Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Sv650s Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Wikipedia'da bazı bilgiler var. Bakın :

http://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_...Specifications

Hiçbir motora durduk yere laf atmam. Tork değeri direk motor hacmi ile ilgilidir ve bu konuda hiçbir firma mucize yaratamaz. Mucize derken % 20 - %30'luk farklardan bahsediyorum. 650 cc'den 84 Nm çıkmaz yani. Örnek verecek olursam 98 HP'lik Fazer 63.1 Nm veriyor. Neden ? Çünkü 600 cc.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Hyo 68.1 NM.
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    suzuki sv 650 s öyle güzel bir motor ki..torku yakıt tüketimi müthiş..motor da herşeyden kazanç var 2 silindirli.bir motor.bir kere..beygiri ve torku da mükemmel..türkiyeye dandik mallar geldiği için SUZUKİ SV1000S VAR O DAHA HARİKA..AMERİKA SİTESİNİDE ARAŞTIRDIM...ARTIK ÜRETİLMİYOR GALİBA..YANİ SV650 A GLADİUS VAR..suzukinin türkiyede olan 1200 banditnın üretimi devam ediyor tabiki hacim büyüterek 1250 bandit olarak üretiliyor..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wikipedia'da bazı bilgiler var. Bakın :

http://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_...Specifications

Hiçbir motora durduk yere laf atmam. Tork değeri direk motor hacmi ile ilgilidir ve bu konuda hiçbir firma mucize yaratamaz. Mucize derken % 20 - %30'luk farklardan bahsediyorum. 650 cc'den 84 Nm çıkmaz yani. Örnek verecek olursam 98 HP'lik Fazer 63.1 Nm veriyor. Neden ? Çünkü 600 cc.

Tork, motordan tekerleğe iletilen itme(dönme momenti) kuvvetidir. Birimi Nm (Newtonmetre)’dir. Bu kuvvet motorun gücü ile doğrudan alakalı değildir. Yani iki araçtan beygiri az olan bir otomobilin torku ise diğerine göre fazla olabilir. Bu da tekerlek çapı, vites kutusu ve motor tipi gibi etmenlere bağlı olarak değişir.Torkun yuksek olması için yanma odasında daha hızlı bir yanma gerçekleşmesi gerekir.Bu sadece silindir iç çap büyüklüğü ile direkt alakalı değil piston kolu hızıyla da alakalıdır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:45 ----------

bilgi ustam sitesinden alıntıdır açıp okursan sedece 650 cc ile olayın bağlanamayacağını anlarsın umarım
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

fesmer17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki tekerli bişey...
    [QUOTE=barok34;2245602]fesmer
    aynaları yeniledim ebayden 15 paund ayna 10 paund kargo 62.5 tl ediyor
    ön camı da yeniledim kargo dahil 75 tl
    motor koruma demiri sprariş verdim 140 tl
    arka çanta aparatı sparişi verdim 220 tl[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:54 ----------

fren balatalarımı bende yurt dışından aldım.Ülkemizdeki satıcılar cok dengesiz fiyat söylüyorlar.Motor koruma demiri bende arıyorum.fotolarını yükleyebilirsen sevinirim.Bu arada benim motorda Mivv egzos zaten var sesi harika.Ama kafa şişiriyo bi zaman dan sonra.Şehir içinde hiç kornaya basmıyorum ara gazı yeterli oluyor.tork olayı v tipi motorundan dolayı diğer 4 silindir sıralı motorlara göre farklı olur.Binip bir tur atıcaksınız hoşunuza gidiyorsa olay bitmiştir.Bana çok fazla geliyor bu tork mesela.kazasız sürüşler.Ben binemiyorum siz tadını çıkarın bari...

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    fesmer arka çanta aparatı geldi taktım cuk oturdu ama motor koruma demiri için egsozu falan sökmem gerek takınca resim eklerim ama demir çok ağır ve sağlam duruyor..
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    iki tekerli bişey...
    Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fesmer arka çanta aparatı geldi taktım cuk oturdu ama motor koruma demiri için egsozu falan sökmem gerek takınca resim eklerim ama demir çok ağır ve sağlam duruyor..
    iyi günlerde kullanman dileğiyle...motor koruma demirli halinle mutlaka görmek isterim..

Motosikleti
    SV650S
    merhaba sevgililer gününde eşim bana 2004 sv650s aldı.Bende aranıza katıldım.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı talu1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba sevgililer gününde eşim bana 2004 sv650s aldı.Bende aranıza katıldım.
    o ne iyi bi eşmiş...Bizimki de ben almayım diye elinden geleni yapıyo

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    keske herkesın kız arkadası ya da esı sızın esınız gıbı anlayıslı olsa motor konusunda

Pınarr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV650s
    By_Star yupp benim motorun aynısı ama benim ki deil.. Hatırlamana da ayrıca sevindim..

Arkadaşlar Sv650s süper bir motordur, güzel bi tercih yapmışsınız..Hayırlı uğurlu olsun..
    Aptalların anlayacağı gibi yaz, akıllı olan ilk cümlede ne dediğini zaten anlar
    Ben Derdimi Hangi Dağa
    Yüreğimi Hangi Suya Diyemiyorum

Motosikleti
    SV650S
    Teşekür ederim.Darısı olmayana.Ufak tefek yapmam gerekenler var kendimce.Öncelikle ön camı değiştirmek istiyorum.fiyatı ne kadardır acaba yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    SV650S
    kimse uğramıyor buralara galiba

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    çok güzel motor ama malesef Türkiye de çok tercih edilmeyen bir motor.bir zamanlar bende çok almak istiyordum fakat piyasası olmadığı için vazgeçmek zorunda kaldım

Motosikleti
    iki tekerli bişey...
    Alıntı talu1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekür ederim.Darısı olmayana.Ufak tefek yapmam gerekenler var kendimce.Öncelikle ön camı değiştirmek istiyorum.fiyatı ne kadardır acaba yardımcı olursanız sevinirim.
    Öncelikle hayırlı olsun... Buda ön cam için link,aynı sitede standart bazı parçalarda fazlasıyla var...
    http://www.wemoto.com/bikes/suzuki/s...double_bubble/

JARA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV650S - Kanuni 250c
    İyigünler, bi tane sv650s buldum da türkiye'de pek fazla bulunmamasından dolayı yedek parça sıkıntısı çekeceğimi düşünüyorum. Ayriyetten yine aynı sorundan ötürü, balata, filtre ve zincir değişimi gibi rutin bakımlarında zorlanır mıyım? Tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler.

JARA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV650S - Kanuni 250c
    Dün itibari ile bende artık bir SV 650 S sahibiyim ve içten içe bu sayfada mümkün olduğunca çok paylaşım yapılsın istiyorum da, pek fazla rabet görmüyor sanırım ^^

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun motorun hocam. Kaç model, kilometresi ne alemde, ne kadara aldınız yazsanız belki biz de gaza gelir listemize alırız bu moturu. İkinci el siteleri malum fiyatlar tavan durumda. Asıl ederi ne kadardır mesela?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    iki tekerli bişey...
    Alıntı JARA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün itibari ile bende artık bir SV 650 S sahibiyim ve içten içe bu sayfada mümkün olduğunca çok paylaşım yapılsın istiyorum da, pek fazla rabet görmüyor sanırım ^^
    Öncelikle hayırlı olsun tekerin hep düz bassın diyelim o zaman.Benimde zamanında senin gibi merak ettiğim sorulara biraz cevap vereyim..
    Yedek parça sıkıntın hiç ama hiç yokk..Unut parça derdini çünkü dl 650 v stormun tek bujili modeli ile aynı motoru kullanıyorsun.Ben de daha yeni sattım motorumu 2005 sv 650 s .Hiç üzmemişti beni hiçç..Zincir, balata vs ihtiyacın olursa burdan mesaj at gerekli yardımda elimden geldiğince bulunurum..tekrar hayırlı olsun..

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Arkadaşlar bugün 2004 model SV 650S modeli motorumu teslim aldım.Kullanan arkadaşlardan bir ricam var,elinde servis manuel'i dijital ortamda olan var mı?
    Bir gün mutlaka ...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler