Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya arkadaslar ben benzin muslugunu yedege alinca motor bir iki km gittikten sonra duruyor. Normalde cok daha fazla gitmesi gerekmez mi yedekle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaslar ben benzin muslugunu yedege alinca motor bir iki km gittikten sonra duruyor. Normalde cok daha fazla gitmesi gerekmez mi yedekle.
    Yedeğe alacağına kapatıyorsun galiba
    gezginmotor bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedeğe alacağına kapatıyorsun galiba
    bana da öyle geldi.. geçen gün bende musluğu kapatım 1-2 km yol almıştım. gerçi yokuş aşağı idi yoksa o kadarda gitmezdi.. Yedeğe 1 defa geçtim ondada bi 6-7 km kullanmıştım.. Okan bu aksiliklerde hep seni mi buluyor.. Sana motosikletin üstünde iken bi kurşun döktürelim, olmıycak böyle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Bu arada dün benim kurt acıkmış.. Aç karnını iyice bi doyurdum..

Yok be abi. Bak dun gene denedim. Toplam 3 konumu var benzin muslugunun. uc konumunu da denedim sadece bir konumda motosiklet gidiyor. Hayir anlamadim yani bu yedek icin ekstradan bi aksiyon mu yapmak lazim

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Benzin komple bitince musluğu söküp bakmak lazım.

Yedek depo tıkalı veya benzin geçmesi için ince kanallar kapalı yani arızalı olabilir.

bunun için servise mi gitmek zorundayım yoksa kendi kendime yapabileceğim birşey var mıdır

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun için servise mi gitmek zorundayım yoksa kendi kendime yapabileceğim birşey var mıdır
    Aslında zor birşey değil,elinizden geliyorsa benzin deposunu tamamen boşaltın(yedek depoda)fakat yedek depo çalışmadığı için siz boşalttım zannedip musluğu söktüğünüzde bayağı(yedekte1 lt benzin olur)benzin boşa akar.Musluğu söktükten sonra musluğun çoğunlukla beyaz renkte plastik olan karbüratöre benzin akışını sağlıyan parçayı inceleyin tıkalı veya arızalıysa yenisini takın.(Takarken contalarına dikkat edin depoya benzin koydunuzmu akıp gider)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana da öyle geldi.. geçen gün bende musluğu kapatım 1-2 km yol almıştım. gerçi yokuş aşağı idi yoksa o kadarda gitmezdi.. Yedeğe 1 defa geçtim ondada bi 6-7 km kullanmıştım.. Okan bu aksiliklerde hep seni mi buluyor.. Sana motosikletin üstünde iken bi kurşun döktürelim, olmıycak böyle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Bu arada dün benim kurt acıkmış.. Aç karnını iyice bi doyurdum..

http://i.hizliresim.com/WnG9d2.jpg
    Salih fazla yedirmişin kusturucan
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında zor birşey değil,elinizden geliyorsa benzin deposunu tamamen boşaltın(yedek depoda)fakat yedek depo çalışmadığı için siz boşalttım zannedip musluğu söktüğünüzde bayağı(yedekte1 lt benzin olur)benzin boşa akar.Musluğu söktükten sonra musluğun çoğunlukla beyaz renkte plastik olan karbüratöre benzin akışını sağlıyan parçayı inceleyin tıkalı veya arızalıysa yenisini takın.(Takarken contalarına dikkat edin depoya benzin koydunuzmu akıp gider)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Salih fazla yedirmişin kusturucan
    yok abicim.. 40 Tl lik (40/4,68: 8,55 lt) aldım bu hale geldi ama daha deponun üst kısmı boş idi.. bi 2-3 litre daha alırdı.. işte ondan sonra kusmaya başlardı..

Bu arada dün Ankara mız sular altında ve trafik felç idi.. benim motosikletle yarıya kadar su içinden geçtim.. Maşallahı var..

Otomobil sürücüleri trafikte beklerken yanlarından ve suyun içinden geçmek oldukça keyifli oluyor..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Arkadaşlar nisan sonunda Motosikletimi kaydırıp bileğimin üstüne düştüm ,bileğim kırıldı.Ameliyat oldum,bileğime titanyum parça falan taktılar.
    Motosikleti satıp birdaha kullanmamaya karar verdim.Topcase'in solu ,sol ayna ve koruma demirinde çizik var(Eğik göçük yok).(12 bin km de) 2012 model. 2 adet nitro kask ,2 adet venom dizlik,1 çift koruma eldiven ,1 adet venom korumalı ceketi de yanında vereceğim.
    Henüz herhangibir siteye ilanını koymadım.Duyurulur

Motosikleti
    Alıntı ersin90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar nisan sonunda Motosikletimi kaydırıp bileğimin üstüne düştüm ,bileğim kırıldı.Ameliyat oldum,bileğime titanyum parça falan taktılar.
    Motosikleti satıp birdaha kullanmamaya karar verdim.Topcase'in solu ,sol ayna ve koruma demirinde çizik var(Eğik göçük yok).(12 bin km de) 2012 model. 2 adet nitro kask ,2 adet venom dizlik,1 çift koruma eldiven ,1 adet venom korumalı ceketi de yanında vereceğim.
    Çok geçmiş olsun, üzüldüm..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Geçmiş olsun. Sen gene sahibinden.com a koy kardeş. Fiyatı uygun tutarsan satılır hemen.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Teşekkür ederim. Acelem yok,acil paraya ihtiyacım da yok.Biraz daha toparlayayım kendimi,ilan veririm olmadı.
    Arkadaşlar korumasız kesinlikle binmeyin şu merete.Sadece kask bir ise yaramıyor. Koruma ceket haricinde,dizlik,bileklik,bel koruma kesinlikle kullanın .

Motosikleti
    Salcano Wolf S
    Merhaba arkadaşlar... Wolf'un karbüratörün sol tarafında (jiklenin yanı) karbüratörde siyah ince bir hortum takılı. ucu taa aşağıya kadar iniyor.
    Benzin tahliye hortumu diye biliyorum. Bu boru eski gibi geldi bana ve hortumu da değiştirdim. Bi Ucunu elimle kıvırıp kapatınca motor 5-10 sn. sonra stop ediyor. Tam olarak bu borunun görevi nedir?
    Bir de 2 gündür yağış var inceden. Dün hafif yağışta bindim motora. Bir-iki km kadar gittim. Ama 2. veya 3. viteste yavaş giderken ara ara gaz kesilmeler başladı. Duracakmış gibi yavaşlarken tırrrtt yaptı stop etti. Buji yeni kabloda problem yok. Sonra 3-4 marşta tekrar çalışıyor. Biyerlerine su mu kaçıyor ki? Onca kış-çamur bindim tık demedi. Siz bu durumu nasıl yorumlarsınız? Hoşçakalın...
    tahsins bunu beğendi.

Motosikleti
    Emrah zaten sorunun cevabınıda yazmışsın.. o borudan karburatör hava alıyor. Eğer su girerse tekletir. Ben yağmurda su aldığından teklettiğinden hortumu çıkattım. şimdi sorun yok. Bide öyle dene bence.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    ersin geçmiş olsun Allah beterinden korusun Allah bir daha göstermesin inş.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Ersin'in motorunu bir aksilik olmazsa ben alacağım. Anlaştık ve sözleştik. İnşallah ikimiz için de hayırlı olur.

Motosikleti
    Alıntı notyetktu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ersin'in motorunu bir aksilik olmazsa ben alacağım. Anlaştık ve sözleştik. İnşallah ikimiz için de hayırlı olur.
    Hayırlısı olsun. Wolf için çinliler arasındaki en sorunsuz motor diyebilirim. Hele ybrnin 5 500tl gibi bir fiyata satıldığını düşünürsek, wolf candır can

Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Teşekkür ederim Arkadaşlar. Allah kaza bela vermesin,aman dikkatli sürün korumasiz binmeyin
    Edip ile konuştuk anlaştık. Hafta içi buluşup motoru göstereceğim Edip'e.

Motosikleti
    Salcona wolf 2014
    Sa. Yamaha ybr esdnin koruma demirini takıla biliyormu ? http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-ybr-esd-125-motor-koruma-demiri-k-125-koruma-demir-155606799/detay

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)