Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

2010 Bora 125cc BİLGİ PAYLAŞIMI

Motovento
    REKLAM ALANI
    RAZOR1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YBR CuSToM

RENK ŞEÇENEKLERİ: MAVİ / KIRMIZI / SİYAH

MOTOR:
    Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
    Motor Hacmi: 124 cm3
    Motor Çapı: 54,0 x 54,0 mm
    Motor Sıkıştırma: 10,0:1
    Motor Soğutma: Hava soğutmalı
    Maksimum Güç: 10,20 HP /7750 dev/dk

AKTARMA:
    Aktarma: Zincir
    Şanzıman: 5 Vites

ELEKTRİK:
    Ateşleme: CDI
    Çalıştırma: Elektrik / Pedal

ÖLÇÜLER:
    Uzunluk: 2100
    Genişlik: 805
    Yükseklik: 1170
    Aks Arası: 1360
    Sele Yüksekliği: 740
    Ağırlık: 113 kg
    Depo: 14 litre
    Ortalama Yakıt Tüketimi: 2,8 lt / 100 km

GÖVDE:
    Ön Süspansiyon: Teleskopik
    Arka Süspansiyon: Helezonik yay çift amortisör
    Ön Fren: Disk
    Arka Fren: Tambur
    Ön Lastik: 3,00 - 18
    Arka Lastik: 3,50 - 16

KDV ve ÖTV Dahil Fiyatı: 3.245 TL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Susturucusu çok şık görünüyor,ön çatal açısı commuter için biraz fazla ama uzun yollarda çok rahat olur...Hayırlı olsun görünürde iyi bir motor.

Motosikleti
    YBR istiyor..
    Ybr custom'un aynısı Ama kanuni piyasayı iyi takip etmiş, bence seyhan faciyası yaşatmayacaktır bir kez daha..

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    tipini beğendim ismini beğenmedım 125 cc azolmuş keşke 200 lük olsaymış daha tercıh edılır olurdu.

Motosikleti
    YBR istiyor..
    tipi hoş, bence isimde hoş. ama eğer 200 lük veya 250 lik olsaydı bu motor 100 km de en az 20 lira yakardı, bu motosiklet ise eminim tek kişiyi 10 tl benzinle 100 km taşır

Motosikleti
    RED HONDA CBF 150
    Kanuni tasarım konusunda kendisini her geçen gün geliştiriyor..fakat bu motorun bakım aralığı hala eskileri gibi (ve diğer Çinliler gibi..) 1000 km. kısacası çağın çok çok gerisinde..bence motor teknolojisi üzerinde biraz AR-GE yatırımı yapıp sağlamlık-uzun ömür-düşük yakıt ve emisyon konusunda kendilerini geliştirseler Türkiye'den bir dünya markası çıkması elden bile değil..çünkü pazar takipleri ve tasarımları oldukça hoş..

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    ybr custom kopyası motorunu bile aynı yapmışlar
    81VATAN__54MEKÂN

Motosikleti
    KLR 650

Yamaha Motor

Bayisi motorun yamaha patentli olduğunu söyledi. Ne derece doğru bilmiyorum ama görünüş olarak ybr motorunun aynısı.

kubanın motor seçenekleri daha çok ve yeni modeller süper o gövdeye 125 cc olurmu hiç kanuni tıraş marka bence hem pahalı hemde motorları bir halta yaramaz

S.A bu sıteye anca gırdım ölesıne gördum 12 yasımdan berı motora bınıyorum butcem okadar ıyı deyıl bende su anda kanunı BORA var yamaha ybr aynı FAKAT 1 beygir ondan fazla arka dıslısı buyuk atık aldım 2 hafta sonra 120 basdım ınan mayan varsa denesın 130 uda basarım

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Biologist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayisi motorun yamaha patentli olduğunu söyledi. Ne derece doğru bilmiyorum ama görünüş olarak ybr motorunun aynısı.
    yeşilyurt motor mu söyledi? bana da ybr nin aynısı hatta vidasına kadar demişti..ama dikkatli inceleyince olmazsa olmaz farkları görebiliyor ve ybr motoru değilde ybr motorunun kopyası diyebiliyorsun.....
    zaten kanuni de bi ara taiwan malı yalanını söylüyordu buz gibi çin işi olduğunu bilen biliyor bilmeyen de farklı bi halt sanıyor...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    arka tarafına bakıldığında 250 comet tipini andırıyor..
    gerçektende 125 çok az değilmi şu çüsseye ?
    bora'nın mantıgı ne acaba? Wv'denmi esinlendiki

kanuni bora

ben YENİ BORA ALDIM MOTOR GÖRÜNTÜ OLARAK ÇOK GÜZEL MOTORDADA SORUN YOK AMA 200 LÜK OLSA ÇOK GÜZEL OLURMUŞ MOTORDA VİBRASYON YOK UZUN YOLDA SADECE BEL AĞRISI OLUYOR 150 KM HİÇ DURMADAN YOL YAPTIM BİR SORUN OLMADI

kandırıyolar milleti yav bunlar alayı tıraş bu kanuni mondial asya yuki jinlun ve benzerleri hepsi tıraş kuba hepsinden daha kakiteli ürünler getirmiş araştırıyorum on numara motorlar hemen hemen hepsi balanslı teknoloji titreşim yok motorlarda

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka tarafına bakıldığında 250 comet tipini andırıyor..
    gerçektende 125 çok az değilmi şu çüsseye ?
    bora'nın mantıgı ne acaba? Wv'denmi esinlendiki
    VW espirni beğendim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:26 ----------

Alıntı oşoş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kandırıyolar milleti yav bunlar alayı tıraş bu kanuni mondial asya yuki jinlun ve benzerleri hepsi tıraş kuba hepsinden daha kakiteli ürünler getirmiş araştırıyorum on numara motorlar hemen hemen hepsi balanslı teknoloji titreşim yok motorlarda

Gerçekten son günlerde baya kuba marka motor alan arkadaşım var hemen hemen hepside memnun motorlarından İsmi biraz uyuz ama olsun incelemekte fayda var özellikle 125'lik ybrye benzeyen var bir tane onu met ediyorlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:28 ----------

Boranında Tipi güzel be kardeşim. Ne abartı ne çok sade tam yerinde bir tasarım olmuş. Ama çokta kalitesiz görünmüyor.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

bu motorların avantajı benzerlerının parcalarıda takılabılıyor.ondan al ona tak

WV olabılır bır bora daha vardı maserati bora'danda esınlenmıs olabılır

3 aydır kullanıyorum konfor şehir içi 5/4uzunyolda selenin biraz ince yapılı olduğundan 5/3
    titreşim 5/4 tork zayıf ani hızlanma ilk devirde iyi orta zayıf yüksek zayıf yatma dengeli klasic fakat modern tasarımı spor turung kullanımına uygun tabi kendi çapında egzost gaz 100 km giderken coşmaya başlıyor.sanki arkanızdan biri ateş ediyor yakıt konusunda harika tek kişi uzun yolda 100 km de 7-8 tl yakıyor
    sonuç: kendi kanaatim şehir içi kullanıma in
    // dışı out
    150 cc olsaydı uzun yoldada bazı pürüzler azalır avrupa ayarında bir motosiklet olabilirdi

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeşilyurt motor mu söyledi? bana da ybr nin aynısı hatta vidasına kadar demişti..ama dikkatli inceleyince olmazsa olmaz farkları görebiliyor ve ybr motoru değilde ybr motorunun kopyası diyebiliyorsun.....
    zaten kanuni de bi ara taiwan malı yalanını söylüyordu buz gibi çin işi olduğunu bilen biliyor bilmeyen de farklı bi halt sanıyor...
    Şu linkteki motorun aynısı değil mi bu?

http://www.jdcsww.com/insurance/ins_...s.asp?id=36365

Gerçek adı: JS125-6C
    İmalatçısı: Jianshe diye bir firma.
    Montajcısı: %100 Türk işçiliği mühendisliği diye reklam yapan kanuni

Artık biliyoruz ki hepsi Çin malı. Artık farkı yaratan servis, satış sonrası hizmetler... Maalesef bizde hala gerçekten %100 Türk malı Türk dizaynı veya Türk mühendisliği ile motosiklet yapacak motosiklet firması yok.. Hiç kimse biz Türk malıyız diye Çin den gelen motosikletin arkasına Türk işçisini koyarak reklam yapmasın...

adidas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında olacak
    oturaklı bi motor...sabah bir tane gördüm bayide, sahibini bekliyor
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz

KAARİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Alıntı WangLee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu linkteki motorun aynısı değil mi bu?

http://www.jdcsww.com/insurance/ins_...s.asp?id=36365

Gerçek adı: JS125-6C
    İmalatçısı: Jianshe diye bir firma.
    Montajcısı: %100 Türk işçiliği mühendisliği diye reklam yapan kanuni

Artık biliyoruz ki hepsi Çin malı. Artık farkı yaratan servis, satış sonrası hizmetler... Maalesef bizde hala gerçekten %100 Türk malı Türk dizaynı veya Türk mühendisliği ile motosiklet yapacak motosiklet firması yok.. Hiç kimse biz Türk malıyız diye Çin den gelen motosikletin arkasına Türk işçisini koyarak reklam yapmasın...
    Belki Kanuni çin e ihracat yapıyordur Jianshe markası altında Bu arada iki resim arasında fark göremedim
    Diş Fırçam Bile Motorlu

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler