Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Regal Raptor SPT 350

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha mt09
    merhaba arkadaşlar bu motor ile ilgili konu bulamadım forumda motoru kullanan duyan bilen varsa bildiklerini paylaşırsa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Sattıklarından sonra şu an yok
    Ben bugün kendilerini baya bir inceledim hatta neredeyse kafamı çeliyordu tam bir dev BMW 1150 GS kadar büyük ve heybetli ama nezamanki 350cc de 17 kw olduğunu öğrendim üzerinden ini verdim ve açıkçası motor bloğu vs sağını solunu inceledikçe malzeme kalitesi içime sinmedi ama dediğim gibi motor tam bir bir devvv

Bu motoru yani spt 350 yi yaklaşık 1,5 yıl önce aldım ve şuan 12 bin km.deyim maşallahı var iyi götürüyor... Özellikle şehirler arası seyehatlerde başarılı yormuyor

mezarkabulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 350 SPT ENDURO
    BMW F 650 GS boyutlarında yüksek ve cok cüsseli bir alet. Dünyada JAWA ruta 40 olarak olarak Arbüyük. jantinde ,rusyada, amerika ,avrupa ülkelerinde yaygın olarak ADVANTURE TOURİNG yani orta sınıfın dünya gezme seyehat ENDUROsu olarak kullanılıyor. Youtuba jawa ruta 40, ya da regal raptor 350 SPT yazın bir cok gezgin videoları bulabilirsiniz. onun dışında fren sistemi ön arka disktir. su soğutmalıdır hiç durmadan seyehat edilebilme imkanı sağlar.balansörlüdür titreşim en aza indirilmiştir. 140 km hızı rahatlıkla görüyor fakat 120 sabitle gitmek daha keyifli ve rahat bir seyir sağlıyor. selesi inanılmaz rahat ve büyük. 28litre deposu ile sürekli benzinliğe ugrama zahmetini ortadan kaldırıyor bir depo ile rahat 600km yol yapabiliyorsunuz. süspansiyonu koltuk altında tekli yağlı basınç sistemli, 350 cc ve torklu bir motor oluşu baslı basına bu motoru üst sınıfa yaklaştırarak emsal (200cc bajaj pulsar gibi) 250 cc küçük gövdeli tüm benzerlerinden acık ara farkla ayırıyor. benden bu kadar videoları izleyin anlarsınız. bu arada su an sıfırı 16.600tl piyasadaki kalan 2012 modelleri 13bin tl ikinci elinin temizi ise 8-9 bin tl arasında oynuyor. Tabi parası olan varsa 75bin tlye BMW enduro alması önerilir yada ikinci el 23bin tlye eski bir transalp alıpta en ufak bir masrafta 2bin tl harcayacak parası olanlarda olabilir Ben kullandım seyehatlerimde cok memnun kaldım parasına göre. Umarım bir motor sever ve gezgin olarak yardımcı olabilmişimdir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

http://i.hizliresim.com/m1b6L8.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

http://i.hizliresim.com/m1b6L8.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Motosikleti
    Özellikle bu Enduro Arjantinin tofaşı gibi ciddi çogunlukta bir kitle kullanıyor özellikle o kıtanın zorlu patika yollarını düşünürseniz orta sınıf için en dayanıklı enduro oldugunu görürsünüz. Tek silindirli ve karbratörlü olmasıda uzun yolda , dağda taşta güven sağlıyor . Araştırırsanız o ülkelerde oldukça popüler olduğunu görürsünüz.
    ÖRNEĞİN: Guillermo Battaglia isminde orta sınıf gelire sahip bir arkadaş blogunda paylaşmış gezdiği her yeri rota ise şu:
    San Francisco dan avrupaya 10bin km lik yol yapmış . Bu arada Türkiye haricindeki ülkelere siyahın yanı sıra kırmızı,mavi,beyaz gibi renklerde satılıyor. Bizde REGAL RAPTOR SPT olarak satılıyor ve renk seçeneği sadece siyah, bunun sebebi benim anladığım kadarı ile ülkemizde zaten ENDURO kültürü çok azınlık bir kesime hitap ediyor o da zengin kesim 40bin tl üstü motorlar Tenreler , BMW ler , yamahalar... Tabi orta sınıf henüz enduroyu kesfedemedi malum enduro fiyatları e talepte az olunca. SPT satılıyor az sayılmaz ama henüz pek kesfedilememiş. Gördüğüm kadarı ile reklam sıfır zaten. falan falan..[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Ya da Hector mora
    Virjinya adalarına kadar seyehat etmiştir.
    facebook: JAWA RUTA 40 yazarsanız orda da gezginler bu regal raptor 350 SPT ile cok seyehat edip paylaşmışlar. Bilgi edinebilirsiniz.[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

Bu arada Regal Raptor SPT 350 adı ilede satıldığı cok ülke var tabi. Ancak jawa nın üretimidir. Fakat kopyalama falan değildir civatasına kadar patenti alınmıştır. Jawa kalıtesi ve tokluğunu zaten kullanırken hissediyorsunuz. Tabiki mükemmel bişey değil bi BMW değil ama parasına göre gercekten sınıfında tektir. 99 model eski parcası pahalı bir BMWyi 16tlye almaktan cok daha iyidir.
    Ayrıca ikinci N dakarda da aynı markanın ve modelin SPT 600cc si kullanılmaktadır. sadece çamurluk açısı farklıdır.birde jantları teldir. geri kalanı egzoza kadar aynı[IMG][/IMG][IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

yalnız yukardaki cros tekerli kırmızı dakar REGAL RAPTOR SPT dir.

Bu arkadasta regal SPT ile cok uzun bir dünya turuna cıkıyor. eşi ile birlikte. Motora 45 litrelik yan çanta dahi atsanız cüssesi görüntüyü rahatlıkla tasıyabiliyor cantalar cok buyuk .. Bu arda
    solmyr bu konuda cok haklısın abi düşünsene ben hiç bir alakam olmadıgı halde firma ile sırf Enduro sever dostlar bu fiyata bu kıymetten faydalansın diye bişeyler yapıyorum. seyehat kulturu artsın istiyorum. tanıtıyorum belki farkında olmadan. adamlar hiç birsey yapmıyor. ya boktan bir video yada forumda bir resim dahi paylaşılmıyor. dogru söz söyledin . vesselam[IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    Bu arada arastırdım türkiyedeki regal raptor sıfır satış sitesinde tam adı REGAL RAPTOR DD350SPT olarak geciyor.

Bu resimlerde motorun buyuklugunu anlamanız için. Kısa boylu iseniz durunca motoru tutmak zor olabilir cünkü heybetli ve yüksek bir enduro
    [IMG][/IMG]
    YOUTUBE ye REGAL RAPTOR SPT 350 yazın bu adam cıkıyor bu motor jawa versiyon değil tam olarak REGAL SPT bu adam yanlış hatırlamıyorsam Amerika kıtasını geziyor kervan gecmez topraklarda yol alıyor. Mutlaha izleyin derim . Çok tatlı yol yapıyor ve motorun gidişi hakkında fikir oluşuyor.[IMG][IMG][/IMG]
    ve diğer orta sınıf gezgin dostlar
    [IMG][/IMG]
    NEYSE hep yabancıları mı göstereceğiz REGAL SPT ile gezen Türk gezginler de var tabi;ama tepkilerini bilemeyeceğim için paylaşamıyorum.Bir örnek paylaşayım. umarım bu arkadasta fotografını paylaştıgım için gönül koymaz. kusura bakmasın
    [IMG][/IMG]aptor
    bu da yine tam olarak bir regal raptor spt motor
    [IMG][/IMG]
    yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..

Motosikleti
    Bir gezgin daha ENDURO çantaları internette var 500tl civarı cok yakışmış .begendim ben..

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Merhaba arkadaşlar. Artık bana yetersiz geldiği için CBF 150mi satıp ikinci el bu motosikletten almayı planlıyorum. Parça durumu nedir? Bakımı servisi nasıldır? Önerirmisiniz? Teşekkürler...

Çantalarla birlikte enduro görselliği yakalanmış. Ürün güzel görünüyor. Ön çamurluğu bir cross çamurlukla değiştirirdim almayı düşünsem. Bakım konusunda bir fikrim yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)