence apache dir.
    benim için en kötü tarafı minnoş olması. malum boy 1.90 kilo 120
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam siz apache tarzı birşey bakın. hem yakıt çok iyi hemde gidişine hayran kaldım. birazcık titrek ama motor gerçekten kaliteli. 2 kişi uzun yola gelecek tek 150cc motor bence apache dir.
    Doğru diyorsunda apache ile artçılı adamın perti çıkıyor. Oturuş pozisyonu race gibi. Tüm yük kollara biniyor. Ayak pegleri çok geride kalıyor oturunca, kollarını kıramıyorsun fazla. 250 km kullandım kollarım iki gün arğrıdı.
    tahsins bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam dostlar. dertler beni bırakmıyor. biraz önce çıktım gidiyorum. bi baktım devir 12000'e gelmiş. dedim ya benim kafa güzel ya da motorun. bu sorunun sebebi ne olabilir. nadiren oluyor. bazen dururken gaz verince devir gene redline'a giriyor fakat göstergede redline tabi. ya gösterge bozuk ya başka birşey.

Motosikleti
    SALCANO WOLF 125
    selam tahsin kardeşim benim ön lastik sibop dibinden gitti hava kaçırıyor yeni lastik kıstan çıkarken alacaktım bu bahane ile lastikleri değiştiresim var en çok öneri michelin lastikte var acaba model olarak hangisi iyi kullanan arkadaşlar varsa onlardan da yorum beklerim.

birde iç lastikten dubleks lastike dönebilirmiyim sibop değişecek mi? jant uyum sağlayacak mı? yardım edebilirseniz sevinirim.

Alıntı Erkanucar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam tahsin kardeşim benim ön lastik sibop dibinden gitti hava kaçırıyor yeni lastik kıstan çıkarken alacaktım bu bahane ile lastikleri değiştiresim var en çok öneri michelin lastikte var acaba model olarak hangisi iyi kullanan arkadaşlar varsa onlardan da yorum beklerim.

birde iç lastikten dubleks lastike dönebilirmiyim sibop değişecek mi? jant uyum sağlayacak mı? yardım edebilirseniz sevinirim.
    kisa sure once michelin pilot street taktirdim. islakta da kuruda da gayet iyi. zorlamama rağmen yolu kolay kolay birakmiyor asfalt cook soguk degilse. bi defa sehirlerarasi yolda ani fren yapmam gerekti ondeki araclar birbirine girince. lastikleri de hemen bi gun once degistirmistim. arabalarin durdugunu gorunce aniden asildim frenlere. 110 ile gidiyordum. arka lastik kaydi on lastik gram kaymadi. hayatimi kurtardi. kisa mesafede durdum. degisim islemi soyle oluyor. lastikci ic lasigi dis lastigi sokuyor. tubeless sibobu takiyor jantin sibop deligine. lastigi gecirip balans ayari yapip veriyor. bu kadar kolay. kesinlikle michelin oneririm. asfalt disi kullanacaksan pirelli dura-traction.

Motosikleti

içlastikte sibop şambrelin üstünde olduğundan içlastiği çıkarınca elbet janta sibop takmak lazım.
    bazı tubeless sibopları direk bizim jantlara oluyor. bazıları için jantın sibop yuvalarını matkapla genişletmek gerekebiliyor.
    ama sonuçta oluyor. michelin pilot street tek geçerim. çok iyi lastik.

Motosikleti
    SALCANO WOLF 125
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kisa sure once michelin pilot street taktirdim. islakta da kuruda da gayet iyi. zorlamama rağmen yolu kolay kolay birakmiyor asfalt cook soguk degilse. bi defa sehirlerarasi yolda ani fren yapmam gerekti ondeki araclar birbirine girince. lastikleri de hemen bi gun once degistirmistim. arabalarin durdugunu gorunce aniden asildim frenlere. 110 ile gidiyordum. arka lastik kaydi on lastik gram kaymadi. hayatimi kurtardi. kisa mesafede durdum. degisim islemi soyle oluyor. lastikci ic lasigi dis lastigi sokuyor. tubeless sibobu takiyor jantin sibop deligine. lastigi gecirip balans ayari yapip veriyor. bu kadar kolay. kesinlikle michelin oneririm. asfalt disi kullanacaksan pirelli dura-traction.
    Zero kardeş ilk başta yorumların için teşekkürler. Valla zonguldak küçük biryer işi gidip gelme için kullanıyorum sen gibi michelin öneriyolar. ama yaza doğru biraz yol yapma niyetim var istanbul ankara gibi michelina devam bide bunlara uyan sibop bulursan buralarda sevinirim jantın orjınalliği ile oynanmasını ıstemem sahsen

Zero kardeş ilk başta yorumların için teşekkürler. Valla zonguldak küçük biryer işi gidip gelme için kullanıyorum sen gibi michelin öneriyolar. ama yaza doğru biraz yol yapma niyetim var istanbul ankara gibi michelina devam bide bunlara uyan sibop bulursan buralarda sevinirim jantın orjınalliği ile oynanmasını ıstemem sahsen
    lastikcide vardir elbet. ben sokme takma ve sibop parasi olarak 40 tl vermistim bu arada. aklinda bulunsun fazla isterlerse verme.

Motosikleti
    SALCANO WOLF 125
    içlastikte sibop şambrelin üstünde olduğundan içlastiği çıkarınca elbet janta sibop takmak lazım.
    bazı tubeless sibopları direk bizim jantlara oluyor. bazıları için jantın sibop yuvalarını matkapla genişletmek gerekebiliyor.
    ama sonuçta oluyor. michelin pilot street tek geçerim. çok iyi lastik.
    Tahsin kardeş micheline devam aslıda ben jantın orjınalliği ile oynanmasına yanı matkapla genişletilmesine karşıyım janta uyan siboplardan bulursam tamam deymeyin keyfime

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikcide vardir elbet. ben sokme takma ve sibop parasi olarak 40 tl vermistim bu arada. aklinda bulunsun fazla isterlerse verme.
    benim başıma geleni söyleyeyim bundan önce scoter vardı bende arka lastik değiştirmeye 40 tl istedi kendim söktüm araba lastikcisi arkadasım vardı ona değiştirdim borcumu sordum 1 tl dedi bizim urada adam akıllı motor tamircisi yok merkezde 2-3 tane diğerleri ilçelerde merkezde olanlardada iş gözü yok anlayacağın burada sıkıntı büyük.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Eveeeeeettt 10.000 km yi devirdik Allahın izni ile..Bu zamana kadar yağ değişimi hariç tek arıza sinyal flaşöründe oldu.. Birde far ampulü değişti.

yağmur sonrası arka tekerden arada gelen gıcırtı sesi kendiliğinden kesildi.. Bu aralar bi zincir bakımı şart...Birde yeni aldığım philips ampulü takmam lazım..Geçen sene aldığım ampul daha kutusundan çıkarmadan..Hanım sağolsun kırmıştı.. Bunu kırmadan takacağım inşallah.. Havalar erken kararmaya başladı.. hele saatlerde geri alınacak ışıklandırma önemli.. reflektörlü yeleğimide tekrar giymeye başladım.. Görünürlüğü arttırmak lazım..
    hgdr, gezginmotor ve search16 bunu beğendiler.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Benim aslan farım muayeneden dönerken patladı.emektar motorum benim. Aslanlar gibi muayeneden geçti.
    Şimdi uzunlarla gidiyorum. Uzunda patlarsa değiştiririm farı. 2 tane yedek var nasılsa.
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Benim aslan farım muayeneden dönerken patladı.emektar motorum benim. Aslanlar gibi muayeneden geçti.
    Şimdi uzunlarla gidiyorum. Uzunda patlarsa değiştiririm farı. 2 tane yedek var nasılsa.
    Bende şu ampulden sipariş verdim. Deneyeceğim bakalım verim alacakmıyız. Gelmesi 1 ay bulur.
    http://tr.aliexpress.com/item/High-Q...pNumber=438122

Motosikleti
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende şu ampulden sipariş verdim. Deneyeceğim bakalım verim alacakmıyız. Gelmesi 1 ay bulur.
    http://tr.aliexpress.com/item/High-Q...pNumber=438122
    Ben aşağıdakini kullanıyorum. 10.000km kadar gidiyor. Eskiden 2000-3000km de far patlardı. Bu denedik lerim arasında en uzun dayanan. Senin sipariş ettiğinide merak ettim gelince resim atarsın. Bilgileniriz
    http://guvenmotormarket.com/ampul-te...sch-tipi-1639/

Motosikleti
    crf 250 Rally
    Sayın search16,

Aldığınız ampulü stop lambası olarak kullanabilirsiniz sadece(gerçi onuda önermiyorum zira frene basmadığınız zaman 5w'lık ksım evet 5w yanıyor ama frene bastığınızda hiçte 21w akkor performansı vermiyor ledler aracımda denedim ve söktüm),
    motorun üzerindeki diğer duylara ise uyum sağlamaz sinyal dahil, eğer far ampulu almak istiyorsanız ba20d bizim far ampulumuzun duyu, o şekilde aratırsanız çok çeşide ulaşılabilir.
    http://www.aliexpress.com/af/ba20d.html?ltype=wholesale&SearchText=ba20d&d=y&or igin=n&initiative_id=AS_20151108112010&catId=0&isV iewCP=y
    search16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı seyhantopuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın search16,

Aldığınız ampulü stop lambası olarak kullanabilirsiniz sadece(gerçi onuda önermiyorum zira frene basmadığınız zaman 5w'lık ksım evet 5w yanıyor ama frene bastığınızda hiçte 21w akkor performansı vermiyor ledler aracımda denedim ve söktüm),
    motorun üzerindeki diğer duylara ise uyum sağlamaz sinyal dahil, eğer far ampulu almak istiyorsanız ba20d bizim far ampulumuzun duyu, o şekilde aratırsanız çok çeşide ulaşılabilir.
    http://www.aliexpress.com/af/ba20d.html?ltype=wholesale&SearchText=ba20d&d=y&or igin=n&initiative_id=AS_20151108112010&catId=0&isV iewCP=y
    Ben yine bu ampulu ön farda deneyecektim. İki tane çok kuvvetli led sisim var. Normalde gecede olsa sadece parkları ve sisleri yakarak giderim. Amaç aküyü yormayıp fazla aydınlatma sağlamak. Orjinal ampuller çok akım çekiyor ve far tası çok ısınıyor. Ampul tipi numarasına göre aratıp yeni ön far için sipariş veririm olmadı.

Yakin zamanda wolf alan arkadaslar fiyat bilgisini ve plaka,ruhsat vs masraf tutarlarini paylasirlarsa sevinirim.Benim gibi wolf almak isteyenler icin pazarlik vs icin fikir edinmis oluruz...

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    ls2 ff351 kaskımdan gayet memnundum ama bir süredir vizör kısmından baya bir hava almaya başladı.. Havalar soğumaya başlayınca içeri giren havada oldukça rahatsız eder oldu. Sebebi ya kask yıpranması yada yazın kaskın içini söküp yıkamıştım oradan kaynaklı olabilir..
    tahsins bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    wolf-s
    ya bende ön diski tamburuyla komple deyiştirmek istiyorum buna uygun kaliteli disk papuç nasıl bulabiliriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)