Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

KYMCO-AGLITY 125 mi? SUPER 8 mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı .ozgur. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agilitynin daha tasarruflu oldgunu söylemissinz fakat cogu forumda city ve super 8 daha tasarruflu deniyordu... Asm agility knusunda baya tecrübeli ve bilgilisin okuduklarm kadarıyla bu görünüş açısından bi sennde yorumunu almak isterim motor la ilgili tek sıkıntım o görünüm.. yukardaki linkte belirttigim gbi kişi cok yukardamı duruyor yksa o mankenden kaynaklanan bişeymidir.

ve sen simdi agility kullanan biri olarak city mi agility mi yoksa super 8 mi onerirsin

teşekkürler simdiden
    Şahsen ben artık Agility'nin sıfırına 3500 TL vermem Super8 ve Agility City varken.

Agility'nin görünümü bu 2 motor yanında malesef sönük kalıyor.

Esasında 2006 yılında Agility 12" jantları ve 9.2 hp'lik motoru ile sınıfına farklı bir soluk getirmişti.

Fakat şimdi çoğu Taiwan malı 125-150 cc motor 10 hp'den aşağı değil ve bunların jantları 14",16" gibi ebatlarda.

Şimdi motor alacak olsam SYM Fiddle 2'nin malesef gölgesinde kalan ve piyasaya geç sürülen Kymco Like 125 alırdım.

Agility City ve Super8'in motoru yanılmıyorsam Agility ile (GY8 kodlu olması lazım). City ve Super8'in jant ebatları büyük olduğu için kalkışta biraz gecikme yaşıyor olabilirler ki testlerde de böyle belirtiliyor.

Özetle;

Bayilerden ucuza Agility alınabiliyorsa Agility almalı fakat imkan varsa Agility City, Super8 ve Like 125-200 gibi scooterlar bence daha modern çizgilere sahip.

Bilmem anlatabildim mi?
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen ben artık Agility'nin sıfırına 3500 TL vermem Super8 ve Agility City varken.

Agility'nin görünümü bu 2 motor yanında malesef sönük kalıyor.

Esasında 2006 yılında Agility 12" jantları ve 9.2 hp'lik motoru ile sınıfına farklı bir soluk getirmişti.

Fakat şimdi çoğu Taiwan malı 125-150 cc motor 10 hp'den aşağı değil ve bunların jantları 14",16" gibi ebatlarda.

Şimdi motor alacak olsam SYM Fiddle 2'nin malesef gölgesinde kalan ve piyasaya geç sürülen Kymco Like 125 alırdım.

Agility City ve Super8'in motoru yanılmıyorsam Agility ile (GY8 kodlu olması lazım). City ve Super8'in jant ebatları büyük olduğu için kalkışta biraz gecikme yaşıyor olabilirler ki testlerde de böyle belirtiliyor.

Özetle;

Bayilerden ucuza Agility alınabiliyorsa Agility almalı fakat imkan varsa Agility City, Super8 ve Like 125-200 gibi scooterlar bence daha modern çizgilere sahip.

Bilmem anlatabildim mi?
    Evet tesekkürler gercekten bu durumda agility city e dogru bir kayış yaşanmaya basladı

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Evet tesekkürler gercekten bu durumda agility city e dogru bir kayış yaşanmaya basladı
    Sıfır Agility almaktansa ikinci el Agility City almak daha mantıklı bence.

Agility City'ye binenler zaten gözünü kısa sürede üstlere diktiği için (4500 TL'yi motora başlangıç için verenlerin gelir durumu kanımca hatrı sayılır miktardadır) ikinci el temiz City bulunabilir.

Fakat ben fazla binmem küçük scootera denilirse ikinci el Agility alıp belli bir tecrübe edindikten sonra maxi-scootera geçilebilir.(ki bence en mantıklısı budur)

Esasında ben City'yi de gereksiz pahalı buluyorum.Sen Kymco düşmanı mı oldun diyenler olabilir ama alakası yok

Sıfır City almaktansa ikinci el Sym Joyride Evo veya Piaggio Carnaby alınabilir.

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır Agility almaktansa ikinci el Agility City almak daha mantıklı bence.

Agility City'ye binenler zaten gözünü kısa sürede üstlere diktiği için (4500 TL'yi motora başlangıç için verenlerin gelir durumu kanımca hatrı sayılır miktardadır) ikinci el temiz City bulunabilir.

Fakat ben fazla binmem küçük scootera denilirse ikinci el Agility alıp belli bir tecrübe edindikten sonra maxi-scootera geçilebilir.(ki bence en mantıklısı budur)

Esasında ben City'yi de gereksiz pahalı buluyorum.Sen Kymco düşmanı mı oldun diyenler olabilir ama alakası yok

Sıfır City almaktansa ikinci el Sym Joyride Evo veya Piaggio Carnaby alınabilir.

ya aslında benim isteklerimi en iyi karşılayan bws oluyordu ama malesef temizinini bulmak zor ki bulsamda almam fazla yakıyor öyle buyük motorluk işim yok yani küçük hafta sonları (ki yada geliyor artık) gezmelik sehir içinde ulasımı kolay okula gelip gidebilcegim canım sıkıldıgında cıkıp gezebilecegim bir motor istiyorum bunu dedigimde herkez hemen beat demişti fakat performansıda yani motordanda keyif almak lazım arkadan biri ittiriyormuş gibi gidiyor motor daha dogrusu gitmiyorda denebilir bundan dolayı agility tercihim olmuştu 2. ele güvenmiyorum ama sıfırınada okadar para verilmez diyorsun bakalım artık karar vermek lazım

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    agilitynin daha tasarruflu oldgunu söylemissinz fakat cogu forumda city ve super 8 daha tasarruflu deniyordu... Asm agility knusunda baya tecrübeli ve bilgilisin okuduklarm kadarıyla bu görünüş açısından bi sennde yorumunu almak isterim motor la ilgili tek sıkıntım o görünüm.. yukardaki linkte belirttigim gbi kişi cok yukardamı duruyor yksa o mankenden kaynaklanan bişeymidir.

ve sen simdi agility kullanan biri olarak city mi agility mi yoksa super 8 mi onerirsin

teşekkürler simdiden
    süper 8 ve agility city nin motoru ağility ile aynı sadece bazı noktaları geliştirilmiş.
    bu 3 motorunda selesi diğer marka scoteerler göre yüksektir. ve içlerinde en rahat oturma ve kullanma pozisyonu olan aglty dir.
    yakıt konusunda başkalarını bilmem ben her 50-100 mt.de yavaşlanılması veya durulması gereken bir yerde yaşıyor ve motor kullanıyorum. üçü arasında en pratik, az yakan ve amortisörleri en yumuşak olan motor agilty dir.
    şu anda SYM FİDLLE II kullanıyorum 1,5 yıldır. bu hepsinden rahat ve daha az yakanı. kymco servisi arkadaşımdır, aynı zamanda ortak ytanıdığımız bir akrabası var ona da fidlle ll aldırdı hem sağlam hem az yakıyor diye.
    dediğim gibi sorduğun 3 motoruda kullandım ve bazı sıkıntılar olduğu için sattım.
    süper 8 amortisörleri çok sertti, birde agility kadar pratik ve seri değil.
    city nin selesi bir garip kesinlikle rahat oturamazsın.
    bana sorarsan ben öncelikle amaca bakarım, bu nedenle görünüş ikinci planda kaldığı için bu üç motordan agility alırım.(fiyatlarını hiç dikkate almıyorum.)
    ama sana tavsiyem LİKE al diyeceğim fiyatı pahalı. bir de sym leri incele derim.
    hangisini alırsan al benim gibi yapma ( bu motorları ilk çıktığında Alanya da alan ilk kişi hep benim. süper 8 'i hiç binmeden karşıdan bakarak aldım.)
    mutkala bir şekilde kullan ve özellikle otourma pozisyonuna ve amortisör sertliklerine bak ve öyle al.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper 8 ve agility city nin motoru ağility ile aynı sadece bazı noktaları geliştirilmiş.
    bu 3 motorunda selesi diğer marka scoteerler göre yüksektir. ve içlerinde en rahat oturma ve kullanma pozisyonu olan aglty dir.
    yakıt konusunda başkalarını bilmem ben her 50-100 mt.de yavaşlanılması veya durulması gereken bir yerde yaşıyor ve motor kullanıyorum. üçü arasında en pratik, az yakan ve amortisörleri en yumuşak olan motor agilty dir.
    şu anda SYM FİDLLE II kullanıyorum 1,5 yıldır. bu hepsinden rahat ve daha az yakanı. kymco servisi arkadaşımdır, aynı zamanda ortak ytanıdığımız bir akrabası var ona da fidlle ll aldırdı hem sağlam hem az yakıyor diye.
    dediğim gibi sorduğun 3 motoruda kullandım ve bazı sıkıntılar olduğu için sattım.
    bana sorarsan ben öncelikle amaca bakarım, bu nedenle görünüş ikinci planda kaldığı için bu üç motordan agility alırım.(fiyatlarını hiç dikkate almıyorum.)
    ama sana tavsiyem LİKE al diyeceğim fiyatı pahalı. bir de sym leri incele derim.
    hangisini alırsan al benim gibi yapma ( bu motorları ilk çıktığında Alanya da alan ilk kişi hep benim. süper 8 'i hiç binmeden karşıdan bakarak aldım.)
    mutkala bir şekilde kullan ve özellikle otourma pozisyonuna ve amortisör sertliklerine bak ve öyle al.
    Görüşleriniz için teşekkürler.

Fiddle 2 benim de hoşuma giden bir scooter.

İlk defa scooter alacak olsam Fiddle ile Agility arasında büyük tereddüt yaşardım herhalde.

Fiddle hepsinden az yakıyor dediniz. Benim motor 100 km'de ort. 2.5 lt. civarı yakıyor şehir içinde.

Fiddle ne kadar yakıyor ve performansı Agility'ye göre nasıl? (kalkışı,son hızı,ara hızlanması)

Bir de Fiddle'ın sele altına kask sığıyor mu?

Selamlar.

Motosikleti
    Sürekli Değiştiriyorum :)
    ben de üçünü uzun süre kullandım en son agility de kaldım kesinlikle agility 125 derim
    istiyorsan maddi sebeplerden dolayı satıyorum gelip görebilirsin fiyatta yardımcı olmaya çalışacağım
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...lity-125/detay
    Mobylette->Peugeot 103->Agility 125->Ybr 125->Cbr 125 R->Ybr Esd 125->?

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    SÜper 8 de enjeksiyon var diye duymustum..

Motosikleti
    kymco agility city 125
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kesinlikle tabii oturup bir rahatlıgına seriligine kalkışına vs. bakarak alıcagım ama öncelikle sizlerden bir bilgim olsn tecrübeli kişilersiniz sonucta ve yardımlarınız oldu evet cok teşekkürler herkeze. sizin dediginize görede agility agır basıyor gercektn kötü durum sym fiddle2 yede bakacagım bir .. teşekkrler tekrardan

özgür neye karar verdin?

Motosikleti
    kymco agility city 125
    asımın actıgı paylasım bölümüne yazmıstım yarın gıdıp agılıty 125 alacagım . nedenıne gelincede diger motrlardan gercekten daha seri bws gibi bi iki zamanlıyla es deger sayılabilir derecede perf. ara hızlanması vs. hosuma gtti motorun ustunde hem artcı hemde suren rahat edıyor fakat tek korkum viraj dı onada alısırsın dediler ve agility alıyorum

Bende düşünüyorum agility 125 ama viraj olayını anlamadım biraz açarmısınız motor virajda sıkıntılı mı?

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    asımın actıgı paylasım bölümüne yazmıstım yarın gıdıp agılıty 125 alacagım . nedenıne gelincede diger motrlardan gercekten daha seri bws gibi bi iki zamanlıyla es deger sayılabilir derecede perf. ara hızlanması vs. hosuma gtti motorun ustunde hem artcı hemde suren rahat edıyor fakat tek korkum viraj dı onada alısırsın dediler ve agility alıyorum
    agility 125 ve fidlle-2 konuştuğumuz motorlar arasında viraj kabiliyeti en iyi olanıdır.manevra kabiliyeti yüksek ve kullanması pratik motorlardır. sadece seri motor olduğu için limitlerini bilip ona göre kullanmak lazım.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

Motosikleti
    kymco süper 8
    burda süper8 in hakkı yenmiş gibi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler