Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yamaha XT1200Z Super Tenere

Motovento
    REKLAM ALANI

https://www.facebook.com/pg/BlackSmithParts/shop/?ref=page_internal

link alakasız yönlendirirse @blacksmithparts. isterseniz orta sehpayı bir de bu arkadaşa sorun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selamlar, super tenerelerde iç lastik var mı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, super tenerelerde iç lastik var mı ?
    selam,yoktur.
    tuttacromata bunu beğendi.

Alıntı Loeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam,yoktur.
    Ben tel jant olunca iç lastik de oluyor sanıyordum. Teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tel jant olunca iç lastik de oluyor sanıyordum. Teşekkürler.
    o değişiyor biraz,enduro makinelerde tupetype tercih ediliyor.Honda Crosstourer,Super Tenere,1200gs gibi ağı abilerde ise tupeless tercih ediliyor.

Bu şekilde olan başka modeller de vardır mutlaka.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Motosiklet.net genel kullanıcı profilinin biraz üstünde kaldığı için (bütçe olarak) başlık ölü sanıyorum.
    Hortlatayım bari.

Birer kelime ile kullanıcı yorumu

Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    2014 le öncesi arasında ne fark var arkadaşlar.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 le öncesi arasında ne fark var arkadaşlar.
    2014 sonrası üretimler ekektronik amortisör ayarlı , cruise control eklenmiş , gösterge paneli komple değişmiş vites konum gelmiş , motor 3 ps kadar daha güçlü , çekis kontrol gibi zavazingolar daha bi çeşitlendirilmiş , ha bide şaft amortisörü eklenmiş , bilgim bu kadar , güzel makinadır cüssesi ve ağırlığı korkutmasın scooter gibi akar aralardan
    hercul3367 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    bu saydığınız özellikler z de varmı acaba.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    6 seneyi devirdim mutluyum sorun yok sıkıntı yok mutluluk var. sorun sıkıntı olmayınca ne yazalım bilemedim ki.

fuarda 99.000 TL lik fiyatı ile ağır abi segmentinde F/P ürünü bence...

bence 3 sıkıntısı var.
    1. soğukta akünüz zayıfladığında çalışma problemi yaratıyor.
    2. trafikte motor 105 dereceye çıktığında açan fan çok sıcak veriyor.
    3. Devirince yada düşürünce sol yana vites kolu içeri bükülüyor o halde kullanılmıyor. bir pense tarzı birşeyle dışa doğru açınca gitmeye devam

bunun dışında ben bir sıkıntı yaşamadım. hatta birkaç kere olduğu yere bile düştüğünde önceki motosikletim BMW R 1100 GS gibi sinyal kırılması veya tps ayarının bozulması gibi sıkıntılar yaşamadım.

üzerinde gelen plastik korumalar süper işe yarıyor.

ben çok memnunum. hani merak edenler edeceklere bilgi amaçlı olsun neden yazmıyorlar denince bu gelsin aklınıza sıkıntı yok sebep o
    olcaytuna ve zihnigonen bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    2014 model mavi st aldım arkadaşlar.hava ve yağ filtreleri servis dışında nerde bulunur acaba

Motosikleti
    ktm duke 200
    Bu motoru esimle İstanbul civari gezebilmek gerektigindede sehir icinde kullanmak icin almak istiyorum aklımda hep ama iste istanbul'da üzermi sürekli uzun yol yapmıcaksam gereklimi diye arada kaldım okadar arada kaldımki motor degisme fikrinden sogucam

hocam merhaba,

bu motor çok kafamı karıştırıyor. tüm özellikleriyle gel beni al diyor adeta. yakıt tüketimi, bakım maliyetleri, aksesuar gibi konularda da bilgi verebilirseniz sevinirim. gördüğüm kadarıyla ikinci elde sıkıntılı bir makina. piyasada fazla yok maalesef. birde bir incelemede 50 binden sonra jant telleri sıkıntı yaratıyor şeklinde bir bilgi görmüştüm. siz böyle bir sıkıntı yaşadınız mı?

bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    4 ay önce aldığım motorumla yeni 5 bin km balkan turundan yeni döndüm.hiç bir sıkıntı yaşamadım.daha önce kullandığım xt 660 la da çok uzun yol yapmıştım daha önce, otobanda biraz süratli yolculuktan sonra çok kollarım falan ağrı yapıyordu.st de onlarca km boyunca bir kere bile yorgunluk hissetmedim.tek sıkıntısı şehir içi çabuk fan açıyor o kadar.aksesuarlara gelince, ikinci el aksesuarlı bir motor aldınız mı sorun yok.çıplak aksesuarsız motor almayın, çünkü 10 bine kadar masraf etmek zorunda kalırsınız.sadece orjinal yan çantalar 6/7 bin civarında.koruma demiri 2.500 tl civarındadır.ikinci elde motor bir şekilde satılır.teknik özellikleri ve gücü incelendiğinde alınabilecek en iyi f/p ürünü makinadır st.hondanın Afrikası fiyatına çok daha güçlü konforlu,hız sabitleyicisi, Turing ve sport modu, traction contol sistemi olan bir canavar almış oluyorsunuz.hız sabitleyici uzun yolda müthiş işe yarıyor.parmaklarınız yorulunca, hız sabitleyiciye alıp parmaklarınızı dinlendirebiliyorsunuz.

hızlı dönüş için çok teşekkürler,

yakıt konusunda da ufak bir bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim. erkan demirel' in 2014 te testle ilgili bir yazısında 13-14 lt yaktı gibi bir yazısını okudum. diğer sitelerde 5,5-6 civarı veriler var. pek çözemedim durumu.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bu motosiklet neden tutulmamış ilginç. çok özel ve mükemmel bir motor.
    Parası olan ama BMW ye gereksiz para kaptırmak istemeyen ve birazda özel olmak isteyen herkes alabilir. r1200gs ile arasında neredeyse yarı yarıya fiyat farkı var.

Yakıt ile alakalı: 13-14 litre imkansız. 250-300km toplu verisini yazmış olabilirler. Apaçi gibi gazlarsan (gazcı bir motor değil zaten gücünü alt devirde veriyor) 7-8 litre anca görürsün. Uzun yolda 4 litreye kadar düşer diye tahmin ediyorum. Ortalama 6 yı geçmez.

Jant ile alakalı yoruma: tel jantın kullanıma bağlı olarak akordu bozulabilir bu işlerle uğraşan iyi bir usta jantı tekrar sıfır gibi yapar her tel jantlı motorda olabilecek bir sorundur
    Nedimy bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Yakıt olarak efendi kullanımda 350/400 tl yakar.güçlü makina olduğu için gaza abanırsanız çok daha fazla yakar.kullanırken eko yazısı çıkıyor, gaz açarsanız yazı gidiyor.eko yazısı ekranda kullandığınız sürece sıkıntı yok.ayrıca gaz açışınıza göre 100 km de kaç lt yaktığınızı anlık görebiliyorsunuz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    gençler bi tenere ci olarak 660 ı satıp sp tenere almak gibi bi düşüncem var şehir içi kullanmıyorum senede 10000 km den az yol yapıyorum artçı sız
    yakıt olarak 5 6 lt arasında kabul edilir
    konfor nasıl özellikle rüzgar durumu yani schubert i taksan tısır tısır gidiyor mu titreşim dert değil 660 sağ olsun beni titreşime alıştırdı zangır zangır yolda tutkum gelmiyor
    xt 1200E almayı düşünüyorum mümkünse temiz bi makina alıp daha da satmam çünkü daha önce 2 yıl nc 4 yıl 660 tenere kullandım yani artık ne aradığımı biliyorum kamp a gideceğim uzak yerlere rüzgar olmasan lastik patlarsa yolda kalmayayım yakışıklı olsun bozulmasın kısacası
    son motorum olsun istiyorum artık makina değiştirmek istemiyorum çünkü aynı gün 1000 tl gidiyor :(
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    hocambende sizin de yazdığınız gibi yaptım.2014 st aldım.çok sık motor değiştiren birisi değilim.st ile nikahı kıydık sayılır.
    bende st ye sinin gibi xt 660 dan geçtim.xt sorunsuz keyifli bir makina ama st çok ayrı bir şey.5000 km balkan turu yaptık yazın.konfor,güç gayet güzel.yunanistan otobanında arakdaşın 660 teneresini kullandım 50 km falan,resmen attan inip eşeğe binmiş hissettim kendimi.hiç düşünme al gitsin st yi.

mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    Merhabalar...
    Benim makimada 78.000.km oldu 12.000.km de almıştım
    jant tellerinde herahngi bir sorun yaşamadım.
    yakıt olarak sehir içi 6 tada 6.5 lt
    şehir dışı ise 4.5 yada 5.5 lt arası değişiyor
    hem kullanıma göre hemde doluluk oranına göre

herkese keyifli sürüşler.
    hercul3367 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler