Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı ersin90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebayda aynısı 15 dolarkargo dahil
    dogrudur gördügünüz sis farı 20 lira ama içindeki ampul 55 wat çwkiyor.
    ben bunların içindeki ampulu çıkartıp içine 3x1 power led yerleştirdim 6 wat akım çekiyor..
    aynısından bulmanız zor..
    he bulursunuz ama onuda o fiyata almanız zor..

---------- Post added at 13:16 ---------- Previous post was at 13:11 ----------

Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum hayirlı müşteriler.fiyat biraz yüksek gibi geldi bana

---------- Post added at 17:03 ---------- Previous post was at 16:59 ----------

wolf ile wolf s arasından far ve gösterge dışında fark yok.kanma böyle şeylere
    sahibinden de ki fiyatı odur..
    yoksa burdan bazı kişilere verdim 50 tl den

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahmet abi parasını verirsen tabiki alıveririm
    Ulem ağa didik bağrımıza basdık oldumu şinci buuu züğürt ağa seni ulem insan yağmasada gürler bee

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun sıfırı 2690 lira zaten hocam.. 2500'e nasıl satıcaksın?
    Haklısın sıfırı 2690 TL ama buna plaka ruhsat hariç, sıfır motor alıp plakayı çıkartıp Mericin motordaki ekstraları uygulamaya kalksanız 3000 lirayı geçecektir ama kimse hesaplamaz bu şekilde
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın sıfırı 2690 TL ama buna plaka ruhsat hariç, sıfır motor alıp plakayı çıkartıp Mericin motordaki ekstraları uygulamaya kalksanız 3000 lirayı geçecektir ama kimse hesaplamaz bu şekilde
    Arkadaş tsubasaya demiş ama olsun bende aynı fiyatı istiyorum.Beğenen alsın arkadaş kimseye zorla satmıyoruz sonuçta

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dogrudur gördügünüz sis farı 20 lira ama içindeki ampul 55 wat çwkiyor.
    ben bunların içindeki ampulu çıkartıp içine 3x1 power led yerleştirdim 6 wat akım çekiyor..
    aynısından bulmanız zor..
    he bulursunuz ama onuda o fiyata almanız zor..

---------- Post added at 13:16 ---------- Previous post was at 13:11 ----------

sahibinden de ki fiyatı odur..
    yoksa burdan bazı kişilere verdim 50 tl den
    tanesi 4w çekiyo benm dediklerim görüntü aynı yalnız içinde 4 power led var ... bahar gelsinkendime getirtmeyi düşünüyorum bir çift ... eklerim ozaman fotogrflarını
    istersen 30 TL den satayım ben sana toptan fiyatına ;)

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ulem ağa didik bağrımıza basdık oldumu şinci buuu züğürt ağa seni ulem insan yağmasada gürler bee

Sıfır alındığında 250-300 lira arası bir plaka/ruhsat masraf oluyor.
    İkinci el alındığında da 150-200 lira arası bir masraf oluyor. (noter + sigorta)

2690 + 300 = 2990 (Bu fiyata koruma demiri falan dahil)
    İkinci el alındığından 2500 + 200 = 2700

Karar sizin tabii..

Bu arada dilerim arkadaş satabilir 2500 liraya.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    satılık mevzuu sabır gerektırıyo sanırım...
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Bizim insanlarımızdaki bu mantığı yıkamayız mutlu abi.Haklısın kardeş.Aradaki fark 200 lira ise sen git sıfır al.Üstüne koruma demiri çanta uzun cam kaliteli lastik takayım dediğinde cebinden 500 lira çıkar o zaman dersin keşke dinleseydim diye.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Motorun sıfırı 2690 lira zaten hocam.. 2500'e nasıl satıcaksın?
    benimki kanuni bora 3100 sıfırı + 200 lira 3lü canta seti koruma demiri siperlik+ 200 lira ruhsat plaka = 3500 tl yapar
    2500 den 1 kuruş aşagı vermem
    yazın 2750 veren vardı vermedim

---------- Post added at 20:00 ---------- Previous post was at 19:51 ----------

Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim insanlarımızdaki bu mantığı yıkamayız mutlu abi.Haklısın kardeş.Aradaki fark 200 lira ise sen git sıfır al.Üstüne koruma demiri çanta uzun cam kaliteli lastik takayım dediğinde cebinden 500 lira çıkar o zaman dersin keşke dinleseydim diye.
    satcam diye ugraşma meriç..
    satamazsam binerim diceksin kapatcaksın olayı..
    ben 3motosiklet sattım
    ölücülerde denk geldi çingene de
    ben fiyatı biçtim aklımda diceksin o fiyattan aşagıya düşmüceksin mantıklı olucak tabi =)
    ben 2600 2700 derim
    motorun başında en fazla 2500 e inerim..
    2450 vermem diceksin cıkıcaksın işin içinden..
    ben cbf sattım zamanında 2500 almıştım 2600 sattım :D

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250

ahmet abi bugün estim, gürledim, yağdım sen yoktun, nasibini alamadın. bu sabah nöbetten sonra hiç uyumadım. Akşam 1 saat uyuyup nöbete geldim. Çok yorgunum çoookk. Bugün idare edersiniz artık beni.

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satcam diye ugraşma meriç..
    satamazsam binerim diceksin kapatcaksın olayı..
    ben 3motosiklet sattım
    ölücülerde denk geldi çingene de
    ben fiyatı biçtim aklımda diceksin o fiyattan aşagıya düşmüceksin mantıklı olucak tabi =)
    ben 2600 2700 derim
    motorun başında en fazla 2500 e inerim..
    2450 vermem diceksin cıkıcaksın işin içinden..
    ben cbf sattım zamanında 2500 almıştım 2600 sattım :D
    Zaten uğraştığım yok.Bana bir zararıda yok satılırsa büyütürüm satılmazsa b.ku çıkana kadar binecem.Pazarlık ıvır zıvırı sevmem tek fiyat yazdım 1 kuruş inmem.

muhtemelen bircogunuzun toplamindan daha fazla motor alip sattim.. bir sekilde piyasayi biliyorum. bu motorun (salcano wolf icin konusuyorum) ikinci el bilmem kac kilometrede olanina 2500 lira verecek adamin aklina sasarim..

motoruna yada herhangi bir ikinci el ürününe ederinden fazla isteyenlerin avuntusudur bu cümlede.. "satilmazsa kullanirim.." bu aslinda şu demektir: "ben oltayı atayım, belki bi sazana cakarım.."

muhtemelen simdi epet kizacak arkadaslar bana ama dost aci soylermis.. 12 yildir bu isin icinde olan bir hobidasiniz olarak soyluyorum bunlari.

Dostum ya biz anlatamıyoruz ya sen anlamıyorsun.2500 verenin aklına şaşarım dediğin motora 2400 e talip çıkıyor.Kendimi avutmak için demiyorum istediğim paraya satamıcaksam satmam arkadaş.Buradan gelecek parayada ihtiyacım yok.6 ay önce sıfır almışım büyütme hayali ile ölü parasına satamam.Geçendede böyle saçma yorumlar yapıldı o yüzden ilanı kaldırmıştım bu sefer umursamıyorum.Ticari anlamda bakarsan dediğin doğru ama salcano wolf gibi piyasası olmayan motoru kimse ticari bir amaç için almıyor.Uzun süre binerim uygun fiyata başımı ağrıtmayacak motor alayım diyenler alıyor.Bunuda göz önünde bulundurmak lazım.

anlasilmayacak birsey yok ustad, hersey yeterince net ve ortada.. eger satmaksa niyetin bence 2400 cok iyi rakam senin acindan. sahibinden.com'da nice ilanlar var 2000-2200 bandinda, aylardir satilmiyor.
    selamlar, iyi sanslar..

Motosikleti
    Demir At
    meriç sıfırı 2600 diyorlarsa 2500 e biraz zor satarsın .. üstünde ne olursa olsun bunu alan adama anlatamazsın..
    sıfırı 3200 filan olsa kanuni bora hesabı az cok anlarım..
    ama adam 2800 verir sıfırına binerim mantalitesi yapar..

Dostum umrumda değil açıkcası.Satılırsa satılsın.Satılmazsa durur bahçede.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    wolf iyıdir iyi ben takmıyorum öyle şeylere. Yok satılmayacakmış, cartmış, curtmuş. Satmayıveririm. bizde memnun değilizya, hemen satacaz. Yanına 250 lik alırım gene satmam. Zaten evimin önü motor galerisi gibi. 2 titan, 1 wolf, 1 hero honda. He he

Motosikleti
    muhtemelen bircogunuzun toplamindan daha fazla motor alip sattim.. bir sekilde piyasayi biliyorum. bu motorun (salcano wolf icin konusuyorum) ikinci el bilmem kac kilometrede olanina 2500 lira verecek adamin aklina sasarim..

motoruna yada herhangi bir ikinci el ürününe ederinden fazla isteyenlerin avuntusudur bu cümlede.. "satilmazsa kullanirim.." bu aslinda şu demektir: "ben oltayı atayım, belki bi sazana cakarım.."

muhtemelen simdi epet kizacak arkadaslar bana ama dost aci soylermis.. 12 yildir bu isin icinde olan bir hobidasiniz olarak soyluyorum bunlari.

Bu sayfadaki bir çoğunun toplamından fazla motosiklet almış satmış olabilirsin hatta benden bile fazla motosiklet almış satmış olabilirsin ( bir zaman profosyenel anlamda motosiklet alım satımı ile uğraştım şimdiki motorum 161. motorumdur) piyasa belirlenirken elbette ürünün sıfır fiyatı gözönüne alınması gereken bir etkendir ancak satılık olan ürünün o anki durumuda göz önüne alınmalıdır örnek vermem gerekirse : Yamaha YBR ler hepimizin bildiği gibi sağlam ve dayanıklı motorlardır motor ömürleri en az 50-60 bin km dir sıfır ederi şu anki piyasada 4100 tl dir fakat sıfır alırken 4100 tlden sonra ödenmesi gereken bazı bedellerde vardır (plaka ve ruhsat giderleri gibi) bunlarla beraber 4400 TL gibi bi rakam çıkacaktır ortaya. Lakin güvenli ve rahat kullanım için bazı eklemeler yapılması gerekirse ( kaliteli bir çift lastik, koruma demiri, yan çanta,arka çanta v.s) bunlarla beraber bu rakam 4900-5000 TL lere kadar çıkacaktır. Ben bunları göz önüne alırım YBR yi 5000 TL ye malederim fakat hiççç satmam 50-60 bin hatta 100 bin e kadar kullanırım deniliyorsa ve bundan eminseniz sıfır almak en iyisidir.
    Ama arkadaş ben alırım bi 10-20 bin sürerim sonrada satar değiştirim denilirse 5000 TL ye gelen YBR ikinci elde 3000 TL ye zor gidecektir arada 2000 TL ye varan bi zarar konusu
    Gelelim Salcanoya ;
    Bence sıfırına (çıplak haline) 3000 TL vermektense ikinci el dolu haline 2500 lira vermek daha evladır çünkü kullanıldıktan sonra verilen 2500 TL en az 2300 TL olarak döner ama diğerinde verilen 3000 TL 2000 TL olarak döner
    birinde zarar= 200-300 TL DİĞERİNDE = 800-1000 tl ayva var nar var yarı yarıya zarar var demişler

Satılmazsa kullanırımdan kasıtsa kişinin avlıyacak sazan aramasından ziyade tuzunun kuru olduğunu gösterir bence o malın parasına ihtiyacı yoktur demekki diğer türlü sahibinden comda ihtiyacı olan insanların ilanlarının her gün düşen fiyatlarını herkes gibi sende görmüşsündür mutlaka

Bu arada burası paylaşım formu her hobidaşımızın düşüncesini özgürce paylaşabileceği bi sayfa sana niye kızalım değerli hobidaşım

Dip Not : 161 adet motorun arasında 2 tane sıfır aldım 1i mobilet 1i 91 jawa ts 350 idi pek sıfır alma taraftarı değilimdir yani

---------- Post added at 23:54 ---------- Previous post was at 23:34 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahmet abi bugün estim, gürledim, yağdım sen yoktun, nasibini alamadın. bu sabah nöbetten sonra hiç uyumadım. Akşam 1 saat uyuyup nöbete geldim. Çok yorgunum çoookk. Bugün idare edersiniz artık beni.
    Hani la hiç duymadım ben gürleme falan desene alalım sana bi cbr 250 ağa lafımı olur deye o zaman duyardım bak sanki aldırcaz sıfır cbr 250 (ikinci el oluveriydi nolcak farketmez)
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Demir At
    Bu sayfadaki bir çoğunun toplamından fazla motosiklet almış satmış olabilirsin hatta benden bile fazla motosiklet almış satmış olabilirsin ( bir zaman profosyenel anlamda motosiklet alım satımı ile uğraştım şimdiki motorum 161. motorumdur) piyasa belirlenirken elbette ürünün sıfır fiyatı gözönüne alınması gereken bir etkendir ancak satılık olan ürünün o anki durumuda göz önüne alınmalıdır örnek vermem gerekirse : Yamaha YBR ler hepimizin bildiği gibi sağlam ve dayanıklı motorlardır motor ömürleri en az 50-60 bin km dir sıfır ederi şu anki piyasada 4100 tl dir fakat sıfır alırken 4100 tlden sonra ödenmesi gereken bazı bedellerde vardır (plaka ve ruhsat giderleri gibi) bunlarla beraber 4400 TL gibi bi rakam çıkacaktır ortaya. Lakin güvenli ve rahat kullanım için bazı eklemeler yapılması gerekirse ( kaliteli bir çift lastik, koruma demiri, yan çanta,arka çanta v.s) bunlarla beraber bu rakam 4900-5000 TL lere kadar çıkacaktır. Ben bunları göz önüne alırım YBR yi 5000 TL ye malederim fakat hiççç satmam 50-60 bin hatta 100 bin e kadar kullanırım deniliyorsa ve bundan eminseniz sıfır almak en iyisidir.
    Ama arkadaş ben alırım bi 10-20 bin sürerim sonrada satar değiştirim denilirse 5000 TL ye gelen YBR ikinci elde 3000 TL ye zor gidecektir arada 2000 TL ye varan bi zarar konusu
    Gelelim Salcanoya ;
    Bence sıfırına (çıplak haline) 3000 TL vermektense ikinci el dolu haline 2500 lira vermek daha evladır çünkü kullanıldıktan sonra verilen 2500 TL en az 2300 TL olarak döner ama diğerinde verilen 3000 TL 2000 TL olarak döner
    birinde zarar= 200-300 TL DİĞERİNDE = 800-1000 tl ayva var nar var yarı yarıya zarar var demişler

Satılmazsa kullanırımdan kasıtsa kişinin avlıyacak sazan aramasından ziyade tuzunun kuru olduğunu gösterir bence o malın parasına ihtiyacı yoktur demekki diğer türlü sahibinden comda ihtiyacı olan insanların ilanlarının her gün düşen fiyatlarını herkes gibi sende görmüşsündür mutlaka

Bu arada burası paylaşım formu her hobidaşımızın düşüncesini özgürce paylaşabileceği bi sayfa sana niye kızalım değerli hobidaşım

Dip Not : 161 adet motorun arasında 2 tane sıfır aldım 1i mobilet 1i 91 jawa ts 350 idi pek sıfır alma taraftarı değilimdir yani

---------- Post added at 23:54 ---------- Previous post was at 23:34 ----------

Hani la hiç duymadım ben gürleme falan desene alalım sana bi cbr 250 ağa lafımı olur deye o zaman duyardım bak sanki aldırcaz sıfır cbr 250 (ikinci el oluveriydi nolcak farketmez)
    cepte para hazır olucak ne motorlar var istanbulda
    anes motorda vardı bi tane geçen ay cbr250 750 km kappa çantalı 8000 e gitti..
    çalıştıgım yerdeki elamanlar 9 binde cbfi 2.500 sattılar..
    şuna geliyorum.. tok satıcı olabilirsin ama bir yandan da ne motosikletler kaçıyor pahalıya satayım derken..
    istanbulun bu huyu çok güzel..

Motosikleti
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cepte para hazır olucak ne motorlar var istanbulda
    anes motorda vardı bi tane geçen ay cbr250 750 km kappa çantalı 8000 e gitti..
    çalıştıgım yerdeki elamanlar 9 binde cbfi 2.500 sattılar..
    şuna geliyorum.. tok satıcı olabilirsin ama bir yandan da ne motosikletler kaçıyor pahalıya satayım derken..
    istanbulun bu huyu çok güzel..
    cc yükseltme yada tarz değiştirme işlerinde en iyi değerlendirme yolu takastır bence yeterki sen üste verecek ol senin tuzun kuru karşındaki adam (yüksek cc yada değişik tarz motosikletin sahibi) ihtiyaç sahibi olsun çin malı ile takas olmaaaaazzzzz diye koca koca yazıpta mondial,asya scooterlarla takas edilen çok yamaha, honda gördüm ben

Motosikleti
    Demir At
    cc yükseltme yada tarz değiştirme işlerinde en iyi değerlendirme yolu takastır bence yeterki sen üste verecek ol senin tuzun kuru karşındaki adam (yüksek cc yada değişik tarz motosikletin sahibi) ihtiyaç sahibi olsun çin malı ile takas olmaaaaazzzzz diye koca koca yazıpta mondial,asya scooterlarla takas edilen çok yamaha, honda gördüm ben
    abi ona göre de fiyat bişiyor adam
    cash para olunca 8 diyor
    takas olunca 10 diyor..
    abi canlıyı gösterdin mi istanbulda adam babasını satar..
    9 bin km de 3 aylık motosiklet bak cbf ten bahsediyorum :D
    2500 sattı bizimkiler :D haber verseler ben alırdım
    canlı elinde olucak abi para :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)