Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Suzuki XF650 Freewind

Motovento
    REKLAM ALANI
    telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    gecen hafta 500 km lik bir geziye plani yaptim Fakat motorum beni 50. Km de yolda birakti kirmizi isikta durdugumda karterdeki tum yag asagi aktigini gordum allahtan hemen motoru durdurdum bi sorun yasamadim yagin on dislinin ordaki yag kecesinden geldigini gordum her neyse sanayiye cektik simdi tamirci oraya ayni olcude bir kece takti fakat sanirim olmadi kala motoru park ettigim yerlerde altinda 1 2 damla yag oluyor ne yapabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En az 4.5 lt yaktım. Kle500 ile kıyaslamak biraz farklı olur gibi güç olarak torkları yakın ama kle daha ağır ama toplam hız olarak tabiki çift silindirin avantajı var. Fakat aynı tipteki tek silindir 650cc ler ile kıyaslarsak bir pegasso veya f650 den çok daha stabil. Motor, yürüyen, yol tutuşu, güç, piyasa, yakıt olarak çok daha avantajlı.
    Arkadaşlar güncelleme yapıyorum. hava filtresi yağ filtresi buji değiştikten sonra şehiriçi çok fazla dur kalk yapmadan bornova gaziemir arası her gün yeşildere yolunu kullanarak gittim geldim, yeşil dalgaya falan dikkat ettim hart hurt gaz açmadım 4000 devir sabit kullanarak 100km de şehiriçinde 4 litre yakıt yaktım. Bi de motor açılacak oraları da elden geçirdikten sonra tekrar bi güncelleme yaparım. 205 km de 8.08 lt yakıt harcamışım şok oldum çok ağır şok oldum hem de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Alıntı telmessos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecen hafta 500 km lik bir geziye plani yaptim Fakat motorum beni 50. Km de yolda birakti kirmizi isikta durdugumda karterdeki tum yag asagi aktigini gordum allahtan hemen motoru durdurdum bi sorun yasamadim yagin on dislinin ordaki yag kecesinden geldigini gordum her neyse sanayiye cektik simdi tamirci oraya ayni olcude bir kece takti fakat sanirim olmadi kala motoru park ettigim yerlerde altinda 1 2 damla yag oluyor ne yapabilirim
    aynı sorun benim motorumda da var şu anda. dediğiniz gibi şar şur akmıyor ama iki zamanlı kadar yağ tüketiyordum. çalışıyorum şu anda eve gittiğimde suzuki servisinin faturasına bakıp fiyatını söyliyim. 60 lira gibi bi fiyatı olması lazım o keçenin

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

düzenle yok mu ya yeni mesaj yazmak durumunda kalıyorum.
    fiyatın 6 sını tutturmuşum ama gerisi tutmamış 16 tl gibi bir fiyatı var. ama geliş süresi biraz uzun sürekli ellerinde bulunmadığından japonyadan(?) geliyor dediler (yok marstan geliyor) 2 haftaya geldi

Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    Arkadaşlar güncelleme yapıyorum. hava filtresi yağ filtresi buji değiştikten sonra şehiriçi çok fazla dur kalk yapmadan bornova gaziemir arası her gün yeşildere yolunu kullanarak gittim geldim, yeşil dalgaya falan dikkat ettim hart hurt gaz açmadım 4000 devir sabit kullanarak 100km de şehiriçinde 4 litre yakıt yaktım. Bi de motor açılacak oraları da elden geçirdikten sonra tekrar bi güncelleme yaparım. 205 km de 8.08 lt yakıt harcamışım şok oldum çok ağır şok oldum hem de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

aynı sorun benim motorumda da var şu anda. dediğiniz gibi şar şur akmıyor ama iki zamanlı kadar yağ tüketiyordum. çalışıyorum şu anda eve gittiğimde suzuki servisinin faturasına bakıp fiyatını söyliyim. 60 lira gibi bi fiyatı olması lazım o keçenin

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

fiyatın 6 sını tutturmuşum ama gerisi tutmamış 16 tl gibi bir fiyatı var. ama geliş süresi biraz uzun sürekli ellerinde bulunmadığından japonyadan(?) geliyor dediler (yok marstan geliyor) 2 haftaya geldi
    servise ikinci kez gittim bu sefer tekrar taktı sanırım ölçüyü tutturdu nazar değmesin şu anda hiç akıtmıyor. valla japonya yı beklemeye pek gerek yok bu tip küçük malzemelerde ben bir rulmancıya sordum ölçüleriyle birlikte var dedi aldım hemen bir tane yedek 25-44-7 döner mil keçesi olarak geçiyor 13TL verdim.
    birde sormak istediğim bir konu var far ayarını nasıl yapacağız benimki biraz düşük sürekli uzunla gitmek zorunda kalıyorum. fardada solma var onada bir çare düşünmek lazım..

bu arada şehir içi şehir dışı bodrum gezimde iki kişi arada zorlayarak arada sakin kullanarak dur kalklarla 80 lira ile 340 km yaptım 23 krş yaktı (benzin=5.06)
    Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı telmessos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servise ikinci kez gittim bu sefer tekrar taktı sanırım ölçüyü tutturdu nazar değmesin şu anda hiç akıtmıyor. valla japonya yı beklemeye pek gerek yok bu tip küçük malzemelerde ben bir rulmancıya sordum ölçüleriyle birlikte var dedi aldım hemen bir tane yedek 25-44-7 döner mil keçesi olarak geçiyor 13TL verdim.
    birde sormak istediğim bir konu var far ayarını nasıl yapacağız benimki biraz düşük sürekli uzunla gitmek zorunda kalıyorum. fardada solma var onada bir çare düşünmek lazım..

bu arada şehir içi şehir dışı bodrum gezimde iki kişi arada zorlayarak arada sakin kullanarak dur kalklarla 80 lira ile 340 km yaptım 23 krş yaktı (benzin=5.06)
    normal arada zorlayarak ve 2 kişi ideal yakıt bence.
    far ayarını bilmiyorum biz de komple tesisatı elden geçiricez bakarım o zaman bilgilendiririm sizi. far solması için de internetten ufak bi araştırma yaparsanız bu far güneş yanıklarını temizleyen yerler var koca arabaların çift farları için 100 120 lira gibi fiyat istiyorlar bizden öyle bişe istemezler heralde. Sonax falan yapar herhalde.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşlar benim makinanında debriyaj kolunun üzerindeki yağ keçesi eskimeden dolayı kaçırıyordu gittim sanayiden 4 liraya aldım taktım oldu Nereye bakmak gerektiğini bildinmi çok ucuza halletmek mümkün sadece oring yada keçe işi yapan yerler var numunesini elinde götür o ölçülerde muhakak vardır ...
    Telike kardeşim senin tel problemin vardı sanırım sana önerim üretime dayalı büyük sanayiilerde her türlü araç için tel üreten yerler var eski telini götür aynısını yapıp verirler yalnızca numunedeki kafa parçalarını alıp yeni tele takıyorlar. benim araba 6 ayda bir tel koparıyordu artık değiştirmekten bıktım araştıra araştıra sonunda yapan yeri buldum orjinali 2 mm dedi usta biz 2,5 mm yapalım hemde daha kaliteli tel dedi yaptı 2 sene oldu Maşaallah ne uzama yaptı nede koptu... bu konuda ki tecrübelerim böyle arkadaşlar faydam olursa sevinirim
    muhabbeti demleyelim...

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    tabi haklısınız zaten şu sıralar vakitsizlikten ilgilenemediğim için servisten istedim. teli de dediğiniz gibi bir yolunu bulucam mutlaka teşekkürler

tabi haklısınız zaten şu sıralar vakitsizlikten ilgilenemediğim için servisten istedim. teli de dediğiniz gibi bir yolunu bulucam mutlaka teşekkürler
    Telike kardeş arka tekerin üstündeki küçük el çamurluğunu hani zincir muhafaza ile birlikte olan arka teker üstü çamurluğu nerden bulabiliriz bilgin varmı...?
    muhabbeti demleyelim...

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telike kardeş arka tekerin üstündeki küçük el çamurluğunu hani zincir muhafaza ile birlikte olan arka teker üstü çamurluğu nerden bulabiliriz bilgin varmı...?
    türkiyeden direkt bulmak zor. ya servisinden sipariş edebilirsiniz ya da parçanın tam adı ve numarasına oemmotorparts.com dan bakıp ebay.com da araştırabilirsiniz.

Ben şöyle bi göz attım

https://www.oemmotorparts.com/oem5.a...2=SU4_-2117783

şu adreste 16 ve 17. parçalar olarak geçiyor.
    sarf malzemeleri olmadıkları için bulmak biraz zorlaşıyor ama imkansız da değil
    kolay gelsin

türkiyeden direkt bulmak zor. ya servisinden sipariş edebilirsiniz ya da parçanın tam adı ve numarasına oemmotorparts.com dan bakıp ebay.com da araştırabilirsiniz.

Ben şöyle bi göz attım

https://www.oemmotorparts.com/oem5.a...2=SU4_-2117783

şu adreste 16 ve 17. parçalar olarak geçiyor.
    sarf malzemeleri olmadıkları için bulmak biraz zorlaşıyor ama imkansız da değil
    kolay gelsin
    OK.Sağol dostum...
    muhabbeti demleyelim...

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    arkadaşlar elektronik km hız göstergesi sorunu genelde bu modelde yaşanan problemler bilen ve tamir eden arkadaşlarımız var. Sayın özgür abimizin tamir ettiğini ve nasıl yaptığını bi başlık altında okuyabiliriz.

Bende de aynı problem vardı ön tekeri söktüğümde farkettim benim tırnak veya okuyucu değil direk mıknatıs kırık. aynı mıknatısı ebayda 50-55 dolar civarında kargo dahil buldum 110-120 tl ye geliyor bu günkü kurla bir de servise soracağım en uygun hangisiyse ordan tedarik edeceğim.

Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    Gecen gun bende farkettim dijital hiz gostergemle ilgili bir sorun normal hizlanirken veya sabit hizla giderken gaywt guzel dogru bir sekilde olcuyor fakat ani hizlanmalarda cok alakasiz seyler gosteriyor anlik olarak 3 viteste 179 gosterdi gecen gun gazi ani acinca sorun neyden kaynaklaniyor acaba

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    eğer mekanik bir problemse kolay halledilebilir. fakat okuyucu ile ilgili ise orjinali birazcık pahalı. okuyu ile ilgili problemde de yine özgür abinin çözümünde bir yol var. el becerisi ve birazcık bilgi istiyor. imkanınız varsa söküp bakın bi belki bi çözüm bulabiliriz.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post2722239

Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    eğer mekanik bir problemse kolay halledilebilir. fakat okuyucu ile ilgili ise orjinali birazcık pahalı. okuyu ile ilgili problemde de yine özgür abinin çözümünde bir yol var. el becerisi ve birazcık bilgi istiyor. imkanınız varsa söküp bakın bi belki bi çözüm bulabiliriz.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post2722239
    çok teşekkür ederim teker göbeğine wd40 sıktım sorunum halloldu şimdilik inşallah yenilemez baya pshslı bir parçaymış bu okuyucu
    Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    bugün sabah servisteydim okuyucu fiyatı 356tl gibi bişeydi küsüratlı. mıknatıs da 56tl.

başıma gelen olay böyle servislerden beklenecek kalitede. burda da göreceklerdir yazdıklarımı.
    alalade göz ucuyla lastiği söküp bakıp mıknatıstan da olabilir okuyucudan da olabilir, önce bi mıknatısı al, olmazsa okuyucuyu alırsın diye bir cevap aldım. okuyucu içerisinde mıknatıs da geliyor mu dedim evet dediler. e sorun okuyucudaysa boşuna fazladan mıknatıs almış olucam dedim e napalım riske gireceksin diyorlar. böyle savsak iş görmedim. daha sonraya kaldı yine okuyucu işi

wd40 herşeyin ilacı :D

Motosikleti
    '23 Hornet, '23 CRF250L
    Merhabalar bayadır kimse bişey yazmamış bende forumdan telike isimli arkadaştan aldım freewindimi.

Burası pek aktif değil heralfe ama umarım ilerleyen vakitlerde olur

Motosikleti
    Suzuki XF650 Freewind
    Ben de Suziki Freewind xf 650 sahibiyim. Motosikletin yakıtı ortalama 5 litre civarı. Artırmak yada azaltmak elinizde fakat düşük devirlerde tekleme fazla olduğundan rahat edemiyorum sürekli gaz istiyor böyle olunca da 5 litre yakıyor bu da normal bence. daha önce kle 500 endurom olduğundan çift silindirden sonra titreşim fazla geldi diyebilirm ama 1 kaç hafta içinde alıştım. Vites aralıkları uzun olduğun dan şehiriçi trafikte genelde 1. vites üztüne çıkamıyorsunuz. Ama yol boş olduğunda 2. viteste rahat hareket edilebiliyor 25-45 km arası sıkıntı olmuyor.3. viteste 90 km civarı 4. viteste 110-120 km seyir alabiiiyorsunuz.Zaten 5. viteste alet 170-180 kopuyor. Geniş virajlarda sıkıntı yok ama dar virajlarda direksiyon fazla dönünce denge kaybı olabiliyor o yüzden yavaşlamak gerekiyor yoksa arka tekerden kayıyorum. Vibrasyon harici sorunsuz bir motosiklet. Tavsiye ederim.
    altora bunu beğendi.

The_SilenT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR
    Selamlar 2006 cbf250 var bende. Freewind ile üste bir miktar para vererek takas yapmak istiyorum. Niyetli arkadaş varsa buradan mesaj atsın lütfen.. Tşkler.

Alıntı muratgungor75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Suziki Freewind xf 650 sahibiyim. Motosikletin yakıtı ortalama 5 litre civarı. Artırmak yada azaltmak elinizde fakat düşük devirlerde tekleme fazla olduğundan rahat edemiyorum sürekli gaz istiyor böyle olunca da 5 litre yakıyor bu da normal bence. daha önce kle 500 endurom olduğundan çift silindirden sonra titreşim fazla geldi diyebilirm ama 1 kaç hafta içinde alıştım. Vites aralıkları uzun olduğun dan şehiriçi trafikte genelde 1. vites üztüne çıkamıyorsunuz. Ama yol boş olduğunda 2. viteste rahat hareket edilebiliyor 25-45 km arası sıkıntı olmuyor.3. viteste 90 km civarı 4. viteste 110-120 km seyir alabiiiyorsunuz.Zaten 5. viteste alet 170-180 kopuyor. Geniş virajlarda sıkıntı yok ama dar virajlarda direksiyon fazla dönünce denge kaybı olabiliyor o yüzden yavaşlamak gerekiyor yoksa arka tekerden kayıyorum. Vibrasyon harici sorunsuz bir motosiklet. Tavsiye ederim.
    Murat bey kardeşim f650 kullandınmı hiç aslında titreşim konusunu freewindle bmw f 650 yi kıyaslasan çok makbule geçerdi benim için çünki ikisinin arasında kaldım.
    muhabbeti demleyelim...

Motosikleti
    Suzuki XF650 Freewind
    Bmw 650 de kullandım oda güzel motor ama yan sanayi parça pek yok kolay sorun çıkarmıyor ama parça lazıom olduğunda ya da bakımlarında masraflı oluyor. Gerçi şu an suziki ninde parça sorunu oluyor. Yüksek model ve uygun fiyata bulabilirsen tabiki bmw derim titreşimleri pek farklı değil sonuçta tek silindir 650 lik motosiklet.Ama yakıtta freewind sanki daha az gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

İzmirdeyim düşünürsen tks yapabiliriz.2001 model 2006 trafik çıkışlı sıfır motor yapılı freewindim var.

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    ben de Suziki Freewind xf 650 sahibiyim motor 1998 model 35 binde orjinal km çok memmnunum yakıtından gidişin den özellikle konforundan sadece önfren biraz zayıf gibi balataları yeni değiştirmeme rağmen onun dışında çok güzel bir makina ÖN CAM VE ELCİK NEREDEN BULABİLİRİM VEYA HER ELCİK OLUYORMU

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler