Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hyosung ms3 250 Maxi-Scooter hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR istiyor..
    Motosiklet hakkında bir çok yoruma tanık oldum, alanlar 3 bin km de hemen 2-3 bin tl zararla satışa koymuşlar. yedek parçası vs. nasıl bir motosiklettir merak ediyorum, ya ybr alacağım yada maxiscooter o yüzden biraz araştırma yaptım ve bütçeye uygun geldi bu scooter..

bütçem; max. 5000 TL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    5000 tl bütçen varsa SYM GTS 250 al.

2 sene MS3 kullandım, sormak istediğin şeyler varsa özelden mesaj at ama 5000 TL varsa MS3 alma.

Motosikleti
    YBR istiyor..
    gts250 nin fiyatı 8500 tl, bütçem maximum 5000 tl zaten.

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Sıfır alacaksan MS3'te 7900 TL zaten. 5000 TL'e sıfır maxi alamazsın.

O fiyat aralığında 0 km Kymco Agility City öneririm.

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    MS3 2 yıl kullanmış birisin ve sence + ve - özellikler nelerdir ? Veya kullanan biri varsa yazabilir mi ?

Motosikleti
    hyosung ms3 250
    ms3 alıcak arkadaşlar 8 aydır 2008 model ms3 üm var kimsenin sölediğine aldırış etmeyin benide alırken çok caydırmaya çalıştılar yani çoğu motorcu arkadaşım ama hepsi şimdi ii motormuş diyo çünkü ben bu motoru kullanmıştım sym 250 likte kullandım kymco xcitingde kullandım ama bundaki sesi ve performansı alamadım tek zayıf yönü malzeme kalitesi biraz zayıf ama oda kabul edilebilir kesinlikle 8 ayda 7500 km yaptım yazın tatile gittim 2000 km yaptım 1 haftada kesinlikle geçerli bi motordur tek yaşadığım sıkıntı arka rulman ses yapıyodu 40 liraya değiştirdim parça sıkıntısı kesinlikle yok saygılarımla..motorla ilgili sormak istediğiniz her türlü soruya cvb verebilirim

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    ikinci el honda fes250 bakmanı öneririm. bu fiyatlara bulabileceğini tahmin ediyorum. parça fiyatları pahalıdır, fakat çok dayanıklı ve kaliteli, sorunsuz motordur.
    ms3 250'nin sıfırını ben de çok düşünmüştüm, fakat detay kalite ve işçiliğini pek beğenmedim. tekerleri o kasaya göre çok ufak duruyor. altı yere fazla yakın, egzozu neredeyse yere değecek. enjeksiyonlu olması bir artı, ama bu hacimde bir motor için enjeksiyon pek birşey ifade etmiyor.

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Vitesli istemesem Ms3 250 alırdım

Motosikleti
    hyosung ms3 250
    motorun ne egsozu nede altı kesinlikle yere yakın değil evet malzeme kalitesi bi honda bi kymco değil ama bi çinli kadar da kötü değil kesinlikle çok keyifli ve sorunsuz bi motor ben kullanıyorum ve tavsiye ediyorum he 10000 liram varda burgman değilde ms3e mi biniyorum hayır paramla alabileciğim en iyi seçeneklerden biriydi

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    az biraz inceledim süper bişeye benziyo hakkaten ben begendim
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Motosikleti
    hyosung ms3 250
    son hızı 174 km 140 150 km süratlerde çok rahat seyredebilirsiniz 0-100 10,8 sn yakıt tüketimi 3,1-4 arası dengeli bi motor kombine fren enjeksiyonlu motor titreşim önleyici

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Alıntı sugaboy_11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son hızı 174 km 140 150 km süratlerde çok rahat seyredebilirsiniz 0-100 10,8 sn yakıt tüketimi 3,1-4 arası dengeli bi motor kombine fren enjeksiyonlu motor titreşim önleyici
    Marş dişlisini değiştirdin mi?
    Konjektör ve stratör değiştirdin mi?
    Düzensiz rölanti sorununa çözüm bulabildin mi?
    Yanmış veya muhtemelen yanacak olan konnektörleri değiştirdin mi?
    8-10 bin kmlerde iflas edecek olan devirdaim keçelerinin orjinalini buldun mu? Bulamadıysan set olarak satılan kapağın fiyatını öğrendin mi?

Evet motor çok hızlı, dengeli, kombine frenli, muhteşem sesli vs. vs bir motor ama işçilik ve malzeme kalitesi kötü bir motor. Arızalar bir başgösterirse adamı canından bezdirir. Ben 2 sene zarfında 3 defa yolda kaldım, servisle (Niyazi Usta - Hasanpaşa) akraba oldum, 45 gün yatan motor için Global motorla mahkemelik oldum.

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    klasik tartismaya dönmüs ve dönüyor.

MS3 o paraya alinabilecek en iyi maxi scooter dir. Scooterda dikkat edilecek cok önemli bir püf noktasi tekerleklerin büyüklügüdür. MS3 gerek motor gücü gerek diger özellikleriyle ikinci eldeki fiyatini fazlasiyla hak eden bir scooter. Ucuz olsun diye hor kullanilmis hangi motoru alirsan al ileride sorun cikartabilir.
    Bu scooteri almayi düsünen arkadasa diyecegim tek bir sey var. Bütcene göre begendigin tüm maxilerin listesini cikart. Sonra hepsinin testlerini, özelliklerini resmi sitelerinden ögren ve mukayeseyi o sekilde yap. Internette MS3 ün yayinlanmis bir testi var ara onu bul. MS3 bence alinabilecek iyi bir scooter dir.

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Tartışılacak bişey yok, ben mesajımda da yazdım MS3'ün teknik açıdan ne kadar iyi bir motor olduğunu. Bu sebeple yapılan testlerde elbette çok iyi sonuçlar çıkar.

Keşke imkan olsa Autobild'in 100,000 km otomobil testi gibi, motosikletlerin 20,000 km testi yapılsa. Bu motorun ne olduğunu ancak sahibi olunca anlıyorsunuz. Her arızasından sonra "satıcam" bunu diyorsunuz sonra tamirden çıkıp bir gazlayınca "bundan daha iyi ne bulucam, hem de bu paraya" diyorsunuz ve sıonra yine arıza yapıyor.

Her motorun arıza yapma riski vardır, hepsi kul yapısı ama bu motorun ""KRONİK

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    ya hemşerim ben 145km yi geçiremedim sen nasıl 174 yaptın bu arada arkadaşlar unutmayalım meyve veren ağaç taşlanır . . .
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    KRONİK sorunları var. Marş dişlisi, benzin regülatörü, konjektör ve konnektörlerden kaynaklı elektrik sorunları ve berbat plastikleri. Evet berbat çünkü olduğu yerde yan yatan motorun alt tablası kırılmaz, kırılırsa da o çatlak bütün tabloyu kaplamaz, ama MS3'te böyle. Niyetli olanlar aynı bütçe ile 250 cc Taiwan motorlarının 2005 2006'lerı alınabilirken neden bu Kore'linin 2008 modeli alınabiliyor bir düşünsün. Hala almaya niyetlenen varsa şunlara dikkat etsin;

1- Plastik aksamı çok iyi kontrol etsin, paspasın altına muhakkak baksın.
    2- Marş bassın, dişli seslerine dikkat etsin. Takırtı tukurtu geliyor mu?
    3- Kablo ve konnektörlere baksın, yanık sebebi ile değiştirilmiş bantlanmış yer var mı?
    4- Akünün şarj seviyesini ölçsün, konjektör hatası sebebi ile önce akü, sonra statör mefta oluyor.
    5- Soğutma su hortumunun motora giriş yaptığı yerin hemen altında küçük bir tahliye deliği var, buradan su sızdırıyor mu?

Ben bu motor şöyledir böyledir diye genelleme yaparak yazmıyorum, tek tek çıkardığı sorunları biliyor ve kontrol edileceği noktaları söylüyorum. Ben bu motoru gözüm kapalı söker takar hale gelmiştim, sayesinde tamircilik öğrendim. Sahibiyken de objektif yorum yaptım, sattıktan sonrada. Merak eden google'dan benim yorumları aratabilir. MT ve scooturk.net'te (nickim aynı) bu motorla ilgili onlarca mesajımı bulabilir.

Benim motor kötülemekle kazanacağım bişey yok, satmış kurtulmuşum, amacım sadece insanları uyarmak, mutlaka alacaklarsa değerinden fazla vermemelerini sağlamaktır.
    satoyama bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung ms3 250
    yaşadığnız sorunların hiçbirini yaşamadım ancak yabancı forumların birinde ingilizcem elverdiği kadar anladığım kadarıyla çıkan ilk serilerde marş dişlisi kronik sorunu olduğunu konuşuyorlardı 2008 öncesi sen yaşadığın sorunları yazmışsın bende 3500 kmde alıp şuan 12000 de olan motorumdan ne kadar memnun olduğumu yazdım izmitte 2 arkadaşımda daha var ms3 250 biri 10000 de biri 22000 de ama senin yaşadığın sorunların hiçbirini yaşamadık tamamı granaj olan bi motor düştüğünde tabiki kırılıp çizilecektir artı ben bu motorun granajlarını övmüyorum evet vasat ama düzenli bakımları yapıldığı zaman kesinlikle sorunsuz bir motor benim 10000 liram var ve burgman almıyomuyum sanıyosun 4800 liraya yazın 4 aylık ve 3500 de iken aldım şu an 12000 de tık demedi senin yaşadığın tecrübeler kötü olabilir ama bu motora bu kadar haksızlık etmeyin he bide 145i geçmiyomuş arkadaşın motor buraya nasıl video ekleneciğini bilmioyrm ama en kısa zamanda çekip buraya videoyu eklicem kesinlikle ters rüzgar yokken yani normal seviyede bi rüzgarda 160 165 kmyi görüyor hafif rampa aşağı bursa otobanında 174 km civarı devir kesiciye giriyor motor kesinlikle yalan yok arkadşımda honda cbf 250 var oda inanmıyodu ama kandıra yolunda inandı çünkü 150 155 giderken beni yakalayamdığını söledi bu motora haksızlık etmeyinnn.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:51 ----------

bu arada boyraz arkadaşın motora hyo servisi bakıyomuş benim motor hyo üzerine st kanuni yapıştırlmış seri yani kanuni servisine götürüyorum motoru 6 ay yatan 1000lik dragstrı var arkadaşın hergün sövüyor yamahaya neden motoru motor yapan distiribitör firma ve servisleridir ama bu motoru hiç pazarlayamadı global motor senin aldığın motor kronik sorunlu seri olabilir 2008 model ve üstünde kesinlikle böle bi sorun yok.. burda toplum polisi kullanıyor ms3 leri ve hergün yollarda bu kadar problemli motoru polis kullanırmı senin motorda bi sıkıntı var bence sadece senin motorda.. oda senin şanssızlığın boyraz kardeşim çok fazla mağdur olduğundan dolayıda bu motordan nefret eder hale gelmişsin ve haklısın ama bende yaşadığım iyi tecrübeleri paylaştım burda..

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Evet belki de S&T olarak gelenlerde bu kronik sorunlar düzelmiştir, eğer öyle ise çok güzel bir gelişme.

145'i geçmiyor diyen arkadaşın motorunda kayış sıkınıtısı olabilir, çünkü her ne kadar arızaları için yerden yere vursamda kesinlikle 250 cc sınıfında performans yönünden eline su dökecek motor yok. Çift egzantrik ve 4 subaplı başka bir 250 cc scooter yok. 160'ı çok rahat gören bir motor MS3.

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    vallaha bilmiyorum kayış sıkıntısını bilmiyorum motor 4500km de diğer motorum çin işi ile 8000 km kullanıyorum kayışı sorun olacağını düşünmüyorum ama benim motorumun selenoid denilen parçası çalışmıyor belki sebebi o olabilir sugaboy_11 sen hangi servise gidiyosun?
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Çok merak ettiğim ve alıp kullanmayı düşündüğüm fakat eski kullanıcılarının yönlendirmeleri ile almaktan vazgeçip hep aklımın kenarında kalan , belkide ilk fırsatta sirf merakımı gidermek için dahi alıp kullanmak isteyeceğim bir scooter dı.
    Taaki içini dışını yakından inceleme fırsatım oluncaya kadar.
    Biraz parası olup bu para ile sorun sahibi olmak isteyenin alıp gönül rahatlığı ile sahip olabileceği kaitede bir scooter.
    'Kymco people s200 kullanıyorum. Allah için daha tık demedi.
    SH önce sym joyride kullandım. Ms3 le kıyaslanamayacak kalitede. Sadece sıvı soğutmada sorunlar yaşadım.
    Hyosung gt250 r ımda var . Gt nin içini dışını bilirim. Ve ms3 250 gibi bir scooter ile gt250 r gibi bir motosikleti aynı firmanın yapmış olacağına inanmakta zorlanıyorum.

Almadığıma çok memnun kaldığım bir model olarak hafızamda kalmaktan öteye gidemeyecek.

Bunları neden yazdım derseniz. Ben almayı düşündüğüm zamanlarda hiç bir bilgi bulamamıştım. Testlere bakılırsa koşa koşa gidip alınıcak bir model gibiydi. Kullanıcıları ise sanırım satamama korkusundan pek açık konuşamıyorlardı. Çok kararsız kalmıştım o dönemler. Şuanda görüp inceleyip notunu verdim. Bu tecrübemden belki kafasında soru işareti olanlar faydalanabilirler. (15 yıldır onlarca farklı model kullandım. Bakınca neyin ne olduğunu anlayabilicek tecrübe ve kabiliyetim var. 2 tur bile yeterli oldu açıkcası bu düşüncelerimi pekiştirme konusunda)

Kimsede bu paraya daha iyisi ne varki demesin lütfen.
    satoyama bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler