Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R1 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba

R1 ile ilgili tamirci arayışı olan arkadaşlarımız için Ümraniye sanayide Ergün ustayı tavsiye edebilirim.
    Kendisi 35 yıllık ustadır ve başta R1 olmak üzere her türlü büyük motorlar da hem fiyat hem işçilik konusunda rakipsizdir.

ERGÜN USTA
    ÜMRANİYE SANAYİ SİTESİ
    T BLOK NO 51

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DisturbedXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25, Yamaha R6
    Merhaba arkadaşlar, forumda aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Şöyle bir sorum olacaktı tuhaf karşılayanlar olabilir Daha önce motosiklet deneyimim olmadı ancak eğitim,evrak işlerini halledip 2008-2014 arası bir model almayı planlamaktayım. Sizce benim gibi deneyimsiz birinin ilk motorunun R1 olması mantıksızmıdır?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı DisturbedXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, forumda aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Şöyle bir sorum olacaktı tuhaf karşılayanlar olabilir Daha önce motosiklet deneyimim olmadı ancak eğitim,evrak işlerini halledip 2008-2014 arası bir model almayı planlamaktayım. Sizce benim gibi deneyimsiz birinin ilk motorunun R1 olması mantıksızmıdır?
    bende r1 yok hocamda başlangıç için ideal motorlardan biridir.verdiği güven, görüntüsü ,gaz tepkisiyle sesiyle motora sevdirir.şimdiden hayırlı olsun
    DisturbedXL bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Bugun bende soruya farklı bir cvp vermek istedim. R1 yok bende s triple var daha ufak fena değil gücü kuvveti tabi r1 kdr değil.

Bence r1 baslangic icin en uygun makinalardan biri. Gaz tepkisi kolay kontrol rahat veya H2 kawa oda olabilir.
    DisturbedXL, Monty ve Karıncaezmez bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha R25, Yamaha R6
    Sayenizde aldım gazı İlk motorum hayırlısıyla R1 olacak, sorumu yanıtladığınız için sağolun
    burak burk, Salurbey ve Sokollu bunu beğendiler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Hadi hayırlı olsun. Kapalı alanda çalış ve son bir tavsiye,forumda yenisin , Ahmet isminde kıymetli bir arkadaşımız var. R1 ile yaptığı kaza sonunda felç geçirdi,çok güzel bir yazim , anlatımı var.

Okumanı tavsiye şiddetle tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

Burak,biraz daha gaz versek f16 alır mı ne dersin ne yapsak

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onun aşkı bana extra large bana extra large bana extra large
    Giydim ama benim boyum kaç benim kilom kaç
    Daha benim yaşım kaç

Onu çok sevmek söyle neye yarar
    Yapıştırırsın o bir daha kırar
    Söyledim sana o bir şey olmaz dedi
    Gezindim bulamadım onun gibisini

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Bunların yeni çıkanları çift silindire mi düşmüş ? youtube da birisi r1 etiketiyle video koymuş milleti trollüyor sanıyorum r25 le fıtı fıtı.

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun bende soruya farklı bir cvp vermek istedim. R1 yok bende s triple var daha ufak fena değil gücü kuvveti tabi r1 kdr değil.

Bence r1 baslangic icin en uygun makinalardan biri. Gaz tepkisi kolay kontrol rahat veya H2 kawa oda olabilir.
    Lan dedim n'oluyor! "H2 kawa da olabilir"'i okuyunca anladım :D
    Salurbey bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunların yeni çıkanları çift silindire mi düşmüş ? youtube da birisi r1 etiketiyle video koymuş milleti trollüyor sanıyorum r25 le fıtı fıtı.
    Hayır, 4 silindir fakat Crossplane diye tabir edilen motor teknolojisinden dolayı ateşleme bilindik dört silindirliler gibi değil yani neredeyse iki silindir, iki silindir patlama yapıyor gibi düşünebiliriz (2-3-1-4) dolayısıyla ses çift silindir gibi çıkıyor.

Video daha açıklayıcı olacaktır.
    matrax33 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır, 4 silindir fakat Crossplane diye tabir edilen motor teknolojisinden dolayı ateşleme bilindik dört silindirliler gibi değil yani neredeyse iki silindir, iki silindir patlama yapıyor gibi düşünebiliriz (2-3-1-4) dolayısıyla ses çift silindir gibi çıkıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=oEXUrO5wYcE

Video daha açıklayıcı olacaktır.
    normal 4 silindir motorlarda iki iki patlıyor yani bu biraz verimsizdi ve bunun yerine her piston farklı zamanlarda patlarsa verim dahada artacaktı.

belki komik olabilir fakat şöyle bir örnek vermek istiyorum; at 4 nala koşarken hiç dikkat ettiniz mi? atların ayaklarına piston diyelim. atların 4 pistonu var fakat hepsi farklı zamanlarda iş görüyor. peki iki iki koşmaya çalışsaydı bu kadar verimli olabilir miydi?

videoda daha iyi anlayacaksınız;

not: ne için alıntı yaptım bilmiyorum.

şuraya bak :D r1 başlığındayız ama r1 kullananlardan çok kullanmayanlar mesaj yazıyor :D

Motosikleti
    Yamaha R25, Yamaha R6
    R1 ve kawa H2 modellerini başlangıç için öneren kardeşlerimin alacağı olsun, espri olarak kabul ediyorum Ha ozaman neden sordun birader? diye soracak olursanız o zamanlar bu konuda çok yetersiz bilgilerim vardı ama şu an katıldığım düzenli sürüş eğitiminde kullandığım motorlar olsun, hocalarımın verdiği bilgiler olsun tüm bunları değerlendirdiğimde istenmeyecek sonuçlara ulaşacaktım muhtemelen.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı DisturbedXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R1 ve kawa H2 modellerini başlangıç için öneren kardeşlerimin alacağı olsun, espri olarak kabul ediyorum Ha ozaman neden sordun birader? diye soracak olursanız o zamanlar bu konuda çok yetersiz bilgilerim vardı ama şu an katıldığım düzenli sürüş eğitiminde kullandığım motorlar olsun, hocalarımın verdiği bilgiler olsun tüm bunları değerlendirdiğimde istenmeyecek sonuçlara ulaşacaktım muhtemelen.
    Demek ki neymiş?
    Okumak faydalı bir şeymiş.
    Öyle zırt diye yazıp, pırt diye cevap beklemeyecekmişsin. Biraz araştırıp emek
    verecekmişsin. ;)

Motosikleti
    Yamaha R25, Yamaha R6
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki neymiş?
    Okumak faydalı bir şeymiş.
    Öyle zırt diye yazıp, pırt diye cevap beklemeyecekmişsin. Biraz araştırıp emek
    verecekmişsin. ;)
    Aynen öyle
    -Black- bunu beğendi.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    R1 kullananların hepsi rahmetli mi oldu ? Nerde bu millet

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R1 kullananların hepsi rahmetli mi oldu ? Nerde bu millet
    türkiye de kaç r1 var ki

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiye de kaç r1 var ki
    Youtube videolarına bakarsak epeyce olması lazım
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Pilot90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR 1000
    ben varim daha yaa ;)
    almanya'da sizi temsil ediyorum.

Motosikleti
    Yamaha R1 - Yamaha R25

Bende de var, çok şükür ölmedik henüz...
    2015 sonra R1 Hakkında merak ettiğiniz ne varsa sorabilirsiniz, seve seve yardımcı olurum.
    MotorumdaKomple titanium SC PROJECT Egsoz, BMC Filtre ve Memento Mori'nin Bana Özel Custom yazılımı mevcut.

S. Aleyküm 2005 R1 almak üzereyim ama çok fazla bir bileğiyle sahip değilim motor hakkın da sorunları neler sesi nasıl ? Bu model r1 alınır mı ? Bu yıl modelleri nasıl bileğisin olan var mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)