Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Salih:Gerçekten 7 liraya iyi almışsın .Salih üşenmezsen akünün civataları sök gres yağını civataların dişlerine iyice yedirdikten sonra tak,sonra üstlerinede sürersin daha iyi olur.25 sene önce bende izeltaş marka motor levyesi(30cm) almıştım yanılmıyorsam 700krştu hala duruyor
    Salih_T bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Sözde bu gün kornaları değiştirecektik. Kornayı alacağımız dükkan kapalıydı. O yüzden değiştiremedik. Önümüzdeki haftaya kaldı.
    Tabi günü boş geçirmek olmaz dedim. Zinciri güzelce benzin ile yıkadım. Öncesi ve sonrası fotoğrafı da çektim.
    Öncesi;

Sonrası;

Salih_T ve vedkum bunu beğendiler.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    İrc hariç herşey 10 numara güven. Benzin yerine gazyağıda kullanabilirsin. Hem yarı yarıya daha ucuz. Hem eşdeğer temizler.
    Ben şahsen zincir temizlemiyorum. 15tl lik zincirlerden 4-5 tane alıp 5000kmde bir değiştiriyorum zincirimi. Zincir temizlemek tam bir eziyet bence.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Sağol abi. Ben de çok kirlenmediği sürece temizlemiyorum. Hayatımda üçüncü zincir temizleyişim. Hem temizlemesi uğraştırıcı, hem de kaliteli yağı çok pahalı. Kötü yağ da her yere sıçrıyor. Zincir yağına sıçramayan ve ekonomik bir çözüm bulmam gerek. Benzini her yerde buluyorum, gaz yağını aynı kolaylıkla bulamıyorum.
    Ön lastik çok daha fena abi. İlk fırsatta bir çift Pirelli lastik lazım.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Çamura battı çıktı benimkide. Yıkasam 1 km sonra aynı olacak. En iyisi yağışlar bitince yerler kuruyunca yıkamak.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar. benim zincir de çamurdan geçilmiyor. malum soğuk falan dinlemedim gezdim de gezdim. zincirimi yağlamak istiyorum. ne marka yağ önerirsiniz.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Ben geçen sene motoru aldıktan sonra 5 defa ve son olarak ta depoya kaldırıken olmak üzere 6 defa zinciri yağladım.. Zincir yağlama konusunda baya bir tecrübeliyim yani.

Zincir temizliğini mazotla yapıyorum.. yağlama işinde artık yağ ucuz ama çok sıçrıyor.. Motul kullandım.. Pahalı ama yağlama işine kesin çözüm.. Gerçi motulü bitirdim.. Sordum kaç para diye 45 TL dediler.. Çok pahalı..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zincir 15 tl olunca bu iş için üretilmiş özel ürünler kullanmak adamın canını sıkıyor Tahsin abi gibi belli süre hünharca kullanıp yenisi ile değiştirmek daha iyi olur diye düşünenlerdenim.Ne denk gelirse onla yağlıyorum gres,motordan çıkan eski yağlar,sıvı gres spreyleri vb. kullanabilirsin Bir süre castrolün zincir yağını kullandım motoru az kirletmek dışında bir artısını görmedim.
    Not:Yağışlı havalarda 300km,normal zamanlarda 500 km de bir yağlama yapıyorum.Yazdıklarımı ucuz veya orjinal zincir kullandığını varsayarak yazıyorum.O-ringli veya iyi bir markanın ürettiği X-ring zincir kullanıyorsan yapma dediklerimi

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene motoru aldıktan sonra 5 defa ve son olarak ta depoya kaldırıken olmak üzere 6 defa zinciri yağladım.. Zincir yağlama konusunda baya bir tecrübeliyim yani.

Zincir temizliğini mazotla yapıyorum.. yağlama işinde artık yağ ucuz ama çok sıçrıyor.. Motul kullandım.. Pahalı ama yağlama işine kesin çözüm.. Gerçi motulü bitirdim.. Sordum kaç para diye 45 TL dediler.. Çok pahalı..
    Zinciri sifir alsak ne kadar ki

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri sifir alsak ne kadar ki
    X-Ring:15-20₺
    O-Ring:50-70₺

Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X-Ring:15-20₺
    O-Ring:50-70₺
    Hocam cok kasmamak lazim o zaman ya
    bu arada zincir disli degisim araligi nedir

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam cok kasmamak lazim o zaman ya
    bu arada zincir disli degisim araligi nedir
    Kullanıma bağlı olarak değişir.Şuan 30 binde benimki böyle kullanırsam 50 bine kadar gider diye düşünüyorum ancak fazla zorlamamak lazm 20 bin km ideal bence.Aktarma işlemine yarıyor sonuçta virajdayken güç kesilirse veya yolda kopar jantın arasına girerse büyük sorunlar yaratabilir.

Motosikleti
    Dün motosikleti depodan çıkaracaktım, haberlerde hava bu hafta tekrar soğuyacak deyince vaz geçtim.. şimdi meteorolojinin sitesine bakıyorum da. hava hiçte soğuyacağa benzemiyor.. Yanlış yaptım galiba.. Mecbur hafta sonunu bekleyeceğim artık.. Depodan tek kişi çıkarmanın mümkünatı yok çünkü..

Arkadaşlar Merhaba ben Orhangaziden Rasim öğretmenim.
    Forumu sürekli takip ediyorum ama yeni üye oldum. Sizlere birkaç sorum olacak. Bende 2012 model Yamaha YBR 125 ESD var (ama uzun süreden beri bu bölümüde takip ediyorum) ve sadece yazın kullanıyorum keyif için. Yani mart ayında binmeye başlayıp Kasımda falan yağlayıp kaldırıyorum. Yılda 2000 km ancak yapıyorum. Benim LS2 çene açılır kaskım var Şimdide Mont eldieven ve dizlik almayı düşünüyorum. Dizlik konusunda Venomun mafsallı modelini düşündüm ama Mont ve eldiven konusunda karar veremedim.
    Montu mevsimlik alıp içini çıkararak kullanmakmı yoksa yazlık alıp soğuk olursa içine termal içlikmi giymek mantıklı olur. Eldiven olarakta derimi yoksa normalmi.(Fiyat olarakda çok yüksek olmasını istemiyorum yani ikisi için en fazla 300-350 tl ayırabilirim.) Aynı zamanda marka model ve bunları Bursada bulabileceğim yerleri belirtirseniz çok sevinirim

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı rasimbali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba ben Orhangaziden Rasim öğretmenim.
    Forumu sürekli takip ediyorum ama yeni üye oldum. Sizlere birkaç sorum olacak. Bende 2012 model Yamaha YBR 125 ESD var (ama uzun süreden beri bu bölümüde takip ediyorum) ve sadece yazın kullanıyorum keyif için. Yani mart ayında binmeye başlayıp Kasımda falan yağlayıp kaldırıyorum. Yılda 2000 km ancak yapıyorum. Benim LS2 çene açılır kaskım var Şimdide Mont eldieven ve dizlik almayı düşünüyorum. Dizlik konusunda Venomun mafsallı modelini düşündüm ama Mont ve eldiven konusunda karar veremedim.
    Montu mevsimlik alıp içini çıkararak kullanmakmı yoksa yazlık alıp soğuk olursa içine termal içlikmi giymek mantıklı olur. Eldiven olarakta derimi yoksa normalmi.(Fiyat olarakda çok yüksek olmasını istemiyorum yani ikisi için en fazla 300-350 tl ayırabilirim.) Aynı zamanda marka model ve bunları Bursada bulabileceğim yerleri belirtirseniz çok sevinirim
    Merhabalar hocam.
    Mevsimlik montu alıp içini çıkarmak yazlık kadar konfor sağlamaz. Eğer mevsimlik kullanıyorsanız, ben yazlık mont ve eldiven tavsiye ederim. Tekstil eldiven de yazın kullanmak için daha uygun bence.
    Adana çok sıcak memleket olduğu için temmuz-eylül döneminde şehir içinde ne mont ne eldiven kullanamıyorum. Hafta sonu gezisi falan yapacaksam kullanıyorum tabi.
    Marka model tavsiyesi yapamam. En iyisi bir motosiklet mağazasına gidip deneyerek almanız.
    Birazdan daha tecrübeli arkadaşlar daha isabetli yorumlar yapacaktır.
    hgdr bunu beğendi.

Motosikleti
    Rasim bey, aldığım ürünler ekteki linkte var..

http://www.motosiklet.net/forum/tebr...cano-wolf.html

Prosev 4 mevsim Mont;
    Montun içini çıkarmama rağmen yinede sıcak tutuyor.. Ama sabahları çevre yoluna çıkıp 80-90 km süratte 20-25 km boyunca ilerlerken iyiki bu montu almışım diyorum. rüzgarı ve soğugu kesmede oldukça etkili oluyor.. özellikle Mart,Nisan ve Ekim,Kasım aylarında... Önünde ve arkasında fermuarlı hava kanalları var.. bunlar sadece yüksek hızda işe yarıyor, hafif bir serinlik veriyor, yavaş hızda hiç bir etkisi yok..

Bulunduğun bölgede hava sıcaklığı çok düşmüyorsa ve çok yüksek hızlarda uzun süre gitmiyorsan yazlık mont güzelde olur..

Venom Dizlik;
    Tavsiye ederim iki kez deneme fırsatım oldu... görevini yaptı.. Bir defa unutup takmadım çok rahatsız olmuştum.. Ayrıca rüzgarın dize gelen etkisinide azaltıyor.. Yalnız depoyu kavramada zorlanabilirsin.. hem tam kavrayamıyorsun.. hem depoyu çizeceğim diye rahatsız oluyorsun.. bir iki zihni sinir çözüm denemem oldu ama sonuç alamadım..
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ama-nasil.html
    bu sene için iki denemem daha olacak.. biri depoya silikon ekleme.. olmadı depo pedi yapıştıracağım..

Givid Yazlık Eldiven
    Yazlık eldicen olmasına ragmen yinede eller terliyor.. Üst kısmında hava kanalları mevcut.. tabi bu kanallar montta olduğu gibi hızlanınca işe yarıyor..İş kısmında deri pedler var.. koruma işini yerine getiriyor ama bir tanede uzun bileklik koruması da olan deri eldiven alacağım.. Terlemek mühim değil benim için önemli olan tam koruma sağlasın..

Botta tavsiye ederim..Ben YDS nin diablo marka uzun botunu aldım.. daha uygun fiyatlı uzun botlardan birtane edinebilirsin..

Bir tanede sırtlık alacağım..Kazadan sonra tedbiri elden bırakmamaya karar verdim..

Malum geçen sene düşüp.. köprücük kemiğini kırdık.. 2 ay motosiklete binemedim.. kimseye yaşatmasın Allah c.c. .
    http://www.motosiklet.net/forum/kaza...yebilirim.html

Konfor için balaklava yada boyun bağı da öneriririm.. İlk kullandığım zamanlarda boyuna gelen rüzgardan 1-2 hafta baya bi etkilenmiştim..
    vedkum ve gezginmotor bunu beğendiler.

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ön freni tutarken ki titreme sanırım diskten kaynaklanıyor. Gözle görülen herhangi bir ezilme, yamulma vs yok.
    Yinede forumdan bir arkadaşımın tavsiyesiyle diski değiştirmeye karar verdim. Şimdi bana iyi bir disk, ön ve arka fren balata tavsiyesi lazım.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Valla güvenim ben 2 kez kendi motorumun ön diskini taşlatmış biri olarak, titremenin diskten olmadığını düşünüyorum.
    Ama sen illa değişeceğim dersen disk illa başka bir markanında diski uyar. Balata brenta balata alabilirsin. 35tl idi.

http://www.n11.com/yamaha-yfz-350-ba...tasi-P26767174
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla güvenim ben 2 kez kendi motorumun ön diskini taşlatmış biri olarak, titremenin diskten olmadığını düşünüyorum.
    Ama sen illa değişeceğim dersen disk illa başka bir markanında diski uyar. Balata brenta balata alabilirsin. 35tl idi.

http://www.n11.com/yamaha-yfz-350-ba...tasi-P26767174
    Tahsin abi@
    Ya amortisörden ya da disktendir. Başka bir sebep gelmiyor aklıma. Amortisörün de patlak olup olmadığını anlayamadım. Ön frenin tutmasında falan problem yok. Canavar gibi maşallah.
    En iyisi diski söküp düz bir zemin üzerinde kontrol edeyim. Eğer bir yamukluk yoksa değiştirmeye de gerek yoktur.

Rasim bey Salih gibi bende Prosevin 4 mevsim 3 kat modelini kullanıyorum memnunum rüzgarı kesinlikle geçirmiyor bir kere İstanbul dönüşü 1. köprü çıkışı sağnak yağmura yakalandım Haliç köprüsüne kadar sürdü sadece omuzlarda biraz nemlenme oldu.Sadece yazın kullanıyorsanız yazlık mont işinizi görür hem daha hesaplı olur.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Eldiven olarak ben Scyco kullanıyorum,parmaklarda kasma yapmıyor rahat.
    [IMG][/IMG]

Salih:Aynı marka değişik model montları kullanıyoruz
    Salih_T bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)