Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Seyhan 150 c BİLGİ PAYLAŞIMI

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Arkadaşlar depo üzerine ped almayı ya da yaptırmayı düşünüyorum. Nette alabileceğim bir yer varmı? Nereden temin edebilirim? Aşağıdaki ilanda var, tamda oturmuş depo üzerine;
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9864382/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KANUNİ 150 C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ SEYHAN 150
    Arkadaşlar bugün denedim 1 lt benzinle 43 km yol gidiyor bu motor 12 lt deposu var tam depoyla 510 km yol yapıyor demekki deposu 0 boşalmıştı yolda bıraktım hazırladım 1 lt benzin sıfırladım km yi 43 km bitti 1 lt benzin.....işe gidip gelirken günde 45 km yol yapıyorum....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:52 ----------

Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar depo üzerine ped almayı ya da yaptırmayı düşünüyorum. Nette alabileceğim bir yer varmı? Nereden temin edebilirim? Aşağıdaki ilanda var, tamda oturmuş depo üzerine;
    gerçekten süper yakışmış taktırmak lazım...
    KANUNİ SEYHAN 150 CC

meyto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv250
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosay sanırım aradıgın herseyi bulursun bu adreste

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150
    slm arkadaşlar yeni kanuni seyhan aldım daha1000 km de ama sibop sesinden motorun sesi duyulmuyor servise sordum motor rodaja daha alışmadı diyorlar.bilgisi olan yardım etsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:35 ----------

slm arkadaşlar benim merak ettigim bu motrla hiç gaz kesmeden ortalama 80,90 arası kaç km gider acaba tecrübesi olan arkadaşlardan yardım.Motoru yeni aldımda bir de rodajda nasıl kullanmalıyım nasıl açmalıyım şimdiden yeşekkürler.

konuyu hortlatıyorum :D

Kanuni seyhan o lanet sübap(sibop) zırıltısı bendede var 2009 model ve kaç kere ayar yaptırdım bi türlü dikin tutmadı.soğukken mis gibi tıkırtı yok 2 km sonra motor ısındımı başlıyor ses sonra motordan tiksin.
    -iki arkadasımda daha var 2005 mod onda böyle bir sorun yok diğer 2010 mod arkasımda da bu ses var ve çözümünü bulana rastlamadım daha .- Sinyal kırılması,parça kalitesizliğinden bahsetmiyorum bile.

Benim iki sorum olacak:

1) Acaba sübapları honda vs yamaha modllerininkiyle uyarmı değiştirsek ?

2) debriyaj balatası desen ayda bir sıyırır acaba Cbf 150 ybr 125 balatası alsam taksam dikin tutarmıki ?

sambjk2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    bende seyhan 150 kullanıyorum yukarıda belirtilen hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım hatta stop lambası bile patlamadı ayrıca fiyatına göre nice 1000lik 600 lük motorlara denk heybeti var ha tabiki alternatifleri olur en iyi motor demiyorum ama pis kaka demekde doğru değil bence bu tür ürünler şans meselesidir ilk aldığım motorda servisten çıkardım aküsü takıldı daha yeni 200 mt gittim motor stop etti sonra geri yürüt ama sonrasında da 60.000 ni gördüm motorda sıkıntı yok

ToxiCx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150C - Yamaha Ybr 125 (Şuan)
    ben seyhan 150ye karşı ön yargılıydım, umduğumdan çok çok iyi çıktı, beklentilerimden fazlasını karşıladı, motor yola oturuyor, bundan önce scooter im vardı ondan kullanması daha kolay

Tolgahan_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R BEYAZ
    Arkadaşlar bende seyhan 150 c kullanıyorum ve ilk motorum çok hevesle ve isteyerek aldım motosikletten soğudum eylül 2011 de aldım kullanmayı bilmiyordum ve boş pazar yeri var edirne de bilenler için orada 20 ile giderken ön fren balatası düştü daha yeni aldığım sıfır motorun ön fren balatası düz yolda düştü servise götürdüğümde abi biz takmadık bunu takılı geldi bize ehehe gibi cevap aldım bundan 2 3 gün sonra yolda giderken direksiyonda takırdı hissettim kenara çektim direksiyonu tutan vidalardan biri düşmüş biride iyiice gevşemişti serviste bu sefer abi bu sıfır ya ondan yaptı biz sıkalım bi daha olmaz deyip gönderdiler bundan 10 gün sonra motor rolantide stop etmeye başladı kırmızı ışıkta vites düşürürken ben bu motoru bide sıfır aldım 2. el flan deil herobike ın dediği çok kalitesiz ve serviside berbat .......

Kanuni seyhan 150 C o lanet subap(sibop) şıkırtısı bendede var 2009 model ve kaç kere ayar yaptırdım bi türlü dikin tutmadı.soğukken mis gibi tıkırtı yok 2 km sonra motor ısındımı başlıyor ses zzzzzzz (titreşim)sonra motordan tiksin.
    -iki arkadasımda daha var 2005 mod onda böyle bir sorun yok diğer 2010 mod arkasımda da bu ses var ve çözümünü bulana rastlamadım daha .- Sinyal kırılması,parça kalitesizliğinden bahsetmiyorum bile.

Benim iki sorum olacak:

1) Acaba sübapları honda vs yamaha modllerininkiyle uyarmı değiştirsek ?

2) debriyaj balatası desen ayda bir sıyırır acaba Cbf 150 ybr 125 balatası alsam taksam dikin tutarmıki ?

SORANLARA ALLAH İÇİN ALMA DERİM,PİŞMANIM,GÖRÜNTÜYE KANMAYIN,

BU ARADA YOKMU ŞU SÜBAP SESİNE ÇARE BULAN SANIRIM FABRİKASYON HATASI :s

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    uzun süredir foruma giren çıkan olmamış bu motoru kullanıp da şu an satmak isteyen arkadaşların birisinden alma düşüncem var. Eğer olursa buradan cevap yazabilir.Saygılar

Motosikleti
    seyhan 150 cc
    kim ne desin 2008 model bendeki 15bin küsürlerde gayet memnunum bide benzin ucuz olsa bakımlarının coğunu ben yapıyorum yağ,fren hidroliği elektrik vs vs parcaları bazen orjinal bazende başka markalardan kullanıyorum hızıda bana yetiyor max 80-90 km bana yetiyor malüm choper tarz o makinalarda eze eze yavaş kullanılır yani bilen bilir ucuz choper bundan iyisi şamda kayısı daha ne beklenir beğenmeyen orjinal japon alıp servise calışır

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    arkadaşlar motorun km saat ibresi oynamaya başladı bunun çözümü var mıdır? Km telini değişsem düzelme ihtimali nedir? Bilen varsa bilgilendirebilir mi?
    Devir sayacı da oynuyor ama onu durduramadım neredeyse motoru aldığımdan beri ama km. saati yeni başladı buna gıcık oldum.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Sorunun çözümü:

Km saatini yerinden söktüm telini yuvasını vs. sanırım yerinden oynamış şuan sorun yok + devir sayacı da aynı şekilde düzeldi. 70km. yi geçmemek gerekiyor sallanmaması için geçtiğinde sorunlu..

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    benimki 1800 km de devir saati çıldırmaya başladı 2500 bakımında ikisinide garantiden degiştirdim,şimdilik sıkıntı yok,dün de kardeşime aldık sıfırını,anahtar teslim 3100 tl,gayet güzel makina ,kanuni bu modeli daha uzun süre çıkartır kanısındayım,biz motorcuda pazarlık yaparken 3 kişi gelip 2elini sordu,yanlız benm ki biraz fazla yakıyo gibi anlayamadım,350 km ortamala 1 depoyla yaptıgı yol,bakımlarına çok dikkat ederim 2011 model,ölçüm yapan arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşsınlar ..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    bu aralar yeni yol yapmaya başladım yaz tatilim yeni başladığından 80-90km ortalama hızla 400km. yol yapabiliyorum.
    Kronik sorun ibrelerin oynaması ama sakin gidince zamanla düzeliyor, rayına oturuyor yine.. İlk rodajı çok önemli rodajı güzel yapmışsanız motor normal yakar, uzun ömürlü olur. Eğer rodajını güzel yapmışsanız hava filtresini temizleyin, karbüratör, sübap ayarlarına bakın..

motorun şarzını ölçtür bendede aynı soru vardı konjektör fazla sarj ettiğiden patlatıyordu.

Motosikleti
    seyhan 150 cc
    Alıntı cafercan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun şarzını ölçtür bendede aynı soru vardı konjektör fazla sarj ettiğiden patlatıyordu.
    Arkadaşlar bu konu cok basit marka benzin istasyonlarindan alican shell , opet .po gibi bide devirli kullanin max 90 km gecersen cookk yakar ama yari coper oldugu icin 60 - 80 hem keyif alirsin hemde az yakar kazasiz belasiz gunler dilerim:-)

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-memurdan-temiz-seyhan-112260650/detay
    arkdaşlar motorumu satışa çıkardım ilgilenen olursa ilandan ulaşabilir
    2 Teker bir başka !

motor almak istiyorum

Merhaba arkadaşlar bu siteye yeni üye oldum ve 150 c kanuni almak istiyorum 2011 model ve 7000 km bir motor var önerisi olan arkadaş:)

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    arkadaşlar 2 haftalık kanuni seyhan 150 kullanıcısıyım sıfır aldım motoru sadece 1 sorun yaşadım oda sanırım benim acemiliğimden kaynaklanıyor sorun şu ilk çalışmada biraz hantal kalıyor bayağı bi uğraşmadan çalışmıyor ikincisi rolentide çalışırken motor gaz verdiğimde stop ediyor gazı ufak ufak yavaş yavaş verirsem sorun yok ama biraz hızlı verdiğimde stop ediyor rampalarda kalkmakta zorlanıyorum az çok sebebi ne olabilir km 230 da

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler