Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Regal Raptor DD 250E,DD 250E-9,DD 250E-9B arasındaki fark nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    wert_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar karar verdim alıcam bi regal 250 buldumda ama DD 250E şimdi aklıma sorular takıldı gerçeğini görme şansımda yok bu modeller arasındaki farklar nelerdir bana yardımcı olur mususnuz fiziksel ve teknik ne gibi farklar var?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    site için çok teşekkür ederim çok işime yaradı bi konuda daha yardımcı olursanız bana çok sevinirim?
    bi ilan buldum 2. el ilanda motorun DD 250E olduğu söylenmiş ama ben emin olamadım yardımcı olucak birisi varsa motorun resimlerini koyucam çok teşekkür ederim şimdiden...

,,,

sizce bu motor DD 250E mi yoksa DD 250E-9 mu yardımınızı bekliyorum...

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wert_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    site için çok teşekkür ederim çok işime yaradı bi konuda daha yardımcı olursanız bana çok sevinirim?
    bi ilan buldum 2. el ilanda motorun DD 250E olduğu söylenmiş ama ben emin olamadım yardımcı olucak birisi varsa motorun resimlerini koyucam çok teşekkür ederim şimdiden...

,

sizce bu motor DD 250E mi yoksa DD 250E-9 mu yardımınızı bekliyorum...
    DD250E modeli radyatörsüzdür..Yani hava soğutmalıdır..

DD 250E-9 ve DD 250-9B modelleri ise radyatörlüdür..Yani su soğutmalıdır..

Fotosunu eklediğin DD 250E-9 modelidir..Ve satış linki de şu..
    http://www.sahibinden.com/acil_satil...XQQdisplayitem

Benim bildiğim DD 250E modeli türkiye'de yok..(su soğutması olmayanlar)..
    Zaten fotoyu yakınlaştırınca gerçek ortaya çıkıyor..Hem radyatör hemde yazısı görünüyor..
    Yanlışım varsa düzeltin lütfen..
    .

.
    Aralarındaki farklara ve özelliklere gelince;

DD250E == Hava soğutmalı..
    Maksimum gücü 12.4kw ve 15.8N.m torklu, horiaontal(düz) karbüratörlü, sıkıştırma oranı 9.2:1' dir.. Eni ve boyu: 2215×856×1085 mm

DD 250E-9 == Su soğutmalı (yatay ve çift fanlı).Depodaki benzin kapağı ortadadır..Classic gidonludur.
    Maksimum gücü 12.4kw ve 16.5N.m torklu, sabit vakumlu karbüratörlü,
    sıkıştırma oranı 10.2:1' dir. Eni ve boyu: 2215×856×1085 mm

DD 250E-9B == Su soğtmalı ( dikey ve tek fanlı).
    Ayrıca T gidondur .. km göstergesi depo üstünde ve benzin kapağı sağdadır..
    Ön maşa açısı, DD 250E-9'a göre daha fazladır.
    Maksimum gücü 14.8kw ve 16.5N.m torklu , CVK vakumlu karbüratörlü,
    sıkıştırma oranı 10.2:1' dir.. Eni ve boyu: 2280×900×1080 mm
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    sen e9 al harka motor bence yakıtıda güzel hemde fan cift aslında fanı fazla actığıda söylenemez ama olsun çift fan bence daha güzel

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı regal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen e9 al harka motor bence yakıtıda güzel hemde fan cift aslında fanı fazla actığıda söylenemez ama olsun çift fan bence daha güzel
    Nicki ve kullandığı motosiklet Regal olan bir arkadaştan bu kadar basit bilgi beklemiyordum açıkçası..

Biraz teknik bilgi ve deneyimlerine göre üsteki mesajını detaylandırırsan sevinirim kardeşim..

Burası Teknik Bilgiler Bölümü dikkat ettiyseniz...Kişisel zevkler olarak bakmayalım konuya..

________________ edit __________________

Ulem bölümün yerini değiştirmiş modlar..

Motosiklet Modelleri Bölümü' ne taşınmış..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    bir yıldan uzun süredir regal kullanan biri olarak tavsiyelerim:
    -fanların devreye girip girmediğini mutlaka kontrol et. fan müşrü arızası çok sık olduğu söyleniyor. ben 2000km yaptım hiç sorun yaşamadım fan müşründen dolayı ama kontrol etmekte fayda var.
    -gördüğüm kadarıyla motorun lastikleri duro. sert bir lastiktir ve iyi bir sürücü değilsen seni zorlayacaktır. yumuşak hamur kaliteli lastikle değiştirmen faydana olacaktır. hatta lastiğin tarihide geçmiş olabilir. benim 2006 regaldeki durolar 2005 tarihliydi. 3 yıl tarihi geçmiş demektir. değişmesi gerekir.
    -farı pek iyi aydınlatmaz. ancak motorun önünü görebiliyorsun.
    -ben akü ile ilgili çok sorun yaşamıştım. 12/9luk bir kuru akü aldım sorunum çözüldü aklında olsun.
    -normalde iki egzos arasında bir bağlantı vardır bunlarda. arada gelen bir seride o bağlantı iptal edilmişti sonra tekrar eklendi. kendi adıma bağlantı olmayan modelden regal almazdım. karar senin.
    -bu modelin dengesinin b serisi yada class serisinden daha iyi olduğu söyleniyor. yanlışım varsa başkalarının yalancısıyım.
    -şu an için en büyük problem sarıkayaların motoru getirmediği için doğru düzün destek vermemesi. ama zaten garantisi bitmiştir, iyi bir usta bulursan fazla problem yaşamazsın. muadil parça bulunuyor.

genel olarak güzel bir makine ben kendi adıma memnunum. tek sıkıntım oturuş pozisyonundan duyduğum rahatsızlık. cruiserlardaki oturuşun daha rahat olduğunu düşünürdüm ancak pek öyle değilmiş. oturuş şeklinde vücut ağırlığım arkaya gidiyor ve bele yük biniyor. belki daha kısa olan biri sorun yaşamazdı. bu arada boyum 1.80.
    motoru mutlaka kahramanlardaki çetincana götür bir baktır. onlar sorun yok demedikçe alma.

aklıma başka birşey gelirse sonra eklerim

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    pardon murat abi bende en basitinden sade bi tavsiye de bulunmak amacı ile kısa kesmşiştim mesajı özür dilerim ama yine de 2 ekleme yapayım motor için 1 eksi bir artı olsun eksisi artcı koltuğu rahatsız artısı ise gaza dokunsan bile tebki almak güzel bu tür motordan cunki coper motorda ilk kalkışta baya gaza yükleniyorlar ama regal de dokunsan zıblayacak sanki bana göre atak bir motor

Alıntı Jedaykin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir yıldan uzun süredir regal kullanan biri olarak tavsiyelerim:
    -fanların devreye girip girmediğini mutlaka kontrol et. fan müşrü arızası çok sık olduğu söyleniyor. ben 2000km yaptım hiç sorun yaşamadım fan müşründen dolayı ama kontrol etmekte fayda var.
    -gördüğüm kadarıyla motorun lastikleri duro. sert bir lastiktir ve iyi bir sürücü değilsen seni zorlayacaktır. yumuşak hamur kaliteli lastikle değiştirmen faydana olacaktır. hatta lastiğin tarihide geçmiş olabilir. benim 2006 regaldeki durolar 2005 tarihliydi. 3 yıl tarihi geçmiş demektir. değişmesi gerekir.
    -farı pek iyi aydınlatmaz. ancak motorun önünü görebiliyorsun.
    -ben akü ile ilgili çok sorun yaşamıştım. 12/9luk bir kuru akü aldım sorunum çözüldü aklında olsun.
    -normalde iki egzos arasında bir bağlantı vardır bunlarda. arada gelen bir seride o bağlantı iptal edilmişti sonra tekrar eklendi. kendi adıma bağlantı olmayan modelden regal almazdım. karar senin.
    -bu modelin dengesinin b serisi yada class serisinden daha iyi olduğu söyleniyor. yanlışım varsa başkalarının yalancısıyım.
    -şu an için en büyük problem sarıkayaların motoru getirmediği için doğru düzün destek vermemesi. ama zaten garantisi bitmiştir, iyi bir usta bulursan fazla problem yaşamazsın. muadil parça bulunuyor.

genel olarak güzel bir makine ben kendi adıma memnunum. tek sıkıntım oturuş pozisyonundan duyduğum rahatsızlık. cruiserlardaki oturuşun daha rahat olduğunu düşünürdüm ancak pek öyle değilmiş. oturuş şeklinde vücut ağırlığım arkaya gidiyor ve bele yük biniyor. belki daha kısa olan biri sorun yaşamazdı. bu arada boyum 1.80.
    motoru mutlaka kahramanlardaki çetincana götür bir baktır. onlar sorun yok demedikçe alma.

aklıma başka birşey gelirse sonra eklerim
    çetincana göstericem motoru ama para alır mı acaba bakmaya?

arkadaşlar bende regal düşünüyorum
    sonuç olarak dd250e-9 mu iyi
    yoksa dd250e-9b mi iyi
    ayrıca 2006 kasalar iyi diyorlar
    sıfır ve temiz ikinci el fiyatlarına da ihtiyacım var
    ltfn bilgi ve tecrübelerinizi esirgemeyin....
    cat_evigbrend@hotmail.com
    taylan_tunali@windowslive.com

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    peki bazılarında depo üzerinde saatinde üzerinde bulunduğu metal bir aksam var. nedir ve hangi seride o parça var?

Motosikleti
    MZ 1968 es175/2
    Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bazılarında depo üzerinde saatinde üzerinde bulunduğu metal bir aksam var. nedir ve hangi seride o parça var?
    DD250 E-9B lerde gösterge deponun üstünde
    "No Matter What You Ride, it's All The Same Wind."

Su soğutmalılarla hava soğutmalılar arasındaki fark nedir

Alıntı ilyasuyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su soğutmalılarla hava soğutmalılar arasındaki fark nedir
    Su soğutmalılar 250lilik hava soğutmalı olan 125lik diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin
    Varmak Değil Yolda Olmak

izmirli_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    Su soğutmalılar 250lilik hava soğutmalı olan 125lik diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin
    vay mertim senin konu hortlamış
    İnsanın değeri bir kesirLe ifade ediLecek oLursa;,,payı gerçek kişiLiğini gösterir,paydası da kendisini ne zannettiğini.......Payda büyüdükçe kesrin değeri küçüLür.........* ToLstoy *

Alıntı izmirli_ua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay mertim senin konu hortlamış
    He nostalji yaptırdılar saolsunlar geçen sene 28 Ekim'de almıştım ben motoru hatırladım bi an o günleri
    Varmak Değil Yolda Olmak

izmirli_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    He nostalji yaptırdılar saolsunlar geçen sene 28 Ekim'de almıştım ben motoru hatırladım bi an o günleri
    nostalji dedin aklıma geldi ödemiş resimleri nerde olum .onlarda nostalji oldu artık
    İnsanın değeri bir kesirLe ifade ediLecek oLursa;,,payı gerçek kişiLiğini gösterir,paydası da kendisini ne zannettiğini.......Payda büyüdükçe kesrin değeri küçüLür.........* ToLstoy *

slm. (Jedaykin) motosıklet forumda yazınızı gordum Regal Raptor DD250E-9 hakkında. ben bı lınk gondercem ordakı motoru almayı dusunuyorum bana kullanıcısı olarak bılgı verırmısın bıde bu -9B bunlar nasıl oluyo sasesı kısa gıbı resımde veya artı eksı nedır? tesekkurler sımıdıden
    http://www.sahibinden.com/4000km_de_...XQQdisplayitem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:19 ----------

yardımcı olursanız cok sevınırım kullanıcısı olarak herkese sımdıden tsekuurler..

slm wert_35 ordamsın benım sorularımı yanıtlayabılecek mısın.
    online gordu msenı?

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yeni regal modeli gördüm bi tane. Sıfırı 7ooo TL... acaip bir tarz
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)