Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Spyder

Motovento
    REKLAM ALANI
    pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    geliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Hani buluşacaktık ?! Motorum yok diye dışladınız mı beni ?! Demek spyder adamı değiştiriyormuş...

Motosikleti
    Dream Rider
    Spyder kullanıcısı arkadaşlara bir sorum olacak. Ön çatalının uzunluğu sebebi ile bu motorun dönüş yarı çapı çok geniş değil mi ? Şehir içinde dar manevra yapmanız gereken yerlerde sıkıntı yaratmıyor mu bu durum ?

Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Öncelikle Herkese H.Geldiniz.

Deliçerkeş Üstadım Aynen kardeşimle birlikte şeref duydum uzun süredir stagflasyon gibi bizde senin takipçiniziz projler custom harika oldu makina..Her bir parça hayalim de
    Elcik aynalar far allahımmm Bi ara gitmeyecek biliyorum ama sizin heybeleri bile düşündüm spyder a nasıl olur diye.Güvenlik koruma demirleri başımızın üstünde düşünmeniz yeter ama allah korusun sanırım önce sobaya değip elimize yakmak gerekiyo sanırım inş.yanmaz Bütün bilgilere bakım custom vs her bilginize ihtiyacımız var saygılar hörmetler ..
    İlk Soru benden olsun resmini de photoshopla biraz denedim acaba motor kısmı biraz kapalı olsa nasıl olur diye (v twin ve bir hava kapağıyla kapandı) ama sanırım tarza uygun değil boş dahi güzel ama aklımızda bir şekil daha var bir boru ve hava filitresi ama bağlı değil?? Sonra çantalar hep acaba acaba sonra sisybar olsa mı? makina göze alıştıktan sonra gözüme gelen bişey daha rake açısı harika ama gidon biraz daha yükseltilebilirmiydi?? old scholl style lar hep daha uzun ?

Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani buluşacaktık ?! Motorum yok diye dışladınız mı beni ?! Demek spyder adamı değiştiriyormuş...
    Kardeşim benim olur mu öyle şey Valla kardeşimle bile daha görüşemedik bu hafta görüşmek de zor benim vardiya ters onun sıkı işler yine istanbulda ama şu ruhsat plaka vs tamam olduğu anda yanındayız..Kardeşimin tatlılarını yiyoz

Alıntı Lancelot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spyder kullanıcısı arkadaşlara bir sorum olacak. Ön çatalının uzunluğu sebebi ile bu motorun dönüş yarı çapı çok geniş değil mi ? Şehir içinde dar manevra yapmanız gereken yerlerde sıkıntı yaratmıyor mu bu durum ?
    Hız Yavaşsa evet kısa dönüşlerde dar manevra zor. Kullanım klavuzunda bile düz yol için tasarlanmıştır ibaresi göze sokulmuş,ama emin ol ilk 50 km sonra alışıyosun bu beceri değil sakın yanlış anlama ona göre seçim yapıyosun
    Biraz güvenip motoru yatırabilmekle alakalı o ince ön tekerle bana sıkıntı olmadı değil hala bile bazen...Kardeşim alışmıştır çoktan )
    Seçim Yapamadığın zamanlar ? Biraz zorlanırsın ama verdiği keyif inanılmaz.Rezil olmayacağına emin ol..

Alıntı universe88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mat siyah

[/COLOR]bunların yanı sıra sizlere bir sorum olacak Shell dışında bir benzin istasyonundan benzin alınca motor aşırı titreme yapıyor. bu durum benim motorlamı alakalı yoksa diğer benziklerin benzinleri mi dandik, yoksa ben hep shellden aldığım içim motor shell' e mi alıştı çözemedim. (her zaman 95 oktan kullnıyorum)
    Mat siyah harika özkan bilir bende çok istiyorum ve ilk yaptığın da burda fotolarını ve yerini istiyorum o zaman senden
    Benzin meselesine gelince bizim makinalar daha rodajda yani titreşim evet özellikle de alçak devirlerde çok fazla ve sanırım civataları çok fazla sıkılmamış.Ayrıca bazı bilgiler aldık çinden gelirken kullandıkları malzeme erozyona ve okyanustan geçerken tuza karşı sürülen sıvı vs vs yani daha ilk bakım tam kontrol olmadan bilgi vermemiz bence çok zor ben ilk benzini shell den aldım 95 oktan yani eğer dediğin gibi bu yok haliyse bilmiyorum daha sonra p.o den aldım açıkcası aradaki fark bence yok gibiydi.İzmir de durum farklımıdır bilmem ama burada güvenlik sıkıdır ve bildiğim kadarıyla onay almak için kaliteleri %99 aynı (Pet.Bir. den aldığım bilgi.) Farklılaştırma içine kattıkları özel firmalara göre bir karışım yani pepsi coca cola farkı küçük de olsa farkediyodur mutlaka

Bu arada sana da sorum olmadan olmaz vites aralığı ayağın bot kullanırken o araya giriyor mu Üstadımın da dediği gibi elime anahtar alıp girişecem yakında mutlaka var ayarı ama hangisi?
    Sonra eksozlar senin açık muhtemel nerde nasıl?.Ses ten memnunmusun?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    valla regal raptor nasıl bir marka bilmem ama motor şekli tamamen kawasaki vn serisinin aynısı
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

wallace256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikinci elini kaça alabiliriz abi regalin. ben kısa maşa almayı düşünüyorum bilemiyorum fiyatları nedir çok farklı rakamlar var nette. yardım ederseniz sevinirim...

Motosikleti
    MV Agusta Brutale gitti.... :(
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmem Nihat GENÇ 'i severmisiniz.bir programda amerikan arabaları ile ilgili bir olayı anlattı.

Amerikada chevrolet fabrikası 57 yılından itibaren motoruyla şasesiyle , görüntüsü ve kullanımının , insana verdiği haz ile , o kadar güzel arabalar yapmış ki. arabayı alan arabasına aşık oluyor ve yıllarca kullanıp kesinlikle satmıyor.aradan ne kadar zaman geçerse geçsin , nerdeyse ilk günkü gibi kullanmakta zevk alıyor.bu durumda satışları bıçak gibi kesilmiş.çünkü satış yaptıkları insanların bir süre sonra , mesala 3-5 yıl sonra arabasının gözünde eskimesinden dolayı satıp yeni araba alması üzerine hesaplar yapmışlar.bakmışlar ki daha da güzelini yapsalar iyice şapa oturcak firma ciddi şekilde sarsılacak, bundan sonraki üretimlerimde araçlarını bizzat 57 modelinden kötü yapmaya başlamışlar. daha küçük , daha güçsüz , daha konforsuz.daha az krom. böyle olmalı ki insanlar 3 yıl içinde bıkıp satıp yenisini alsınlar.

Harley davidson sahipleride keza böyle , bir harley benzin ve yağ koyduktan sonra yıllarca gider.bir harley sahibi çok büyük bir maddi sıkıntı olmadıkça asla harleyinden vazgeçmez.eski tarihli modellere bir bakın. motorun ihtişamından nerdeyse önünüzü ilikler esas duruşa geçersiniz. motorunuza aşık olmak işte böyle bir şey.dolasyısıyla motorunuz için yaptığınız masraf asla gözünüze batmayacaktır.

Syper da tam aşık olunacak motor. varsın çin malı olsun , varsın V motor olmasın ,varsın bu fiyata 10 yaşında japon alırsın eleşrileri yapılsın. kimin umurunda ki. Türkiye şartlarında ve yollarında özellikle büyük şehirlerde kullanılacak ideal motorlardan birisi ama bence bu fiyata alanabilecek motorların en güzeli.
    Katılıyorum o bakımdan verdiğim para bana batmıyor.. bu motoru alırken ki amacım olabildiğine üzerinde oynayıp ortaya yeni bişeyler çıkarmak. ben bu motoru taa 2007 de görmüştüm nette o zamanlar benimde bir tane DD250-9b T gidonum vardı, Sarıkayalar getiriyordu bu motorları o zaman onlara sormuştum ne kadar olur bunun fiyatı getirirseniz diye bana 6.500 demişlerdi, daha sonra 3 sene içinde 3 ayrı motor değiştirdim, ama hep aklımdaydı spyder bu motorların hepside Japondu ama genede aklımdan çıkmadı spyder.. o yüzden ben bu motora para harcarım, ertesi günde bu kadar para harcanırmı çin malı motora diyenlere gülerim....

Ben ostimde bir firmada çalışıyorum o bakımdan aslında nerdeyse aldığım herşeyi burada yaptırabilirim ama iş güçten zaman bulamıyorum bu neden le de hazırını almak daha kolay geliyor

En kısa zamanda yüzyüze tanışmak dileğiyle :D

Alıntı pinkkuvars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mat siyah harika özkan bilir bende çok istiyorum ve ilk yaptığın da burda fotolarını ve yerini istiyorum o zaman senden
    Benzin meselesine gelince bizim makinalar daha rodajda yani titreşim evet özellikle de alçak devirlerde çok fazla ve sanırım civataları çok fazla sıkılmamış.Ayrıca bazı bilgiler aldık çinden gelirken kullandıkları malzeme erozyona ve okyanustan geçerken tuza karşı sürülen sıvı vs vs yani daha ilk bakım tam kontrol olmadan bilgi vermemiz bence çok zor ben ilk benzini shell den aldım 95 oktan yani eğer dediğin gibi bu yok haliyse bilmiyorum daha sonra p.o den aldım açıkcası aradaki fark bence yok gibiydi.İzmir de durum farklımıdır bilmem ama burada güvenlik sıkıdır ve bildiğim kadarıyla onay almak için kaliteleri %99 aynı (Pet.Bir. den aldığım bilgi.) Farklılaştırma içine kattıkları özel firmalara göre bir karışım yani pepsi coca cola farkı küçük de olsa farkediyodur mutlaka

Bu arada sana da sorum olmadan olmaz vites aralığı ayağın bot kullanırken o araya giriyor mu Üstadımın da dediği gibi elime anahtar alıp girişecem yakında mutlaka var ayarı ama hangisi?
    Sonra eksozlar senin açık muhtemel nerde nasıl?.Ses ten memnunmusun?
    Benzin konusu benim için tam bir muamma. "Aklı kelden benzini Shellden alacaksın" sözünü dinlemeye devam.

Vites pedalının ayarı,

...

Egzosu rodaj bittikten sonra Şaşmazda açtırdım, ama tamamen açtırmadım çünkü boş borudan hoş bir ses çıkmıyor. (denedim gördüm zamanında eski regalimde )
    sesden gayet memnunum güzel bir hırıltısı ve çatırtısı var. Bu arada yerle görüştüm bir egzoz projem var şekilleri tamam sadece boruları büktürmek kaldı çok da iyi bir fiyata hemde, orjinalleri söküp baştan yaptıracağım, fiyatta makul olduğu için beğenmessem sesini veya şeklini, atarım yaptırdıklarımı orjinallere dönerim

motor üzerinde değişiklik yaparken birinci dikkat ettiğim ilk nokta orjinal parçayı bozmadan yeniden yaptırmak böylece sonucu beğenmessem orjinal parçayı tekrar yerine takıp dönülmez bir hata yapmıyorum.

Stagflasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi bir rodaj yaptıktan sonra 170 180 km hızlara ulaşıyormuş forumlarda okuduğum kadarı ile titreşim fazlamı öbür çinlilerden.

toprakozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KARA KIZ
    coşturmuşsunuz topiği

Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorma ya kimseyi gözüm görmüyor şaka bi tarafada başımızdaki işlerden fırsat olmadıki plaka-ruhsat çıkaralım.sonrada trafiğe atalım kendimizi.kardeşimle şu işleri bir halledelim ilk haftasonu batıkentteyiz

Alıntı Lancelot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında pinkkucras kardeşim en iyi cevabı vermiş;0-10 km hızlarda bir ileri iki geri yapıyosun ama yola çıktınmı çok güzel yatan bir makina ,hiç bir sıkıntı olmuyor
    bu arada diğer chopperlardan daha iyi yatıyo,fabrika lastikleride tatmin eder durumda yani sıkıntı yok

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla regal raptor nasıl bir marka bilmem ama motor şekli tamamen kawasaki vn serisinin aynısı
    VN benziyor ama yere daha yakın ve rake açısı biraz daha fazla

Egzosu rodaj bittikten sonra Şaşmazda açtırdım, ama tamamen açtırmadım çünkü boş borudan hoş bir ses çıkmıyor. (denedim gördüm zamanında eski regalimde )
    sesden gayet memnunum güzel bir hırıltısı ve çatırtısı var. Bu arada yerle görüştüm bir egzoz projem var şekilleri tamam sadece boruları büktürmek kaldı çok da iyi bir fiyata hemde, orjinalleri söküp baştan yaptıracağım, fiyatta makul olduğu için beğenmessem sesini veya şeklini, atarım yaptırdıklarımı orjinallere dönerim
    bizim rodajda bir bitsin acil tarafından egzos açtırmak,şart

motor üzerinde değişiklik yaparken birinci dikkat ettiğim ilk nokta orjinal parçayı bozmadan yeniden yaptırmak böylece sonucu beğenmessem orjinal parçayı tekrar yerine takıp dönülmez bir hata yapmıyorum.
    aynen değişiklik yaparken orjinalleri saklarım,belki hoşuma gitmez eski haline getiririm mantığı.
    bu arada en kısa zamanda görüşelim kardeş.hatta bir haftasonu ankarada spydera doysun.topluca gezelim

Alıntı Stagflasyon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bir rodaj yaptıktan sonra 170 180 km hızlara ulaşıyormuş forumlarda okuduğum kadarı ile titreşim fazlamı öbür çinlilerden.
    350 lilik makinalar yapar,ama benimki 250.
    bana öyle geliyorki iyi bir rodajdan sonra zorlanmadan son hız 140 görür gibi.

Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Vites pedalının ayarı,
    Harikasın Emeğine ellerine sağlık çok teşekkür ederim ayak büyük olunca sıkıntı oluyodu hele de botlarda

Egsoz rodaj bittiği anda aynen ostim

Alıntı wallace256 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci elini kaça alabiliriz abi regalin. ben kısa maşa almayı düşünüyorum bilemiyorum fiyatları nedir çok farklı rakamlar var nette. yardım ederseniz sevinirim...
    Kardeşim t gidon mu düşünüyosun büyük ihtimal ve siyahtır tabii Çok değerli bir Arkadaşımız var o da karar verse yüklenicez ama ))
    T gidon siyahları 3000 den aşağı alman biraz zor Gri istersen yada Kartal gidon 2500 kadar buluyosun Ama temiz olsun güzel rodajlı sağlam masrafsız dersen Sanırım : (Arkadaşlar daha iyi bilir ama 3500 ü gözden çıkarman gerek)

Tabi bunlar 250cc 9 ve 9b 2006-7 vs model için geçerli ..

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Not: aşadaki yazıyı ciddiye almayın.tamamen şaka maksadıyla yapılmıştır.

Egzost yaptırmayı düşünen arkadaşlar.benim bir aracım daha var. Habao Hyper 7 Buggy , tuğla kadar sağlamdır. hepi topu 45 cm dir. ve nitro metanol ile çalışır. henüz turbo felanda değildir. blowerda takmadım. sadece 6 port yakıt beslemelidir. 4.6 CC dir. evet yanlış okumadınız 4.6 cc ( model araç camiasında bu dev bir motor sayılıyor).

özetle ahanda araç budur.Mekan İstanbul kazlıçeşme meydanı.video kısadır ama her zaman gaza Allah ne verdiyse yüklenmemde çıkarttığı ses kulağıma melodi gibi gelir.

http://www.youtube.com/watch?v=5maflt7J4tU

Eğer yaptıracağınız egzostun sesi , model aracımdan iyi değilse ,ve daha az ses çıkartan bir egzost yaptırırsanız gözüme gözükmeyin. , 45 cm lik arabamdan çıkan ses buysa varın regale yaptığım egzosttan çıkan sesi siz hesaplayın.boşuna yarı sağır olmadık : )

Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800

Harika bayılıyorum bunlara helede el yapımı biraz oynanmışsa dehşet güç çıkıyor ortaya.Bildiğim kadarıyla oldukça da pahalı aletler :(

Üstadım senin bu hyper in sesini bilmem ama hızına uzaktan yakından yaklaşamıyacağımız 2*2 4.

üniverse88 in youtube da bir videosu var koymadı ben koyayım bari:

http://www.youtube.com/watch?v=G1WnmSpRlfc

iki taneymiş.

http://www.youtube.com/watch?v=cCoMoK8y_3Y

Kesinlikle bu sesi dinlemenizi öneririm
    Harika bir ses tonu İşi bildiği kesin kapalı alan Aslan değil Daha çok leopar kaplan Adı üstünde o bir yırtıcı örümcek Raptor SPYDER reklam kokan hareketler ok ama makine ortada...Ama önce uzun bir ömür Sabırla rodaj azimle bıkmadan :(

Motosikleti

Harika bayılıyorum bunlara helede el yapımı biraz oynanmışsa dehşet güç çıkıyor ortaya.Bildiğim kadarıyla oldukça da pahalı aletler :(

Üstadım senin bu hyper in sesini bilmem ama hızına uzaktan yakından yaklaşamıyacağımız 2*2 4.

