Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Virago 250 Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozanpinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    Deneyimlerimizi, ihtiyaçlarımızı, (olmayan) sorunlarımızı burada paylaşalım.

Ben Ozan Pınar, 99 Virago 250 sahibiyim.

Istanbul, Çengelköy
    Be aware and beware of the Dark

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha virago 250 1993
    selam ben 93 model virago 250 sürücüsüyüm muğla fethiyeden motorumdan çok memnunum ama bazı parcaları bulmakta zorluk cekiyorum özellikle dişli takozu ve motor parcaları nereden bula bilirim yağsekmanı gibi malzemeleri teşekkürler

Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    sevgili dostum, internetten adesini temin edebileceğiniz Yamaha Yetkili bayisi Samura Motor'da bütün parçaların en azından orijinallerinin fiyat ve stok bilgilerini görebilirsiniz. Muadil parçalar için ise karşınıza çıkan ilk motor ustası Keeway, Ledow vb. markalardan faydalanarak size yardımcı olacaktır.

Merhaba,

Bende bi Yamaha virago XV 250 almak üzereyim. bir tane buldum 98 model yalnız karbüratörü biraz sorunlu değiştirmek istesem nereden bulabilirim acaba? Ve tahmini kaç TL tutar?
    Yamaha ilk motorum olacak eğer alabilirsem. Düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.

Teşekkürler...

Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    günaydın,

Yamaha'nın Anadolu Yakasındaki yetkili servisi ve yedek parçacısı Samura Motor'da orijinal parçaları bulabileceğiniz gibi, ustanızın hünerli elleri, diğer benzer model ve markalardan da çözümler bulabilir. Önce güvenilir bir ustaya danışın.

Motosikleti
    Yok daha :(
    Merhaba arkadaşlar,
    sanırım virago 250'nin forumda fazla kullanıcısı yok.
    Ben motosiklete yeni başlıyorum ve virago 250 almayı planlıyorum. yaklaşık 3000 lira gibi bir bütçem var. Sanırım 96-97 model bir virago'yu sıkı bir pazarlıkla biraz da kendimi zorlayarak alabilirim.
    Ne dersiniz virago mu alayım yoksa keeway falan gibi bir şey mi alayım?
    Bir de akfama takılan bir iki soru var. Virago 250'ler 100 km'de kaç litre benzin yakıyor ve tubeless lastik takılabiliyormu (jantlar telli ya)

keyifli ve güvenli sürüşler

Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    merhaba, forumda kullanıcıları var da problem olmadığı için pek konusu geçmiyor

Bütçe ile ilgili yorum yapamam ama temiz bir Virago için yetmeyeceğini hissediyorum.

Benzin sarfiyatı 2,5 ila 3 litre/100 km. arasında.

Motosikleti
    Yok daha :(
    Alıntı ozanpinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, forumda kullanıcıları var da problem olmadığı için pek konusu geçmiyor

Bütçe ile ilgili yorum yapamam ama temiz bir Virago için yetmeyeceğini hissediyorum.

Benzin sarfiyatı 2,5 ila 3 litre/100 km. arasında.
    yakıt gayet makul imiş. tubeless lastik konusunda bir fikrin var mı? (motordan hiç anlamam yolda lastik patlarsa diye ödüm kopuyor )

sahibinden.com da 3200'den başlıyor fiyatlar, olmadı biraz zorlayacağım kendimi.

90 küsür model alsam problem çıkarmaz diye düşünüyorum ki sen de problemimiz olmadığı için yokuz demişsin. Bu keeway'a falan hiç bakmıyorum o zaman

Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    yanıltmak istemem, her araç bakım ister, kimi fazla kimi eksik. Yüzüne 2 yıl bakılmamış Virago da gördüm kendi motorumu almadan önce. 3000e satıyordu ama sadece benim gözümle gördüğüm 1000 liralık masrafı vardır. Sürprizlere açık olduğundan almadım.

Ne alıyorsanız halihazırda motora binen kullanıcısından alın, en fazla satacağım diye zincir değişmeyi, balata değişmeyi ihmal etmiştir ancak kimse sanmıyorum ki binerken büyük problemleri ertelemiş olsun.

Tubeless kesin konuşamıyorum ama telli jantla mümkün olmadığını biliyorum, bir çözümünü de duymadım.

İlla cruiser ise, jinlun, keeway, bisan, gibi markalar alıp başlangıç için kullanabilirsiniz ancak "genelde" bu motorların 1-2 seneden fazla evladiyelik olarak kullanılmayacağı sanırım herkesçe kabul görecektir. Çok daha uzun seneler sorunsuz kullandım diyen örnekler de elbette mevcuttur.

Motosikleti
    henüz yok
    hdayi kardeşim bizde 2006 model ikinci el bi keeway aldık. 1 senedir kullanıyoruz. motorunda hiç masraf çıkarmadı.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    2006 model Bisan Roadstar sahibiyim,Ocak ayında başlangıç cruıser model olarak XV 250 ye karar kıldım ve araştırmaya başladım Bütçem 3.000 TL civarıydı 4-5 virago 250ye baktım hatta biri İzmirde 96 model çok temiz bi makineydi tam yoğunlaşmışken aynı fiyata Eskişehirden şu anda sahibi olduğum Roadstardan haberdar oldum ve 96 harbi virago ile 2006 Roadstar (Her ne kadar dilim varmasa ve kaba tabir olsada) yani çakma virago ile arasında hiç bir fark olmadığını düşündüm ve bilen anlayan insanlarada sorduğumda bu düşünceme onay aldım,ve biri 96 model 24.000 de biri 2006 model (10 yıl hiçte az değil) 4.000 de Roadstar arasında karar vermem gerektiğinde kararımı Roadstar lehine verdim.KENDİ ADIMA çokta ii yapmışım.Çünkü 10 yaş ve yaklaşık 20.000 km az değerler değil ve parça konusunda,kullanım konusunda tamamen aynı olduklarını düşünüyorum. Edit: KİMSEYE VİRAGO ALMANIZA GEREK YOK ROADSTAR ALIN DEMİYORUM.. Sadece izlenimlerimi paylaşmak istedim Saygılar...
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    4 teker
    ya bende 93 model buldum temiz gözüküyor belkide boyanmıştır adamı arayıp sormadımda 3750 den 2500 tl ye kadar düşmüş satmak için ilanında yazıyor sorunu var mı yok mu hiç bahsetmemiş.2000tlye aslam mı diyorum 93 model yamaha yada regal mi alsam 2005 2006 model kafam karıştı

mka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA VİRAGO XVS 250
    meraba , bende 95 virago sahibiyim..2 ay evvel izmirden aldım . hiç baktırmadan , hatta sürmeden ,denemeden aldım diyebilirim..binerek antalya ya geldim , ve hiç sorun yaşamadım..bu ikinci viragom..daha evvelki 125 cc idi,2 yıl kadar bindim,geçen yıl sattım...denemeden aldığımı belirtmemin sebebi , virago ufak tefek arızalar çıkaran , yolda bırakan bi motor değildir, eğer çalışıyorsa , elinize para geçipte , tamirciyi ziyaret edene kadar sizi taşır..çinli chopper kullanmadım ancak virago; denge, kullanım kolaylığı ve virajlardaki rahatlığı bakımından beklenmeyecek kadar iyi..15 yaşındaki motorum çok titiz kullanılmış ve kaza görmemiş bi motor değil ancak , şimdi işim olsa hiç bakımsız uzun yola çıkarım...

Motosikleti
    Bisan Roadstar 250
    merhabalar, geçenlerde 2. el bir roadstar 250 aldım. sadece stok zincirin değişmesi gerekiyordu onu yaptım. bir de yağını değiştirdim. titreşim denilen bir olay yok ve gayet de iyi gidiyor. uzun yolda deneyemedim, sadece bir ara 60 km'lik bir yol yaptım şehir dışı. hiç de problem yaratmadı. bakımlarını aksatmadığın sürece çinliler de iş görür
    tabi yamaha virago da herkesin gönlündeki motordur
    saygılarımla kazasız belasız iyi sürüşler

Motosikleti
    Honda cbr 125
    merhaba. 40000 bir virago 250 icin ne demektir ? bu kmde degişmesi gereken parcalar ? ve bu motor icin debriyaj balatası asagı yukarı fiyat olarak ne kadardır ? yardımcı olursanız minnettar kalırım.
    whatever doesn't kill me, makes me stronger.

Motosikleti
    Honda cbr 125
    buraya yazdılarımı kimse üzerine alınmasın ama forumda sacma sapan konulara sayfalarca yazılıyor ama bilgi almak isteyen yardım isteyen insanlara tekbir cevap dahi yazılmıyor. ikidir yardım almak icin yazıyorum kimsenin tınladıgı yok ? bu forum bos muhabbetlerden mi ibaret ? üyesi oldgum tek motosiklet forumu burası ama bu forum bos beles muhabbetleri cok seviyor!

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    merhaba, öncelikle siteminde haklı olduğunu belirtmek isterim, ki benim motorsikletimin başlığıda bomboştu ilk üye olduğumda açtığım konulara 1 2 kişi zor bela cevap yazmıştı, yardım istemekten vazgeçip işi reel hayata dökmeye karar verdim.. ben bir virago kullanıcısı değilim, lakin motorum virago çakması yani çin bile olsa 1'e 1 virago.. yazdıklarımın seni yanıltıp yanıltmayacağı konusunda açıkçası şüphelerim var. çünkü ben motoru canım sıkıldıkça ustama götürür bi çay içer, bakıver bakalım şuna abi der ne gerekirse yaptırır çıkarım..

40.000 bir virago için çok birşey demek değildir 'bence' ki değişecek maksimum şey dişli takozu debriyaj fren balataları fren hidroliği ve en fazla akü - ampülleridir. fiyat konusunda birşey diyemem ama istanbuldaysan şayet benim ustaya götürebilrim senin motoru..
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    Honda cbr 125
    maalesef izmirdeyim ama ilginiz icin yazma zahmetine girdiginiz icin tesekkür ederim. su iki gündür bende reel hayata dökmeye basladım sorunlarımı...

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    arkadaşlar virago biraz pahalı olunca bende sizden öğrendiklerimle bisan roadstar buldum bir tane fiyatı uygun ama 2006 model 13bin km motor dediki 125 tl lık zincir ve debriyaj teli degisecek falan dedi yani sizce alınabilecek işimi görecek bir motor mu bu roadstar ilk motorum olucak ???

Motosikleti
    Honda cbr 125
    virago kullanan biri bu yorumu yaparsa inandırıcılıgı tartısılır derecede olacaktır. cünkü her ne kadar klonda olsa arada bariz kalite farkı vardır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler