Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    songoku25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S Kırmızı
    Maxem kesinlikle bayağı esnek şahsen bagajın anahtarını içinde unutup, anahtarsız esneterek açmışlığım var kırılma durumu olmadı , tabi öyle ucuz bi markayı kappayla kıyaslamak ta olmaz ama iş görür bence motoru yan yatırdığım zamanlar koruma demiri görevi de görüyo :D
    Salih_T bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxem den bende var çok sağlamdır kendisi kırabileceğinizi sanmıyorum, öyleki benim artçı onun üstüne oturuyordu giderken o derece..
    valla şöyle elimle bi bastırdım.. içine çökertebiliyordum. Sizin artçı biraz hafifmiş anlaşılan..

Alıntı hgdr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende maxem var litresini bilmem (5 lt pet şişeyi alıyor, çene açılır kaskımı alıyor)motoru aldığımda taktırmıştım 4 yıldır kullanıyorum memnunum
    Vaayyyy üstadım.. sizi forumda göremiyoruz. iyisiniz inşallah.
    Bakalım niyetlendik bi çantaya. maxem tam bir fiyat/performans ürünü anlaşılan. Hafife almamak lazım. Kullanıcıları hep memnun.

Alıntı songoku25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxem kesinlikle bayağı esnek şahsen bagajın anahtarını içinde unutup, anahtarsız esneterek açmışlığım var kırılma durumu olmadı , tabi öyle ucuz bi markayı kappayla kıyaslamak ta olmaz ama iş görür bence motoru yan yatırdığım zamanlar koruma demiri görevi de görüyo :D
    valla esnetmekle kırılmıyosa.. koruma demiri vazifesi görüyorsa, bayağı iyiymiş..
    Gidip motosikletin üzerinde deneyerek alacağım. Hangisi gözüme hoş görünürse onu alacağım. Gerekirse kappa için 3-5 TL fazladan vereceğim.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arwic marka 46 lt topcase kullaniyorum. Yagmurlu havada icine cay bardaginin dortte biri kadar su almasi disinda bir problemi yok. Icine bir buyuk karpuz ve kavunu ayni anda koyup tasimaktan tutun da yarali guvercin koyup veterinere goturmeye kadar her turlu fantaziyi uyguladim bana misin demedi. Bir de geri geri yanasirken cantayi bircok defa duvara vurmam ve motoru yikarken yatirip motorun sadece canta ve koruma demirinin uzerinde asili kalmasi var. Bu cantayi almadan once butceyi zorlayip iki uc kati fiyata baska markalarin cantasini almayi dusunuyodum. Burdan bir arkadasin tavsiyesiyle bu cantayi almistim. Iyi ki de almisim. Daha kucuk hacimli cantalara bakiyorsaniz arwic markasina da bi goz atin derim.
    Bu arada onemli bir not; cantanin alt tablasinin vidalarini sikarken sonuna kadar tum gucunuzle sikmayin. Kisa bir sure sonra tumsekten cukurdan v.s gecerken tabla, cantanin sallanmasiyla birlikte gerilime dayanamayip kirilir duser. Esneme payi birakin.

Motosikleti
    km. 8.000 i geçti Allahın izniyle..şimdiye kadar..sadece far ampulü ve sinyal flaşörü değişti. başka hiç bir sıkıntım olmadı. 1 defa zincir gerildi.. fazla zorlama ve devirli kullanmadığım için zincir gerginli hâla standart seviyede. sık sık zincirimi yağlar ve temizlerim. yağını zaten değiştirdiğimi söylemeye gerek yok.
    Nice km.lere inşallah..

Bu arada çantayıda kappanın 28 Lt liğinden aldım.. Yiba çarşısı, Ulus motor, Hüseyin bey..., güzel bi daimi müşteri indirimi uyguladı.. Kaliteyi ucuza kaptım..

Büyük çantalar, görsel olarak bana ve motoruma pek hitap etmediği için bunu aldım..Artı olarak bu çanta yanlardan pek çıkıntı yapmıyor. Benim hemen arkamda kaldığı için yüksek hızlarda engelde teşkil etmemesi için uygun olacağını düşündüm.. Bakalım deneyip göreceğiz.. Zaten benim ebatlardan dolayı, önden bakınca.. Arkada çanta olduğunu bile görmezsiniz..

Bu arada diyete devam. 1 ayda 5 kilo verdim.. kilo 90 dan 85 seviyelerine geriledi..

gezginmotor bunu beğendi.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Salih nice 80.000kmlere diyelim. Çantada bendekinden ufak geldi gözüme ama kask sığıyosa sorun yok. Büyük olsa rüzgarda dengeni bozardı. Güle güle kullan
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Bu zincir sürekli neden gerilir. Hiç esnemiyor şu anda benimki ve çok ses çıkartıyor.

Motosikleti
    Dostum zincir gerilmez aksine hep gevşer.
    Zincirini tekrar ayarla. Aşağı ve yukarı doğru 2-3 cm esnesin. Sonrada arka takar somununu boru ile sık. Somunu az sıkarsanda gevşeme gerilme yapar.
    Zincir şakaya gelmez. Öldürür adamı
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Çoktandır denemiyordum, hafta sonu çevre yolundan Sincan'a giderken madem 8.000 km yi geçtik, motor performansını tekrar bir deneyeyim dedim..

5. Viteste
    Devir 6.500, hız 80 km
    Devir 7.250, hız 90 km
    Devir 8.000, hız 100 km
    Devir 9.000, hız 110 km

9.000 devir benim limitim dahada zorlamam, motosikletim uzun yıllar yollarda olmasını istiyorum. Yokuşlarda hızım 80 km ye kadar düşüyor.. düzlükte 90-100 km arası hızlarda rahatça gidebiliyordum. Hava güzel çok rüzgar yoktu.

Bu devirlerdeki hızların üstüne bi 20 km daha eklenmiş olsa benim için yeterli olucak.

Bu arada arkaya taktığım 28 Lt lik kappa çanta giderken kendini hissettirmedi bile. Küçük çantanın avantajı olsa gerek. Benim için mantıklı bir seçim olmuş.

Yağ değişimi yapalı 2.000 km ye yaklaşıyorum. Yağı değiştirdikten ve genel bir temizlik ve bakım yaptıktan sonra değerleri tekrar kontrol edeceğim. Özellikle zincir temizliği küçük cc motosikletlerde hızı direkt etkiliyor.

Motosikleti
    O hızların üstüne 20km daha eklemez salih.
    Motorun canı bukadar.
    Koyduğun yağ yüksek kalite ise 1000km daha gidersin ama ucuz bir yağsa 1500km yi geçme derim. Bizim motorlar tam bir yağ canavarı
    . Anasını ağlatıyor yağın. Kapkara oluyor yağ.

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Arkadaşlar farımın ömrü doluyor galiba. İnternetten alıp kendim takmak istiyorum. Bakıma götürdüğüm usta xenon far için duyunun da değişmesi gerektiğini söyledi. Plastik olduğu için eritirmiş, demir veya çelik duy takılması gerekiyormuş. Sizden ricam duy değişimini kendim yapabilir miyim, zor mudur? Bir de internetten almak istiyorum duy, far ve alttaki küçük ampulü de beyazıyla değiştirmek istiyorum. Link veya uyumlu marka model söyleyebilir misiniz? Şimdiden tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Motosikleti
    Salcano Wolf S Kırmızı
    Ben uzun bi süre şahin farı taktım kullandım zenon hiç de duy eritme gibi bir şeyle karşılaşmadım

Motosikleti
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O hızların üstüne 20km daha eklemez salih.
    Motorun canı bukadar.
    Koyduğun yağ yüksek kalite ise 1000km daha gidersin ama ucuz bir yağsa 1500km yi geçme derim. Bizim motorlar tam bir yağ canavarı
    . Anasını ağlatıyor yağın. Kapkara oluyor yağ.
    Zaten bizim motosikletler için söylemedim. Bu hızı yapacak bir motosiklet benim için en ideali, onu belirtmek istedim.

Son koyduğum yağ gulf marka idi 1900 km civarı oldu. Değiştireyim mi o zaman?

Motosikleti
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bizim motosikletler için söylemedim. Bu hızı yapacak bir motosiklet benim için en ideali, onu belirtmek istedim.

Son koyduğum yağ gulf marka idi 1900 km civarı oldu. Değiştireyim mi o zaman?
    gulf marka da sonuçta 11 tllik yağ salih. bence aynı yağla 1500km nin üzeri bu motora eziyet. ki motorun canı kanı yağ. rulmanlar, krank, piston yani motordaki herşey yağın kalitesine bakıyor. adamlar motorun kitapçığına 1500km de değiştirin dediğine göre bir bildikleri vardır elbet.
    bak yağ değişirken motordan çıkan yağa hayrete düşeceksin. kapkara oluyor. çok kirletiyor bizim motorlar yağı. her nekadar ybr motoru densede bizimkiler yağı çok kirletiyor. ybr den çıkan yağ tertemiz oluyormuş. bizimki kapkara çıkıyor. bizim motorlardaki yakıt sistemi zaafiyeti işte bu. o yüzden sık yağ değişimi şart bence.
    Salih_T bunu beğendi.

Eger yag degisimi yapacaksaniz ufak bir tavsiye vereyim. Piyasaya yeni giren liqui moly markasini deneyin derim. Litresi 45 50 tl civarinda fakat 35 tl indirimli fiyati suan. Birkac hafta once yag degisimi yaptim bu markanin 15-50 si ile. Memnun kaldim.
    Bir de ufak bir sorum var. Motor hafif sicakken yag degisimi yapiyorum. Yag degisiminden sonra tahliye vidasini ne kadar sikarsam sikayim yolda giderken cok az damlatiyor. Yanlis mi yapiyorum. Sogukken mi degistirmem lazim yagi yoksa her degisimde vidanin contasini mi degistirmeliyim

Motosikleti
    SALCANO WOLF 125
    [QUOTE=tahsins;3712376]
    tahsin kardeşim nasılsın benim sana yine işim düştü Servis yakınsa bana ön dişli keçe numarasını öğrenebilir misin sadece

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger yag degisimi yapacaksaniz ufak bir tavsiye vereyim. Piyasaya yeni giren liqui moly markasini deneyin derim. Litresi 45 50 tl civarinda fakat 35 tl indirimli fiyati suan. Birkac hafta once yag degisimi yaptim bu markanin 15-50 si ile. Memnun kaldim.
    Bir de ufak bir sorum var. Motor hafif sicakken yag degisimi yapiyorum. Yag degisiminden sonra tahliye vidasini ne kadar sikarsam sikayim yolda giderken cok az damlatiyor. Yanlis mi yapiyorum. Sogukken mi degistirmem lazim yagi yoksa her degisimde vidanin contasini mi degistirmeliyim
    Yağ zaten motor sıcakken değiştirilir kardeşim. Soğukken yağ düzgün boşalmaz. Motorun sıcak olması şart.
    Tapanın contasını değiştirebilirsin. Yada contanın üstüne teflon sarabilirsin.
    Ben 30 dan fazla kez yağ değiştirdim halen motorun orjinal tapa ve contası duruyor. Ama her yağ değişiminde tapa contasının üstüne teflon sararım. Ne olur ne olmaz.
    Bu arada 1 litre yağada 35 tl çokmuş kardeş. O paraya motul falan alınır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

[QUOTE=Erkanucar;3715739]
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tahsin kardeşim nasılsın benim sana yine işim düştü Servis yakınsa bana ön dişli keçe numarasını öğrenebilir misin sadece
    Erkan sordum. Bilmiyor. Gönderdiğim keçelerin içinde varmış. Bir sorun mu çıktı?

[QUOTE=tahsins;3715743]Yağ zaten motor sıcakken değiştirilir kardeşim. Soğukken yağ düzgün boşalmaz. Motorun sıcak olması şart.
    Tapanın contasını değiştirebilirsin. Yada contanın üstüne teflon sarabilirsin.
    Ben 30 dan fazla kez yağ değiştirdim halen motorun orjinal tapa ve contası duruyor. Ama her yağ değişiminde tapa contasının üstüne teflon sararım. Ne olur ne olmaz.
    Bu arada 1 litre yağada 35 tl çokmuş kardeş. O paraya motul falan alınır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Alıntı Erkanucar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Erkan sordum. Bilmiyor. Gönderdiğim keçelerin içinde varmış. Bir sorun mu çıktı?
    Sagolasin abi bundan sonra teflon sararak yaparim. Üç defa yari sentetik motul kullandim. Bi tane 10-40 iki tane 15-50. Her uc kullanimimda da vites bazen gecmiyordu. O yuzden yeminim var kullanmam daha motul. Tam sentetik Liqui de boyle bir sorunum olmadi bu yuzden sevdim bu markayi.

Motosikleti
    Valla zero kardeş
    Viteslerin geçmesiyle yağın pek alakası olmuyor. Yeterki debriyajın düzgün ayırsın. Hatta ben eskiden araba yağı koyardım, gene vitesler şıkır şıkır geçerdi.
    Ybr motoru vites geçişlerinde 1 numara.
    Ha havaya saçacak paran çoktur, yağa 35tl verirsin. Ama bence 11 tllik gulf alıp 1500km kmde değişmek bu motor için daha iyi.

Gökçeada Motosiklet Festivalinden kareler:
    Kabatepeden Gökçeadaya hareket

[IMG][/IMG]
    Kamp alanı
    [IMG][/IMG]
    100km lik ada turunda
    [IMG][/IMG]
    Gökçeada Limanı
    [IMG][/IMG]
    Gökçeada Havaalanı
    [IMG][/IMG]
    Gökçeada Kale Harabeleri
    [IMG][/IMG]
    Kaleden Yıldız Koyu
    [IMG][/IMG]
    Adada Paraşütlü Sörf ve Yarışmaları Yapılıyor
    [IMG][/IMG]
    Yunan Adası
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Salih Topcasen hayırlı olsun güle güle kullan.
    EnesBeyter ve Salih_T bunu beğendiler.

Motosikleti
    Salcano Wolf S Kırmızı
    Motoru satıyorum . İstanbul civarında ilgilenen olursa http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-salcano-plussi-olan-bir-motor-kirmizi-wolf-s-230140742/detay .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)