üniverse88 in youtube da bir videosu var koymadı ben koyayım bari:

http://www.youtube.com/watch?v=G1WnmSpRlfc

iki taneymiş.

http://www.youtube.com/watch?v=cCoMoK8y_3Y

Kesinlikle bu sesi dinlemenizi öneririm
    Harika bir ses tonu İşi bildiği kesin kapalı alan Aslan değil Daha çok leopar kaplan Adı üstünde o bir yırtıcı örümcek Raptor SPYDER reklam kokan hareketler ok ama makine ortada...Ama önce uzun bir ömür Sabırla rodaj azimle bıkmadan :(
    ilk 1500km daha çabuk bitsin de egzozalrı açtırabileyim diye sürekli dolaştım.
    Egzozun o hırıltısı vitesde yüke binince daha güzel ses veriyor, yarın yağmurlu olmassa yeni egzozlar için boru bükümcüleri dolaşıcam öğleden sonra. bakalım inşallah yağmur yağmaz.

şu anda 6200 küsür kmdeyim vibrasyon gittikçe azalıyor, yüksek hızlarda vibrasyon daha az rahatsız edici oluyor, şu an 120 km gibi hızlarda nerdeyse yok gibi 140 üstüne çıkınca çok yoruyor....

Bir kere 170 yaptım zorlamak maksadıyla ve ne gidiyor diye görmek için, belki biraz daha zorlasam 10 daha çıkar gibime geldi ama bu motorlar hız için tasarlanmadığından 120 nin üstü çok yorucu oluyor; bu makinenin, en azından bence 70 ile 90 arası çok keyifli.

Videolaron ordada olduğunu tamamen unutmuştum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:39 ----------

Birde resim ekleyim dedim...

3 hafta önce arkadaşla gezmiştik, gezmeden önce çekmiştm fotoyu... resmin sol tarafında sadece ön tekeri görünen DD-250 9B de benim eski motor şimdi 28000 küsür km olduhala canavar gibi, titreşim sıfır, binince inanamadım!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:31 ----------

Arka Tekerinde böle olması için çalışmalara haftaya start veriyorum :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:37 ----------

Arkadaşlar aklınızda bulunsun jant arıyorum 200 -240 lastiğe uygun, görürseniz duyarsanız haber verirseniz sevinirim. ebayden bakıyorum 350 dolar civarı fiyatlar uygun ama kargosu yaklaşık 400 dolara geliyor kargoyada o kadar para vermem

Motocenter'a bir sor onlarda costum çalışmaları çok yapıyor.

Motosikleti
    Abidinpaşa cebeci de olan yermi acaba bu motocenter?

Yanlış hatırlamıyorsam öyleydi bide dışkapıda vardı ama orası da olabilir tam hatırlamıyorum yanlış bilgilendirmek istemem.

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Kardeşim t gidon mu düşünüyosun büyük ihtimal ve siyahtır tabii Çok değerli bir Arkadaşımız var o da karar verse yüklenicez ama ))
    T gidon siyahları 3000 den aşağı alman biraz zor Gri istersen yada Kartal gidon 2500 kadar buluyosun Ama temiz olsun güzel rodajlı sağlam masrafsız dersen Sanırım : (Arkadaşlar daha iyi bilir ama 3500 ü gözden çıkarman gerek)

Tabi bunlar 250cc 9 ve 9b 2006-7 vs model için geçerli ..

Kimmiş o çok değerli arkadaş ?!

Hocam, Soner'in de dediği gibi ben aylardır araştırıyorum, sıkı bi pazarlıkla 3.000-3.500 TL'ye eli yüzü düzgün makineler alınabilir...Ah, 1.000 TL'm daha olsaydı...

Ulusda yiba çarşısının arka tarafındaki moto center arkadaşlarada sordum evet ordaki dediler.

Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800

toprakozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KARA KIZ
    motocenterda alt katta üzerinde oynan bir makina var.üzerinde oynmadan kastım,şasisi bile sıfırdan yapılıyor.
    makinada gri T GİDON
    gelen lastikte yanlış hatırlamıyorsam 240 lıktı
    yalnız motocenter customları yapan hacı'dır.senin onla görüşmen lazım.mutlaka yardımcı olur.
    abidinpaşadaki motocenter

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler