Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Sv650s Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Sağolsun suzuki türkiye 2 günde isteğime cevap verip , mail olarak gönderdi.Bu kadar etkisiz bir firmadan bu kadar hızlı müşteri desteği şaşırtıcı.Neyse bir iki foto ekleme zamanı geldi sanırım.Buyrun resimler.

zenon bunu beğendi.
    Bir gün mutlaka ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolsun suzuki türkiye 2 günde isteğime cevap verip , mail olarak gönderdi.Bu kadar etkisiz bir firmadan bu kadar hızlı müşteri desteği şaşırtıcı.Neyse bir iki foto ekleme zamanı geldi sanırım.Buyrun resimler.
    http://img62.imageshack.us/img62/6200/img0794xs.jpg
    http://img502.imageshack.us/img502/7195/img0799g.jpg
    http://img839.imageshack.us/img839/158/img0807zy.jpg
    http://img402.imageshack.us/img402/3372/img0804nl.jpg
    http://img26.imageshack.us/img26/8126/img0808pb.jpg
    İlk sayfada yan ve alt granajlarda var sanki seninkinin orjinalinde? ben mi yanlış anladım?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

mustafaferah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco super 8 - KYMCO DİNK 200İ - LİFAN PONY 100
    hayırlı olsun ben fanatık endurocu olarak bayıldım bu motorra cok guzelmıs

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk sayfada yan ve alt granajlarda var sanki seninkinin orjinalinde? ben mi yanlış anladım?
    Orjinal hali benimkisi gibi, o grenajlar aksesuar olarak satılıyor.

Alıntı mustafaferah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun ben fanatık endurocu olarak bayıldım bu motorra cok guzelmıs
    Teşekkür ederim,bu hafta uzun yol tecrübesi yapıp hem yakıt hem motosiklet hakkında daha detaylı bilgiler paylaşacağım.
    Bir gün mutlaka ...

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Torku yüksek güzel bir alettir.Parça lazım olursa ebay bakın olmayan parçası yoktur
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Yakıt tüketimini merak eden arkadaşlar vardı.2 depo ile ölçtüm.Bu sabah pompadan 14.240 LT X 4.84 TL = 68.92 TL lik yakıt aldım.Son depoyu fullememden sonra 240 KM yol yapmışım.Yani motor 100 KM'de 5.93 LT yakıt yakıyor.Bu cc ve hp için bence çok iyi bir tüketim.Oturuş pozisyonunun çok yatık olmamasından ötürü uzun yolda da pek sıkıntı vermedi,aynı yolu hyosung GT 250R ile gittiğimde bel ve sırtta ağrılar yapıyordu ama 650s bu konuda daha konforlu.Tecrübe edindikçe burda yorumlara devam edeceğim.Bu modeli daha önce kullanmış yada bilgi sahibi olan arkadaşların tecrübe ve önerilerinide dinlemek isterim.
    Bir gün mutlaka ...

fesmer17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki tekerli bişey...
    Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketimini merak eden arkadaşlar vardı.2 depo ile ölçtüm.Bu sabah pompadan 14.240 LT X 4.84 TL = 68.92 TL lik yakıt aldım.Son depoyu fullememden sonra 240 KM yol yapmışım.Yani motor 100 KM'de 5.93 LT yakıt yakıyor.Bu cc ve hp için bence çok iyi bir tüketim.Oturuş pozisyonunun çok yatık olmamasından ötürü uzun yolda da pek sıkıntı vermedi,aynı yolu hyosung GT 250R ile gittiğimde bel ve sırtta ağrılar yapıyordu ama 650s bu konuda daha konforlu.Tecrübe edindikçe burda yorumlara devam edeceğim.Bu modeli daha önce kullanmış yada bilgi sahibi olan arkadaşların tecrübe ve önerilerinide dinlemek isterim.
    Öncelikle hayırlı olsun arkadasım,kazasız kullanman dileğiyle...Benimde uzun yol deneyimi oldukça fazla oldu yeni sattığım sv ile.Ben 4.4 litreye kadar düşürmüştüm yakıtı ama artık 90ı geçmiyordum.Tabi doğal olarakta yol bitmiyordu ama kendi yaptığım bir gaz kolu sabitleme aparatı ile bir günde 1100km yolu sabahtan geceye bitiriyordum (Çanakkale-Samsun)...Yatık gidondan sıkılıp daha sonra suzuki sv 650 n modeli gibi yüksen gidon takmıştım ama bu sefer cok fazla rüzgar almaya baslamıştım..Oldukça torklu kullanımı son derece zevkli bir motor sv tekrar hayırlı olsun...

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Alıntı fesmer17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun arkadasım,kazasız kullanman dileğiyle...Benimde uzun yol deneyimi oldukça fazla oldu yeni sattığım sv ile.Ben 4.4 litreye kadar düşürmüştüm yakıtı ama artık 90ı geçmiyordum.Tabi doğal olarakta yol bitmiyordu ama kendi yaptığım bir gaz kolu sabitleme aparatı ile bir günde 1100km yolu sabahtan geceye bitiriyordum (Çanakkale-Samsun)...Yatık gidondan sıkılıp daha sonra suzuki sv 650 n modeli gibi yüksen gidon takmıştım ama bu sefer cok fazla rüzgar almaya baslamıştım..Oldukça torklu kullanımı son derece zevkli bir motor sv tekrar hayırlı olsun...
    İyi dileklerin için teşekkür ediyorum.Şu an ortalama 6 litre gibi yakıyor, uzun süre pek kullanılmamış o nedenle genel bakımı yapıp tekrar yakıt tüketimini ölçeceğim, yağ ve hava filtresi ile birlikte motor yağınıda değiştirip tekrar bir ölçüm yapacağım. 4.4 her ne şekilde olursa olsun mükemmel bir yakıt tüketimi demek.Umarım bende düşürürürüm
    Bir gün mutlaka ...

herkese iyi günler. 2008 suzuki sv650s sahibiyim fakat hiçbiryerde depo altındaki sağ ve sol grenaj kapaklarını bulamıyorum. kapaklar görüntüyü çok değiştiriyor. bu konuda yardımınız olursa sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

2008 suzuki sv650s sahibiyim fakat hiçbir yerde depo altındaki sağ ve sol grenaj kapaklarını bulamıyorum. kapaklar görüntüyü çok değiştiriyor. bu konuda yardımınız olursa sevinirim.

sayman55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS, F800 R, VERSYS 650, CBF 150
    Mrb; ben de bu motora sahip V Storm 650 düşünüyordum ancak boyum 1.65 olunca ayaklar yere basmadı, şimdi bunlara bakıyorum, sahibinden de 2007 model var ilan tarihi eski http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-temiz-dusuk-klometre-son-bir-hafta-77355191/detay bu mümkün mü? olmazssa biraz sıkıp 2012 sıfır gladius düşünüyorum...

Motosikleti
    iki tekerli bişey...
    Alıntı sayman55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb; ben de bu motora sahip V Storm 650 düşünüyordum ancak boyum 1.65 olunca ayaklar yere basmadı, şimdi bunlara bakıyorum, sahibinden de 2007 model var ilan tarihi eski http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-temiz-dusuk-klometre-son-bir-hafta-77355191/detay bu mümkün mü? olmazssa biraz sıkıp 2012 sıfır gladius düşünüyorum...
    Bence mümkün ben motorumu satarken bu motor bu kilometredende daha aşağıdaydı...V-storm ile aynı motora sahip sv650s.

Motosikleti
    Mrb; sizce 2012 sıfır gladius (svf) mü, yoksa cbf 600 mü ne dersiniz? birde siz sattığınız da kırmızı svf kaç km. deydi ? (ö.m. olabilir)

Motosikleti
    iki tekerli bişey...
    Mrb; sizce 2012 sıfır gladius (svf) mü, yoksa cbf 600 mü ne dersiniz? birde siz sattığınız da kırmızı svf kaç km. deydi ? (ö.m. olabilir)
    Bence bahsi geçen iki motorun kıyaslaması bi yere kadar doğru olur,çünkü cbf 600 4 silinirdirli bir motor.Gladius ilk yüksek cc için özellikle daha iyi olucaktır.V motor şehir içi trafiğinde inanılmaz kolaylık.O yüzden sıfırından çok 2.el sv 650s yada 650n bence sizin işinizi daha iyi görücektir.

Merhaba arkadaşlar;

Açıkcası yıllardan sonra forumda sv650s diye aratıyım dedim ve bu sayfayı ve bu kadar fazla sahibi görünce şaşırdım. Çünkü yıllar önce yurtdışında tanıştım bu modelle ve Tr de nerdeyse hiç kullanıcı, kaynak yoktu. Tek kaynağım google ve svrider.com idi 2009 şubattan beri 2008 trafik çıkışlı grenajlı Sv650s sahibiyim. Çok fazla kullanamadım iş güç derken (bu sezon ciddi kullanmayı planlamaktayım) fakat resmen kendimden iyi baktım kendilerine

Motor hakında söylenenler tamamen doğru gerçekten; şehir içinde pratik ve gazlanıncada mahçup etmeyen makina. 600lük 4 silindirli arkadaşlarla gayet birlikte gezinebiliniyor.
    Ben yurtdışından bir çok parça alarak uyguladım.
    Yan grenajlar (fiberglass), led görünümlü micro sinyaller, yoshimura trioval egzos(susturuculu),ön arka sele vs...

Motorla ilgili rahatsızlık; racing tipi gidonların geniş depo sebebiyle ulaşılmasının zor olması, uzun kullanımlarda gereksiz terlemeler ve sırt ağrıları çekebiliyor insan. İlk başta sorun olmamıştı fakat sonrada SV650s için üretilen ABM markalı naked'a çevirme kiti aldım. Tabi naked gibi olmuyor çünkü geniş gidon öne doğru eğimini çok fazla azaltmıyor ama yinede çok daha rahat oldu.

Periyodik bakım harici sadece 1 kere servise gittim; korna motor ısınınca çalmıyordu, çünkü yeri motor sıcaklığından çok çabuk etkilenecek bir yerde, bunuda kornayı yerinden söküp, gscr 600 deki yerine takmakla çözdük (ön amartüsür arası alttaki plate zaten resmen kornalık bir yer var).

Şimdiye kadar hep benzincilerde, bazı moto sevdalıları tarafından sorulan soruları burda konuşmak beni sevindirdi.

hertürlü konuda yardımcı olmaya çalışırım;

Kendinize iyi bakın, kazasız belasız, sağlıklı sürüşler dilerim.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı mertaltinok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;

Açıkcası yıllardan sonra forumda sv650s diye aratıyım dedim ve bu sayfayı ve bu kadar fazla sahibi görünce şaşırdım. Çünkü yıllar önce yurtdışında tanıştım bu modelle ve Tr de nerdeyse hiç kullanıcı, kaynak yoktu. Tek kaynağım google ve svrider.com idi 2009 şubattan beri 2008 trafik çıkışlı grenajlı Sv650s sahibiyim. Çok fazla kullanamadım iş güç derken (bu sezon ciddi kullanmayı planlamaktayım) fakat resmen kendimden iyi baktım kendilerine

Motor hakında söylenenler tamamen doğru gerçekten; şehir içinde pratik ve gazlanıncada mahçup etmeyen makina. 600lük 4 silindirli arkadaşlarla gayet birlikte gezinebiliniyor.
    Ben yurtdışından bir çok parça alarak uyguladım.
    Yan grenajlar (fiberglass), led görünümlü micro sinyaller, yoshimura trioval egzos(susturuculu),ön arka sele vs...

Motorla ilgili rahatsızlık; racing tipi gidonların geniş depo sebebiyle ulaşılmasının zor olması, uzun kullanımlarda gereksiz terlemeler ve sırt ağrıları çekebiliyor insan. İlk başta sorun olmamıştı fakat sonrada SV650s için üretilen ABM markalı naked'a çevirme kiti aldım. Tabi naked gibi olmuyor çünkü geniş gidon öne doğru eğimini çok fazla azaltmıyor ama yinede çok daha rahat oldu.

Periyodik bakım harici sadece 1 kere servise gittim; korna motor ısınınca çalmıyordu, çünkü yeri motor sıcaklığından çok çabuk etkilenecek bir yerde, bunuda kornayı yerinden söküp, gscr 600 deki yerine takmakla çözdük (ön amartüsür arası alttaki plate zaten resmen kornalık bir yer var).

Şimdiye kadar hep benzincilerde, bazı moto sevdalıları tarafından sorulan soruları burda konuşmak beni sevindirdi.

hertürlü konuda yardımcı olmaya çalışırım;

Kendinize iyi bakın, kazasız belasız, sağlıklı sürüşler dilerim.
    fotoğraf eklerseniz çok güzel olur hemde konuya hareket gelir
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

Merhaba;

Foto eklemeyi en yakın zamanda yaparım, hareket gelsin madem

Motosikleti
    Merhaba ben de V storm 650 DL düşlerken boy yetmeyince (1.66) 2012 model sıfır naked gladius aldım. Teknik adı SFV650A diye geçiyor. Genel anlamda memnunum, daha yeni Samsunda bayisi olmadığından Ordu' dan aldım ve Samsun'a geldi henüz 300 Km. de. Önceki motorum 2004 F650 GS idi, denge ve kullanım kolaylığı açısından onu arıyorum, ancak 2 silindir ve daha pürüzsüz bir sürüş için bunu tercih ettim. Tek sıkıntım orijinal aksesuar bulmakta sıkıntı yaşıyorum; şöyleki bir ön cam, arka top case bağlantısı, gidon yükseltme ve yakınlaştırma bulamıyorum, bulsam bile yaygın olan modellerle kıyaslandığında oldukça pahalı. Ama sırf V motorunun referanslarına güvenerek tercih ettim umarım yanılmam. Endrodan sonra naked kol ve bileklere binen yükü artırdı, bu amaçla gidonu 2-3 cm. kadar yükseltip-yakınlaştırmayı düşünüyorum, çok süratli kullanmayı sevmiyorum, tevellüt 1955 nede olsa... Gaz-fren-debriyaj telleri ABS nedeniyle böyle bir opsiyonu kurtarır mı acaba sizce? Becerebilirsem bilahare foto yüklerim, esen kalın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:16 ----------

Merhaba ben de V storm 650 DL düşlerken boy yetmeyince (1.66) 2012 model sıfır naked gladius aldım. Teknik adı SFV650A diye geçiyor. Genel anlamda memnunum, daha yeni Samsunda bayisi olmadığından Ordu' dan aldım ve Samsun'a geldi henüz 300 Km. de. Önceki motorum 2004 F650 GS idi, denge ve kullanım kolaylığı açısından onu arıyorum, ancak 2 silindir ve daha pürüzsüz bir sürüş için bunu tercih ettim. Tek sıkıntım orijinal aksesuar bulmakta sıkıntı yaşıyorum; şöyleki bir ön cam, arka top case bağlantısı, gidon yükseltme ve yakınlaştırma bulamıyorum, bulsam bile yaygın olan modellerle kıyaslandığında oldukça pahalı. Ama sırf V motorunun referanslarına güvenerek tercih ettim umarım yanılmam. Endrodan sonra naked kol ve bileklere binen yükü artırdı, bu amaçla gidonu 2-3 cm. kadar yükseltip-yakınlaştırmayı düşünüyorum, çok süratli kullanmayı sevmiyorum, tevellüt 1955 nede olsa... Gaz-fren-debriyaj telleri ABS nedeniyle böyle bir opsiyonu kurtarır mı acaba sizce? Becerebilirsem bilahare foto yüklerim, esen kalın...

Motosikleti
    iki tekerli bişey...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:16 ----------

Sevgili sayman55 Samsunda stuntçu smk üyesi Volkan usta var kesin tanışmış hatta havza da gösterisini falan izlemişinizdir.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151607522867232&set=gm.2426508991 99938&type=1&relevant_count=8&ref=nf

Kendisi benim sv 650s in gidon değişimini gerçekleştirmişti.Bir uğrarsanız mekanına hem bi çayını içersiniz garanti..

Motosikleti
    merhaba fesmer 17 kardeşim, öncelikle alakana teşekkür ederim, Volkan kardeşimle SMK' dan tanışıyoruz, bu aralar festival telaşındayız, onun yükü daha ağır, inşaallah festivalden sonra bir değerlendirme yaparız söylediğin gibi. Müsait olursanız 6-9 Haziran da sizleri de aramızda görmekten bahtiyar oluruz, görüşmek dileğiyle...

Arkadaslar merhaba bendede sv 650s 2004 var
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-takaslik-suzuki-sv650s-127007431/detay
    Bununla gezmek oldukca zevkli istersen uza istersen sakin kullan ama gece yolculuğu mükemmel Torkunun yüksek olmasıda ayrı avantaj istediğiniz araca kafa tutabiliyorsunuz.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler