Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı MotorcuKrdeş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Gün önce benzin bitti sabah petrole kadar iteledim ne kadar yaktıgını ögrenmek için iyice bitsin nasılsa yedek depo var diyordum sabah marşa bir bastım çalışmadı motor :D Bügün arkadaşa anlattım yedek deposuna ne olmuş bunun diye. oda bana sen motoru hep yedek depoda kullanmışın dedi. acaba dogrumu?
    OK yukarı bakıyordu o öyle diyince aşagıya çevirdim. aşagısımı yedek depo yoksa yukarımı ?
    Yarım depoyu gösteren yedek depo. Tam depoyu gösteren ana depo
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı MotorcuKrdeş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Gün önce benzin bitti sabah petrole kadar iteledim ne kadar yaktıgını ögrenmek için iyice bitsin nasılsa yedek depo var diyordum sabah marşa bir bastım çalışmadı motor :D Bügün arkadaşa anlattım yedek deposuna ne olmuş bunun diye. oda bana sen motoru hep yedek depoda kullanmışın dedi. acaba dogrumu?
    OK yukarı bakıyordu o öyle diyince aşagıya çevirdim. aşagısımı yedek depo yoksa yukarımı ?
    ok yukarıda iken kullandı isen yedek dahil bütün benzini bitirmişsin..

ok aşağı bakarken kullanırsan motor stop ettiğinde bilirsin ki bu bir uyarıdır, oku yukarı çevirirsin yedek depoya geçer. En kısa sürede benzinlikten benzin almalısın..

Bu arada yedek depo derken ayrı bir depo YOK!.. sadece musluk aşağıda iken benzin deponun alt noktasının biraz yukarısından kullanılıyor... oku yukarı çevirdiğinde ise benzini dipten kullanıyor stop ettiğinde benzin tamamen bitmiş oluyor.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Herkese merhaba
    Haftasonu biraz yol yapayım dedim salcanoyla. Bu sene vakit bulup tatil yapamamıştım gezim dolaştım biraz 2 depo benzin harcadım

Salcanoyla ilgili bi sıkıntı canımı sıktı onu sorayım size. Perşembe günü amortisör yağ kaçırıyodu onu yaptırdım, balataları bujiyi değiştirip gaazladım. Artçılı şekilde yaylalrı gezdim abant gölcük'e gittim. Motorda tekleme sıkıntısı var. Öyle stop etme durumu yok, devir arttıkça - rampada dahada belirginleşiyor hele 9000 devire doğru motor kendinden geçiyor. Benzinde sıkıntı yok 2 ayrı yerden doldurdum aynı , pislik var diye tahliyeden akıttım biraz ama değişmedi
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu motor bence ybrden sonra küçük hacimlide iyi bir motor bizim burda wolften çok var piyasada yerini sağlamlaştırdı wolf.

songoku25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf S Kırmızı
    Benzin değilse hava filtresinden yapıyor olabilir mi ? ya da egzosun bağlantı yerine baktın mı orası gevşemişte olabilir ?
    EnesBeyter bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba
    Haftasonu biraz yol yapayım dedim salcanoyla. Bu sene vakit bulup tatil yapamamıştım gezim dolaştım biraz 2 depo benzin harcadım
    https://scontent.cdninstagram.com/hp...34989403_n.jpg

Salcanoyla ilgili bi sıkıntı canımı sıktı onu sorayım size. Perşembe günü amortisör yağ kaçırıyodu onu yaptırdım, balataları bujiyi değiştirip gaazladım. Artçılı şekilde yaylalrı gezdim abant gölcük'e gittim. Motorda tekleme sıkıntısı var. Öyle stop etme durumu yok, devir arttıkça - rampada dahada belirginleşiyor hele 9000 devire doğru motor kendinden geçiyor. Benzinde sıkıntı yok 2 ayrı yerden doldurdum aynı , pislik var diye tahliyeden akıttım biraz ama değişmedi
    Benzin girişi, atık gaz çıkışı, temiz hava girişi.. bunların kontrol edilip gerekli ise temizlenmesi lazım..

Belkide sıcak havalarda, 2 kişi dağ bayır giderken bloktaki gerekli soğuma sağlanamamış olabilir.

Bir ihtimalde, yüksek yerlere çıkıldı ise teklemenin sebebi hava basıncından kaynaklı karbüratörlü tüm motorlarda meydana gelen teklemedir.
    EnesBeyter bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı songoku25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin değilse hava filtresinden yapıyor olabilir mi ? ya da egzosun bağlantı yerine baktın mı orası gevşemişte olabilir ?
    Hava filtreleri aklıma gelmişti hafta sonu bakacağım
    Egzos bağlantı yerini yeni sıktım ses yapıyodu

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin girişi, atık gaz çıkışı, temiz hava girişi.. bunların kontrol edilip gerekli ise temizlenmesi lazım..

Belkide sıcak havalarda, 2 kişi dağ bayır giderken bloktaki gerekli soğuma sağlanamamış olabilir.

Bir ihtimalde, yüksek yerlere çıkıldı ise teklemenin sebebi hava basıncından kaynaklı karbüratörlü tüm motorlarda meydana gelen teklemedir.
    Yağ değişimi zamanı da geldi, hafta sonu girişicem artık yada olmadı motorcuya götürüp baktırırım

Soğutma ile ilgili sıkıntı olacağını zannetmem, yaptığım km lerin çoğu çift şeritli asfalttı, 70-80 gidiyorum hafif rampa oldumu teklemeler baş gösteriyor
    Geçen sene de aynı yolları yapmıştım 2 kişi böyle bi durum olmamıştı

Motosikleti
    salkano wolf
    selamın aleykum enes bey ön siperligi çok yakışmış bende kırmızısı var nasıl nerden temın edebılırız bende siperlik taktırmayı dusunuyorumda bıde malıyetı ne kadar tşk

Motosikleti
    Alıntı darkos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleykum enes bey ön siperligi çok yakışmış bende kırmızısı var nasıl nerden temın edebılırız bende siperlik taktırmayı dusunuyorumda bıde malıyetı ne kadar tşk
    aleyküm selam
    2006 Ybr yuvarlak far karenajı üstüne uzun cam taktım ben.
    Karenajı ybr parçası satan yerlere sorabilirsiniz veya netten alabilirsiniz. Ben yamaha bayisinden 50tl'ye almıştım.
    Siperliğe uzun cam kolay bulunan bişey değil ben attığım ilandan almıştım başka yerde yoktu 35tl fiyatı
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...17598877/detay

Ayrıca siperliksiz direk touring camı da takılabilir. Benim camdan az daha yüksek
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

Motosikleti
    Salcano Wolf S Kırmızı
    http://imageshack.com/a/img538/9746/MFg8yV.jpg resimdekinden istersen yardımcı olabilirim bende istanbuldayım yeni aldım

Motosikleti
    Bizim motosiklette sinyal flaşörü nerede boşuna aramayayım size sorayım dedim..

Sinyalde bi başına buyrukluk var bu aralar, akü canavar ama sinyal canı isterse yada güçlü bir akım gelirse çalışıyor. söküp bakayım da, farklı bir model/değerde olanından almayayım..

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motosiklette sinyal flaşörü nerede boşuna aramayayım size sorayım dedim..

Sinyalde bi başına buyrukluk var bu aralar, akü canavar ama sinyal canı isterse yada güçlü bir akım gelirse çalışıyor. söküp bakayım da, farklı bir model/değerde olanından almayayım..
    Akünün yanında. Emin olmak için ses çıkartıp çıkartmadığına bakabilirsin. Azda olsa çıkçuk ses gelir sinyal yanarken. Bulamazsan araba elektrik parçacılarında bulursun.
    Salih_T bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akünün yanında. Emin olmak için ses çıkartıp çıkartmadığına bakabilirsin. Azda olsa çıkçuk ses gelir sinyal yanarken. Bulamazsan araba elektrik parçacılarında bulursun.
    Eyvallah kardeşim. Sinyal işi tehlikeli, bazen tutukluk yapıyor. bi değiştireyim diyorum. bakalım sonuç ne olacak..

@:Enes:Gazı köklediğin zaman tekleme yapıp kesdiğin zaman düzeliyormu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Motorları ikiledim yeni 2. motorum

[IMG][/IMG]
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    salcano wolf125
    s.a bır sorum olcak motorum cok yakıyo dıe gazınnı ayarlattım tamırcıye ama onceden tek marsla alıp gıden motor sımdı calısıyo ama gaza basıldıgın da ıstop edıyor neden olur yardım. tamırcı yapar ole dıoo.

A.s Tamirci başka yerini kurcalamadıysa ki karbüratör hava ayarı yapması gerekiyor hava ayarını bozmuş.

Motosikleti
    Salcano Wolf S Kırmızı
    Yapar öyle ne demek ya :D gazı verince mi stop ediyo vermeyince mi ? tam anlamadım ama rölantiyi çok düşürdüyse gaz kesersen birden stop edebilir diğer türlü diyosan diğer abinin dediği gibi hava ayarını bozmuştur karbüratörün üstünde iki tane vida var benzin hava ayarı yapılıyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

Adil abi motor hayırlı olsun , birebir aynısından arkadaş aldı geçenlerde bi kaç yıldır yatan bi motor bayağı bi uğraştı toplamaya çalışıyo motor güzel çift silindir filan sesi güzel çıkıyo :D direk yan bagajlarını çaldım şimdi wolfe uydurmaya çalışıyom :D
    gezginmotor bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Arkadaşlar motorum sağ kumandası bozuldu. Farları açıp kapatamıyorum. Ybr 125 sağ kumanda uyar mı? Kendim monte edebilir miyim?

Motosikleti
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @:Enes:Gazı köklediğin zaman tekleme yapıp kesdiğin zaman düzeliyormu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Motorları ikiledim yeni 2. motorum

http://<a href="https://hizliresim.c...WA.jpg</a></a>
    hayırlı ossun Adil Abi.. Koyacak yerim olsa bende bi cruiseri ikinci motor olarak alırdım.. Allah kaza bela vermesin...
    gezginmotor bunu beğendi.

İyi dilekte bulunan arkadaşlara teşekkürler.Salih kısaca salcanonun eine su dökemez,İstanbuldan aldım 200km yol gittim eve getirdim yolda salcanoyu aradım.Sürüş pozisyonu bana çok farklı geldi rüzgardan az etkileniyor(140 kg + alçak)ama ben beğenmedim tank gibi seside ayrı
    Salih_T bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)