Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Çelik Motor CROWN 150 - CROWN 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    Motor Akdemir Plaza izmir tarafıdan bildigim kadarıyla getirtiliyor. Bugun hurriyet gazetesınde 16.06.2006 150 olanı ıcın izmir motoshow da satısına fiyat verılmıs 2.350 ytl bana fiyatı uygun geldi. yurt ici kargoda calısan bir arkadasım gecenlerde kıvanc cok guzel bi motor gordum deposunda kocaman celik yazıyordu dedi. Arçelikğin sitesine falan girdim aptal aptal ... Neyse sonra sahilde gezerken motoru gordum . Yakınna gidip inceledim piyasada birbirine artık motorlar o kadar cok benziyorki ayırt etmek guc. Cinde 2 buyuk sanayii varmıs isimleride gecenlerde elimdeydi. Butun motorlar ordan geliyor. Uzerine Çelik basarlar yakında Vestel de basarlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fusur-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 ie
    Slm arkadaşlar,ben geçen gün bi mağazaya gittim gördüm.boyut olarak fena deil,çalıştırdık seside güzel tok çıkıyo ve biraz gaz verdim,sehpadayken vibrasyon nerdeyse yok.Benim boyum 1.82 cm kilo 95 ,oturdum üstüne ,valla altımdan kaybolmadı (150 cc) Fiat 2350 ytl +150 ytl plk ve ruhsat için=2500ytl (250 cc)fiat 3350ytl +150 ytl plk ve ruhsat için=3500 ytl bilginiz olsun saygılar
    FUSUR-35

resssan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway superlight 150
    Polo34,
    Yukarıda soylenen 100 km - 8 YTL (8 Litre değil)
    yani 3 litrenin altında başka bir deyişle
    dolayısı ile arabanın yaktığının yanına bile yaklaşamıyor
    Keeway Superlight 150
    34 ED 0798 (namı-diğer "vın vın")

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Bugün çeliğin crown 150 cc'lik modelini gördüm inanamadım o kadar iyi bir kalıbı var ki tıfıl birşey beklerken biraz hayvani boyuttaydı ehehe çok rahat kasmadan gezilir bununla

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı solistalper adlı üyeden alıntı
    Bugün çeliğin crown 150 cc'lik modelini gördüm inanamadım o kadar iyi bir kalıbı var ki tıfıl birşey beklerken biraz hayvani boyuttaydı ehehe çok rahat kasmadan gezilir bununla
    abicim bu motorların içi çürük bee içiiiii.... sakın ha sakın almayın
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Alıntı petitfalcon adlı üyeden alıntı
    Bu motorların İstanbul da satıldığı bir yer var mı?
    minibüs yolundan Göztepe benzinlik durağına gelmeden önce olması lazım, orada bir galeride Çelik Cruiser model gördüm. Ayrıca Bağlarbaşı'nda var.

bir de Criminal, benim Grand da aynı görünümde, sadece on suspansıyon ve sele yüksekliği ile farklı oluyor bu motorlar. Çinliler de genelde tutmuş bir modeli, kasayı getirtiyorlar. piyasadaki motorlar hep bunla aynı görünümde, yüksek ya da alçak oluyorlar ve aksesuar farkı var sadece

Alıntı clint adlı üyeden alıntı
    Bana kalırsa bunlar birbirinin taklidi bile değil, dikkat ederseniz Çin malı motorların pek çoğu birbirine benziyor, özellikle piyasada Jinlun benzeri bir yığın marka var bakınız, Ramzey'in chopper dediği motor, ya da bu yukarıdaki, veya Çullas'ın ki ve diğerleri. Anlaşılan bizim firmalar Çin de aynı yerlerden malı alıp ufak tefek farklılık ve isimlerle piyasaya sürüyor. Bundan başka bir anlam çıkmıyor. Bunca benzeşen markaların oluşu bundan. O yüzden bir ya da ikisi hariç bunların hepsi kalitece aynı arkadaşlar. Ve fazla da uzatmaya gerek yok kanımca, daha pahalı bir şeye binemiyorsanız bunlarla idare etmek zorundasınız. Kalite için de paraya kıymak gerekiyor. Ünlü İngiliz atasözünü hatırlatmakta da fayda var "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim".
    Doğru söz ama bizler maalesef en azından ilk motorlarımızı bu Çinlilerden alacağız kaçarı yok.
    tamamen katılıyorum, bu motorlar birbirinin aynı kasa olarak. teknik ozellikleri karşılaştırıp öyle almak da fayda var.

ha unutmadan, servis ve satış sonrası destek, karşınızda ciddi adamlar bulabilmek gibi noktaları da es geçmeyin kesinlikle!

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    arkadaslar hepsi hemen hemen birbirinin aynı ama denenip de memnun kalınmış olanları almak dsaha mantıklı deil mi mesela keeway veya regal raptor gibi

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    arkadaşlar bilirmisiniz bu 2 silindirli meretin çalışma düzeneğini............

hahaaa çok komik olan paralel çalışıyorlar. 2 silidirde elele vermişler beraber yukarı aşağı yukarı aşağı, dolayısı ile titreşim maaaşallah safhalarda

haberiniz olsun
    let it be

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Geçen gün Speed Motors'a uğradım, yeni bir broşür aldım, broşürde görülen ve bana söylenen Crown 250 modelinin görünümünün değişeceği, ve yeni Crown 250'nin bu hafta gelmesi bekleniyordu, bir şeyler görür, öğrenirsem buraya yazarım.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

broadway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (:ASYA AS 200 GY2:)
    slm arkadaslar ben sadece bu çelik motorun internette kendı adresı varmı onu ogrenmek ıstıyorum varsa bana mail atarsanız sevınırım sımdıden tesekkurler
    berkan_turhan@hotmail.com

fusur-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 ie
    broadway;Dostum özeldenmesaj attım sana,eve gidince msn den görüşürüz ok
    FUSUR-35

criminal KARDEŞ BENİ EKLERMİSİN MSNDEN tuncguwen@hot

Motosikleti
    speed motors başıma gelenleri okudun mu tavsiyeni almak isterim....
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

gittardando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha APX-5NA , Yamaha YFL-211S
    Walla arkadaşlar Keeway'in pedalları hiç hoşuma gitmedi. 200 metre yol yapamadım.. vites değiştirmek için sivri burun ayakkabı giymek şart. Çelik 150'de öyle bir sorun yok, motor sağlam duruyor ayrıca. İzmir'de servisi de bol yedek parçası da. ben alıyorum bu arkadaşı bir hafta içinde

@gittardando ne oldu aldınma motoru?aldıysan resimleri koysana siteye.bende almak istiyorumda.bide nasıl iyimi motor sağlammı?

Motosikleti
    ewet beyler size bir sır daha vereyim ÇELİK MOTOR HAKKINDA
    motorumu rektefe yaptırmıstım (çelik*kangda 50 cc)
    ve ustamı aradım bugun
    180 ytl para verecekmişim
    garantiye marş motoru-ayakmarşı-benzin otomatiği-benzin şamandırası-km sarım göbeği(hani ön tekerleğin içinde olan bir nesne)daha bi sürü parça.. + İŞÇİLİK de bana kaçtı çelik motora tşk ediyorum motor zevkimin içine edip beni motordan soğuttuğu için çalıştığım yerde bir abim aldı çelik crown yolda giderken elektrik tesisatı alev aldı
    4 aydır parça bekliyor garantiden sözde
    not:motor daha 400 km
    varın siz düşünün çelik motor berbat izmirde olan servisleri de ilgisiz adamlar garantiden bir şeyi yapmamak için elinden geleni yapıyor ben çelik motara dava acmaya hazırlanıyorum elimdeki arızalı parçaları geri isticem ve tüketici mahkemesine başvurumu yapacam
    1 senedir çelik motorum var içimde kaldı adam gibi gezemedim

tarik_pehlivan89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER
    slm bende tigeri 4000 satıp 2350 ye crown150 aldım motor güzel tabi tigerden sonra tatmin etmiyor ama tigerde çok yakıyor.Çelik 150 çok çabuk ivmeleniyor yalnız 110 km/s kalıyor tigerin çantaları, püskülü taktım ayrıyaten koruma demiri,2 tane sis farın içine flaş, depo üstü deri kaplama yaptırdım manyak oldu. birde ön amortisörleri yükseltmek mümkün mü yol tutuşunda bir değişiklik olur mu cvplar için tşkrler???

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Arkadaşlar ben satış bayilerinde gördüm resimde görüldüğü gibi görünmüyor bir Keeway gibi kaliteli malze kullanılmamış tabi bu benim görüşüm, üstadlarımız bu konuda ne söler? Fakat parça bakımından hiç bir sorun yaşanmıyacağını düşünüyorum malumunuz Çelik A.Ş. öncelerden beri parça üretip piyasaya pazarlayan bir firmadır.Demekki artık motor üretiminde de ilerlemeyi düşünüyor.Hayırlı olsun...

ewet beyler size bir sır daha vereyim ÇELİK MOTOR HAKKINDA
    motorumu rektefe yaptırmıstım (çelik*kangda 50 cc)
    ve ustamı aradım bugun
    180 ytl para verecekmişim
    garantiye marş motoru-ayakmarşı-benzin otomatiği-benzin şamandırası-km sarım göbeği(hani ön tekerleğin içinde olan bir nesne)daha bi sürü parça.. + İŞÇİLİK de bana kaçtı çelik motora tşk ediyorum motor zevkimin içine edip beni motordan soğuttuğu için çalıştığım yerde bir abim aldı çelik crown yolda giderken elektrik tesisatı alev aldı
    4 aydır parça bekliyor garantiden sözde
    not:motor daha 400 km
    varın siz düşünün çelik motor berbat izmirde olan servisleri de ilgisiz adamlar garantiden bir şeyi yapmamak için elinden geleni yapıyor ben çelik motara dava acmaya hazırlanıyorum elimdeki arızalı parçaları geri isticem ve tüketici mahkemesine başvurumu yapacam
    1 senedir çelik motorum var içimde kaldı adam gibi gezemedim
    Çok ilginçdirki eskilerin parça üreten firması 4 ay parça gelmesini bekliyor.
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar ben satış bayilerinde gördüm resimde görüldüğü gibi görünmüyor bir Keeway gibi kaliteli malze kullanılmamış tabi bu benim görüşüm, üstadlarımız bu konuda ne söler? Fakat parça bakımından hiç bir sorun yaşanmıyacağını düşünüyorum malumunuz Çelik A.Ş. öncelerden beri parça üretip piyasaya pazarlayan bir firmadır.Demekki artık motor üretiminde de ilerlemeyi düşünüyor.Hayırlı olsun...

Çok ilginçdirki eskilerin parça üreten firması 4 ay parça gelmesini bekliyor.
    abi ilginç mi? çelik motor resmen sahtekar adamlar utanmasa piston-crank için bile para alacaklardı... ayrıca kullanıcalarına karşı tutumları da iğrenç
    tabi bunları yaşamadan öğrenemezsiniz alın bi adı çelik kendi çürük motor yapın 5000 km o zman görcem sizi

ben 3 hafta önce çelik 150 crown aldım. 2400 peşin anahtar teslimi. Adana dan...
    izlenimlerim:
    Güzel yanları
    1. jinlun, mondial vb. gibi 80 üzerinde titreşim yapmıyor.
    2. hızlanması süper... daha millet yeşil yandı geçelim mi diye düşünürken ben bi sonraki ışığa geliyorum nerdeyse.
    3.900km yaptım henüz, depo 35 ytl ye doluyor, kullanıma göre 350-400km arası menzili var. Yani 100km de 90bin civarında yakıyor. 2,7-2,8lt/100km.
    4. benzin göstergesi, sinyal, boşta göstergesi mevcut. dijital vites göstergesi de var ki o çok yararlı oluyor.
    5. Motorun görünümü, ağırlığı gayet hoş ve yerinde. Arka sisi bar ve ön cam var.
    6. Özelliklerine göre fiyatı gayet iyi. Binişi çok zevkli. Orta seviye bir yokuşta bile 90km yi yakalayabiliyorum. Gücü gayet iyi.

Memnuniyetsizlikler..
    1. 600km de ilk bakım ve yağ değişimi yaptım. yani son 300km dir allah ne verdiyse hep bastım. hiç öyle gezinti yapmadım. Yani motoru
    açacağım diye son gaz gittim. Halen 100km/sa hızı göremedim ve bu benim moralimi aşırı bozuyor. halen umutla motor açılacak diye bekliyorum :p
    2. Sanki 5.vitesi boşuna koymuş gibiler. 4.viteste iken 90kmyi bağırarak ta olsa yapıyor. Ama 5.vitese alınca sadece bi 5-10puanlık artış oluyor, eh tabi bağırtısı da gidiyor. ama bi türlü 4-5 vites arasında istediğim hız artışını alamıyorum.

Ek bilgi.
    Genel olarak motorumdan memnunum. Ama şöyle bir kaç yüz km daha yapıyım, halen 120km hızı yakalayamazsam mecburen dişlilerini değiştireceğim.
    Çelik in diğer motor tipleri ve 150lik crown ı dahil hepsi xingyue isimli firmanın malı. Ama 250likleri farklı bir firmadan (kangda) getirtiyolar.
    xingyue nun sitesini google dan aratıp bulabilirsiniz.
    Çinde bir kaç tane ana motor fabrikası var. Bunlar isteyen herkese anlaşma dahilinde istenen markayı basıp gönderiyolar. O nedenle çoğu ismi duyulmadık firmanın malını bile bence bi çok marka motorun parçalarıyla aynı olacağını düşünerek değerlendirmek lazım. Hepsi aynı fabrikalardan geliyor zaten.

Not: Bu arada, TKKanunu na göre servis süresi 1 aydan fazla süremez. bu 4 ay meselesini doğrusu anlamış değilim. Bu ülkede kanun var nizam var, mahkemeye verirsiniz paşa paşa öderler. 4 ay meselesi bana pek inandırıcı gelmedi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler