Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erkenden yatmıs gene mıllet

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

benım yegene gönen den bı salcano almıstık.bu aksam getırdı dayı bak suna ses gelıo bundan deyıp.motoru calıstırınca motor sesınden baska lokur lokur lokur ses yapıo.bıraz yuruyunce lokurtu takırtıya dınmeye baslıyo.
    nolcak şimdi.....adem,ahmet abi,meriç,tahsın tsubasa haydı eller kıprassın bakalım
    abi görmeden duymadan, nasıl yorum yapalım ki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    arkadaslar motor u nısan ayının 10 nunda gönenden bızzat kendım gıdıp aldım.hatırlanması acısından duzcelı bı cocuk yazmıstı var almaya gıdıcem dıye.motor suan 25 500 kmde.alındıgından bugune 2000 km de bır yagını ben degıstırıyorum.15 gun once debrıyaj sorunu olmustu forumda paylasmıstım hatta adıl abı saolsun bızatıhı arayıp telefonda tarıf etmıstı.motoru aldıgımızda 17bınlerdeydı.daha 15 gun once 24 bındeyken yagını degıstırmıstım.castrol 10-40 sentetık yag koyuyorum motora.kendı salcanomu aldıgımda 3 bıdon 16 lt lık almıstım burda bıkac arkadasın yagınıda ben degıstırıverıyorum.kımsede yagla ılgılı bı sıkıntı yok.
    ses dıyosunuz ya..motor sesı dısında calısmaya basladıgında ekstra olarak barız bı sekılde lokur lokur dıye bı ses gelıyo.yurumeye basladıgında lokurtu sesı takırtıya donmeye baslıyo.barız bı sekılde.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Zincir gergin olabilir mi?Kusura bakma abi çok detaylı bilmediğimden ben de aklam gelen ile yardımcı olmaya çalışıyorum
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    cbf 150
    zıncır le alakalı degıl muhtemelen motorla ılgılı bı durum.sanırım grank rulmanlarında sıkıntı
    egelim 43 bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    arkadaslar motor u nısan ayının 10 nunda gönenden bızzat kendım gıdıp aldım.hatırlanması acısından duzcelı bı cocuk yazmıstı var almaya gıdıcem dıye.motor suan 25 500 kmde.alındıgından bugune 2000 km de bır yagını ben degıstırıyorum.15 gun once debrıyaj sorunu olmustu forumda paylasmıstım hatta adıl abı saolsun bızatıhı arayıp telefonda tarıf etmıstı.motoru aldıgımızda 17bınlerdeydı.daha 15 gun once 24 bındeyken yagını degıstırmıstım.castrol 10-40 sentetık yag koyuyorum motora.kendı salcanomu aldıgımda 3 bıdon 16 lt lık almıstım burda bıkac arkadasın yagınıda ben degıstırıverıyorum.kımsede yagla ılgılı bı sıkıntı yok.
    ses dıyosunuz ya..motor sesı dısında calısmaya basladıgında ekstra olarak barız bı sekılde lokur lokur dıye bı ses gelıyo.yurumeye basladıgında lokurtu sesı takırtıya donmeye baslıyo.barız bı sekılde.
    egzoz manifolttan kaçırıyor olabilir mi?

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    erkenden yatmıs gene mıllet

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

benım yegene gönen den bı salcano almıstık.bu aksam getırdı dayı bak suna ses gelıo bundan deyıp.motoru calıstırınca motor sesınden baska lokur lokur lokur ses yapıo.bıraz yuruyunce lokurtu takırtıya dınmeye baslıyo.
    nolcak şimdi.....adem,ahmet abi,meriç,tahsın tsubasa haydı eller kıprassın bakalım
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzoz manifolttan kaçırıyor olabilir mi?
    Çok büyük bi ihtimalle grang bilyası Mutlu
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    krank kolu boşluk yapmış olabilir. Ufak bi ses yaptı diye ben krank dahil, veya şöyle diyelim, silindir ve üst kapak hariç motoru ybr parçalarıyla sıfırlatmıştım. Silindirde yağ yakmıyordu, iyi açılmıştı, iyi kaçıyodu, rodajla uğraşmayayım diye yenilememiştim.

Motosikleti
    İzin tarihim belli oldu 19eylül-29 eylül arası 10 gün iznim var arkadaşlar Meriçte 18 eylülde Elazığa gidiyor motorunuda (tabi eğer satmazsa o tarihe kadar) Elazığa ben götürcem bu yüzden nasip olursa iznimde aşağıdaki rotayı takip ederek güzel bi geziyle sezon kapanışı yapmak istiyorum

Mutlu Tahsin Piyanist İrfan ve tabiki İstanbolun pandası Metehan Edirne (Trakya) tarafında Adil abiye uğramak niyetindeyim (tabi müsaitseler)
    tahsins bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bodrumda ben müsaitim ahmet ağa
    egelim 43 bunu beğendi.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Agam meric abi 15 inde cıkıcam dedi bana belliki kacamak yapıcaksnız
    egelim 43 bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf 150
    ahmet abı gel hele gel.......
    bugun aksam us motorun yagını degıstırdım.300-400 ml.yag cıktı.kayıp 600ml.1600 kmde cok yag eksıltmıs.yagını degıstırınce lokurtu sesı azaldı ama ses yıne var.bu aksam karar aldık motoru actırıcaz.bende dıyorumkı madem actırcaz 200-300 masraf olcak komple motor yaptıralım arkana bakmazsın bıdaha.mantıklı degılmı.
    tahsın 350 cıvarı masraf yaptı.ademde bıseyler yaptı.
    sızce de bu dusunce dogrumudur.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    evet. Krank, karank rulmanları ve yeni silindir şart. O kadar az yağ bunlara zarar vermiştir.

Motosikleti
    cbf 150
    senın motor a kac para gıtmıstı adem

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    540 tı zandedersem. Ama buralar acayip pahalı. Aynı işlemlere orda 340 falan tutar tahminim.

Motosikleti
    ahmet abı gel hele gel.......
    bugun aksam us motorun yagını degıstırdım.300-400 ml.yag cıktı.kayıp 600ml.1600 kmde cok yag eksıltmıs.yagını degıstırınce lokurtu sesı azaldı ama ses yıne var.bu aksam karar aldık motoru actırıcaz.bende dıyorumkı madem actırcaz 200-300 masraf olcak komple motor yaptıralım arkana bakmazsın bıdaha.mantıklı degılmı.
    tahsın 350 cıvarı masraf yaptı.ademde bıseyler yaptı.
    sızce de bu dusunce dogrumudur.
    Mantıklı düşünce
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

erenaltun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf 125 / 2009 Honda CBF 150
    Ahmet istanbula geldiğinde musait olursam görüşelim. ...

Bu arad herkese s.a Günaydın. .

Motosikleti
    Günaydın Ramazan bende görüşmek isterim nasip olurda müsait olursak tabiki

Motosikleti
    ahmet senin 250 cc tavsiyen nedir benim aklimsa 2 model var honda cbr ve ninja arasında kaldım yılbaşından sonra düşünüyorum arasında 2000 tl fark var degermi sana göre 2000 tl fazla verip ninja almaya?

Motosikleti
    Alırken 2.000 TL pahalı yedek parçası Hondaya göre pahalı servisi ve parça temini sıkıntılı (söyleyenlere göre) bence değmez

Seni bilmemde bana kalırsa 250 cc için Racing gereksiz ses desen ses yok tork hız desen yok Racing oldumu kollar omuzlar ağrıyacak çünkü ee madem bunu çekicem en az 4 silindir 600 cc olmalıki değsin o yüzden commuter (YBR250,SYM WOLF,İNAZUMA) her zaman daha doğru bir seçim benim için

Motosikleti
    ahmet 4 slilindir 600 cc bizi hertürlü ( maddi olarak ) aşar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)