Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Spyder

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MV Agusta Brutale gitti.... :(
    Özkan sattınmı motoru? hayırdır??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    bunun sadece kasasını getirtmek mümkün olsa burda bir roadstar 250 tarzı bir 250 lik v motor monte ediceksin hem görüntü hem performans harika olur hem vibrasyon olmaz sürüş keyfide çok güzel olur azda yakar..

6.000 TL civarına daha çok ilan var ama aradan bi tane 5.500 TL yazan buldum eğer bakmadıysan sahibinden.com'a...Ama mesajda da 5.000 TL'ye vericem yazmış bi konuş istersen....[/COLOR][/B]

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...odelidir/detay

[COLOR="Black"][B]Aslında Toprakozz nickli Özkan arkadaşımızda yeni sattı pırıl pırıl spyder'ını biraz geç kaldın yoksa düşünmeden al derdim...

İnşallah aradığın motoru bulursun...

inşallah abi peki snde 5000 tl olsa ne alırdın rahat,bakılan bir motor olarak?

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    inşallah abi peki snde 5000 tl olsa ne alırdın rahat,bakılan bir motor olarak?

Eğer benim cebimde 5.000 TL olsaydı, senin gibi spyder almaya çalışırdım ama bu şartlarda o fiyata biraz zor bulunur çünkü 2. eli bile az bulunuyor yeni bi motor olduğu için... Bu seçeneği elersek ben Hyosung GV 250 bakardım... Kullanmadım ama kullanıcılarını memnun eden bir motor olduğunu okuduğum yazılarda, forumlarda görüyorum ki zaten yakışıklı motor bence...

Yada sıfır km T gidon bir Regal raptor alırım, sen belki kartal gidonu seversin (bu tamamen zevk ve rahatlık meselesi), 4.500-4.700 TL civarı bir rakam tutar, artan paraya da çok şey yapabilirsin...İster koruma ekipmanı al, ister aksesuar al, istersen o paraya benzin al doya doya gez...

İlerleyen zamanda da spyder'ın 2. eli artıp fiyatı düşmeye başlayınca da Raptor satıp, üzerine bi miktar ekleyip Spyder'a geçiş yaparım...Hem CC olarak motoru yükseltmiş olurum, hemde heves edip de alamadığım motoru kullanmış olurum...Tabii bu benim düşüncem...

Mesela bu forumda aslında benim gıcık olduğum ama çoğunluğun kabul ettiği bi olay var... Ne zaman bi japon malı motor harici motor konusu açılsa o motora o kadar para vereceğime gider 2. el şu marka japon malı motor alırım derler...Benim de mantığım bunu almıyor işte... Yani şimdi bu en başta zevk meselesi sonra maddiyat meselesi...
    Tüm dünya bayılıyor olabilir ama belki ben japon motorlarını beğenmiyorum, zevk benim değil mi arkadaş...!! Yada belki bende bi chooper/cruiser hayranı olarak Yamaha Dragstar veya Harley Davidson FLHT almak isterim ama cebimde 10.000 TL-30.000 TL arası para olmayabilir...Ama mantık şu onu alacağıma bunu alırım o dandik çinli...Ben çok çinli gördüm, duydum 10.000 lerce km yapmış ama hala tık dememiş, yada bikaç bin km sonra dökülmüş japon motoru...Bu satırları okuyunca bana kızanlar mutlaka olacaktır ama benşm düşüncem bu...Bu sadece kişiye kalmış bi seçim...Cebindeki paraya, zevkine ve de motordan beklentine kalmış...

Olay sadece motor alırken o motordan ne beklediğinle ve o motoru ne amaçla kullanacağınla ilgili... Caddelerde, Cafe önlerinde kızlara hava atıp, dikkat toplayım, bi kaç saniye içinde çok fazla sürat yapayım dersen Racing tarzı motor alıcaksın, uzun yolculuklar yaparım, dere tepe gezerim dersen hoş bi enduro alıcaksın, eksozun homurtuları ile rüzgarın esintisini aynı anda hissedeyim, nikelajlarımla her zaman ortalığı yakayım, trafik ışıklarında dururken yanında belirenlerin '' Abi, Harley dedikleri bu mu? '' sorusunu kasılarak cevaplamak istiyorsan Chooper/Cruiser tarzı motor kullanıcaksın...(Chooper hastası olduğumu çok mu belli ettim)
    Söylediğim gibi bu tamamen sana bağlı, zevkler ve renkler tartışılmaz felsefesi...

Oh be içimi döktüm...

B.L.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oncelikle herkese merhabalar.

Forumda bir diger arkadasın belirttigi gibi suan 5000TL kredi cektim ve baska hic param yok Regal Raptor 'ın T-gidon olan modeline bayıldıgımı acıkca soylıyebilirim ve haftaya alacagım sanırım. Kadıkoy'de "motorsikletcim" diye bir dukkan var keza biliyorsunuzdur zaten...Orda ki fiyatı 5.400 TL. Bayagı arastırdım ve bundan asagı fiyat bulamadım.Siz de forumda 4.500-4.700 TL civarı oldugunu soylemissiniz.
    Hicbir fikrim ve bilgim yok acıkcası, ilk defa motor kullanacagım çünkü. Önerebileceğiniz birseyler var mı acaba bu konuda?

Motosikleti
    KAWASAKİ
    Alıntı B.L.S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle herkese merhabalar.

Forumda bir diger arkadasın belirttigi gibi suan 5000TL kredi cektim ve baska hic param yok Regal Raptor 'ın T-gidon olan modeline bayıldıgımı acıkca soylıyebilirim ve haftaya alacagım sanırım. Kadıkoy'de "motorsikletcim" diye bir dukkan var keza biliyorsunuzdur zaten...Orda ki fiyatı 5.400 TL. Bayagı arastırdım ve bundan asagı fiyat bulamadım.Siz de forumda 4.500-4.700 TL civarı oldugunu soylemissiniz.
    Hicbir fikrim ve bilgim yok acıkcası, ilk defa motor kullanacagım çünkü. Önerebileceğiniz birseyler var mı acaba bu konuda?
    Değerli arkadaşım, şimdi şöyle bi açıklamada bulunayım sana...Bahsettiğim gibi uzun süredir bu motorun peşindeyim ve bayağı bilgi topladım... Öncelikle şuna açıklık getirmeliyim ki benim 4.500-4.700 TL diye bahsettiğim motor DD250-E 9 modeli olan kartal gidon Raptor modelinin sıfır km ortalama fiyatı... Örnek verecek olursam : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...i-zamani/detay veya http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...l-raptor/detay v.s...

Bu motorların birde T gidonlu olanları var yani DD 250-E 9 B model ve onların sıfır km'sini hiç bi bayiide göremedim... Ve benim bahsettiğim motorda o dur... Örnek vereyim : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...n-class/detay#

Bu bahsi geçen iki motoru eski kasa diye tabir edersek sizin 5.400 TL dediğiniz motor yeni kasa yani DD 250-E 10 model yani namı değer spyder modelinin 250 cc olanıdır... Onun fiyatı da normal olarak pahalı çünkü 2010 model ve yeni kasa...Sizin bahsettiğiniz motor ve de ilan da sanırım budur ; http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...n-burada/detay

İlk defa motor kullanacağım demişsiniz... Bence bu motor biraz iri olduğu için ilk etapta sizi biraz zorlayabilir... Bu motora sahip olan arkadaşlar daha iyi bilgi verceklerdir fakat benim düşüncemi soracak olursanız ben olsam öncelikle temiz bi 2. el motorla başlar kendimi geliştirdikten sonra o motora geçerdim...Acemilik aşamasında o motora hakimiyet ve de kullanım zor olur diye düşünüyorum ki bunun sonucunda hem kendine hemde motora zarar verme ihtimalin biraz yüksek olabilir...Tabii bu benim düşüncem ama sen, ben sürerim diyorsan bi problem yok, bence çok güzel bi motor...Kararı sen verip sen kullanıcaksın, herkese fikrini sor ama son kararı yine kendin ver ki gönül rahatlığıyla keşke demeden keyifle kullan motorunu...Şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullan...

Motosikleti
    Regal raptor spyder
    kazasız sürüşler,herkese selamlar.artık bende bır spyder kullanıcısı olarak sızın bılgılerınızden yararlanmak ıstıyorum,motorsikletım rodajdadır 650 km oldu ve yağını değiştiricem sizce yağ fılıtresınıde degıstırmemde yarar varmıdır ? vede balatalarından ses gelıyor frene basmasamda dusuk hızlarda bu sesı duydugum ıcın benı rahatsız edıyor zamanla gecer mi saygılar.

Motosikleti
    Alıntı 06 RPM 07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazasız sürüşler,herkese selamlar.artık bende bır spyder kullanıcısı olarak sızın bılgılerınızden yararlanmak ıstıyorum,motorsikletım rodajdadır 650 km oldu ve yağını değiştiricem sizce yağ fılıtresınıde degıstırmemde yarar varmıdır ? vede balatalarından ses gelıyor frene basmasamda dusuk hızlarda bu sesı duydugum ıcın benı rahatsız edıyor zamanla gecer mi saygılar.
    HAyırlı olsun RPM arkadaşım.. kazasız sürüşler dilerim.... Yağ filtresini değiştirmek uzun vadede mantıklı olur, çünkü motor un içinde muhtemelen ufak tefek pislikler olacaktır 0 olduğu için ve bu pislikler illaki yağ filtrene de karışacaklardır açıkcası çok iyi bildiğimden değil ama ben olsam değiştirirdim ki uzun vadede daha sağlıklı bir motorun olsun.

Balata konusu kroniktir her zaman ses gelir ve uyuz eder ancak gidip benim yaptırdığım gibi özel balata çaktırman gerek yumuşak olan o zaman ses olayın kesilecektir ama sonsuza kadar değil.. ii bir akina almışsın hayırlı olsun o fiyata alabileceklerin arasında en iisi bence.
    güzel sürüşler dilerim.

toprakozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KARA KIZ
    Alıntı universe88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman ses olayın kesilecektir ama sonsuza kadar değil..
    demi

Motosikleti
    turuncu!!
    ben bu motosıkletı dun sarıyerde gördum ve açıkçası içime birşeyler oturdu. çok beğendim hele ki üzerinde ufak tefek değişiklikler yapılarak canlar yakan bir motor halıne gelebılır her ne kadar enduro -supermoto sever olsam da kalbimin bir köşesinde hep chopper -cruıser var.ama aklımda sorular da var oncelikle selesi pek hoş gorunmedı tüm yazılanları bastan sona okudum ama soruyorum. sele 2 parça mı solo hale getirmek ıcın dışarıdan mı sele almak gerekır yoksa arkayı sökebiliyormuyuz? sorun çıkarmayan bi motosıkletse ve içimi rahatlatacak gerçek bir şeyler soylersenız yarın satışa çıkaracağım yamahayı bır de bana da hep japon japon dedıler japon motosıkletı aldım .fakat ampul duyu bile bulamadıktan sonra ınanın bı anlamı yok her mekanık alet gıbı japonu da çini de sorun çıkaracaktır önemlı olan cıkan sorunu rahatça cözebilmek. bu da yedek parçadan geçiyor .raptor yedek parça bakımından nasıldır? uzun oldu biraz affınıza sığınırım:D
    0-100 sana kalmış 100-0 1 saniye...

Motosikleti
    KARA KIZ
    Özkan sattınmı motoru? hayırdır??
    senin satma sebebinle aynı

Motosikleti
    Alıntı toprakozz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin satma sebebinle aynı
    OOoo yeni, motor alıyoruz ha :D hadi hayırlısı... ne alıyoruz??

Yoksa evlilik nedeniyle mi...

Motosikleti
    KARA KIZ
    OOoo yeni, motor alıyoruz ha :D hadi hayırlısı... ne alıyoruz??
    sattığım günün akşamı hatunla kararımızı vermiştik, istanbul kadıköydeki kırmızı dragstardı
    Yoksa evlilik nedeniyle mi...
    son anda plan değişti.düğünden sonraya erteledik

Motosikleti
    ben diyim sana eşin seni katakulliye getirmiş olmasın bak, evlendikten sonra, şu evi bi alalım ondan sonra, Şu arabayı bi alallım ondan sonra söz :D gibi replikler olmaz inşallah

merhaba arkadaslar bende spyder almayı dusunuyorum ama kafama takılan bırkac soru var yardımcı olursanız cok sevınırım
    1- spyderlarda benzın gostergesi varmı(eskı regallerde yok dıye bılıyorum)
    2-250cc ıle 350cc yı test etme ımkanınız olduysa aralarında cıddı farklar varmı ornegın performans olabılır yada egzozst sesı faklımı
    3-250cc mı 350cc mı sezce hangısı ve nedenlerıyle
    4-enjeksıyonlusununda olgu solenıyo dogrumu dogruysa karburatorlumu enjeksıyonlumu daha ıyıdır
    sımdıden tskler

Motosikleti
    Alıntı reddevıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar bende spyder almayı dusunuyorum ama kafama takılan bırkac soru var yardımcı olursanız cok sevınırım
    1- spyderlarda benzın gostergesi varmı(eskı regallerde yok dıye bılıyorum)
    2-250cc ıle 350cc yı test etme ımkanınız olduysa aralarında cıddı farklar varmı ornegın performans olabılır yada egzozst sesı faklımı
    3-250cc mı 350cc mı sezce hangısı ve nedenlerıyle
    4-enjeksıyonlusununda olgu solenıyo dogrumu dogruysa karburatorlumu enjeksıyonlumu daha ıyıdır
    sımdıden tskler
    1. Hiç bir regalde ve nerdeyse hiçbir custom motorda olmadığı gibi bundada yok. Ama tabi bunda koymama sebeplerinden en büyüğü maliyet yükseltmemek.
    2. ben eski bir 350 sahibiyim, 250 sahibi bir arkadaşım kullandıktan sonra hızlanma da çok büyük olmasada tatmin edici bir fark olduğunu söyledi, ben uzun zamandır 250 kullanmadığım için bir yorum yapmam yanlış olur.
    3.almışken 350 al dicem ama, aralarndaki 1500 tl llik fark kimne az kimine çok gelir o bakımdan bütcene göre düşünmen en sağlıklısı olacaktır. Benzin konusunda sıkıntın olmmasın ikiside yaklaşık aynı yakmakta. 250 ile 300km gidiyorsan bununlada 280 gidersin.
    4.Enjeksiyonlusunun olduğunu bende duymuştıum ama hiç denk gelmedim görmedim. Ama eğer öle bir durum varsa direk enjeksiyonlusunu tavsiye edeirm teknolojik gelişmeler anlamında. fakat çinlilerin bu enjeksiyon işinde ne kadar iyi olduklarını bilmeiğim için ilke defa denenen birşey olduğu için sıkıntı olurmu kafama takılmıyor değil...

umarım sorularına biraz da olsa yanıt vermişimdir. Alıcağın motor hayırlı olsun. Kazasız zevkli sürüşler dilerim...

Motosikleti
    KAWASAKİ
    Dün gece bahçelievler 7. caddede batır-çatır geçen spyder'ın sahibi elini kaldırsın... Ben Soner diye tahmin ettim ama bilmiyorum kim... Belki de siteye üye bile değildir...

1. Hiç bir regalde ve nerdeyse hiçbir custom motorda olmadığı gibi bundada yok. Ama tabi bunda koymama sebeplerinden en büyüğü maliyet yükseltmemek.
    2. ben eski bir 350 sahibiyim, 250 sahibi bir arkadaşım kullandıktan sonra hızlanma da çok büyük olmasada tatmin edici bir fark olduğunu söyledi, ben uzun zamandır 250 kullanmadığım için bir yorum yapmam yanlış olur.
    3.almışken 350 al dicem ama, aralarndaki 1500 tl llik fark kimne az kimine çok gelir o bakımdan bütcene göre düşünmen en sağlıklısı olacaktır. Benzin konusunda sıkıntın olmmasın ikiside yaklaşık aynı yakmakta. 250 ile 300km gidiyorsan bununlada 280 gidersin.
    4.Enjeksiyonlusunun olduğunu bende duymuştıum ama hiç denk gelmedim görmedim. Ama eğer öle bir durum varsa direk enjeksiyonlusunu tavsiye edeirm teknolojik gelişmeler anlamında. fakat çinlilerin bu enjeksiyon işinde ne kadar iyi olduklarını bilmeiğim için ilke defa denenen birşey olduğu için sıkıntı olurmu kafama takılmıyor değil...

umarım sorularına biraz da olsa yanıt vermişimdir. Alıcağın motor hayırlı olsun. Kazasız zevkli sürüşler dilerim...
    verdıgın bılgıler ıcın tesekkurler arkadasım.

Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-10 Spyder

Merhaba arkadaşlar,
    İlk defa yorum yazıyorum.
    İzmir 'de yaşıyorum. Aklımda hep Regal Raptor DD250E vardı ama Spyder'ı görünce vuruldum.
    Forumlarda uzun araştırmalarım sonucu karar verdim ve Regal Raptor Spyder 250-E' me kavuştum. Herkes kendi motorunu övüyor. Şunu söyleyeyim, gayet memnunum. Tabi ki ufak tefek arızalar olabilir, olacaktır. Önemli olan sizin kendi istekleriniz. Ama tavsiye ederim. Görünüş bakımından müthiş. Ön maşası uzun dönemezsin diyorlar ya hikaye. Ustalaştıktan sonra fasa fiso. Slalom yapmayacaksınız herhalde. Motor gayet güzel yatıyor. Trafikte çok dikkat çekiyor. Scooter'ların göremediği saygıyı görüyor. Çok çabuk vites büyültmek gerekiyor. Geçen hafta Çeşme'ye gittim, vibrasyon her motorda olduğu kadar var. Rodajdan çıkmadan 70 - 80' geçmedim tabi. Boş vites lambası yanmıyor ya da çok kısa bir aralıkta yanıyor motor viteste olabilir, dikkat etmeli. Belki de benim acemiliğimden bozuldu. Ustaya gideceğim. Benzin deposu kapağı konusunda fikri olan varsa (kilit konusunda) yazsın paylaşalım. Maalesef kilit yapmamışlar. çözümü olan varsa bekliyorum. Özellikle tecrübeli arkadaşlardan.
    Sonuçta gayet memnunum. Kazasız belasız herkese iyi sürüşler dilerim.

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    hayırlı uğurlu olsun resimleri göremedim
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler