Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Macar Işi Ybr Kewaay Speed 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar daha önce yazıldımı bilmiyorum ama bu motor YBR125 alamayanlar için bi alternatif olabilir tabi bunu alıcağıma 500 ytl fazla verip YBR alırım diyebilitrisiniz (benim gibi )

Teknik Özellikler:
    Keeway Speed 150 Teknik Özellikler
    Motor Tek silindir, 4 zamanlı, hava soğutma
    Çap x Strok 62 mm x 49.5 mm
    Motor Hacmi 149 cc
    Max.Güç 12,9 PS / 8500rpm
    Net Max.Tork 10 NM / 5750 rpm
    Fren Ön disk, arka disk
    Ön lastik 2.75-18
    Arka lastik 3.25-18
    Max. Hız 102 km/h
    Yakıt sarfiyatı 2.2 lt / 100km
    Yakıt Tankı Kapasitesi 11 lt
    Ateşleme CDI
    Sıkıştırma Oranı 9:1
    Çalıştırma Şekli Elektrikli ve ayaktan
    Şanzıman 5 vites
    Akü 12V9AH
    Uzunluk 1990 mm
    Genişlik 740 mm
    Yükseklik 1070 mm
    Dingil Aralığı 1300 mm
    Ağırlık 120 kg

Resimler:
    http://www.feyizoglu.com/keewayspeed.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    yinede fena değil gibi

ybr

125 cc ~110-120 km

keeway

150 cc ~100-105 km

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    ybr ye benzeyebilir ama kalite karşılaştırılamaz
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    arkadaşım aldı.
    baktık, inceledik biraz.
    -yan ayak, motoru düzelttiğin anda kendi kapanıyor. bana göre gereksiz, hatta tehlikeli.
    -vites levyesi cup model motorlar gibi (honda cgl modelindeki gibi.) kullanamadığı için, levyenin arkasını kestirip, ön tarafına da kaynakla ek parça eklendi.
    +balansör kullanılmış. titreşim minimum seviyede.
    genel olarak iyi bir motor görünümünde.
    fakat ybr ile boy ölçüştürmeye kalkmasın kimse...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Mondial 150 KN daha güzel bence !

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Herkeze Merhaba. Bu akşam üstü 17:00 sularında Edirne Motomax Bayiisi Levent Başol dan motorumu aldım. (Keeway Speed 150) 8 gibi gidicem yanına bana 1 2 saatlik bir eğitim vericek. Bende bu gece baya bi gezicem edirnede. Ybr mi speed mi çok kararsız kaldım fiyatı olsun bayiisini tanımam olsun Speed i seçmeme yöneltti beni. Umarım pişman olacak bir karar vermemişimdir. Gün geçtikçe motora alışır burdan olumlu yada olumsuz yönlerini yazarım.
    Herkeze Saygılar
    "Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı Jazzbass adlı üyeden alıntı
    Herkeze Merhaba. Bu akşam üstü 17:00 sularında Edirne Motomax Bayiisi Levent Başol dan motorumu aldım. (Keeway Speed 150) 8 gibi gidicem yanına bana 1 2 saatlik bir eğitim vericek. Bende bu gece baya bi gezicem edirnede. Ybr mi speed mi çok kararsız kaldım fiyatı olsun bayiisini tanımam olsun Speed i seçmeme yöneltti beni. Umarım pişman olacak bir karar vermemişimdir. Gün geçtikçe motora alışır burdan olumlu yada olumsuz yönlerini yazarım.
    Herkeze Saygılar

hayırlı olsun, yorumların nasıl?
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Herkeze Saygılar
    Bende edirnedeyim göster bi ara motorunu, test edelim
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Tekrar merhaba. Dün motoru aldım bayii arkadaşımla gittik pazar yerine çalışmaya başladık. Motorda ilk dikkatimi çeken titreşimin 0 a yakın olması. Selesi çok rahat. Digital göstergeleri vitesleri gösteriyor. AMa 5. viteste hiçbirşey göstermiyor Birde vitesler zor geçiyor sanırım alışmam lazım. İleri vites te ister vitesi yukarı kaldırıyorsun ister arkadaki pedala basıyorsun. Bayii arkadaşım bunun uzun yolda rahatlık vereceğini söyledi. Motora 20ytl lik benzin attım çeyrek depo doldu. 11lt yakıt deposu var. Kurşunsuz benzin kullanılıyor. Çok atak bir motor dün baya zorladım motoru paso stop ettirdim falan. Şuan iki problemim var Kalkış ve vites küçültmek. Bugunde çalışıcaz gene yazarım buraya. Birde deyinmeden geçemicem motorun kullanma klavuzunun yanında hediye bir keeway motomax anahtarlığı var çok şık. Bugün çalışmada resimleri çeker yarın yayınlarım burda. Dün 20km yapmışız. Gün geçtikçe burada motorun olumlu yada olumsuz yönlerini yazarım. Görüşmek üzere

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    http://www.motosiklet.net/forum/show...=2985&page=157

arkadaşlar keeway özellikle sl150 modeli ile ilgili bir topic var vede çok aktif burada da paylaşabilirsiniz görüşlerinizi bizde eski kullanıcıları olarak size yardımcı oluruz
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

Motosikleti
    Alıntı obkavi adlı üyeden alıntı
    http://www.motosiklet.net/forum/show...=2985&page=157

arkadaşlar keeway özellikle sl150 modeli ile ilgili bir topic var vede çok aktif burada da paylaşabilirsiniz görüşlerinizi bizde eski kullanıcıları olarak size yardımcı oluruz
    iyi ama bu sl150 diil ki !!!

speed 150, hani şu ybr'ye benzeyen.

ben de bugün aldım bi tane, kırmızısından....
    B00_74

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    sportif ön panel çok güzel olmuş. ama motorun önden görünüşü berbat. ön far çok yüksek kalmış. onun dışında birebir kopyası gibi ybrnin.

Motosikleti
    Tekrar merhaba. Dün motoru aldım bayii arkadaşımla gittik pazar yerine çalışmaya başladık. Motorda ilk dikkatimi çeken titreşimin 0 a yakın olması. Selesi çok rahat. Digital göstergeleri vitesleri gösteriyor. AMa 5. viteste hiçbirşey göstermiyor Birde vitesler zor geçiyor sanırım alışmam lazım. İleri vites te ister vitesi yukarı kaldırıyorsun ister arkadaki pedala basıyorsun. Bayii arkadaşım bunun uzun yolda rahatlık vereceğini söyledi. Motora 20ytl lik benzin attım çeyrek depo doldu. 11lt yakıt deposu var. Kurşunsuz benzin kullanılıyor. Çok atak bir motor dün baya zorladım motoru paso stop ettirdim falan. Şuan iki problemim var Kalkış ve vites küçültmek. Bugunde çalışıcaz gene yazarım buraya. Birde deyinmeden geçemicem motorun kullanma klavuzunun yanında hediye bir keeway motomax anahtarlığı var çok şık. Bugün çalışmada resimleri çeker yarın yayınlarım burda. Dün 20km yapmışız. Gün geçtikçe burada motorun olumlu yada olumsuz yönlerini yazarım. Görüşmek üzere
    ilk vitesli motor tecrüben mi?
    B00_74

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    yamaha-keeway?_? ı ıh yanlış kıyaslama..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    ilk vitesli motor tecrüben mi?
    Evet ilk tecrubem.

yamaha-keeway?_? ı ıh yanlış kıyaslama..
    Tabiki yamahayla karşılaştırmıyorum motorumu. Ama işi bilen bir arkadaşın tavsiyesi hem parası hemde ilk motorum olacağı sebebiyle seçtim speed i. Bugün gene gidicez baklaım çalışmaya. Umarım şu kalkış ve vites küçültme sorununu aşarım

ben de bugün aldım bi tane, kırmızısından....
    Kullanda yorumlarını ekle dostum. Davsiyelerin falan motor hakkında. Konuşalım

Bu akşam üstü resimlerini çekiyorum yarın yayınlıcam

Herkeze Günaydın. Arkadaşlar dün 2. sürüş çalışmasını yaptık. Resim eklicem dedim ama Motora bi bindik hiç inmedik. Edirne - Kapıkule (18km) git gel yaptık. Buda 36km eder. Motoru 3. 4. 5. viteslerde kullandık. 2 kişi 100km yi gördük hemen yavaşladık. Motor genel olarak çok başarılı. 100km de hiç titreşim hissetmedim. Kullanımı çok rahat. Çok seri bir motor yaklaşık 20sn de 100km buluyor. Frenlerin ikiside disk fren olması büyük avantaj ve frenleri çok sağlam. Aynalar net gösteriyor arkayı. Işıklı ön panelide gayet başarılı. Bir tek boş vitesi bulmakta zorlanıyorum oda benim kabiliyetsizliğim olsa gerek Gün geçtikçe daha çok alışıcam sanırım. Herkeze selamlar

Motosikleti
    eveett bu sabah motorumu teslim aldım, kısa bir süre turlama imkanım oldu.

ehliyet kursunda vitesli kullanmıştım, 1-2 senedir devamlı scooter kullandığım için vites olayı biraz eziyetli geldi. zamanla tecrübe kazanırım diye aldım zaten bu motoru.

ilk izlenimlerim:

motorun deposu dolgun, depo kapağına bayıldım, çok şık. benim gibi acemiler için motorun kaçıncı viteste olduğunu gösteren bir ekran var. hız göstergesi, devir saati, yakıt göstergesi, günlük ve toplam km sayacı gayet kullanışlı.

aslında ss250 veya mct250 tarzı bir makine düşünüyordum ama hem vites olayına uzağım, hem de benzini mi bitti, kaçıncı vitesti vs. uğraşmamak için bunu tercih ettim. yeni başlayanlar için ideal bir motor bence....

motor vibrasyonu yok denecek kadar az, vitesler ön-arka levye kullanıldığında kolay değişiyor. topukla vites büyütüp ayak burnuyla küçültmek lazım.

çekişi gayet iyi, gazı açınca kaçıyor. (60km/s ye kadar, üstünü rodajdan sonra denemek lazım)

ön ve arka frenin disk olması güzel bir özellik, daha güvenli

işçilik kalitesi gayet düzgün, göze çarpan bir kusur göremedim.

yakıt tüketimi ile ilgili henüz birşey yazamıyorum ;)

yamaha mevsusuna gelince, motoru yamaha fazerle veya r1 le kıyaslamıyoruz tabiiki, çin yapımı ybr ile kıyaslanıyor sanırım.

iki motoru da inceledim, arada dağlar denizler kadar fark yok. speed 150 de fazlası var:

-150cc
    -arka disk fren
    -gazlı amortisör
    -daha kalın tekerler
    -vites göstergesi

ha bu arada bu motor da çin işi. çinden direkt gelmiyor, macaristan üzerinden geliyor.

motoru feyizoğlun'dan aldım, çok efendi ve düzgün insanlar. tavsiye ederim.
    B00_74

Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Motor güzelmiş, Jazzbass abininkisiyle gezcez bi ara

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Boo_74 kardeşim hayırlısı olsun. Makina çok güzel cidden dediğin gibi tam bir acemi motoru ama biraz hızlı bir acemi motoru İlerki günlerde daha net yorumlar yapabiliriz sanırım.

Sakal kardeşim, şu 500km geçelim gezdircem seni söz

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    abijim makine güzelde gidon biraz garip gibi geldi bana?_ yani çokmu geniş?_
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    11 lt yakııt alıyor içine abartı bi genişliği yok yani motorun kasasıyla orantılı sırıtmıyor. Tabi bu şahsi kanaatim. Dedimya 20ytl lik benzin aldım çeyrek depo doldu

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler